Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

Diskuze

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Navíc touhle dobou už asi budou těžko o něčem moc spekulovat, na to je snad trochu pozdě, ne?

Jango_Fett (hodnocení, recenze)

60 robotu? Na to si přišla kde? Nebo počítáš každou tu malou štěnici která tam bude? :). To by pak možná vycházelo :D.

Kryton

Kryton (hodnocení, recenze)

když se tady řeší děti na drsnych filmech (ja videl T2 jako dite a byl v sedmým nebi), tak jsem byl u nás v ČB na Hvězdné pěchotě a netřeba mluvit , že to je maso i pro dospěleho a ja koukal jak na to jde otec s malým synem. Po odchodu z kina jsem je neviděl, ale zajimalo by mě co chlapeček říkal :D.

tom88

tom88 (hodnocení, recenze)

Ja som na vlastne oci videl ako siel manzelsky par so svojimi ledva 5 rocnymi detmi ( v rukach mali vrtulku a lizatko )do kina na Rambo 4: Do pekla a naspät . Neviem ako sa xichtili ked tam lietali tie ruky a nohy.

smack

smack (hodnocení, recenze)

Mě se to teda zatím nestalo. Já tak soudil vzhledem k tomu, jak malý děcka sem viděl na relativně tvrdých filmech. Já sám sem tedy viděl poprvé např. T2: Den zúčtování v družině na základní škole:)) Záleží na tom do jakýho kina chodíš no, věřím že v prahe to kontrolovat mužou ale v takový třebíči je to těm babám u kasy jedno.

Niktorius

Niktorius (hodnocení, recenze)

Však tak to má taky fungovat...Ona ta věková hranice je jen doporučená, takže pokud by nějaké malé dítě chtělo jít třeba na film od 15 let, tak by mu neměli prodat lístek...Pokud by ale šlo s rodiči, dostalo by se jim pouze upozornění, že film je doporučen až od patnácti ....

Jango_Fett (hodnocení, recenze)

Nevim kde bydlíš, ale v Praze celkem ten věk kontrolujou, aspoň když jde se mnou bratranec který je celkem malý a vypadá na míň než mu doopravdy je, ta mě vždy upozorňují od kolika ten film je a že má titulky. Když jsem byl menší tak mě jednou dokonce prodavačka nechtěla pustit na Kill Bill pač je to prý hodně krvavý :D.

smack

smack (hodnocení, recenze)

Nepříjde mi že by v kinech( teda aspon u nás) kontrolovali věk. Pro ně je důležitej jedině, že z toho mají kšeft.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Jango Fett: Podle toho, co je myšleno slovem děti. A film je i tak pristupnej u nas od 12, a takove deti to snad nezabije

Jango_Fett (hodnocení, recenze)

No a taky je u toho teaseru něco ubrano. Například záběr na Starscreama co je v superbowl. Jinak se mi nezdá že by byl tohle film pro děti. A dvojka už vůbec nebude :).

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

prome: ten prvni tzv. trailer je superbowl spot a ten druhy je skoro to stejny, jen přidano par doplnujicich scen (teaser) ale normalni trailer tu ještě nebyl. Esperanta: thx

Tony.cs

Tony.cs (hodnocení, recenze)

Jango_Fett: Sice souhlasim, že dubb byl naprd, ale ne z důvodů jaké tady říkáš. Ty překlady jmen nejsou sice krásné, ale je to film pro děti, i když přetvořený ve vizuální akční pecku, která nadchne i dospělé. U toho dubbu jde ale spíš o emoce. Já je neviděl například ve scéně když chytili Bumblebeeho. V originále bylo slyšet v samově hlase zoufalství a účast. S dubbingem to bylo jen odříkané zvýšeným hlasem. Ty emoce tam nedodali

Jango_Fett (hodnocení, recenze)

Což je mimo jiné dabing taky uchylnej :). Nicméně největším problémem CZ dabingu u jedničky je to, že se to snažili dabovat jako dětský film a přitom je to akční pecka. Navíc je ten dabing dost cenzurovanej, kde jsou Jazzovi suprové hlášky kdy občas utrousil nějaké to přisprostlé slovo? Například když se tam poprvé objeví říká něco ve smyslu "Tak jak to frčí, chcípáci?" V dabingu z toho udělali "Tak jak se daří, holubičky?" A vsadím se že při utoku na Brawla tak taky nehlásá "Tak pojď ty jedna svině Decepticonská". To jsou ale jenom detaily, nejhorší průsery jsou Auboti, Šroubek atd. tady se prosím nejedná o "překlad" jak nám tady Niktorius tvrdí. Jediné dobře přeložené jméno je snad Bumblebee, nicméně jak to pak v tom filmu zní? Ostatní jména si autor vytahal někde z rukávu či co a myslel si kdoví jak se to dětem nebude líbyt. Proto ty uchylnosti typu Šroubek, Železňák, Žahavec, Zážehnice....největší ironiíí je že když tam mluví transformeři Cybertronsky jsou používány Fukovy titulky s oreginál jmény, takže v tom divák nakonec musí mít slušný chaos. Prostě dabing je bullshit největší a ten kdo viděl TF pouze s ní, tak ať se stydí, pač je to jako by viděl jen půlku filmu.

Niktorius

Niktorius (hodnocení, recenze)

V dabingové verzi o které mluvím já (VHS od Davay Home Video) jsou to Autoboti a Diseptikoni z planety Cajbrtron :-)

Grimlok

Grimlok (hodnocení, recenze)

A nesmíme zapomenout, že v češtině to jsou auboti. A v originále jsou ty hlasy fakt super, ale v češtině jsou ty hlasy takový nemastný neslaný, přirovnal bych to ke Ghost Riderovi, tam byl origo dabing pořádně temnej, kdežto s českym dabingem to znělo jak kdyby byl Ghost Rider marod.

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)