Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

Marooned17

Relativně dobře zvládnuté pokračování, které mě dostalo především velkolepou atmosférou finální bitvy, která je natočená skvěle. Tento film je prostě taková oddychovka, která neurazí. Je určen většinovému a ještě k tomu americkému publiku tak se je na měj třeba dívat. ()

uhlajz

Existuje hranice debility scénáře, za kterou když se zajde, tak nezachrání film ani skvělé efekty, nová full hd televize ani nic podobnýho... ()

Krysa SPK

What the fuck ? Michael Bay se utrhl ze řetězu a na výsledku je to vidět. Zvrácený infantilní humor, hromada zbytečných postav, ale co zamrzí nejvíce - akce je málo a Autoboti tu mají v podstatě vedlejší roli. Závěrečná mega akce v Egyptě už to nezachrání. Příště více Autobotů, méně lidí :) PS: Viděno pochopitelně v originálním znění. Trend CZ dabingu v kině mě začíná lehce znervózňovat. ()

VanTom

Vlastně je to úplně stejné jako jednička. Co bylo špatné tam (postavy, humor, děj), je hrozné i tady, co bylo dobré dříve (triky, výprava, akce), je povedené i teď. Jen je všeho víc a ve větším měřítku. Tím pádem je i děj roztahanější, akce svou neustálou velkolepostí pomalu nudí a finále nestrhne, ale na druhou stranu jsem si už trošičku zvyknul na postavy a jejich demenci, takže mě tolik neiritovaly. Čili slabší 3, ale víceméně na stejné úrovni jako první díl. ()

sochy.zirafka

Explosions! Part Two: Explosions Explode "Všecho víc" není zrovna ideálním způsobem natočení pokračování filmu o hračkách. Zejména když jediné, čím původní film vyniká, je přeplácaná scéna. ()

harryy

So všetkými plusmi a mínusmi Transformers: Pomosta Porazených veľmi dore funguju ako celok udržuju si nadhľad a dokážu uputať.Násobia overené z jednotky a pridávajú dalšie dolnky prehlbujú výstrih Megan Fox,pokračujú vo využívaní komediálneho talentu Turturra a Labreoufa.Akcia,dej proste všetko vyzerá a znie veľmi dobre. 95% ()

pravdovravny

Kto je fanúšik vizuálnych efektov a dokonalého zvuku tak bude mať zimomriavky !, Bay to trocha prehnal tou jednoduchosťou ,ale je stále poriadny nárez .Doporučujem kino alebo domáce kino,hlavne nie na notasi!!!!!! to by zabilo tento super film:/. Tento film je dve latky vyššie ako jednotka, proste všetko je tu Epické, veľké, impozantné, a vybuchujúce:) Pre mňa najlepší akčný film! A teraz sa do mňa puste Nolanovci, ktorým stačí jeden kotrmelec na 15O minút. ()

Mishqo

Dialógy už o triedu hlúpejšie, z nevinnej sexice Megan Fox spravili kurvu, a snažia sa kombinovať možné s absurdným. Ale ako som sa vyjadril pri jednotke, audiovizuálny pôžitok zostal zachovaný aj tu a to je gro takýchto filmov a preto si ľudia pri nich prídu na svoje. 60-70% ()

romajz15

Stále ohromná podívaná, co se týče efektů. Příběh už trošku pokulhává, ale pořád má hlavu a patu. Bitky robotů jsou pěkně akční a velkolepé, ale při záběrech, kdy jsou vidět Transformeři zdálky, to vypadá jako béčková videohra. Scény v egypské poušti jsou vážně perfektní. Pokud se vám líbil první díl, tak druhý si určitě puste taky. ()

Sany33

So všetkými plusmi a mínusmi však Transformers: Pomsta porazených, veľmi dobre funguje ako celok, udržuje si nadhľad a dokáže upútať. Násobia overené z jednotky a pokusne pridávajú ďalšie doplnky, prehlbujú výstrih Megan Fox, pokračujú vo využívaní komediálneho talentu Turturra a LaBeoufa. Vyzerajú a znejú dobre a šlapú ako dobre namazané vežové hodiny (na poludnie). Z radosti „malého chlapca“ vymýšľajúceho svojim prvým transformerom dobrodružstvá, zostal chlapec, ktorý po dvoch Vianociach miesto hry vymýšľa súboje. A to veľké. 91% ()

lykan9

Prakticky stejná bejkárna jako jednička s výbornými vizuálními efekty, uječeným LaBeoufem a nádhernou Megan Fox. Na poprvé se člověk baví, ale že bych podobný film musel vyhledávat, tak to rozhodně ne. Zlatí Mizerové. ()

Ementaler86

Oproti jedničce o něco slabší, ale stále má tento film místo v mém srdíčku. Množství trapných vtipů od prvního dílu narostlo na dvojnásob, stejně jako množství sexuálních narážek. Upřímně se divím, že jsem se na to vůbec mohl jako malej koukat. Písně 21 Guns a New Divde budu mít navždy spojeny s tímto nevšedním filmovým zážitkem ()

Bagr_007

S druhými Transformery jsem počítal jako s takovou jistotou, která nemůže zklamat. Myslel jsem si, že vím co uvidím, a že mě to bude v kině zatraceně bavit. Michael ale trošku zklamal. První hodinka je hodně velký nářez a najdete tu i jednoznačně nejlepší scénu, kterou je vynikající bitka v lese. Co mě však naprosto zarazilo byla závěrečná cca třičtvrtěhodina, odehrávající se v Egyptě. Pouštní část filmu je téměř nepřetržitou akční scénou a nemyslím si ani tolik, že zde došlo k nějakému přesycení diváka, jak zde někteří píší, jsem ale přesvědčen o tom, že ta akce prostě není tak dobrá jako ve finále prvního dílu, a už vůbec si nemyslím, že byla aspoň na malý okamžik nejlepší z dvojky. Jednodušeji řečeno: Devastator možná (fyzicky) koule má, ale film ve své závěrečné části rozhodně ne. Příběh navíc není jen špatný, ale snaží se nám ukázat hodně šílenou mytologii, které to celé navrch posouvá ze sci-fi do fantasy. Naštěstí se alespoň jednou za pár minut objeví v záběru John Turturro, který hláškuje jako o život. O trikách samozřejmě nemá cenu mluvit, ty jsou bezchybné. Celkově tedy pořád fajn letní popcorn, který ale první díl nepřekoná a bohužel se mu ani zdaleka nevyrovná. 70% ()

Lukyn007

Jedničku jsem bral, sice žádnej zázrak, ale byl tam nápad a hlavně i ten nějaký děj. Dvojka je strašně moc přeplácaná a dějově dost chabá. Od začátku do konce se tam řežou roboti o stošest. To je vše. Jakoby milostné téma mezi Samem a Michaelou bylo tak trapné, až to bolelo. Jestliže tvůrci jim chtěli dát jejich vztahu nějakou překážku, tak to se jim nepovedlo. Když už Michaela načapá Sama v posteli s jinou, tak se z ní vyklube,k překvapení všech, robot. Dále pak se celej film trápíme tím, jestli hlavní hrdina řekne své milé konečně to kouzelné slůvko: Miluji tě. No naprostá katastrofa. Závěr byl ale nejtrapnější a hlavně od začátku předvídatelný. Ještěže mi zpravili náladu Linkin Park. Jejich song k filmu a také podílení se na hudbě k filmu bylo fenomenální. ()

svobik

V životě by mě nenapadlo, že bych se u filmu Michaela Baye, kde se mlátí čtyřicet kovošrotových potvor, mohl takhle nudit. Taky jsem si představoval, že scénář asi nebude z nejlepších, nicméně aby nakonec napsaná látka tvořila jakýsi antipříběh, u kterého i ten, komu nedělá problém jednička, kroutí hlavou, to jsem vážně nečekal. Přirovnání ke King Kongovi nebo spíš ke třetímu Spideymu je na místě. Bay měl zkrátka až moc volnou ruku, a i když jsou druzí roboti skutečně největším filmem všech dob, nějakým kvalitativním hitem určitě nejsou. Viděno, zapomenuto, kdo by to byl čekal. Zklamání P.S. Optimus Prime je pořád strašnej borec. ____________ Pozor, při druhém zhlédnutí mnohem, mnohem lepší. Akce sice stále postrádá jakoukoliv gradaci, úplné finále je vyloženě odfláknuté, nicméně musím přiznat, ze jsem se bavil víc než dobře a mám chuť tam střelit i tu čtvrtou hvězdu. Nakonec si to nechám až na další pokus, u kterého mě ta scenáristická zhovadilost třeba bude mlátit ještě méně než teď. A trojku bych vlastně i docela bral. ()

JekoRek

Ani pořádně nevím co mě na tom nudilo. Se sračkoidním příběhem jsem počítal a s neustávající akcí taky. Ale kam se poděla originalita??? 30x víc robotů a akce a vtipů nedělá lepší film. 65% ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)