Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

Ichabod

Po druhém shlídnutí je film neskutečně zdlouhavý a akce je málo a navíc ať se děje co se děje atmosféra neexistuje. Pořád ale film obsahuje nádherné záběry (a jak bylo trefně poznamenáno kamarádem ZÁBĚRY, NIKOLIV SCÉNY) což po prvních Transformers je skutečně krok zpět, ale proti konkurenci pořád laťka pekelně vysoko. Humor po druhé už taky nepracuje tak dobře. Doufejme že trojka nebude mít tak stupidní scénář. Technicky je to ale dokonalost. ### Nejodvázanější film v dějinách plný spousty zjevných nesmyslů, ale tak nádherně drtící divákovo smysly krásnými scénami, postavamy, efekty a hudbou, že i když je to jeden z méně poctivých pětihvězdičkových filmů, tak míň jít nejde, protože toho dokonalého je tu dost na hned několik špičkových filmů. Druhý film s Transformery obsahuje to, co by u prvního filmu strávilo asi méně diváků, dvojka je dětinštější ale zároveň vulgárnější (?!), akčnější a vtipnější, hloupější ale komiksově ortodoxnější a ve výsledku předloze věrnější čímž vznikají absolutní "wow" momenty při sledování (skládání několika robotů do sebe, "Gandalf-like" decepticon, novorození Transformeři...). Když Optimus řekl své "Let´s roll!" tak se mi málem roztřásla kolena, celá úvodní scéna je absolutní akční masakr, který diváka hodí přesně hned tam, kde ho Bay chce mít další dvě hodiny a byť atmosféra je zde slabší a film diváka přeci jen napíná méně, tak ale akční scény jsou tu ještě lepší co se týká choreografie i efektů. A opravdu jsem hned po první akční scéně odpustil to, že jí velela postava od prvního dílu mrtvá. Transformers Dvě mne zklamali z části, ale ten zbytek zase triumfoval a je jen málo filmů, které si cenu vstupného zaslouží tak poctivě jako je tenhle film. Bay natočil pokračování přesně ve stylu Bad Boys 2 - drzejší, víc sexy, dražší, akčnější, vulgárnější a vtipnější. Trojky se obávám, ale to asi vydrží maximálně do prvního traileru. ()

Gerret

Byl jsem docela spokojenej. První díl byl sice o něco lepší a ničeho novýho a neokoukanýho jsem si ve filmu nevšimnul. Akce byla stejně dobrá jako v předchozím dílu, hudba a efekty taky. Dabing byl stejně dobrý jako v jedničce. Akorát mi místama vadil ten až přehnaný humor, ten byl v prvním díle lépe vyvážený. Hodnocení 80%. ()

Mr.Dogman

Přiznám se, že jsem nebyl vůbec příznivec TRANSOFMERS. Taky jsem si od tohoto filmu nic nesliboval, a to bylo dobře. Protože o to víc jsem byl překvapen a pobaven. Výbuchy Michael fakt umí a umí vybrat i sexy baby. Megan Fox je opravdu sexy, ale hned, jak se na plátně objevila Isabel Lucas, mohla se jít Megan zahrabat. Mrzelo mě že to byla transformerka, ale to už mě přivádí k něčemu jinému, a to že z toho byla nehorázně cítit inspirace Terminátorem. Teď mluvím o Isabel Lucas, když honila Shiu. Nevšimli jste si? To je ale jedno, je to takový jediný mínus. Jinak opravdu všechno (od hudby po herce) super! ()

FrajerTom

Noví Transformeři jsou po vizuální stránce neskutečný zážitek, který je téměř povinné vidět v kině. Příběh, pravda, trošku pokulhává, ale jeho nedostatky vynahradí krásná Megan Fox..:o) ()

NoFiction

Z prvního dílu jsem byl doslova hotový, bohužel to se u téhle dvojky říct nedá. Udělal jsem velkou chybu, že jsem se trefil do představení, které bylo nadabované. Tímhle tento film doslova ztrácí, my dospělí.. :) pak máme pocit, že tohle už pro nás opravdu není. Příběh je doslova dětinský, žádné extra překvapení se nekoná. Snímek je samozřejmě založen na audiovizuálních akčních sekvencích, kde může divák místy koukat s otevřenou pusou. Bohužel a co dál ? Možná se můžete pokochat krásou herečky Megan Fox a teď je to pro mě už fakticky konec, film mi už tady nabídnou víc nemůže. Jedná se o další zklamání tohodle roku. ()

Scar

V prvom rade chválim zvuky a hudbu. Akcia v kine nabrala na obrátkach, šľape to, duní to, búcha to, presne kvôli tomu som na ten film šiel. Nadchla ma ale aj druhá dejová línia príbehu, ktorá je dôvodom, prečo do kina zobrať svoju ženskú polovičku. Ide o v spomalených záberoch nadskajujúce prsníky Megan, pretože v tých chvíľach moc nevnímate, čo sa deje za ňou a niekto vám to proste bude musieť následne prerozprávať. ()

blackJag

Mé očekávání to splnilo. Neříkám, že všechno bylo podle mých představ, ale jako letní blockbuster neměli druzí Transformers v obecné rovině konkurenci (na poli sci-fi je samozřejmě převálcoval nový Star Trek). Robotické bitvy ve výborném trikovém provedení jsou nemalým kladem, k záporům je ale potřeba přičíst následující: zpomalovačky stačilo použít v jednotlivých soubojích (takto zakomponovány jednoznačně přispěly k celkové přehlednosti), Megan Fox měla zbytečně přehučíno (otravné a laciné cukrbliky), Samovi rodiče bylo potřeba uzemnit na odpovídající dobu (víc jak minuta jim nebylo potřeba). Taky by nebylo úplně na škodu celou tu podívanou trochu zdrsnit, aby celé to snažení nevypadalo jako dětská hra na pískovišti. 70% ()

-ELFKA-

Aké hodnotenie si zaslúžia druhí Transforméri, ktorí sú ešte viac utrhnutí z reťaze (ak vôbec niekedy nejakú reťaz mali)??? Ako nástupca popcornovo dokonalých prvych transformérov obstál ale aj sklamal. Obstál kedže výbuchov je viac, robotov je viac, zloduchov je viac.. Sklamal pretože už nemá mieru, balansuje na hrane vkusu/nevkusu.. Celý film sa dá charakterizovať asi takto - buuuum, baaac, treeeesk, aaach Sam, oooch Michaela, treeesk, buuum, baaac, buum, Michaelaaaa, Saaam, mbuuum, treeesk, baaac.. Akcia od začiatku šlape naplno, takže ku koncu už človek prestane vnímať, je už úplne akciou ohučaný, obúchaný, čo tam potom že vychne zase ďalší robot? Proste už je toho naozaj priveľa.. ()

ghatos odpad!

Nevím čím začít, bylo to jako znásilnění. Perverzní a bolestivé. Naondulovaná americká materialistická společnost ve své kráse plně ukazuje svojí hloupost v předvádění falešné reality. Ano jistě, všichni jsou na vysokých školách krásní a oholení. Mají krásné auta, skvělé rodiče a jen tak mimochodem musí zachránit svět. Hlavní představitel by zřejmě umřel hlady v Evropě, protože by nedostal práci. V jeho katastrofálním hereckém výkonu mu zdatně sekunduje jeho dívka, vždy nalíčená a příkladně tupá. V každém druhém záběru je americká vlajka nebo reklama. Dialogy byli jako zvratky. Klišoidní a totálně vylízané. To v kombinaci s pomalými záběry a vlasteneckou hudbou vytváří koktejl hnusu. Co se týče triku, tak ty byli na výborné úrovni....leč forma nevystačí s vyprázdněným obsahem. ()

Jacob23

Stehna Megan Fox opravdu nestaci na dobry film(na porno se ale celkem hodi).Bay je srac s nejvic promrhanym rozpoctem ()

smolicek04

Dejovo lepšie spracované ako prvá časť, ale pre mňa až priveľa robotov a podobných vecí. + Megan Fox je neskutočne úžasná. ()

Guzo

Čekal jsem, že bude film trpět neduhami druhých dílů, ale naštěstí se tak nekonalo, naopak bych řekl, že jedničku v lecčems předčí. Herci jsou zde pořád výborní, soundtrack skvěle našláplý a akce od začátku do konce úžasná.. Pár výtek by tu ale bylo. Stejně jako v prvním díle, i tady ve větších bitkách v podstatě nelze rozeznat, kdo je kdo (co se týče robotů), a pak ta nehorázná klišovitost, která některým filmům prospívá, tomuhle škodí.. Stejně jsem se ale bavil od začátku do konce a určitě i trojka bude super! edit: Nebyla. ()

strelenaL

Akční podívaná, která nezklame. Na druhé pokračování jsem se docela těšila, že přibude víc akce. Ale podle mého je děj pořád zajetý ve stejných kolejích. Jediné co zahraňuje celý děj jsou herci, soundtrack a nějaká ta akcička a to je asi tak všechno. I když na můj vkus tomu filmu chybí trochu VÍC akce. Bay dotáhl dobrou práci do konce, ale neposunul se vlastně nikam. Pro mě osobně se film dál nevyvíjí ani se neposouvá dopředu což si myslím, že je škoda. Protože určitě by se s toho dalo vykouzlit ještě něco super. Je škoda, že už neni ve filmu patrný vůbec Spielberg. Ani Megan se Shiou to nezachrání. Proto hodnotím za 3* nenadhne ani neurazí. ()

Kali4

Je to poprvé, kdy mi skutečně vadí, že Bay vykrádá sám sebe. Některé scény jsou na chlup stejné jako v prvním díle, rozjezd mi přišel katastrofálně trapný, celý film je hrozně dlouhý, a když to vezmu kolem a kolem, líbily se mi vlastně jen dvě věci – jednou je John Turturro a druhou pár slušných hlášek, které zazní ve střední části a váží se především k onomu prastarému zrezlému robotovi. Megan Fox je sice sexy, ale jako herečka je vyloženě špatná, což je tentokrát hodně patrné, protože je (bohužel) v každém druhém záběru a skutečně se objevuje ve scénách, v nichž by měla projevit o mnoho víc talentu. Samotní rodiče jsou děsní (obzvlášť matka s příšerně protivným hlasem) a ani Shia tomu moc nepřidá, neboť hraje moulu na entou, kterého sice hrál už minule, ale tentokrát místy působí jako vyložený pitomec. Co bych naopak vyzdvihnul, je umístění finální bitvy do pouště, která mi přišla jako mnohem lepší volba než město v prvním díle a drobet přidala na přehlednosti. Zatímco u prvních Transformers jsem se smál a valil oči, u druhých jsem kroutil hlavou nad trapností a nalezl jsem i delší prodlevy, během nichž jsem se nudil. Chybí tomu hlavně ta zábavnost a schopnost něčím skutečně zajímavým přitáhnout (i když ta chrchlající prorezlá fosilie a gigantický vysavač nebyli špatní a slušně mě rozesmáli, naneštěstí to nestačilo). ()

Ravi

Audiovizuální orgie a ... a pak už je toho málo na vypíchnutí. Škoda, zběsilé tempo divákovi někdy dává pocit, že kouká na trailer, ale to nemění nic na tom, že je to zábavný film, který je však obsahově pro mě minimálně polovičatým zážitkem a pokud jde o nápady, měl si jich Bay většinu schovat na pokračování. Takže vlastně taková akčnější jednička, kde sama akce neutáhne nic víc, než samu sebe. A přihlouplé, zbytečné vtipkování tomu vůbec nepomohlo. 50% = 2+/5 ()

drackula

Oproti prvému dielu nič nové, ale stále je to plné výbuchov, robotov, imidžovo spotenej Megan Fox pri západoch slnka a hrozieb týkajúcich sa konca sveta. Záver ma trošku sklamal, keďže som čakal trošku väčší súboj Optima a Fallena, ale ako celok transformeri nesklamali a označil by som ich za typický Bay-ovský popcorn. 70 % ()

corbeau

Být to o dvě hodiny kratší, tak slintám blahem. Takhle jsou druzí Transformers jen sledem megalomanských bitek (z nichž minimálně ta v lese je fakt povedená) proložených ubohým příběhem a trapnými vtípky. Celkově i na popcornový blockbuster dost slabota, aspoň že soundtrack je skvělý a člověk se díky němu tolik nenudí. Můj dojem dobře shrnuje věta toho robota - veterána "Na tohle jsem moc starý" ()

Ev.D.

Z druhého dílu jsem byla trochu zklamaná. prostě už to není jednička. Děj sem tam pokulhává a chvílemi se strašně táhne ,že už to vypadá nekonečně dlouhý. A po dlouhém rozhodování přece jen musím dát za 4****. ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)