Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

rublik05

Druhý díl Transformerů nás uvede do ještě šílenějších akcí a scén, které jsou daleko víc megalomanské a vyšperkované. Dějově se víceméně nikam neposouváme, pořád se jedná o to samé, pouze se Michael Bay o něco víc utrhl ze řetězu a servíruje nám dokonale natočené akční scény, místy až přeplácané a nepřehledné. To vše doplňuje nenásilný humor, vtipné narážky a frky. Oproti prvnímu dílu mě zde překvapil nejvíce asi John Turturro, kterému role sedla a zejména on dodal filmu trochu odlehčení a humoru. Megan Fox jako tradičně spoléhala spíš na svou vizáž, než na nějaké herecké výkony. Snímek je o něco lepší než díl první, přesto trochu škoda prázdného příběhu, který nenabídne absolutně nic nového. Trochu mně tím Michael Bay připomíná svou sérii Mizerové, kdy druhý díl taktéž akce výborná, ale příběh se nikterak dál nerozvíjí a je víc upozaděn. Přesto je Pomsta poražených pro mě asi nejlepší díl Transformerů a pomyslný vrchol celé série a dokonalá popcornová záležitost. 8/10 ()

AxelWers

Kedysi som tomuto dal 4*, neviem ani prečo, pozerám to znovu a vidím, že je to hrozná zlátanina. A úplne čo ma sci-fi filmoch doráža, keď tam v kuse musia montovať kozaté pipky, ktoré chcú úplnou náhodou zbaliť zrovna hlavného hrdinu. Takéto filmy pre usoplených pubertiakov fakt moc nemusím. Našťastie to zachránila druhá polovica filmu, kde pribudlo viac akcie. ()

hrumsrt

Stejně jako u prvního filmu, zde to zmínit musím taktéž, osobně nedám na trilogie Transformers dopustit, přestože cítím, že nic se už jedničce nevyrovnalo, nic to nemění na skutečnosti, že si užívám každý jednotlivý film. Ano, je poznat, že Bay není pod rukou Spielberga, a tak čaruje ty svoje mega výbuchy a chce to mít tak efektní, až to může pálit do očí. Nicméně tahle "nemoc" u něj naplno propukne až později, kdy za cenu utrpění příběhové a jakékoli jiné kvality přidá na efektech a má tendenci svůj přechozí film ze série trumfnout a udělat ho tentokrát větším. Samuel si uvědomuje, že se velmi těžko jde dále na poli osobního života, když je pořád spojený s roboty z Cybertronu. Tenhle problém se mu vrátí ještě i v budoucím filmu, Bay se na to velmi chytře snažil poukázat a dát lince nějaký dopad, ale nepovedlo se mu to ani tady. Navíc jak zjistíme později, Sam je za tohle nakonec odměněn a životem (studiem) propluje díky pomocné ruky vlády daleko snadněji. Jak první film zvládá perfektně budovat napětí a postupně otevírat příběh, který nás čeká, tak tady je to daleko přímočařejší. Již v prvních minutách zazní věta "Fallen znovu povstane" (to mi připomíná dementní český překlad názvu který možná asi zní i lépe, ale zkrátka nesouzní s půvvodním), čímž máme malinko rozdané karty do celého filmu... Nicméně Fallen je srabík a bojí se následovníků svých bratrů Primů, tudíž nemůže nic, dokud Optimusovi zaří jiskra. Ono asi to má mít nějaký mytologičtější podklad, ale ten nám je prachbídně (ne)zobrazen. Logicky, aby se snímek mohl posunout, pozor s jedinou nosnou linkou o Fallenovi, musí Optimus umřít. Miluji ten střet v lese, dokonalost, jak Optimus bojovně dospěl a nebýt přílišné péče o Sama, kdoví jak by to celé dopadlo. Všechno je tak nějak v troskách, nevím se ztrátami se přece počítat muselo a umřít tam třeba Šroubek, příběh jde dál jakoby nic. Sam k tomu všemu je hlupáček a dotkne s úlomku krychle a v hlavě se mu usadil jazyk primů. Všichni chtějí totéž, všichni chtějí tzv. vůdcovskou matrici, jen každý pro jiné využití. A Sam za pomoci řezníka Simmonse musí všechno spasit, stojí na jeho bedrech osud nejen autobotů ale i celé Země. Jejich mission impossible se navíc rozhodně nelíbí deceptikonům. Může snad civilista obstát v boji proti kovovým inteligentním bytostem?.. Linkin park tady dosahují takových pecek, že není pochyb o nejlepším soundtracku v celé sérii. Možná to není kvalitativně tak dobré jako první film, ale když mi bylo tak 11 miloval jsem to a s odstupem času jsem na tom pořád stejně. Lidi jsou na Transformers hrozně přísní, no a teď po letech, co bych dal za nový film s Optimem a Bumblebeem.. 90% ()

geek.ondra

Letní blockbusterový náhul se vším všudy který je zábavný, vizuálně kulervoucí ale bohužel narozdíl od jedničky začne místy doplácet na překombinovanost a přepálenou stopáž. Shia, Turturro i Rodriguez ale naštěstí pobaví i ve chvílich kdy robotí rubačky ztrácí efekt. 7,5/10 ()

Shaleman

Oproti prvnímu dílu nehorázné zklamání a Bay ukázal (opět), že umí natočit bombastickou akci, ale taky nesmírně infantilní a trapnou ... akce je více nepřehledná a i když se zdá, že je ji více, postrádá nápaditost a efektivnost prvního dílu. Triky jsou samozřejmě úžasné, ale pokud nastavíte laťku 30min bitkou ve velkoměstě, nemůžete ji překonat 15min bitkou v nevýrazném lese či pusté poušti ani když přidáte o sto robotů více a už vůbec ne, pokud z nich uděláte vystrašené psíky, nebo je necháte chovat jako rapující puberťáky. O 3díl se vyloženě bojím! ()

Raili

Akční scény **** (velmi grandiózní, ale občas trochu nepřehledný), civilní scény ** (hrůza, tohle se fakt nepovedlo. třeba za to co předváděli Witwickyho rodiče v Egyptě bych dal Bayovi dělo), příběh *** (žádný pořádný překvápko, celej děj spěl celou dobu k neodvratitelný závěrečný bitvě), animace+triky ***** (úžasnej zážitek, nevzpomínam si že bych v tomhle směru viděl někdy něco tak působivýho). ()

Vorlon

Na první díl tenhle nemá ani náhodou. Bay se snažil navodit občas vtipné chvilky, které ovšem připomínaly až paroie a myslím, že tento film, by se bez nich určitě obešel a nebýt těchle až trapných monentů, film by měl daleko vyšší úroveň, ale i tak dávám 4* protože vizuální stránka byla prostě geniální. Díky ti Machael ()

Dartdevil

Pro mě druzí Transformers nebyli takovým zklamáním, jako pro mnohé. Že byl jednoduchý scénář, akce místy lehce nepřehledná, některé vtípky infantilní - dobrá, na druhou stranu akce a efekty takřka dokonalé, hlavní dvojice pohledná, i těm vtípkům jsem se občas zasmál. Ani bych moc nestříhal - dvě a půl hodky mi v kině utekly jako voda, a odcházel jsem z kina s vyčištěnou hlavou a pupkem nacpaným popcornem. A nic víc jsem od toho filmu nechtěl a ani nečekal. ()

pulDag

daleko dospelejsi nez jednotka, od plneho poctu jej vsak deli sukajici psi, sukajici robot, a dobrejch 15 minut nadbytecne ukecane stopaze. Jinak peckovy a konecne z 90% prehledny digi z toho dela nejlip vypadajici film of all time... ()

ER

Už podle traileru jsem tušil,že dvojka tak povedená nebude.Bohužel,předpověď se splnila. Horkou jehlou "šitý"scénař, kde se vecpalo snad vše,co se dalo bez ohledu na vývoj a logiku.Závěr filmu pak připomínal spíše vojenskou přehlídku zbrojní síly USA. A na to,že v mraku střel a výbuchů se nikomu nic nestalo,se nechce ani vzpomínat-jo pardon,Sam to odnesl,ale to "zmrtvýchvstání"-ach jo. A aby ani toho nebylo málo,tak nesmíme zapomenout na "heroické" rodiče, kteří si bitevní vřavu spletli s fanděním na spartakiádě. Pár povedených vtipů a scén, toť vše během 2 hodin.Takže nakonec se dalo dívat na Megan (taky na závěr dostala příležitost si "zahrát" resp. spíše její ňadra) a Shiu (opět skvělý). PS. "Svlíkací transformerku" jsem už vůbec nepochopil. ()

Chester7

naprostá bomba... smál jsem se na celý kino :))) klidně jim odpustím ty děsný romantický, rodinný a "srdceryvný" scény. A akce tam bylo habaděj, nádhera. ()

boaka

PRVNÍ film v mém životě, během kterého jsem v průběhu odešel z kina. Je mi líto peněz které jsem do něho investoval. Nečekal jsem zázraky ani pořádnou mozkovou výživu, ale čeho moc, toho příliš. Tento "film" není nic jiného než splácanina akčních scén, trapných milostných ... něčeho ... a rotujících +360 stupňů záběrů na roboty při jejich transformaci nebo boji, přičemž se z toho člověku točí hlava a ani neví který z nich zrovna v záběru je. Rádobyvtipné řeči snad každého u mě vyvolávaly permanentní facepalm, především dvojčata. Asi nejhorší částí filmu je začátek na vysoké škole, to už prostě nemohlo být horší i kdyby tvůrci okopírovali American Pie, pokaždé mám pocit u těchto záběrů že v usa fungují college jako inseminační stanice, pro dobro světa doufám že to není pravda a realita je jiná. Megan Fox naplnila očekávání na 100%, nejenže je neskonale svůdná, ale umí se i rýpat v motorkách a být u toho děsně sexy, starat se o ochlastaného fotra a ještě vést vztah na dálku, škoda že jí vláda nezaplatila taky školu za mlčení jako to udělala u hlavního hrdiny, při jejím rozhovoru s malým transformerkem jsem si zavzpomínal na obdobné řeči dětských hrdinů z filmu Chobotnice ze 3.patra, infantilní je to stejně. Je mi líto že se John Turturro snížil k tomuhle hnusu, ale holt z něčeho se asi ten nájem platit musí. Celkově je film o ničem, klasická špatně natočená letní sračka pro pubescenty, rovnokšiltaře a méně inteligentní část lidstva, chci zpátky hodinu a půl mého života. Jedna hvězdička je za efekty a dva dobré vtipy, ovšem i tak "to" inklinuje k odpadu. ()

E lan

S přimhouřením nebo možná spíše zamhouřením obou očí bychom se mohli dostat na ***. Triky, zvuky jsou na vynikající úrovni a podaří se jim udržet zábavu přes dvě hodiny. Scénárista si ale před natáčením tohoto filmu nejspíš odskočil, takže scénář nemáme. Proto ho nahradíme hromadou bitek (někdy více, někdy méně přehledných) a tunou teenagerských fórků, které semtam vyloudí i úsměv na tváři. O hereckých výkonech lze mluvit snad jen u Turturra, jinak je to bída s nouzí. Škoda, ten sympatický nádech reálnosti postav z minulého dílu je pryč. Možná i proto bych přiostřil nůžky střihačům... ()

Zacharias

Bay je nechutne fetišisticke prase a ostatní je dusledek jeho megalomanského syndromu, herci se jen vezou na té vizualní smršti. Děj je vedlejší :) ()

Pafnuc

Tolik peněz a přitom taková blbost. Jediné, co mi z tohoto filmu utkvělo je Megan Foxová a podvědomá touha jí něco někam zasunout. ()

GodKnows

Tak pravdupovediac cakal som vacsi pruser podla prvych ohlasov. Napriek tomu ze cele je to plytke asi ako tanier na ktorom sa podava hlavne jedlo vekova skupina ktorej je film urceni bude velmi velmi velmi spokojna. Ruku na srdce kto ocakava od takehoto filmu nieco ako kvalitny dej, slusne dialogy a famozne herecko vykony??? Dufam ze vas prva cast az tak nezaslepila :-DD. Ten humor ktoreho je tam viac mi nevadil skor naopak som sa celkom dobre zasmial. Niektore scene uplne super zvladnute, niektore menej ale co sa tyka akcie nemam co vytknut. Plus kvalitny zvuk k tomu a mame tu oddychovku aj pre starsie publikom. Ja som na tejto rozpravke vyrastal. Niekedy v 1991-93 som rano o 6:00 vstaval ako 8-10 rocny chalan aby som na Sky one to tusim bolo mohol sledovat robotov :-DD. Davam tesne 4* niekde na urovni 70% pretoze sa mi toho pacilo viac ako som cakal. Na leto si tazko predstavit lepsi blockbuster......... P.S. Prvy krat som si v kine uvedomil ze taketo susto moja 17 palcova obrazovka na notase nema sancu zvladnut ()

phob

Mě osobně se to líbilo více než jednička. Je pravda, že jedničku jsem sice neviděl na plátně... Ale i tak se mi toto pokračování líbilo víc a i více zaujalo... Dávam 4* a to za hodně rychlý konec... Jinak bych váhal asi nad 5* :-) ()

mak.

Přišel jsem do kina na kulervoucí akci, kterou byl doposud Bay zárukou, a přesně to jsem dostal. Egyptské finále mi dalo vzpomenout na devastaci pyramid a la Team America :). Jo a John Tuturro je skvělý! :D "This is top secret! Don't tell my mom." ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)