Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

MrPierc

USA produkce si opět neodpustila vložit do filmu neskutečnou ubohost, hloupost a naivitu americké popkultury na kterou jsou Američané zvyklí, ale film tím pohřbili a to naprosto !!! Jednička byla něčím novým, neobvyklým originálním, ale dvojka je tak laciná a prostoduchá: 1) trapná propaganda USA armády, která pomůže i kdyby měla neuposlechnout rozkazy prezidenta, všude coolové záběry na heroické vojáky či na navigátory na letadlových lodích 2) Hláškující černoch ( Hele má mimozemskou kérku ! ) 3) Megan Fox jako vyumělkovaná drsňačka, která běží 3 míle a doběhne s několika kapkami na čele a dokonalou rtěnkou + nastřelené řasy + si veme tílko a by jí joooo byly vidět vnady a pořád v akčních scénách je protřepává na detail určitě nechtěně a vůbec o tom neví. 4) Dva humorní roboto Dvojčata, kteří mají stále vtipné poznámky a hláškuji trapné vtipy 5) TRANSFORMER žena, která má dokonalou tkáň a má snad i měsíčky a dokáže se transformovat zpět do robotky 6) Český dabing , který je k pláči, protože když 10metrový kolos mluví jako řadový člověk, tak to je na facku ! 7) Transformer, který je důchodce a chodí o holi ! 8) Koncová scéna, kde se cca 30 vojáků uspěšně brání několika transformerům je prostě k smíchu stačil by na ně jeden a nevydrželi by ani 5 minut !!! Efekty opět skvělé, ale film padl do hloubky trapnosti a jednoduchosti, kde roboti mají emoce. Ten film je naprostá bomba, protože vás opravdu nasere ! ()

Rocky88

Tohle Bay nezvládl. Sice moc nesouhlasím s tím utržením ze řetězu, v druhých Mizerech to bylo horší (ale zase se tam nevojížděli teplí psi, nebyl tam robot, co by vojížděl nohy ostatních a nikdo neměl místo kulek dvě koule z jeřábu), spíš mu došly nápady. Akce tam je jen z povinnosti, protože je to akční film - když to porovnám třeba s akcí z prvního dílu (i když byla trochu nepřehledná), nebo třeba s akcí z druhého Terminátora, tak jsou to nebe a dudy. Hrozně jsem se taky musel smát všem lidem, kteří naivně věřili, že tohle bude temné jako Temný rytíř. Copak by Bay uměl něco potemnit? Stal se přesný opak a film je prošpikován absolutně trapnými fóry (v jedničce mě Samovi rodiče rozesmáli, teď to byl vrchol trapnosti), kvůli kterým jsem si rval vlasy. Co se týče robotů, tak logicky jich podle Bayovy šablony muselo být víc. Až na to, že jsou úplně všichni nováčci zbyteční (vlastně i ti lidští) a ve filmu nemají žádnou úlohu. A to ani Fallen, ani vysoce očekávaný Devastator, který se tam mihne jen na 10 vteřin a hned zase zmizí. Nemluvě o naprosto otravných robotích dvojčatech. Ať už bych je přirovnal k dvěma Martinům Lawrencům či dvěma Jar Jar Binksům, každý si hned udělá obrázek. A imitace TX byla velice...ehm...trapná. Stejně jako "klonování" nových Decepticonů ala líhně skurutů v Pánovi prstenů. Konec je pak takový klasický všichni vs. všichni, kde každý musí být perfektně opálený, dramaticky řvát, všude se vznáší digitální písek, každý musí dramaticky řvát, všichni střílí, dramaticky u toho řvou, umírají a zase ožívají a nezapomenou u toho dramaticky řvát. A nakonec nás opět čeká západ slunce a proslov. Teda Bayi, jsi v krizi. . . Ale abych jenom nehanil, triky jsou opět na vrcholné úrovni (až na zmíněný písek), akce v lese je parádní a vlastně každá scéna, kde je Optimus Prime, je vynikající. To je asi tak vše. Hudba opět nijaká, ale to je holt Jablonsky. Takže suma sumárum dvě hvězdy. ()

Jimmi

Toto je prvy film co som videl na mfiku od ace ventura 2..cize je to uz par rokov co som amfik nenavstivil:) triky boli na velmi vysokej urovni a aj ma to dost bavilo ale nemal som prehlad ktory robot je vlastne ktory a ci patri k "dobrym" alebom "zlym"...Celkovo taky lepsi priemer ()

Petoss1

Áááááá no do prkínka dubovýho :). Práve som sa vrátil z kina ( 19.08.09 ) a ostal som šokovaný keď som počul český dabing, pretože bola avizovaná titulkovaná verzia, ale nakoniec som si to viac užil. A ešte niečo... bol to sakra bombastický masaker!!! Po tých všetkých rečiach som čakal skutočne trápnu, akčnú blbosť, ktorá nesiaha prvej časti ani po kovočlenky. Napriek všetkému som sa tešil na Revenge veeeeľmi dlho, takže som si to nemohol nechať újsť na veľkom plátne. Ok ok možno je to akčná blbosť, ale veď predsa to všetci chceli nie?! Každý si želal, aby to bolo väčšie ako jednotka a tak to aj je. Čo na tom, že to nemá rozvinutý príbeh, rozmýšľajúce diálogy, postavy najrôznejších charakterov?! Veď to stvoril Bay so svojími osvedčenými metódami tak čo to asi môže mať? Skvelá kamera, super zvuk a dych vyrážajúce efekty, to sú ingrediencie, vďaka ktorým bude film v kine jednoducho zážitok a tým, pokračovanie Transformers jednoznačne sú. Nielen ja, ale aj ostatní diváci sa na tom skutočne dokonca aj z-a-s-m-i-a-l-i a hoci sa tu o trápnosti, akú obsahuje tento snímok napísalo veľa, netreba tomu veriť. Jediné, čo trošku vadilo bola niekedy Samova matka, ale skutočne len niekedy. Dokonca mi nevadili ani dvojčatá, ani obravské kývajúce sa gule, ani malý robot užívajúci si na nohe krásnej Megan. Mňa to všetko zabavilo a to bol predsa základ. No aby som len nechválil, škoda je nevyužitie a nepredstavenie niektorých nových postáv, ktoré by určite ešte poriadne pridali na plyn a také to rýchle "skákanie" z miesta na miesto, ale to už asi režisér prežíval orgie. Na záver len pre všetkých, neberte všetko tak vážne, na svete je dosť filmov, ktoré dokážu uspokojiť srdce i dušu aj toho najnáročnejšieho diváka a obsahujú to, čo Optimovi a spol. chýba, tak prečo nevypnúť a neužívať si jedno veľké šrotovisko. 85% ()

shyster

Michael Bay mi splnil můj sen. Ve dvojce jsem chtěl víc robotů i víc rvaček a víc Megan. To všechno mi dal, jenže ono to "překvapivě" nefunguje jako celek a film. Těch rvaček je tam dost a ani jednu si nebudu pouštět dokola jako v případě všech rvaček v jedniček. Roboti utíkají po ulici tam se poperou (což trvá taky dost krátce), pak běžej jinam (třeba do lesa) tam se znovu poperou a tak pořád dokola. Jediný moment, který jsem si zapamatoval byl zpomalený útěk Megan a Shia, kdy za nimi všechno vybuchovalo. Jenže to je dost málo. Jinak musím pochválit ILM, protože tenhle film vypadá jako kdyby stál víc než 200 mil. ()

Vojťas

Očekávané akční orgie vstřebány. Bay si to opravdu užíval, ale přiznám se, že se dalšího pokračování trochu bojím, protože nevím, jak by tam mohl nacpat ještě více akce! :-D Tudíž doufám a věřím, že nám pan režisér přinese spíš třetí MIZERY a překoná se - mno nechám se překvapit! ;-) ()

lebowski!

Obdivuji Bayovo nadšení a vynalézavost co se do detailu propracovaných robotů týče, jejich skládání je vážně hustý, stejně jako bitky a exploze všeho druhu. Co ale vůbec není v pohodě je samotný příběh a hlavně hromada vedlejších postaviček (rodiče!, kámoš z vejšky, hláškující agent, hláškující voják, hláškující roboti-dvojčata,...). Všechny tyto postavy jsou A) zbytečný ,B) trapný a C) naprosto zbytečný. V dalším díle by tak klidně mohl zůstat Shia, který to sám jistě v klidu utáhne, Megan, ať je na co koukat, a roboti na akci. Jinak to zase bude trapas. ()

Jino

Nastavovaná kaše či chcete-li vaření z vody... to jsou druzí Transformers. Michael Bay natočil jen směsici mnohdy nepřehledné akční jízdy, která postrádá nějaký hlubší smysl. Shia Labeouf je opět tahounem, Megan Fox je opět k nakousnutí a roboti opět hezkou výkladní skříní trikařů. To je však bohužel vše co může Pomsta poražených nabídnout. Ona i jednička byla na tom v podstatě obdobně, ale byla neokoukaná a nedokonalý scénář se úspěšně schoval za vynikající roboty a jakousi formu nečekaně pohodové zábavy. Teď je však situace jiná a já od toho něco očekával... marně. Scénář plný hloupostí slouží jen pro přehlídku "nadupaných" akčních scén. V podstatě vše co je tady, působí jednoúčelově, hrozně nepřirozeně a nakonec i zbytečně. Jsem docela zklamán a jak jsem u prvního dílu hlásal, že Michael Bay je mistr zábavy, tak zde to beru zpět a říkám, už nechci raději žádné pokračování v Bayově podání!!! 50% ()

Jack_D.

Na pokracovani transformeru jsem se hodne tesil, nebot jednicka byla proste uzasna, a mimo jine me naprosto dostala uzasnym zvukem a hudbou, ktera na domacim kine byla vazne dokonala. Co se pokracovani tyce nemuzu rict ze bych byl zklaman, nicmene tak povedene jako prvni dil to rozhodne nebylo a narozdil od jednicky, ktera byla od zacatku do konce svizna a bez problemu plynouci jsem se tentokrat na zacatku chvilkama i nudil, od druhe poloviny to uz ale bylo mnohem lepsi (prichod Simmonse?). Co me vsak mrzi byla mnohdy az prehnana komedialnost nekterych Transformeru, ktera chvilemi kazila dojem z celehe filmu. Kazdopadne jsem ale celkove spokojen a davam ctyri hvezdicky... ()

Nautila

Džízs krájst, už dlouho jsem neviděla takovou blbost. Chápu, že tohle má být popcorňák nejhrubšího zrna a plánovaný megakýč pro zábavu, ale tohle...Dialogy a některé zlodušské a hrdinské hlášky jsou jak z pohádky pro mateřskou školku, či jak pro jednoduché nechápavce po lobotomii. Megan Fox má sice úžasné samočistící kalhoty, ale za to hraní by měla vyfasovat spíš monterky silničářů. Pořád nechápu, proč mají amíci takovou tendenci ve filmech ničit cizí památky. Ono je to sice fajn podívaná, ale někdy je to už jak případ pro psychologa. Samozřejmě, taky bych chtěla bejt kluk, kterej má za kámoše supervelikýho mimozemskýho a ochranářskýho robota, co spolu zachraňujou svět, ale kriste...takhle fakt ne. Půl třetí hodiny nudy. ()

O´Neill

Mike se zase rozjel. Druhý díl je opět naprostá pecka! Ačkoliv přiznávám, že to není tak dobré jako první díl, stále je to opravdu monstrozita, které dávám bez zaváhání pět hvězd! Kluci od vizuálu si s tím nemálo pohráli, a je to natočeno opravdu mistrovsky! K tomu perfektní soundtrack, a vyjde nám prostě BOMBA! Je tu jediná chyba - že IMAX edice TF2 (pár scén natočeno bez ořezu a IMAX kamerou) se k nám nedostala. To by byl teprve nářez! Doporučuji sledovat v BluRay, s domácím kinem, a velkou televizí. ""I-AM OPTIMUS PRIME"" ()

selviskhed

Šokovaná Mikaela se ve zpomaleném záběru sklání nad zraněným Samem, skrz vlasy ji prosvítá slunce a za hlavou ji po-ma-li-čku přelétá helikoptéra. ()

Rodriguez

I druhý díl si udržuje laťku hodně vysoko a tak o kvalitní scénář s dějem i spoustou triků, rozhodně nouze nebude! 90% ()

Crawler-D

Jsem nucen se pousmívat nad diskuzí zavilých fanoušků Transformerů, pro něž jsou názory kirtiků hloupé a pouze lid po 25. červnu rozhodne. Popravdě, jestli si za touto pravdou, že T2 je nejlepší film, jaký kdy bude, stojí, tak ani po projekci, i kdyby se jim film nelíbil, nemůžou hodnotit jinak než 5*, neb by jejich ego utrpělo. Ale teď k filmu. Je to špatné ne proto, že tam je moc akce, ale že ta akce nemá napětí, moment okouzlení a scény, kdy by člověk zíral s otevřenou pusou na dokonale zkomponovanou scénu. Vytratil se možná lidský faktor, ale hlavně se vytratil robotí faktor. Autoboti mají na své straně řadu nových příslušníků, ale rozeznáte je maximálně podle barvy. Neexistuje zde žádná charakterizace, která by bavila a která by nutila sympatizovat. Navíc komickou stránku věci převzala bratrská dvojice robotů, kteří se překřikují a nedokáží situace trefně pojmenovat. Jejich humor tak ztrácí úlohu. A to už samozřejmě nemluvím o Decepticonech, kteří se slévají v jednolitou masu. A to jednoduše nebaví, když tu nejsou emocionálně opodstatnělé osobní souboje. ()

humanbeing

Docela bžunda. Spousta triků, nesmrtelné kladné postavy, totálně neschopní Decepticoni, lehce retardované dialogy a spousta akce. Zkrátil bych to tak zhruba o hodinku, protože je to neúnosně dlouhé. První půlhodina je strašně nepřehledná, pro nové diváky to musí být obrovský zmatek. Ehren Kruger potvrzuje svoji pověst schopného vykradače (sprostě vykradl desítky filmů, např. Indiana Jones a poslední Křížová výprava, Matrix, Pán prstenů, Terminátor, Kdo hulí ten umí, atd.) a Michael Bay musel u tohoto filmu dostat ORGAS! Šílené, akční, občas vtipné a moc a moc dlouhé, takový je Transformers 2. PS: Robot Jox nepřekonán! ()

JohnRambo

Takže. Transformers bolo jedno veľké UÁÁÁU! nad ktorým sme všetci, ktorý sa nehrajú na veľkých kritikov a dokážu si užiť túto ,jemne ulítlou, bombu, žasli. Niekedy nejde o to aby film bol seriózne natočený, dramatický...ale o to že si ho môžme vychutnať a užiť najviac ako to ide bez jediného hlbšieho zamyslenia. Práve preto ma Bay dostal do hypnózy svojim benzínom naplneným trhákom. Zvukové efekty ma vzrušovali tak že som sa niekoľko krát začal od toho vzrušenia triasť. O kúsok slabšie ako predchodca ale stále vyvolávajúce zimomriavky. Dychberúce akčné scény aké inde nenájdete! JEDNOTKA nám predstavila autobotov a spol + nám úkázala kto je tu kráľ(M.Bay). DVOJKA nám dokázala že jednotka nebol len náhodný úspech + nám nakopala prdele robotím kung-fu a inými kovovými akrobatickými kúskami. A dúfam že TROJKA nám trochu podrobnejšie ukáže robotov aby sme aspoň vedeli ako sa volajú, lebo zatial len lietali plechy. Ale ja sa nesťažujem! Tentokrát sa naozaj dá použť slovné spojenie nášho odborníka FILMOVÝ ORGAZMUS. A ja si naopak myslím že vložený humor filmu neuškodil lebo vo vyše dve a pol hodinách sa pár krát zasmiať je celkom prijateľné ba až potrebné pri filme takéhoto typu. Ďakujem za tento ďalší akčný nárez a budem držať palce aby bola trojka (dúfam že bude,čo asi bude) aspoň taká dobrá ako táto. ()

Trainspotter

Ach jo, Bay to opravdu trochu přepískl. Výtečný tah na bránu na tři doteky v podobě jedničky se v případě dvojky stal neúspěšným gólovým pokusem s překombinovanou a nepřehlednou hrou bez výraznějšího nápadu. Před kinem jsem měl strach jenom z českého postsynchronu (= absence charismatického hlasu Petera Cullena), ale to se nakonec ukázalo jako nejmenší zlo, protože nepřehledné akce, příliš mnoho robotů s malým manévrovacím prostorem v čase, opakující se motivy a absence pořádně monumentální závěrečné bitky mě docela nudily a už to prostě nebyly ty bombastické vizuální i zvukové orgie jako před dvěma lety. Z trojlístku letních blockbusterů (Terminator - Star Trek - Transformers 2) pro mě návrat party Optima Primea dopadl bohužel nejhůř :(( AR: 2,39:1 - Panavision, Super 35 a IMAX ()

TomikZlesa

Jěště že ta nechutná přehlídka toho největšího hudebního komerčního šitu doprovázená neskutečně nechutně a nevkusně trapným rádoby humorem trvala jenom pár minut. Dál se naštestí bayence, tedy demence moc neprojevovala, i když několik pitomých hlášek se přece jenom občas ukázalo. Jenže, pominu li tenhle nechutný fakt, zůstává tu megalomanská akce a neskutečný robotí maso, bitka v lese byla naprosto skvšlá. Megan je sice kočka, ale tady byla naprosto zbytečná a jenom na okrasu. ()

Amroth666

Vždy se ve filmu najde nějaká svině, která je proti všemu.V tomto filmu to byl zástupce prezidenta. Sam mě někdy ohromně bavil a připadalo mi, jako když se oproti prvnímu dílu více vybarvila fantazie a humor. O trikách se ani zmiňovat nebudu, protože to je něco úžasného. Celkově je to úspěšné, trochu slabší pokračování prvního dílu, ale pořád zanechává stopy dobrého sci-fi. ____ Amerika šílí. ____ ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)