Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

TheMe

O malinko slabší, než-li jednička, co se týče děje. O hodně lepší, než-li jednička, co se týče titulní písně. No a hlavně ještě nádhernější Megan Fox než-li v prvním díle (a to jsem si myslel, že to nejde). Při porovnání filmy vyjdou tudíž zhruba stejně a tak i zde je to za krásné čtyři kousky. ()

DansteR

"It was, and has always been, your destiny"....Když jsem slyšel, že film by měl být ještě lepší a výbuchy větší bylo mi jasné, že musím do kina. Ovšem při odchodu jsem měl zvláštní pocit. Jakokdyby bych byl a zároveň nebylo spokojen, ale až za pár hodin jsem si byl schopen uvědomit o co jde a probrat se z jistého komatu. To vzniklo na základě skutečně ještě lepší akce, větších explozí a ještě lepšího New Divide od Linkin Park. Bohužel děj trochu pokulhával a dost mi vadili roboti padající jako hrušky. Jak už bylo parkrát řečeno "méně je někdy více" (explozí apod. by mohlo být ještě víc, hold typický Bay) 80% ()

gezper

Po ještě docela ucházející jedničce je tohle již naprostá sterilní limonáda pro teenagery. Jediné dva klady filmu - nadupané triky a Mefan Fox. Megan by se dala považovat za trik též a potom by plus bylo rázem jenom jedno. Trochu málo, nemyslíte ? Nehorázně přetažená stopáž i na film a tohle je vpodstatě dvě a půl hodiny dlouhý videoklip. K tomu se neustále chaoticky skáče od akce k prkenným dialogům s pokusy o vtip a zas rychle k akci, aniž by byla předchozím nějak více logicky osvětlena (předesílám, že vysvětlení 'zachránit svět' je pro mne nedostačující), hlavně že se už zase řežou, na smysluplný děj klidně rezignujme. Hodnocení je, chcete-li, zjednodušeně jedna hvězda za triky a druhá za Megan. [40%] ()

unclejack

Nemám pocit , že film ponúka nejaké strhujúce herecké výkony a zrejme tento fakt bude negovať len málokto. Nehovorím , že Shia LaBeouf je zlý herec , ale jednoducho mňa osobne vo filme zaujalo maximálne spracovanie a počítačové efekty. Zápletka je k poplakaniu. ()

prezyvka

Už som si myslel, že tá záverečná bojová scénka neskončí. Prvá polovica filmu sa zdala byť ešte celkom záživná, ale ako dej plynul stale väčšia otrava sledovania. Tie efekty sú tam dobré, ale stále je to o tom istom, aspoň že na tú Megan sa celkom dobre pozeralo. ()

Desmi

U všech druhých dílů se nabízí srovnání s dílem prvním, který je většinou jedinečný a díly následující ho zpravidla nedoženou. Tady mi to tak nepřišlo (a to jsem filmy viděl s rozpětím jednoho dne). Dvojka je na stejné úrovni jako dílprvní, nechybí tam akce (efekty jsou prostě super), sympatickej hlavní hrdina, krásky jsou tam hned dvě (scéna ze začátku filmu s Megan na motorce je jen pro silné povahy), atd. Jediné co mě nad mrzelo bylo, že se film snažil za každou cenu zaujmout vším, jedno přebíjelo druhé,.. No bylo to ale zábavné, a na dobu,kterou to trvalo, to docela solidně utíkalo.. =)) ()

zodiak217

Tak ako prva časť aj táto je plná akcie, napätia a humoru. Čo oceňujem je až prekvapujúca vyváženosť tychto prvkov. Naviac ani minútu sa divák nebudú a v kine musel určite tento film pôsobiť impozantne. Samozrejme dobre herecké obsadenie na celé so Shiom LeBoefom a Megan Fox. Mám pocit, že tento film je taký pokrokovy, že bude voňať novotou este aj v roku 2015. Veľmi dobre spracovanie a i ked nie som fanúšik sci-fi prišiel dom si na svoje. ()

LeePriest

Nezklamalo. Naopak, celé dvě a půl hodiny je to zase pěknej svižnej nářez, jedna úžasná akce za druhou. Už tak skvělé sledování vylepšují tvůrci pár dobrými vtipy, podařeným ozvučením a triky jsou stále vynikající. ()

Eeve

Parádny vyvážený zábavný a vydarený blockbuster ako bola jednička je ta tam...s odchodom Spielberga sa všetko zmenilo, bohužiaľ k horšiemu. Baya už nemá kto krotiť a bohužiaľ to vidieť na každom kroku. Začnime postavami - je samozrejmé, že väčšina z jednotky prešla do dvojky, to je fajn, no rapídne sa zvýšil počet robotov, a to na oboch stranách. Tým pádom tu máme samozrejme nevykreslené, ploché charaktery, o ktorých nič nevieme a nijako nás nezaujímajú. V jednotke sme mali zopár robotov na každej strane a mali sme dôvod, prečo sme tomu či onému držali palce, no tuná je ich tak veľa, že strácame prehľad, kto je na čiej strane. Aby nebolo všetko len zlé, zopár sa ich naozaj vydarilo - robotka/dievča alebo malý decepticon/autíčko boli okej. Ďalšia nepríjemná súčasť filmu, a takisto samotných robotov, je náš postoj k nim. Zatiaľ čo v jednotke sme k tým zlým cítili ak nie strach, tak minimálne rešpekt, k tým dobrým - to sme boli proste radi, že ich vidíme a držali sme im palce :) V tomto prípade boli ale decepticoni spolu s Megatronom poväčšine na smiech. To sú záporáci ?? Vytknem takisto aj režírovanie, resp asi scenár filmu ako takého, najmä hlavných postáv, kde som ich motiváciu, resp rozhodnutia v dôležitých momentoch zjavne nechápala a ťukala som si na čelo. Dúfam teda, že nie som sama. Akcia bola síce takmer na každom rohu, no často neprehľadná, miestami až nezáživná - výbuchy, strieľačky, výbuchy, výbuchy a tak to išlo takmer celý čas. Takisto finále som si predstavovala trochu inak, ako pästný súboj hlavných robotov. No a nakoniec scenár ako taký - potreboval asi ešte zo dvakrát prepísať, to je isté. Vtipy neboli poväčšine vôbec smiešne, aj z dôvodu, že ich pchali skoro všade, no a plánované silné momenty, ktoré mali pravdepodobne vyznieť seriózne, vyšumeli do prázdna a boli skôr na oštaru a smiech. Takto som si teda rozhodne pokračovanie jedného z mojich najobľúbenejších filmov nepredstavovala. Akokeby všetok robotí potenciál, nápady, proste všetko dobré vyčerpali v jedničke a v ďalších dieloch proste len kopírovali a nadstavbovali. Ach jaj, Spielberg vráť sa späť ! ()

Oxik49

Transformers jsou asi sérií, na jejíž pokračování bych se rád podíval, byť by bylo třeba patnácté. Vizuální stránka je ve všech dílech dovedena k dokonalosti a nejinak je tomu i u Pomsty poražených. John Turturro hraje v tomto díle naprosto dokonale lehce pomateného bývalého agenta posedlého konspiračními teoriemi a všechno doprovází hudba Steva Jablonského, při které občas naskakuje husí kůže. Nechybí také celá řada vtípků a komických situací a myslím si, že tenhle film dokáže zabavit velké množství diváků. Pravda, příběh je docela průhledný, ale komu to vadí, když se chce odreagovat u krásně vizuálně zpracované akce? :) ()

Ace.A.T.L.

Nevím jak koho, ale mě to pořád neuvěřitelně baví. Je to sice slabší, než jednička, která bla snad nepřekonatelná, ale pořád to má grády a pořád to je TO ONO. Za mě silný 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

KorenGeorge odpad!

Nekoukatelná přepálená triková sračka, která se může líbit tak maximálně úchylným dětem do 10 let. Napadá mě jen jediná otázka a to, komu je proboha tenhle film adresován? Pravděpodobně jen svému ye řetězu urvanému tvůrci a jeho zvrhlým infantilním fantaziím. ()

Jason13

Pokusy o komičnost tomu hodně ubližují. Jediné co dokázalo trochu pobavit byla autobotí dvojčata.. Akční scény samozřejmě skvělé, o Megan ani nemluvě.. Nicméně mám pocit, že by filmu dost prospělo několikaminutové osekání... ()

tyzmrde

AMERICTI BYZNYSMENI SVRACEJÍ UDER A DO KINARUM A FANOUSKUM INTELIGENTNICH UMELECKYCH DĚL DONUTILI PUSTIT NE FILM, ALE VIDEOKLIP KTERY UZ NENI TAK DOBRY JAKO JEDNICKA. DOPADLO TO HUR, ŠIJA PRED NATACENIM ASI VZDYCKY HULIL TRAVU JINAK NECHAPU PROC DELAL TY TIKY S OCIMA A DELAL ZE VIDI NAKE STAROBYLE ZNAKY, SIJOVY RODIČE HULILI JESTE VIC TRAVY, MEGATRON JE ZPATKY JAKO V KAZDEM Z PĚTI DÍLU A BOJÍM SE ŽE NIKDY NEZEMŘE. HASBRO VEDELO ZE TO VYDELA A TAK SE JISTĚ DOČKÁME 18 SEQULU, 9 SPINOFFU, 5 PREQUELU, 11 CROSSOVERU. jediná pozitivní věc na filmu Megan FOX je stále sexy ale ta druhá holka blondýna která chtěla Siju vojet nebo přejet, nebo co byla ještě víc sexy. Ve filmu zase hraje plno retardu co poslouchaj MTV, hip hop a jejich největší umění považujou superhrdiny a rychle a zběsile. PROSIM POKUD DALŠI DIL NEBUDE TAK DOBREJ JAKO JEDNICKA NEBO TROJKA TAK TO PROSIM NETOCTE. ()

Drix

Transformers: Revenge of the Fallen Tento film jsem viděl jako první v kině a za mě je to nejlepší film celé ságy(je to možná právě tím že jsem to poprvé viděl v kině). Na začátel něco z minulosti, pak následovala bojová scéna v Šanghaji a představení nových autobotů, což bylo na začátek filmu příjemné uvedení. Když v první hodině bojoval Optimus Prime s Deceptikony tak jsem netušil že zemře, v tu chvíli to byl pro mě šok. Nalezení Vůdcovské Matrice v hrobce Primů se mi líbilo a svitla naděje že Optimus znovu ožije, ale po pár sekundách se Matrice v Samových rokou proměnila v prach. Na konci filmu také zajímavý moment když Megatron Sama na chvíli zabije.Akce nádherná, příběh na 90% úžasný. Když jsem si pročítal některé komentáře tak v mnoha ohledech si lidi stežovali na úplné blbosti,přitom to bylo ve filmu ukázané a pak se zde rozčilují že to tam nebylo, přitom si toho třeba jen nevšimli nebo na tom ani nebyli. Celkově se mi ten film líbil a kdybych měl možnost ho znovu vidět v kině tak bych neváhal. Mé hodnocení 88% Pro fanouška TF nádherný film. ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)