Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

Grimlok

U jedničky jsem si stěžoval na málo akce. Tady si nemám na co stěžovat. Bitka v lese je pastva pro oči, prostě dokonalost sama. Decepticonů ve filmu tolik, že bejt autobot, tak už dávno sepisuju poslední vůli. JetFire je sympaticky senilní, dvojčata zase úžasně trhlý. Bay trošičku klopýtnul s nadrženym Wheeliem a Devastatorovejma koulema. Shia zase válí a Turturro mu zdatně sekunduje. Největší borec: Sam Witwicky (ustát Cybertronskou wikipedii v hlavě musí bejt něco). Největší loser: The Fallen (bububu a po dvaceti vteřinách stejká po zdi). Největší masakr: Optimus Prime vs. Megatron, Grindor a Starscream v lese (3 na 1, to je pokoukáníčko). ()

aR3Zz

Strhující předimenzovaná vizuální show prokládaná více či méně pubertálními fórky. 90% filmu tvořila akce, proto se nedá očekávat, že byl nějak rozpitváván příběh, natož vykreslovány postavy. Také člověk trochu postrádal vyvrcholení, ovšem to bylo dáno tím, že finále představovala vlasně celá druhá půlka filmu. Primitivní, leč nadprůměrně zábavná podívaná. 70% ()

savage3303

No už som sa dočkal aj ja TF2 v kine a bohužial s dabingom. Nebudem komentovať, názor je všeobecne známi. Pokračovanie nebolo sklamaním, akčné scény boli krok vpred, hlavne efektivita zabíjania sa mi páčila, ako aj emocionalne scény. Megan Fox bola dokonalá a 100krát prítažlivejšia ako v jednotke. Ja som si ju skvelo vychutnal :D. Shia LaBeouf bol tiež skvelý a rodičia boli opäť trápny. Ale v akčnej scéne to aj mamičke doplo a zachovala sa výborne, nie trápne ako vždy. Dvojičky boli skôr na pobavenie, ale mne vôbec nesadli ako aj vela ostatných trápnych vtípkov, kt. by sa skôr hodili do paródie. Toto robilo z TF2 len hlúpy komerčný film pre male deti a takmer zničili veľdielo neuvertelných bojových scén. Útok armády bol takmer dokonalý a bolo to skvelé oživenie. Od devastatora som čakal oveľa viac bordelu, kt. mohol narobiť :). No ale zas optimus to pekne vybalil na záver a nemôžeme mať vsetko. Aby som to zhrnul, bol to skvelý film, kt. akčné filmy si treba vychutnať v kine. Dabing takejto kvalite sa vôbec nehodí a už sa neviem dočkať pôvodneho znenia. 4*. Po pozretí doma a s pôvodným znením je to fantastické. 5*. ()

Mr.FreeZer

Odklonění pevné ruky S. Spielberga bylo hodně znát, zvlášť na příběhu. Režisér Bay to zvládl po svém - výbuchy, výbuchy, výbuchy. Ale slušné pokračování kvalitativnější jedničky. ()

levente

Příprava: Jen žádná očekávání! Mozek nechat doma. A můžeme začít. Druhý díl skládacích autíček je na míru ušit pubescentům. A to tak že naprosto. Sexuální vtípky na každém druhém okénku filmu. Na každém lichém výbuch. A tak se to střídá po celý film. Pytlík. Prásk. Šourek. Prásk. Pořád dokola. Intermezza tomu vzorci měly vytvořit vstupy rodičů hlavního hrdiny a povinně zařazené cukrdle s MEGANFOX. Upřímně, MEGA NFOX mě sebrala mnohem víc než MEGA TRON. Počítá Hasbro s její figurkou? Jak jsem si sem tam zívnul, tak posledních 30 minut filmu mě napnulo. Vážně! Všude se to hemží roboty, zvířený písek, magnetické dělo, čest a sláva a střelba a prásk ho, výstřih MEGA NFOXE, DEVASTATORův šourek, Prásk, Bum, stíhačky, mariňáci, tanky, pyramidy a zase výstřih, muž a vlast a prásk. A výstřih. A srdce poněkud odrostlého puberťáka je uchváceno. Je to celé barevné, rychle se to hýbe, ale může to být i měkké, plné něhy.. Vyrazit na to s kamarády a dobrou náladou není úplně mylný počin... ()

Skleni

Súhlasím s tými čo tvrdia, že tento film je v porovnaní s jednotkou je to horšie. Omnoho viac akcie, viac humoru, ale menej príbehu, inteligentnej zápletky. To je tak v skratke. Pre mňa je toto len trápny pokus Ameriky uspieť tam kde Japonci gradujú už 20 rokov. :-D. 60% ()

darkreider

Toto je dielo Baya a Spielberga? Používali chlapci mimo digitálnej technológie aj rozum? Inteligencia nikde, veci sa dejú nelogicky a celkovo scény strácajú význam. Boje robotov vyzerajú ako keď niekto demoluje vrakovisko("Asi niekto vyhráva - len neviem kto, asi niekomu utrhlo ruku - Komu? Bola to vlastne ruka?"). Sranda musí byť, ale toto je low level fun pre deti, čo by nevadilo, keby to malo ZMYSEL!!! Uznávam pár krát som sa zasmial. Sentimentálne keci a bozky pri západe slnka - Terno! Videl som s českým dabingom - Kto to sakra prekladal? - Obrovská chyba - Bliju! Suma Sumárum: Necháme impozantne explodovať pol planéty ale dej je grc. NEPOZERAJTE dabované! ()

parabellum

Hned na úvod chci dodat , že s čistým štítem dám Pomstě poražených 4 hvězdy. Proč tomu tak je? Hlavně jsem fanda režiséra. Fanda od svých 8 let do transformerů, co jsem jich měl doma:)) Dvojka je pro mě parádní akce od prvních minut do konečné bitky, kde jsem nevnímal ani svoji přítelkyni, která vedle mě seděla a čučela prý na mě jak já civím s otevřenou hubou na plátno:)) Pak těch 150 minut co film trvá mě tak rychle oběhlo, že mě bylo líto závěrečných titulků a to se mi sakra dlouho nestalo abych se v kině nekouknul na hodinky. Scenář ani místy chaotickou akci nebudu zmiňovat, protože navážet se za špatný scénář u M. Baye je ztráta času - velké dítě co si sakra umí hrát a dělá filmy pro stejně pozitivní velké děti:)) Krom toho u takovéhle parádní akce jsem to totálně nevnímal jako jiní uživatelé, protože jsem šel na film, od kterého jsem čekal přesně to co jsem chtěl:)) Po třetí projekci a vidění posledního dílu musím snížit na 78% a dát zapravdu jiným uživatelům, žě někdy méně je více !!! ()

Narayan

Ok, tak máme fakt cool námět, auta skládající se v drsný roboty a zpět, no to dostane každýho do kolen. Ale chce to pořádně vyšperkovat, aby to bylo totálně kulervoucí...tak co bysme tam tak mrdli. Tak určitě nějakou děsnou kundu, ať maj lidi nad čim slintat, když se to zrovna neřeže. Jo jo, Megan Fox, ta je super, z tý bude každej hotovej. A něco na odlehčení. Co třeba debilní malej nadrženej robůtek? Jasně. Ale to je málo. Dáme ještě dva děsně vtipný roboty, co mezi sebou budou neustále hláškovat a vobčas se porvou. No ty krávo, začíná to bejt fak strašně hustý. No a samozřejmě postavy!! Každou chvíli musí někdo vyblejt něco vtipnýho, nebo drsnýho, nejlíp oboje najednou, čím víc hláškujících postav, tim líp. A teď o čem to sakra vlastně bude. No to není tak důležitý, tak třeba budou hledat nějakej super artefakt, něco ve stylu Indiana Jonese, to je vždycky dobrý. Ňáký záhadný symboly k rozluštění, to je osvědčenej recept, no a mrdnem to někam do exotiky, Egypt, jasně! Pyramidy, to je nápad. No a teď akce. Spousta drsnejch evil robotů, a samozřejmě největší drsňák na stranu dobra. Nejdřív dostane trošku na prdel, aby se mohl triumfálně vrátit a všechny sejmout. Jooo. A akce musí bejt furt, les, poušť, kolej, různý prostředí, opět čím víc tím líp ne? Moment musim si jít umotat další brko. Až se vrátim tak ještě zapracuju. Víc cool vtipnejch scén. Napadají mě třeba mrdající psi. Nebo senilní robot vo holi. Sakra já mam dneska nápadů, snad to do toho filmu všechno zvládnem narvat, byla by škoda cokoliv vynechat! "Ze zápisů Michaela Baye" ()

Filmárik

Logika ide znovu stranou ( stačí náraz do steny do historickej pamiatky v Egypte a VUOALA!, hromada mimozemského kovošrotu ako na tanieri ) ale to bolo jasné už od predošlej scénky z jednotky pri hľadaní okuliarov a netreba sa tým ďalej zaoberať pokiaľ chce byť človek naladený na film z tejto sorty. Páči sa mi že v dvojke priamo vidieť domovskú planétu robotov aj s ich pra-pra-pra a takisto celé mytologické ladenie filmu pristane a dozvieme sa kopec kvázi faktov z kvázi hisórie, no prídu si na svoje aj urban fans. Bay poriadne dupol na plyn a asi si dal aj vymontovať brzdu nakoľko je celý film natrieskaný akciou až po okraj a zriedka klesá s tempom. Pribudlo tiež množstvo nových robotov, niektorý zbytočne ( motorkárky ), niekorý takisto zbytočne ale na zasmiatie ( chevy duo ) a niektorý ako inak extra cool ( bager z úvodu, über mašina zo stavby pred pyramídami ). Kategóriou sám o sebe je minirobot ktorý sa bezhlavo zamiluje do Megan a v snahe byť vtipný je skôr trápny. Herecké obsadenie prakticky zhodné z jednotky vrátane výkonov no do pozornosti dávam Isabel Lucas ktorej pohľad by rozbúchal srdce aj pánovi Burnsovi. Isabel tu má síce málo priestoru a času ukázať svoje kvality no stihne toho až až . Audiovizuál je vynikajúci ako inak. Celkovo sa Transformers: Pomsta porazených vezú v čerstvo zabehnutých koľajách prvého dielu akurát sa viac rozbehli. Jednotka dostala 5* a inak by si ich zaslúžila aj dvojka ale proste už tak neohromí. ()

Redix odpad!

Takže nejprve bych rád napsal že jsem se na Transformers 2 netěšil ale říkal jsem si že Bay by mohl překvapit a neudělat úplně debilní film. To se nepovedlo a Bay vytvořil ještě větší sračku než jednička. Naprosto kreténské dialogy které patrně psal někdo z jedličkárny (ostatně jako scénář k jedničce) , patos ve filmu je k zblití, hudba totálně nevýrazná, céčkoví herci a v neposlední řadě naprosto idiotská režie. Mohl bych tomu dát hvězdu za efekty ale nedám protože je to tak tak trapné že to prostě nejde. Pokud se chce někdy Bay stát mistrem akčních filmů tak potřebuje minimálně 3 věci, Kvalitní herce, Scénář a Hudbu jako měl třeba ve skále, pokud toto nemá tak bude patrně točit sračky typu Transformers 96: Finální Mise nebo co já vím. ODPAD! ()

Carthorias

Jako patnáctiminutová akční sekvence by to bylo vynikající. Tahle akční sekvence ale trvá dvě a půl hodiny. Bez přerušení! Jeden robot bojuje s druhým, pak s třetím, pak třetí se čtvrtým, střih, trocha robo-historie, střih, další robotí bitvy, střih, jeden, dva debilní vtípky, střih, robo-bitva, střih, půlminutový záběr na Megan Fox, střih, robobitva... Kdyby to bylo aspoň o hodinu kratší, tak by z toho možná byl dobrý film, ale Bay to s tou stopáží dost přehnal. ()

maZSlicko

Transformers 2,film se mi moc líbil,očekvál sem parádní zábavu a té se mi nakonec dostalo až moc.Přišlo mi že Michael to chvílema už přehání,ale dokázal to vyladit vtipnýma scénkama..Bitky transformerů PARÁDA,samotní transformeři sou taky suprový,ale děj mi tam tak nějak pokulhával,ale tak to se dalo i čekat,tohle mělo bejt zábavnější,akčnější,ale to je možná škoda(první setkání s deceptikony v šangaji se mi nelíbilo,hrozně přehnaný na začátek,jako efekty skvělí to jo,ale od tej doby sem nebyl vůbec nadšenej z robotů)Herci dobrý,jen vyzdvihnu Johna Turturra :) ..Celkový dojem : Očekávaní splněno,ale jednička byla lepší :-) a ten dabing mě nehorázně sral xD ()

TylerGage

pokračování robotů zachranujících svět.. pokud pomineme akci která ve filmu byla fascinující tak mě u sedadla v kine držela jenom přenádherná Megan Fox. příběh nestál za nic... ()

Liduskaa

Mám absolutní nepřehled o tom kdo, co, s kým a teď snad i proč..vždyť decepticoni byli úplně všude-objevovali se jak houby po dešti..ale vezmu-li to celkově tak propadák to nebyl..a rozhodně věděli proč obsadit MEGAN FOX ;) ()

Manhattan

Sice nevím co tím básník Bay myslel když nám pod nos nacpal takovou slátaninu ale budiž.TF 2 těžce vykrádají první díl co se týče nápaditosti, kamera je šíleně nepřehledná a zabírá jiné subjekty než by měla, a zadalší upřednostnění lidského faktoru se stává fatální chybou celého tohoto pojetí. ()

Blaogranas

Stejně vizuální orgie jako u jedničky. Čekal jsem nějaký ten ústup z kvality prvního dílu, ale kdeže. Děj je opět velmi jednoduchý, scénář nikterak vybroušený, ale ty efekty, wow, kvůli nim je i toto druhé pokračování výjimečné. Možná akce v Egyptě je malinko delší než by bylo bývalo zdrávo, ale i tak jsem se neskutečně celou dobu bavil a nutno uznat, že se Bay občas snažil i o humornou vložku. Navíc znamenitá písnička od Linkinů. Prostě Transformers = pěknej nářez. ()

Afterpoe odpad!

Je pro me zcela nepochopitelna existence osob, jejichz kroky smeruji do salu, kde se promitaji ruzne obdoby pakulturne zvracenych filmu... Pokud se opravdu Hollywood vyvyji timto smerem a rozkveta sve neomezene moznosti do pochodujicich aut, personifikovanych do nejpatetictejsich excesu prototypalnich humanhrdinu, nechci videt ani jinou, relativne stravitelnou produkci. Nesnasim plytkosti a co uz vubec nesnasim je drzost, s kterou tvurci stavi pouze na forme. Zijeme opravdu v dobe, kdy se chodi na filmy jenom proto, abychom delali: uuuch, aaach, eeeech? Do kolen me proste nedostanou ani prijemne nepravdy o extremnim vizualu a intelektu americkych skolacek. Nejsem a odmitam byt pouhym konzumentem. Film nema byt pouhou smyslovou potravou. Nema nasavat sve oddane vizualni fetise do preplnenych salu odporne sterilnich multikin a nema jim vymyvat hlavu, aby si pak -prosli vsi-, katarzi - zaveru z kina, odnesli sve zdegenerovane zadky mezi zastupy radoby modnich vyloh, udajne plnych kultury, a vyhrezli nad salkem americke kavy, s hvezdnou starbucks slehackou, dialog plny bliti. Nehodlam se ani jako budouci filmove oko nijak zaobirat timto katastrofalnim pruserem, a to i v globalnim, moralne alarmujicim, meritku. Je jasne, ze svet skonci do nekolika dekad. Kam se ale dostane lidske filmove povedomi? Vzdelanost, kultura a respekt umeni? Nechci vedet/zazit/zit... Asi vas napada otazka, jak je mozne, ze clovek me netolerance (jsem za ni rad), podstoupil vrcholum osobni Golgoty, kdyz nema v povaze se na plakaty podobnych filmu ani podivat. Udelal jsem totiz radost sve male sestrenici. Ona byla nadsena, ja trpel. Kdybych videl prvni dil, me strasti by se zmenily v trnovou korunu, kterou bych si vyrobil z prvniho kere s divokymi ostny a v sale pak ledabyle krvacel, s vyrazem trvaleho osobniho triumfu, na fascinovane tvare bezduchych Antikultur. Ve scenari by bylo vsak pravdepodobnejsi, aby bremeno meho liberalniho rozhodnuti o vecernim neplanovanem planu, skolilo svou obet jeste pred vstupem do rise bezcharakternich naplni. Prachy, obchod, degenerace. Degradace filmu, jako jazyka, jako uzasne neomezene utopie vyjadrovani, jako majoritniho umeleckeho media. ()

Mashak

Tak takhle bohužel ne. Opravdu mě to mrzí, protože na film jsem se těšil, ale podle mého názoru se to hodně nepovedlo! Akce je tam dost, to jo, ale je to pořád to samé a nudné. Shiu LaBeoufa mám rád, ale tady to přehrával, Megan Fox hrát neumí a ten příběh byl až moc vynucený. John Turturro má být asi vtipnou postavičkou, ale je jen postavičkou. Prostě mým názorem je, že trojka by už neměla vzniknout nebo by to měl dělat někdo jiný. Ale je mi jasné, že finančně to bude úspěšné a tady víc než kde jinde je patrné jak vítězí byznys nad kvalitou! ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)