V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Diskuze

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

...ani na blair witch sa nedalo naletieť, ale áno, ak už niečomu uveriť, tak potom nevidenému, neidentifikovateľnému zlu v začarovanom lese a nie nejakým prerasteným obludám (Clover...) či zombíkom (REC)... keby už prišlo na zombíkov alebo obludy, prebiehalo by to úplne inak, než tieto (nepochybne zábavné) filmy ukazujú... ako inak sa ale dá reagovať na to, byť stratený v lese, čo vás nepustí a po nociach tak rafinovane útočí na zdravý rozum... bŕŕŕŕŕŕ, len si spomeniem na tých pár scén, zazriem v okne kolísajúci sa konár osamoteného sídliskového stromu a už ma mrazí... práve preto blair witch len tak niečo neprekoná (japonské duchárske horory sa tomu možno priblížili, nekonečným radom klonov a USA remakeov však tento potenciál vzápätí pochovali a dnes sa im preto už len smejeme)

Kailo

Kailo (hodnocení, recenze)

Jenže u Blair Witch se tomu dalo věřit =) kdežto u Monstrum... no řekněme, že jen velká naivka by věřila :o)

Malarkey

Malarkey (hodnocení, recenze)

řek bych jeden z nejlepších hororů vůbec podle mě, ale taky tomu hodně pomohl fakt, že tenkrát tvrdili, že to jsou pravé záběry, nalezené tenkrát v tom lese a přetočené z pásek do tohohle filmu, což víceméně z Monstra udělali taky :))

Jorn88

Jorn88 (hodnocení, recenze)

Blair Witch jsem neviděl, budu se po tom muset poshánět....... :-)

Gertrudo

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Dlho som tomuto filmu odolaval, hlavne kvoli tomu ze to bolo natacane ala Blair Witch, ale som bol velmi prijemne prekvapeny ze aj takto sa da natocit dobry film.

Jorn88

Jorn88 (hodnocení, recenze)

Dokonalej, geniální film. Nemá chybu = pro mě nejlepší. Jen mě mrzí, že sem na něj nešel do kina a viděl ho jen na 17" obrazovce a se skromným ozvučením. Ale i tak mě dostal. Příběh, efekty a prostě všechno. Jinak hodnotím 10/10

stOKYi

stOKYi (hodnocení, recenze)

ano je to zlo.. alebo sračka zabalená v lískovom ceste poliata čokoládou.

AnimeFan

AnimeFan (hodnocení, recenze)

Debilita tohoto výměšku z usa převyšuje všechno, co sem doposud viděl.

Kailo

Kailo (hodnocení, recenze)

No mlvím za všechny že na zvukových efektech není co vyčítat. Jo a proč každy argumentuje že film je špatný kvuli Blair Witch kameře? Jo a sniper18 .Transformers je hotová vizuální lahůdka :)

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

stOKYi- Ten začiatok je vážne o ničom, ale myslím si, že je dobré, že tam je, lebo takto má aspoň divák čas si zvyknúť na nový štýl natáčania a tak je potom pripravený na akciu. A neviem prečo by mali byť efekty niečo menej ako napríklad herecké výkony. Pokiaľ z toho cítiť talent režiséra a ich kvalita sa nedá poprieť, tak nevidím problém. Napríklad taký film Transformers. Príbeh nič moc, ale tá úžasná réžia, nádherné pohľady kamery, skvelý strih. Toto mi žiadny oscarový film neponúkne.

stOKYi

stOKYi (hodnocení, recenze)

sonnak: ok v pohode. Mne ta atmosfera nič nehovorila a ani ma dáko extra nedostala. Súčasťou atmosfery sú aj efekty. Ale mne osobne to nestačí a od filmu očakávam viac ako takúto atmosferu. Teraz pred nedávnom som si pozrel mad max 2 a tam bola tá atmosféra dá sa povedať kultová. To postapocaliptické prostredie bolo priam dokonalé. Ale tak chápeš.. koľko ľudí toľko chutí :) a podľa mňa ten zdlhavý začiatok bola len na vyplnenie času aby z toho nebol krátkometražny film lebo dobrý režisér by vedel tú nevedomosť o tom čo príde zhrnúť aj do 10 minút :) Ale tým nechcem povedať že matt reeves je zlý. Len že niekde proste nabrať čas potreboval.

sonnak

sonnak (hodnocení, recenze)

stOKYi: Film není založený na vizuálních efektech, o ty v podstatě vůbec nejde. Film je založený na atmosféře - a blair witch kamera, zdlouhavé seznámení s postavama i naprostá nevědomost o původu a všeho dalšího ohledně příšery jsou součástí navození atmosféry.

moniczka

moniczka (hodnocení, recenze)

Kdyby mě z tohoto stylu aspoň tak moc nebolela hlava :/ .. a oči.. škoda no :)

Stardream

Stardream (hodnocení, recenze)

Ze vsech podobnych filmu jeden z lepsich. Na druhou stranu shlednutelny pouze jednou, jak vyprcha prekvapeni a napeti je to uz jen o efektech a film cloveka znudi k smrti. Kazdopadne to je u filmu toceneho z 1. osoby pochopitelne.

DrPako

DrPako (hodnocení, recenze)

Tak tento film sa mi naozaj pacil.. a urcite som sa pri nom nenudil

giftf

giftf (hodnocení, recenze)

Chjo škoda že se nedozvim jak to dopadlo...takové ty sci-fi katastrofické filmy u kterých je špatný respektivě neznámý konec mi vždciky vrtaj hlavou :-D aspon že sou tu ty zajímavosti, stěch sem se aspo něco dozvěděl. Ale jinak fakt super film.

tomas.malo

tomas.malo (hodnocení, recenze)

a co bolo na Cloverfiled sci-fi ? :D to mas to iste ako keby natocili film o LochNess-ke

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)