V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

p.paja11

Musí se nechat, že prvních 20min. filmu je fakt nuda, ale co příjde potom... čekal jsem spíš něco jako v blair witch.. že pořád se něco bude dít a vy to nikdy neuvidíte, opak byl ale pravdou.. nějaké efekty jsem ve filmu vůbec nečekal, a jak přiletěla hlava sochy svobody, byl to nehorázný luxus.. 80% ()

Tomulka

Jako normální spotřebitel bych musel říci. Zbytečná hodina a půl mého života, děsná blbost (ten film). Ale musím říci, že režisérovi se to povedlo a kameře taky. Střih se mi moc nelíbil, ale chápu, že se snažili zachytit autentičnost. Bohůžel však musím říci, že autentičnost (podle mě) film neměl. Hercům jsem nevěřil ani vteřinu, že se bojí, že jsou vystrašení a nebo, že je něco bolí apod. Možná to chtělo skušenější herce. Můžete namítnou, že mladí a (v uvozovkách) neznámí a neskušení herci budou přirození. Mě se spíš zdálo, že přehrávají. Hned jak jsem viděl začátek vzpomněl jsem si na film Záhada v Blair Witch ( u kterého jsem se mimochodem docela bál). Tam se kamera v rukou amatéra docela hodila. Ale u tohoto filmu by bylo lepší točit z pohledu osob, jako kdyby měli kameru v očích. Určitě by ve mě pak film nezanechal dojem, že kameraman (HAD) musí bý úplné pako, že nepomůže příteli v nouzi a raději točí dál a nebo když je napadán příšerkou tak kameru neodhodi (třeba po té zrůdě). Scény jako kamera točí a kameraman tahá kámoše oběma rukama. Možná měl tři ruce no. K monstru se raději vyjadřovat nebudu (mělo být v pozadí a to docela bylo). Dialogy, hlášky rozmluvy - no na oslavě v pohodě, pak (když začala akce) hrůza a kýč ale na druhou stranu aspoň podpořili komediální ráz filmu (který tam asi být neměl :0)) Film se mi nelíbil a proto jej nedoporučuji, dvě hvězdičky. ()

josmart

Monstrum nepůsobí tak drsně jako např. Rec. Přece jenom není příliš velká šance, že se s něčím takovým setkáme v reálném životě. Má to ale švih, pořád se něco děje a v kombinaci s kvalitním zvukem je to pecka. ()

PavHer

Hmm, tohle jsem si vychutnal ve full-HD na velké LCD telce a mělo to šťávu! Začátek se rozjíždí pomalu, na nějaké oslavě, po chvíli se to celé po*ere a vše co se do té chvíle ve filmu řešilo přestane být podstatné. Od té chvíle je důležité jen přežít! 80% ()

luckylittl

Bezkonkurenčně jedno z nejlepších sci-fi co jsem zatím viděl. Cloverfield jsem shlédnul zcela náhodně aniž bych předem vůbec tušil o co jde. Začátek byl nic neříkající. To co ovšem následuje potom, je neuvěřitelně realistické a šokující. Ještě teď věřím, že se to skutečně stalo. Dávám 100%, protože tenhle film si to zaslouží. Poznámka: Hodně se těším také na "District 9", podle toho, co jsem slyšel je to v podobném stylu. ()

Fanfán

mě jen nebavil ten týpek za kamerou a jeho buranství.... jinak fajn pokoukáníčko. Jsem ten typ diváka, který by rád věděl víc ()

Horácius

Tak tohle opravdu ne. Je mi jasné o co tvůrcům šlo a oceňuji jejich snahu převést tohle netradiční pojetí na plátno, ale film, ze kterého mě bolí nakonec jen hlava a který si prostě nejde užít, ten neberu. A to pomíjím a odpouštím hlouposti jako např. to, že by někdo měl přilepenou ruku ke kameře i ve chvílích, kdy by jiní byli již strachy zahrabáni pět metrů pod zem, protože je mi jasné, že si to látka vyžaduje. Ale např. District 9 je také vlastně dokumentárně pojatý film a je to fakt jiná třída, tj. velmi koukatelná. Dvě hvězdy a víc ani ň a taky už nikdy víc nepouštět. ()

montel

Parta mladých lidí pořádá na počest svého kamaráda, který odlétá za prací do Japonska večírek. Vše se zvrtne ve chvíli, kdy se celý New York ocitá v obrovském zmatku poté, co město napadne velké monstrum. Všude je cítit strach a panika. Obluda se blíží a všichni mají na útěk pramálo času...Atmosférický sci-fi horor snímaný kamerou stejně jako např. Záhada Blair Witch. Pomalý rozjezd mě trochu zklamal,ale potom je to pecka. Kdyby to mělo lepší nebo spíše rychlejší start,přidal bych určitě hvězdičku navíc. 60% ()

surprise

První skouknutí za 4 druhé už za 3 a kdyby došlo na třetí, níže už to nepůjde, předpokládám. Film počítá s překvapením a amatérskou autenticitou, proto to zabírá, na vychutnávání promyšlené filmařiny to ale není. ()

svist10

Atmosféru v tom jde asi hledat těžko, snad kromě momentu v tunelu metra, stejně tak emoce, opět s výjimkou tentokrát ve stanici metra. Logika šla asi taky na čundr, ale na ten zbytek se hezky kouká a postavy se chovají relativně logicky. Neprotiřečím si, těmi výše zmíněnými nelogičnosti mám na mysli například to, že si to vypadá že monstrum po postavách vyloženě pase, jde po nich všude kam se hnou, asi si myslí, že natáčení a focení mu krade duši. zkrátka slušný katastrofický thriller. ()

Latec

Slasť toho najväčšieho kalibru. Tento film pustiť na riadne domáce kino, v tme, bez dabingu, nech jemne rinčí aj sklo a vtedy to máte...Mesiace po filme sa mi stále vybavujú úžasné sugestívne obrazy a chcem to vidieť znovu. Podobný film Potomkovia ľudí (kamera, priebeh deja). Len sa obávam, že je to ďalší z "one hit wonderow," alebo ako to volajú...nadšenie môže ľahko opadnúť po prvom videní. ()

schindler

Po shlédnutí jinak výborného traileru jsem čekal spíš komornější film (styl roztřepaná kamera) který bude budovat atmosféru a tu a tam se něco mihne přes kameru. Výsledek, atmosféra zůstává a k tomu je přidáno několik bombastických velkolepých záběrů. I takhle se dá natočit Godzila, viďte pane Emmerich!!! ()

veere

Políček do tváře Spilberga (War of the worlds) a Emericha (Godzilla); Abrams je frajer - až na úvodní 15 minutovou nudu nemám co vytknout, po formální stránce naprosto vyšperkované do detailů; a je ukázáno že i s plastikovou figurkou za 3,50- dokážete natočit slušný film, pokud máte nápad a správně ho uchopíte. ()

Houbos

Japonci mají Godzillu, Rusové mongolského olgoje chorchoje a Američani se pořádné nestvůry nakonec taky dočkali (King Kong byl pouhá přerostlá opička). Cloverfield není typický představitelem monster žánru, stvůra se stává podružným prvkem vyprávění. V první řadě jde o postup skupiny postav napadeným Manhattanem. Jeden člen vše dokumentuje ruční digitální kamerou. Obraz se naštěstí třese méně než v Bourne Ultimatum, takže optika stíhá snímat dění. Čekal jsem hysterický jekot všech zůčastněných bábovek, kdy všichni bezcílně pobíhají, natřásají vnady, kolabují na počkání a jednají jakoby statečně. Tužby se nenaplnily. Až na občasné dialogy "Co to bylo?" "Nevím." chování celkem dávalo smysl. Podobný: kraťas What's in the Box ()

PetrB

Wau! Na tento film jsem narazil úplnou náhodou a jsem opravdu hodně rád, že se tak stalo. Skvělá atmosféra a pocit tísně a strachu, který v tomto filmu bez přestávky působí. Jediné, co by se tomuto filmu dalo vytknout je ne úplně uvěřitelné motivy hlavních hrdinů. Ale i to se dá prominout, protože všechno ostatní to plně nahrazuje. ()

S3dlak

Sympatický mix Blair Witch Projectu a emerichovej Godzilly podaný v parádnom zimomriavkovom kabáte. Vizuálne invenčné, a zvukovo úžasne premakané. Zároveň však nič čo by vás ohúrilo svojou veľkoleposťou. Je to taká malá veľká hra s divákom predhodená struhujúco a nepredvídateľne. 85%! ()

Scooby..

Priběh party mladých lidí kteří se loučí se svým kamarádem co odjíždí pracovně do Japonska. Jeden z mladíků chodí po párty a natáčí lidi ktéři nechávají vzkazy s rozloučením, ale jen do té doby než se ve městě objeví MONSTRUM. Mladík stale drží kameru a natačí vše co se kolem děje. Když se parta 5 lidí rozhodne zachránit jednu dívku která je zraněná ve svém bytě daleko od nich začíná strastiplná cesta apokalyptickým New Yorkem a monstrem v zádech který jak se zdá je pořád někde nablízku. Film se mi velice líbil ( Brooklynský most, metro, socha svobody ) nehlede na to ze takové filmy mám rád. Bylo pár scén kterým jsem sice nevěřil, ale ono Monstrum me dostalo takže jasných 5 * ()

Lonna

No...vypadá to celkem reálně, na konci jsem ani nedýchala a při záverečný scéně pod mostem mi běhal mráz po celém těle..Nekoukám na hudbu, na herecké obsazení, kamery..nejsem expert, ani znalec...koukám na to,jak na mě příběh působí a tohle na mě udělalo dojem. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)