V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

kery-

Začátek celkem nuda ale až monstrum zaútočí tak je to totální nářez a každou minutu se něco děje..Občas se moc trhala kamera (což bylo asi v úmyslu) ale přišlo mi to docela nepříjemný páč jsem se v tom chvilkama nevyznal..Jinak spokojenost.. :) ()

baXter

Na začátek poznámka nějakého čerstvého teenagera při závěrečných titulkách: "Ty voe, vona mu ho ani nevykouřila". Cloverfield byl krátký a přitom se mi zdál tak nezkutečně dlouhý. Já nevím, ale nějaký "Monstrum" uprostřed města ničící všechno kolem sebe, "žeroucí" lidi (spíš to vypadalo jako olizování za přílišného křiku) a iracionálně se chovající postavy mě už fakt nebere. Nějak jsem nechytl ten nádech napětí (asi ho na sebe přenesli teenageri v posledni rade) ani jsem v neustále se pohupující kameře nespatřil nic světoborného (pokud se nepočítá občasné píchnutí v levém spánku a přivírající se víčka). Za toto monstrum dávám ** + hvězdička za zvukové efekty. ()

MareT.

Mě se toto provedení moc líbilo! I když jsem čekal ještě víc, byl jsem spokojen. Bylo to v celku reálné a jako největší mínus toho všeho bylo asi ten americký hrdinismus a love story, která byla vlastně skoro hlavní línii filmu! Myslím si však, že Blair Witch nebyla překonána, co se týče hrůzy a děsu! ()

Hanys_

Při druhém zhlédnutí na velikánské plazmě byl pro mě zážitek z filmu ještě několikrát hlubší než na malinkém monitoru a mlátím se do hlavy, proč jsem na to kdysi nešel do kina. Začínám mít pocit, že Abrams by mohl být pro tuhle generaci tím, čím byli kdysi vizionáři Spielberg s Lucasem. 9/10 ()

xmozek

Zajímavý nápad, dotažený až do konce. Je pravda, že některé záběry jsou ažmoc zmatečné, ale možná proto je všudepřítomna taková zvláštní atmosféry, která vás vtáhne do děje, a nebýt trochu nepovedených animací, asi by tomu člověk i uvěřil. Nic méně velmi zdařilé dílko. ()

showxman

Zajímavý počin s pomalejším rozjezdem a kratší stopáží, od kterého sem rozhodně čekal víc. Mladí herci rozhodně nepředvádí žádné zázraky a ani k tomu nemají moc možností, neboť první polovinu filmu tvoří rozlučková párty a tu druhou hrdinské zachraňování monstrem postižené kámošky. Závěr? Tvůrci chtěli být originální, to možná tak trochu jsou, ale je to z jejich strany bohužel vše – kamera z Blair witch, příšerka z Godzilly a jedna nudná americká párty dohromady kvalitní film v žádném případě nedávají. ()

cab

Originalni napad a provedeni se bije s nedostatkem napeti a invence. Hype, ktery nenaplnuje ocekavani. 55% ()

eagle-eye

No, skoro jsem byl na vážkách že dám za dvě, ale i přes situace, kdy jsem si říkal, že je to děsná kravina a že to přece není možný, aby byl kameraman a jeho kámoši takoví pitomci, mě to celkem bavilo sledovat hlavně z důvodu, že to skrzevá tu kamerku vtáhlo celkem solidně do dění katastrofy, za což dávám velké významné plus, jinak je to spíš hovadina a od autora Lost, bych asi čekal přece jen více, než bezduchý mix Godzilly a Záhady Blair Witch... (mimochodem, Monstrum se mi ve celkově asi přece jen víc líbilo než opěvovaná Záhada Blair Witch, já tomu nerozumím, ale skloubit hand kamerku s digitálními a podotýkám, že dost dobrými efekt, dá asi taky kumšt). ()

Ripley

Jelikož jsem věděl co mohu od tohoto zázraku čekat,přečkal jsem prvních 17 minut(takhle třepat kamerou může jen idiot a proto tento film je nevhodný pro epileptiky) a potom se kochal a s napětím sledoval takřka autentický film o monstru v New Yorku.Natočit monster film tímto způsobem byl geniální nápad.Kdo čeká film ala Godzila bude zklamaný.Mě tohle leč krátké dílko(70 minut bez titulků) nadchlo.K dokonalosti chybělo už jen kvalitní ozvučení(u mě doma) a nad těmi nelogičnostmi se dá přivřít oko. ()

Sten-li

Nevím co to je, odkud se to vzalo a proč se to tu vzalo. Přesto jsem se nechal strhnout. Důkaz, že se dá natočit i kvalitní dílko tohoto charakteru aniž by autoři tvrdili, že je to dle skutečné události jako tomu bylo v Záhadě Blair Witch ()

lonewolf

Alá "blairwitch", ale jinak nic moc. Po dlouhé době sice něco nového v akčním žánru, ale bohužel než jsem zaregistroval "posunutí děje", tak příběh skončil. Dobrý film na večer, nic víc, nic míň. ()

AngiS

75% Možná kdybych na to koukala v kině a né doma, mělo by to větší efekt.. Klady - roztomilá velká příšerka. Zápory - skupinka né příliš atraktivních hlavních "hrdinů" a občas mě vytáčí ta dlouhá tma ()

dopita

Podobně jako u Záhady Blair Witch někdo našel záznam událostí a tenhle záznam je celým filmem. Filmem o tom, jak ňáká hodně velká potvora zabloudila do New Yorku a parta kamarádů zmateně pobíhá v troskách. Za vším je snaha o co největší vtažení do děje a o co největší autenticitu. Funguje to docela dobře, některý pasáže jsou dokonce velice efektní a vtažení do děje je napěchované adrenalinem. Jenže takových pasáží je jen několik a zbytek filmu je plnej rozmazanýho obrazu a panickýho řevu. Samotné monstrum je moc pěkná potvora a co se mi vyloženě líbilo byly zvukové efekty. Ale celkově jen průměr a na údernost výše zmíněné Záhady Blair Witch Monstrum nemá ani náhodou. ()

1860

Měl jsem to štěstí, že jsem viděl skoro za sebou stylově velmi podobné snímky: REC, REC 2 a právě Monstrum. Všechny snímky navozují atmosféru pomocí ruční rozklepané kamery, a nezbývá dodat, že se jim to velmi daří. Monstrum je ale více postižené (ano, zadělává si na invalidní důchod:-) hollywoodkým stylem. To znamená více nudy při rádoby psychologických (stupidních) dialozích, více nudy při milostných scénách, prostě celkově více nudy. Když si pak odmyslíte, že hlavní hrdina běží přes celej New York kvůli jedný bábovce, uvědomíte si, že vás to celkem bavilo... pozn.: REC je stále v tomhle stylu vrcholem.. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)