V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Filmárik

****Možný SPOILER**** Cloverfield je sen každého filmára. Low-end rozpočet, high-end tržby a hlavne spokojnosť u divákov aj kritikov. Efekty sú za tých pár dukátov viac než slušné ( aj keď miestami pripomínajú skôr videohru ) ale pri roztrasenej kamere si ich aj tak nebudete mať kedy poriadne prehliadnuť. Koniec filmu je však diskutabilne otvorený s tradične hollywoodskymi zadnými vrátkami. ()

Shona

Cloverfield, Záhada Blair Witch, Rec - tři horory natočené velice podobným způsobem. Nemůžu si pomoct, ale cloverfield v této trojce zaujímá s přehledem poslední místo. Pár dobrých scén to nemůže zachránit, protože Blair Witch ho s přehledem strčí atmosférou a uvěřitelností do kapsy. Nemůžu zvýšit hodnocení ani za nápad, protože zase už to tu někde bylo. Ano v nějakém filmu co natočily za pár šupů v džungli na koleně. Proto je pro mě cloverfield poměrným zklamáním. ()

chaotic

Vážení, tak tohle je bomba! Je to již tak dávno, že si ani nepamatuji kdy naposled sem byl vtažen tak silně do děje, ale v tomhle filmu se to povedlo na jedničku. Tak intenzivní filmový zážitek u kterého jsem nevěřícně lapal po každém dalším snímku, kdy jsem až takřka slintal s každou další sekundou, to se opravdu jen tak nevidí. Cloverfield Vás po pomaloučkém rozjezdu vcucne do dění a až do úplného konce nepustí za což opravdu smekám klobouk. ()

Torgal

Veľmi pôsobivý pohľad na útok beštie z pohľadu radového človeka. Trochu dlho trvá kým sa niečo začne diať, ale potom je to skvelá jazda s pôsobivými momentami. Jednanie postáv je niekedy síce trochu pritiahnuté za vlasy (tú kameru z ruky proste nepustia), ale všetko prebíja výborná technická stránka a skvelá atmosféra. 8-/10 ()

guri

Hodnotenia by mali zacinat pozitivnymi reakciami, ale nemozem si pomoct. Zazitok mi pokazili dve veci: zaciatok a koniec. Uvodne predstavenie postav malo len nieco okolo 15 minut, ale zdalo sa to zbytocne dlhe. A zaverecne titulky mohli prist tak o 5 minut skor hned po pade na zem... Ale aby som nebol az tak negativny, ta necela hodinka medzi vyssie uvedenymi (subjektivnymi!) negativami stala za to! Najma cast z newyorkskeho metra :-) Rucna kamera, zvukova kulisa a snaha vtiahnut divaka do deja u mna zaposobila. ()

Grimlok

Když si vzpomenu na Záhadu Blair witch tak mi ještě teď běhá mráz po zádech, protože to byl velmi zajímavě natočený film. Navíc to působilo i docela autenticky. Cloverfield (česky velmi divně přeloženo jako "Monstrum") by se dal přirovnat ještě ke Godzille, se kterou má společnýho jak velké zviřátko, tak také zničení mostu. Pěknej film, pěkný efekty a hlavně velmi příjemná stopáž (DVD 70min), takže film nenudí. ()

Dimo

Bavilo, bylo to zajímavé a celkem originální. Hluboké poselství film nemá, ale zato pár napínavých okamžiků a záběrů ano. ()

LANSA

Zajímavej hybrid Záhady v Blair witch s Godzillou. Hrozně mě, ale iritoval Hud jak v první části neustále řval "Robe,Robe,Robe" celou tu dobu jsem si přál aby ho to zašláplo. A slušně jsem se pobavil, když šli chodbou v tom nakloněným baráku ...."maličko" se mi vybavil návrat domů z poslední víkendový akce. ()

Miki68

Milé děti, určitě mě všichni dobře znáte! Vždyť jsem vaše stará známá Godzilla. Jedno klišé vedle druhého. A přesto si myslím, že je Cloverfield natočeno nápaditěji než ta Emmerichova Godzilla, a není to jen tou BlairWitchovskou kamerou. je to v atmosféře. Jenže to samozřejmě nestačí. Ze začátku se mi to zdálo dobré, pak už jenom celkem zajímavé, no a ke konci už mi bylo vlastně jedno, jak to všechno dopadne...Ostatně - ten konec - nic moc... ()

Ronyk7 odpad!

Nebýt té doslova debilní kamery ala Záhada B.W., tak by to byl dost našláplý filmík. Jenomže kamera je katastrofální a filmík se s ní svezl. 21.03.2008 ()

Barak

U toho filmu mám stejný problem jako třeba u Potomků lidí. Film je to pohlcující a řemeslně dokonale zvládnutý, ale sakra, kde je nějaké zasvěcení nebo vyřešení aktuálního dění. Nějaká potvora rabuje v New Yorku a lidi tam hulákají a furt někam běhají, ale to je tak všechno. Souvislosti jsou tvůrcům úplně ukradené, ale Cloverfield hraje jen a jen na efekt - velmi úspěšně - a to prostě není ono.... 95% ()

gp_one

A kde je nějaké napětí? Špetka něčeho zajímavého? Chápu, že někomu to může připadat originální, ale nechápu jak to někomu může nahánět filmové pocity. Prostě, neoslovilo mě Blairwitch a Monstru se to bohužel nepovedlo také. Naprosto zbytečná kravina. ()

Stíba

Další povedený film natočený "živou kamerou". Hodně si mě získal v první polovině kdy mi bylo skutečně líto, že film má jen 70 minut ale druhá půlka ukázala některé pro mě až moc přihlouplé věci jako přelézání z mrakodrapu do mrakodrapu a přeživší, šíleným monstrem přežvýkanou kameru což mi prostě ňák nesedělo. I přes tyto mínusy ve mě ale tenhle snímek zanechal více než slušný dojem. ()

desolator6 odpad!

Úžasná sračka. 1000x obkukaný dej, zápletka, vrcholenie. 1000x počuté "oh, god!", "jezus", "no, no, NO". Pekná potvorka, vytvorená v tak obľúbenom Macromedia Flash. A takto furt dokola! Ale idem ešte ďaľej. Typický nevysvetlený pôvod, typicky nevysvetlený koniec. Kameramanovi (filmovému aj skutočnému) by som najradšej omlátil tú kameru o hlavu. To ani nehovorím ako som bol rád, keď ho ta príšera zjedla. Pár "nechutností" aby človek pri tom nezaspal a máme to. Proste neviem kde socha slobody stratila hlavu, ale tam ju bude mať asi aj režisér (včetne mozgu). ()

helraiser

Tak tohle šlo úplně mimo mě, u mě naprosto mimo mísu. Velké zklamání, čekal jsem něco uplně jinýho než co jsem dostal. ()

emdvojka

Rýchly spád tejto "amatérskej" jednohubky nenechá vydýchnuť a patrí medzi tie originálnejšie v monštróznych príšerách ako je King-Kong alebo Godzilla. Ten "Cloverfield" je minimálne 2x vačší a 2x rýchlejší aj keď 2x lacnejší počin... Ale z pohľadu obyčajného newyorčana je to úplne iná podívana, ako z pohľadu hollywoodskej hviezdy! ()

n0ty

Něco mezi BLAIR WITCH a District 9, přičemž děj naprosto výborný. Oslava na rozloučenou se zvrtne díky neznámému narušiteli na boj o holý život. Dávka romantiky, oddanosti a síle přátelství potěší a s poměrně dosti realistickým zpracováním a výtečnou atmosférou, doprovázenou super zvukovou show, je to pěkné dílko. Ale jen pěkné, na dokonalé tomu ještě pár věcí chybí. Další ukázka toho, jaký velký potenciál skrývají tyto "nízko-rozpočtové" Sci-Fi. Souhlasím s názorem, že GODZILLA se může jít zahrabat, jelikož s tímhle se nedá srovnávat. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)