Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

Kulik.Z

13.12.2012, 00:01 jsem poprvé spatřil Hobbita - 2D v originále s českými titulky (projekce Česko-Slovenské filmové databáze). 14.12.2012, 19:00 jsem ho viděl podruhé ve 3D s českým dabingem... BOŽE!!!!!!!!!!!! Co to je za dabování, když Thorina namluvil Suchařípa, který neumí a hlavně NESMÍ dabovat. Jako slyšet toto: http://www.youtube.com/watch?v=iHjgKLGVTjI&feature=share s hlasem Suchařípy... Chtělo se mi zvracet! TAKŽE DOPORUČENÍ: NECHOĎTE NA HOBBITKA V ČESKÉM ZNĚNÍ! :D Jinak vynikající Martin Freeman a opět Andy Serkis jako Glum - jak si položí hlavičku na ten kámen? "Toho chcu domů," řekl jsem si. Efekty více míně dobré, ale to se dalo čekat od Jacksona, hudba, sic opakující se z Pána prstenů, byla též dobrá. Tudíž mé hodnocení (bude/je) dobré. ()

dan.pacino

Možná je to mou láskou ke Středozemi, možná jsem již do kina šel s přesvědčením, že to bude stejně famózní jako Pán prstenů, ale já si to užil a půjdu znovu. Peter Jackson dokázal to, co možná čekal málokdo. Vytvořil skvělé (před)pokračování s stále skvělou hudbou, atmosférou, kterou žádný jiný film nemá a navíc k tomu přidal vtip a humor. Freemanovi role sedla, staří známí jsou pořád skvělí a Galadriel byla snad ještě krásnější než před tím. Husí kůži jsem měl během celého filmu několikrát a nejvíc mě těší, že vylepšili (ono to jde?) Gluma. Jeho scéna byla vrcholem filmu. Tři hodiny uběhly jako voda a já se už ted těším na pokračování. (za pár let se budu snad dívat na hexalogii Petera Jacksona, možná i celý den, když tam vrznu prodloužené verze - Snad!) ()

kjakob

Naprostá spokojenost :) Znám předlohu velmi dobře, a přiznám se že to moje hodnocení určitě dost ovlivnilo, ale copak se dá nechrochtat blahem? S klidem můžu potvrdit, že všechny kritiky s hodnocením nižším než 8 jsou snůška kravin, způsobených neznalostí předlohy (je to ještě věrnější adaptace(!) než Pán prstenů) a tím pádem nereálným očekáváním něčeho, co nikdy nepřijde a nikdy vlastně přijít nemělo. Čekat, že se Hobit epičností vyrovná PP, nebo jej snad dokonce přepumpuje je totálně vedle jak ta jedle. Taky některé věci se tu tolik nerozebírají, ačkoliv mám pocit že všechno zásadní se řeklo na Bílé radě, i když pro neznalé to mohlo být těžko postřehnutelné. Celá ta scéna je totiž dost nudná a fádní. Ale jinak je to jízda, a nudný začátek jsem teda nezažil. Pro mě osobně parádní hobití start a nemůžu se dočkat dvojky. ()

Mr.Ripley

Nekonzistentní exkurze National Geographic po Novém Zélandu pod záštitou Petera Jacksona s překvapivě výtečnou závěrečnou hodinkou slibující kvalitní podívanou v nadcházejících pokračováních. Nechme se překvapit co s hodnocením udělá druhá projekce. ____ Domácí (prodloužená) projekce na mém prvotním komentáři nezměnila zhola nic. Stále je to velice příjemná podívaná. Nicméně stále nekonzistentní s neuvěřitelně iritujícím "metalovým" vystoupením krále skřetů. Doufejme, že se nadcházející Desolation of Smaug bude podstatně lepší. Vzhledem k zbývajícím částem předlohy by mohla být ucelenější. Jen to nechce uspěchat a hrát si na druhého LOTRA, Péťo! ()

Sabrewulf

Co si budeme namlouvat - Pánovi prstenů se to nevyrovná, je to natahované, většina postav nezajímavých a vlastně všechno tak nějak už jednou viděné. Ale je to fajn. Možná je to pěkným 3Déčkem, mým docela dlouhým "kinovým absťákem", nebo tím, že mi poměrně dost scén připomínalo Warhammer, každopádně spokojenost. EDIT: Beru zpět. Napodruhé nejen, že to už nefunguje, ale ještě jsem se každou chvíli ošíval trapností nad scénama, které prostě byly okatě LOTR verze 3.0.2. ()

Decker

Je to více pohádkové než původní Pán prstenů, ale člověk už tak trochu ví co čekat... Jackson předvádí to nejlepší co může a výsledek je užasný. Thorin Pavéza je mým adaptem na nejcharismatičtějšího trpaslíka v dějinách! 90% ()

Laerry

Skvělý film, ale s tou trilogií to Peter už přehnal. Dva filmy bych chápala, ale rozkouskovat takovou útlou pohádku na tři epické velkofilmy? No jsem zvědavá, kolik dalších vycpávek přibude, ale já to stejně budu brát všemi deseti, protože takhle kvalitní fantasy tu nebyla od doby... no od doby Pána prstenů.... a asi ještě dlouho nebude mít důstojného následovníka, což možná je i dobře. Středozemě je jen jedna:) ()

ing.Frosty

Plnohodnotný návrat do Středozemě? To nepochybně. Zvěrstva ve stylu obřích králíků, umírajících ježků, digitálního nádobí, smrkacích vtipů a podivné bílé skvrny na Radagastově hlavě jsem ale rozdýchával ztěžka (celkově jeho postava ve mě vyvolává stěžejní otázku "Proč proboha?"). Nicméně oproti skutečnosti, že v první polovině knihy se toho zas tak moc neděje, film zabaví na celých 166 minut. Když už to zavání nudou, tak PJ vytáhne flashback z Thorinova mládí, kde se to zkrátka mydlí hlava nehlava (doslova) a hlavně počínaje epickou scénou v horském průsmyku (ač jsem si u traileru myslel něco o pr***i, opravdu se mi líbila) až do konce se jedná o nezpomalující akční a režijní koncert a Jacksonovi se tak daří celkem maskovat nesporný fakt, že děj je, i přes scény navíc, neskutečně plytký a že 9 ze 13 trpaslíků hraje (ne)zbytné křoví. PS: Rovněž zamrzí hudba, která jen pořád dokola dře jeden a tentýž motiv a recykluje ty z LOTRa, 3D, které je naprosto zbytečné a staré známé postavy, které sice potěší, ale jejich význam je pramalý. ()

wader

Děs běs. Kdyby byl Hobit natočen před LOTRem, Pán prstenů by nikdy nevznikl, neboť by peťovi džeksnovi na to nikdo nedal prachy. Je opravdu hrozné, že kvůli natažení stopáže musím koukat na dvouminutové záběry toho jak někam jde skupina trp. a Bimba se Šmajdalfem, nic to nikomu neříká. Hobit NENÍ A NEMÁ BÝT EPICKÝM PŘÍBĚHEM. Ale Jackson se snaží o přesný opak, snaží se udělat další LOTR, kterého miluju a jsem jím nadšen, ale tohle je zrůdnost. Jedna hvězda za jednu jedinou novou skladbu H. Shora, a druhá hvězda za scénu s Glumem, která se fakt povedla. ()

Doudis19

Zábavná a svižná (na 166 minut) fantasy pohádka s maximem detailů a překrásným obrazem. Ale to, že to má něco společného s TÍM Pánem Prstenů raději před vstupem do kina zapomeňte. ()

wafc

Skvělej zážitek. Byl jsem v kině dvě a půl hodiny a jel bych klidně další dvě a půl hodiny. Za to čekání na další díl bych ale nejradši narval Jacksonovi Glamdring do prdele. Kažopádně LOTR podle mého překonán nebyl. :) ()

VaHo

Na Hobita jsem těšil asi dva roky a už dlouho jsem měl datum premiéry zapsané v kalendáři. Když jsem seděl v kině a na plátně se objevil název filmu a začala hrát hudba, tak na tváři se mi objevil trošku přihlouplý úsměv. Vzhledem k tomu, že sem četl předlohu, věděl jsem, co mám očekávat a to se také splnilo. Rozhodně mi nevadí odlehčené pojetí filmu a velké množství vtipů a komických situací, když už samotná předloha je svým stylem zaměřená spíše na děti. Je podle mě také hloupost porovnávat Pána prstenů a Hobita, protože i přes spojitosti se jedná o dvě rozdílné věci. Atmosféra fantasy světa se od Pána prstenů nezměnila, Peter Jackson zkrátka ví jak na věc. Nový Zéland je stále krásná země, a asi nikde na světě neexistuje lepší kulisa pro Středozem. Charakterní hrdinové v čele s Bilbem, Thorinem a dalšími trpaslíky jsou skvělí (vybrání jejich představitelů nemohlo být lepší). Kapitolou samou za sebe je Gandalf (i když na jeho představiteli je vidět nejvíce těch 10 let, které uplynuly od Pána prstenů, holt stáří si nevybírá), který podává skvělý výkon. Jediné co mi trochu vadilo, byli skřeti. Nevím, proč byly v drtivé většině případů vytvořené počítačem, myslím, že kdyby byly skřeti hráni namaskovanými herci, jako je to v Pánovi prstenů (dodneška to považuji za skvělou maskérskou práci), výsledek by byl mnohem lepší. I přes vysokou úroveň triků, je stále poznat na první pohled, který skřet je vytvořený počítačem a který zahraný namaskovaným hercem. Problém by někomu mohla činit délka filmu a jeho zdánlivá nezáživnost, kdy se např. první hodinu skoro nic neděje, a trpaslíci pořád sedí u Bilba v noře, ale mně to nevadilo, protože sem věděl, že všechno má a bude mít svůj smysl v dalším ději. Nakonec jsem na filmu byl (výjimečně) dvakrát a přesvědčil jsem se, že to je skvělý film. Pro fanoušky Tolkiena povinnost, pro ostatní také, když filmu dají šanci. ()

Sfinkter

Nádherná pohádka, které možná chybí více dojemných scén, kterými oplýval LOTR, ale jinak pro mě velmi srovnatelné. Těším se na druhý díl. ()

Cedr

Pohádka pózující jako fantasy, která měla zůstat pohádkou. Všudypřítomná snaha získat napínavou atmosféru pod záštitou typického (vlastně toho nejtypičtějšího) fantasy dobrodružství tu padá na průhledně pohádkových deus ex machinách. Vzhledem k okolnostem to působí jako nefér a naprosto nemístná výtka nicméně co jiného nadělat s tím, že výsledný dojem má místo než k adjektivu "Dobrodružný" blíže k podstatně méně lákavému "Nudný". Kouká se na to hezky, nicméně co u Pána prstenů bylo dřív dechberoucí se dnes pomalu a jistě tak trochu stává normou. Obzvlášť u podobně velkých snímků. To je vlastně největší problém Hobbita. Je (pochopitelně) prodáván jako nový Lord of the Rings této dekády. A to se vším co k tomu patří... s novou recepturou... ještě křupavější a krémovější... bla bla bla. Háček je v tom, že Hobbit je Lord of the Rings: Lite. Vždycky ostatně byl. ()

Estrellita

Perfektní zpracování! V lepší jsem ani doufat nemohla. Peter Jackson dostal z předlohy i to, co v ní ani není, což nemyslím vůbec špatně. (V Hobbitovi se např. píše, že se za bouřky v Mlžných horách obři smáli při hromobití... Jackson si to ale představil jinak a ve filmu vidíme obrovské skalní příšery.) Je jasné, že pokud chtějí tvůrci naplnit všechny tři filmy tak, aby neztrácely na atraktivnosti, budou muset brát nejen z Hobita, ale také krást ze Silmarillonu či Nedokončených příběhů. Budeme tak mít komplexně zpracovaného celého Tolkiena - a co víc si přát? A teď k samotnému filmu. Výběr herců je výborný, každý z trpaslíků jedinečný (krásnej Kili :) ..) a z Thorina jeho síla a moc úplně sálá na všechny trany. Martin Freeman jako Bilbo je kapitola sama pro sebe, hodně mi připomíná hobita Peregrina Brala z předešlé trilogie, ale když si na něj člověk zvykne, pochyby mizí. Další silnou složkou filmu je hudba, jsou použity motivy z Pána Prstenů (motiv pro kraj, pro záchranný příjezd elfů, "přilétají orli!"), ale nejkrásnější píseň Misty Mountains je nová, naprosto perfektní a prolíná jemně celý film. Stačí jenom slyšet její část či první tóny a už mi naskakuje husí kůže. Abych tu nepsala dvoustránkový komentář, musím bohužel přeskočit genialitu tvůrců při konfrontaci Gandalfa a toho lalokatého skřeta, dál potom celou Roklinku, krásnou Galadriel a zabedněnce Sarumana, velkého Elronda... Ale co musím ještě na konec zmínit, je k dokonalosti dovedený rozštěp osobnosti Smeagola a Gluma. "Hádanky ve tmě" jsou nejsilnější částí filmu, která je děsivá stejně jako zábavná a rozhodně nejdůležitější pro celý zbytek Třetího věku Středozemě. Jackson se s tím zkrátka popasoval s grácií sobě vlastní a já se nemůžu dočkat dalších dílů. 100%!!! ()

COF_666

"Dětinštější" sourozenec Pána Prstenů. Nenudil jsem se, ale ani mě to nijak extra neodvázalo. Navíc mám prostě problém s tím, jak to vypadá neuvěřitelně uměle - ať mi nikdo netvrdí, že s takovým rozpočtem by se nedaly opět udělat parádní masky stejně, jako v "lotrovi". Výborné jsou dvě scény - bitva těch obrů (už sem zapomenul jakých přesně) a cokoliv s Glumem (tam na mě dýchla nostalgie). Hrozné naopak pokusy o hudební vložky. Celkově je to celkem sranda - vlastně to asi dopadlo tak, jak mělo. ()

Saraph

Vzít jednu knihu a udělat z ní 3 filmy, to se vidí snad už jen dneska, kdy je všechno o tom, kolik to vynese peněz. Sice se tam pořád jen chodí a chodí, ale má to svoje vtipné pasáže a scénky. Každopádně od dalšího filmu bych chtěl rozhodně víc, než tohle. S nějakým Pánem Prstenů bych to vůbec nesrovnával. ()

TomStall

*** za úctu k řemeslu, protože poctivý přístup k němu se zde ukazuje naplno. Na můj vkus jsem se u trháku s takovým rozpočtem až podezřele často díval na hodinky. ()

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

04.09.2024

Po oznámení toho, že se skrze film opět vrátíme do Středozemě, se na internetu hojně spekulovalo o tom, jakou kapitolu Tolkienových dějin bude snímek adaptovat. Dnes už nemáme tak kusé informace, neb… (více)

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele