Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

karlik4801

Chtěl jsem jít spát, ale to by se mi všechny myšlenky během spánku vykouřili z hlavy. Dostal jsem co jsem chtěl, co jsem očekával, jsem plný pozitivních dojmů. Stále jsem nějak čekal kdy vyleze Aragorn a Legolas, nebo kdy se objeví Sam. Bylo příjemné vidět v maličké roli Froda. Hlavní rozdíl mezi Pánem prstenů je pro mě barva. Hobit prostě svítí, je veselejší, zatímco Pán prstenů byl tmavý. Takový hororovější, Hobit je více přístupnější. Přijde mi že se od sebe liší a zároveň jsou filmy skoro stejné. Bilbo a Frodo, no jsou oba tak nastejno, Frodo je více vážný, Bilbo je veselý, tím jsou obě postavy pro mě zajímavé. Ale Bilbo vám více přiroste k srdci. Připadalo mi že každý trpaslík nahrazuje hlavní trojku z původní trilogie, hlavně Thorin, to je trpasličí Aragorn. Trpasličí zpěv a konec filmu jsou asi nejlepší scény. Zase krásné vizuální efekty, které nejspíš budou zase bodovat na Oscarech. Rychlejší snímkování jsem ani nepostřehl, nevnímal jsem ho. Chvála tomuhle mega snímku. Komentář psaný 13.12.2012 ve 3:30, viděno na půlnoční premiéře. ()

hubajs

Jo je to extrémně nastavovaný, ano, některé ze scén mimo knížku jsou pro tenhle film zcela nepodstatný, ale pomáhaj celkovýmu obrazu společně s pánem prstenů. Nezaujatej divák se asi bude možná i trochu nudit, ale pro někoho kdo čet knihu, žere pána prstenů je to zážitek. Při některých scénách, zejména při hádankách sem si nostalgicky zavzpomínal na to, když se Hobita někdy asi v devíti letech čet. Paráda, těšim se na další díl a vůbec mi nevadí, že si tvůrci namažou kapsy možná trochu zbytečným protahováním příběhu, ale každý kdo knihu čet, musí uznat, že příběh v ní je příliš přímočarý a ne uplně dopodrobna rozepsaný aby se dal film natočit bez přidaného materiálu. Jediné mínus co bych našel je možná přílišná "nereálnost" a triková přeplácanost některých akčních scén, nicméně ty by nemusely být špatný v 3D. Za mě určitě 90% ()

markuc

Skvele, hodne se mi to libilo - na filmu je videt velke zapaleni tvurcu a kupa penez. Tudiz skoda jen toho lehce utahaneho deje misty. ()

LEGACY

3D KINO Blansko + dabing Tak a je po filmu, na který jsem se těšil nevím jak dlouho, Člověka hned napadne, že když mám v oblíbených celou předchozí trilogii, je jasné, že Hobit bude u mě jasně nejlepší film roku, ale pozor - trilogie LOTRA a nový Hobit jsou úplně odlišná témata. Přece jen LOTR má kvalitnější scénář a odlišné postavy a vůbec se to moc nedá srovnávat, ale teď už k filmu. Seděl jsem přímo uprostřed kina, bohužel ve 3D (bezvýznamném) s dabingem. Teď si říkám, že jsem měl být trpělivý a měl jít na 2D s titulky, to by teprve stálo za to. Na začátku jsem byl poněkud zaskočen, říkal jsem si co proboha Jaskson vyrobil, ale tak po půl hodině už to byl ten pořádnej nářez, kterej jsem očekával - plný akce, krásné přírody, úžasných pohádkových stvoření a zajímavých kostýmů. Na rozdíl od ostatních jsem rád za delší stopáž. Nakonec už snad jen říct, že mě Hobit a Jackson nezklamal a Thorin se může zařadit mezi mé osobní legendy po boku postav z LOTRA. Jinak kniha se Tolkienovy taky povedla, i když si vybral špatné oběti. Hodnotím 85% //13.12.2012// ()

Tucqa

Čtyři hvězdy, nebo pět? Toť otázka... Pokud bych měla srovnávat s Pánem prstenů, tak rozhodně čtyři. Většinu času jsem uvažovala, proč knižní předlohu takhle pozměnili a jestli je to dobře, či ne. Některé scény by tam vůbec nemusely být, jako například scéna "zachraňte ježka", ale některé byly zpracováním, ať už efektů, či emocí velmi přesvědčivé - hádanky s Glumem... Myslím, že by Jackson udělal líp, kdyby to místo do tří filmů rozdělil na dva, protože to občasné natahování mě nějak moc nenadchlo a nevím, co budou natahovat na tom zbytku... No uvidíme, nechám se překvapit (snad příjemně?!), možná ještě změním názor, nechám to uležet. Každopádně pokud to beru jako samostatný film, bez srovnání s knížkou, či Pánem prstenů, tak určitě plný počet... ()

DJ Rocco iNc

Rozpočet: $180,000,000 // Tržby USA: $300,161,285 // Tržby celosvetovo: $959,761,285 // Otváraci týždeň: $84,617,303 Bol som na to v kine na 3D verziu 48fps a celkový zážitok zo samotného 3D celkom dobrý. No čo sa týka deja a zloženia postáv, to už je iná káva. Polovica filmu nuda. Nuda a ešte raz nuda. Fakt som z toho bol dosť sklamaný a bál som sa, že aj druhá polovica bude hrubo odfláknutá. No, našťastie to tak nebolo. Začalo sa čosi diať a dialo sa do konca filmu. Dosť veľa scén bolo ako keby nevyrovnaných, či prevedených riadne amatérskym spôsobom. Povedal som si, že kde sa podel ten nádych, ktorý bol pri Pánovi prsteňov.Ostal pri trilógii o slávnom prsteni a to, o čo sa Peter Jackson pokúšal, nesplnilo očakávania. Priateľka by si radšej vybrala očkovanie alebo návštevu u zubára, ako znecitlivenie kĺbov na skoro 3 hodinovej fraške, pri ktorej pol filmu prespala. Už vopred ma upozornila, že Hobbita už viac vidieť nechce. A ja v kine taktiež nie. Stačí to vidieť v telke. ()

Jizni Tlapa

Monumentální výprava, dotažené efekty, místy povedený scénář a spousta adrenalinu nepomůže Hobitovi pozvednout se z vyší příčky, než 70%. Na tuhle příjemně koukající se fantasy potřebujete nutnou dávku pořádného "prsteního,hobitího" a vůbec fantasy nadšení... zakončení pak považuji za tradiční podraz na diváka... ()

Samuel7

Tento film je pro mě splněným snem, další příběh ze Středozemě, kde se odehrává děj mých nejoblíbenějších knih i filmů. Není tedy divu, že jsem se na tento snímek těšil od té doby, co bylo potvrzeno, že se natočí. I přese všechny potíže, výměnu režisérů apod. mi čekání uteklo velice rychle, teď již to navíc bude jen lepší. Druhý film už za necelý rok a poslední za rok a půl. A jak tento díl naznačil, máme se stále na co těšit. Již na samém začátku, v prologu o Ereboru bylo jasné, že tohle bude nejlepší filmový zážitek za velmi dlouhou dobu. Naprosto úchvatná výprava, Roklinka doposud nevypadala tak dobře a byla pro mě vizuálně nejkrásnější částí "Hobita", nicméně konečně více poznáváme i trpasličí architekturu. Erebor je skutečně nádherný, obzvlášť mě okouzlil v závěrečné scéně - přes to, že je léta opuštěný, zachovává si svou nevídanou velkolepost. Tolik krásných záběrů přírody jako jich je v "Hobitovi" se jen tak nevidí, Nový Zéland opravdu nabízí mnohé a opět velice obohatil vzezření Středozemě. Tento film je jasnou ukázkou toho, proč filmy vznikly - aby zobrazily něco, co stojí za to vidět. Zde je takových okamžiků mnoho, žádné odfláknuté lokace, záběry, kostýmy, zkrátka nic. Vše dotaženo k vizuální dokonalosti (pouze v několika záběrech mi nepřišli trolové příliš realističtí, ale toť vše). Kameraman Andrew Lesnie opět exceluje, nová hudba Howarda Shorea zdaleka nedosahuje kvalit té z Pána Prstenů, ale upřímně řečeno, která ano? Stále se však drží na velmi vysoké úrovni a hlavní motiv společně s použitím starších skladeb bohatě stačí k udržení epické atmosféry. Zato k písni během závěrečných titulků nemám žádné výhrady, je úžasná! Co se postav týče, trpaslíci si nejsou podobní, každého od sebe rozlišíte snadno, samozřejmě, že jednotlivě nedostali příliš prostoru, kdo tohle čekal, tak opravdu nevím, proč. Je jich 13, už jsem viděl mnoho filmů, kde nedokázali vykreslit ani hlavní postavy, ale tady mě ke každému z nich napadá alespoň jedna význačná scéna, žádný nezůstal ve stínu ostatních trpaslíků. Ian McKellen v roli Gandalfa opět bezchybný, Cate Blanchett znovu perfektně vystihla moudrost a noblesu Galadriel, navíc i na tak malém prostoru dává opět své postavě vyniknout a je velmi výrazným prvkem snímku. Scéna Bílé rady mě velice potěšila, jen zamrzí absence např. Glorfindela. Jiný elf, dosud ve filmech neviděný, mě naopak velmi příjemně překvapil, leč se objevil jen v prologu, a to Thranduil. Herce, který jej ztvárňuje, jsem si nedokázal jako elfa příliš dobře představit, ale jeho vizáž se velmi povedla, a když seděl na svém jelenovi, byl to nevídaný pohled. Je úžasné, jak dokáží tvůrci udělat z herců tak dokonalé elfy, navíc je ještě zřetelné, který je z Roklinky, Lorienu nebo v tomto případě z Temného hvozdu. Společně s Galadriel je Thranduil pro mě nejvíc "elfským" elfem (soudě podle vzhledu) a již se těším na scény v jeho království. Gandalf tu konečně na rozdíl od Pána Prstenů používá magii častěji, přesně jako v knize. Věrnost předloze mě také velmi potěšila, mnohé scény jsem si přesně vybavoval z knihy, že takto doslova to tam bylo. A pokud tam byly nějaké změny, tak stejně jako v Pánovi Prstenů byly velmi šetrné a nenarušují logiku příběhu. Také jsem rád, že byly zobrazeny i události, uvedené pouze v dodatcích, nikoliv v samotné knize Hobit. Paralelně tu tedy máme (zatím pouze nakouslou) linii s Nekromantem, kterou určitě stojí za to zfilmovat. Bylo mi nesmírným potěšením vrátit se opět do Středozemě a za dlouhou dobu jsem z ničeho neměl větší radost než právě z tohoto filmu. Teď již zbývá jen počkat pouhý rok na "The Desolation of Smaug" a výprava 13 trpaslíků, hobita a čaroděje může pokračovat ke svému cíli. () (méně) (více)

Johnny.ARN

Iba jeden odkaz pre haterov : CHODTE DO ...... ! Skvelé efekty, skvelý Glum, podrobne spracovaná knižná predloha. Trpaslíci, súboje, príšery, všetko tak ako má byť. LOTR má adekvátneho nástupcu. 5 z 5 ( Videné v kine, CC, BA, 3D ) ()

Honzíno

Pán prstenů: Tři krásné knihy - tři filmy, chápu. Hobit: jedna pohádkovější kniha - tři filmy, po projekci také chápu. Ano, páni producenti, to jste splitnutí na tři filmy pěkně vymysleli a Petere, hanba ti, žes na jejich nápad přistoupil. Formálně šlape film, jak má. Super režie, to jsme již zvyklí u Jacksona, překrásná výprava, hudba excelentní (klasicky Shorův očekávaný 'standard'), triky pohádkové. Ale do prčic, 166 minut nula děje, kde navíc ty jeho náznaky jsou poskládány stylem: 'Tak jo, teď jdem sem, jsme tu a jsou tu Goblini, oukej, Gandalf nás opět vytáhne z bryndy, ale dobojovat to musíme sami. Tak jo, bojujem, teď zas jdem. A jsme tady, jsou tu Trolové, oukej, někdo nás vytáhne z bryndy..' Uf. Peklo, posledních 30 minut jsem v podstatě spal. Formálně za 100%, obsahově za 0-10%. Přesně v půlce a ještě štěstí, že mám Středozem tak rád, přesto si sám nejsem jist, zda jsem Hobita svými hubenými třemi hvězdičkami ještě nenadhodnotil. PS: Nejlepší scéna z filmu: Zpívající trpaslíci (naprosto kick-ass hlavní hudební motiv!!!) byla bohužel už v traileru. ()

kumpi

První díl byl rozhodně hlavně pro knížkou zasvěcené diváky, a proto se mohl zdát hodně lidem zdlouhavý a bez akce (které tam teda filmaři přidali až až...). Z mého pohledu fanouška Středozemě, bych Hobitovi pouze vytkl absenci "lidských" skřetů. Perfektní masky, kterými se mohla pyšnit trilogie okolo Froda, nahradil počítač. Na druhou stranu trpaslíky si maskéři vzali do parády na jedničku s hvězdičkou, čímž jsem dostal alespoň menší kompenzaci. Nu, přímo k ději ... Když porovnáme zpracování a děje prvního dílu LOTR a Hobita, dostaneme velmi podobný pohádkový scénář a kdo čekal něco jiného, tak opravdu nikdy nečetl knihu. Atmosféra, navozená již prvním trailerem, byla kouzelná. Opět perfektně nalezená místa natáčení, skvělá kamera a na pozadí nová tématická hudba trpaslíků, kombinovaná s již prověřenou klasikou. Snažil jsem se neočekávat mnoho, ale přesně to by tento film měl nabídnout. Což se povedlo. Nevidím jinou možnost než tomuto úvodu do světa Bilba Pytlíka dát plný počet. Kdybych na závěr seřadil filmy letošního roku musel bych (velmi rád) dát výpravu Petera Jacksona za Šmakem na první místo. Druhé by pak obsadil závěr Nolanova Batmana a silnou trojku tohoto roku by asi uhájil Daniel Craig coby "JB007" před partou Avengers. Teď už jenom na rok usnout a probudit se opět na premiéře Hobbit: The Desolation Of Smaug! :)) ()

psajko

Osobně jsem s filmem velice spokojen. Než jsem zhlédnul film, tak jsem si přečetl knihu - a jak tu někteří píší o tom, že je to doslovné, tak bych ani neřekl. Docela dost věcí je tam vypuštěných a i velice upravených, ale pořád je to sranda a "napínavé jako kšandy". Už se nemohu dočkat pokračování. ()

DivX

Reknu jen to, ze jsem si nazapamatoval ani jednu postavu, oproti filmu Pan prstenu. Graficke zpracovani perfektni ale zbytecne zdlouhavy dej a nejvic co me mrzi, ze do sebe vse perfektne zapadalo (viz. Utek z dolu, padajici most atd.) Bohuzel mi nezbyva dat za tri hvezdy. 6/10 ()

Bobik9

Peter Jackson to znovu dokázal. Hobit sice nedosahuje těch výšin, jako Pán prstenů, nicméně jako pohádkovější předehra je parádní. Nádherné scenérie Nového Zélandu společně s parádní hudbou a propracovanými vizuálními efekty tvoří megafilm roku. Relativně slušné herecké výkony a pár dobře zasazených vtípků. Nemůžu se dočkat pokračování! Výborná práce! ()

Mrkvič

To teda byla neskutečná nuda. Nebýt skvělého Freemana a Gluma, dalo by se dívat už pouze jen na tu krajinu. Tuctoví hnusní trpaslíci, kdy si zítra vybavím asi jen tři z nich a z toho jednoho z nich jen v tom špatném. Když dojde na akci, tak je to hodně svižné stříhání se spoustou pitomostí. Nudné pasáže nahrávají divákovi v tom, aby mohl hledat chybičky v maskách nebo gumová brnění. Prostě tady mohl vzniknout jeden tříhodinový film. Nemusel tu běhat nějaký zahnědlý plesnivý čaroděj a zástupy skřetů, kteří snad v knize ani nebyli. ()

skrblik007

Hobbit mi přijde trochu zdlouhavý, možná měl Jackson přece jen zůstat u dvou dílů, nebo to alespoň udělat kratší. Zvláště prostředek je takový... zkrátka delší než mohl být, aniž by to vadilo. Dialogy pravděpodobně potěšily fanoušky knihy, mně by však nevadilo, kdyby se vyskytovaly v menší míře. Také scény s Radagastem (pořád mi to evokovalo naše pivo Radegast :-) ) mi přišly zbytečné, takové ujeté, moc se to tam nehodí, ale což... Akční scény jsou ale velmi dobré (jen při té se zlobry nemusel režisér tolik stříhat), a celkově je to fajn jízda v překrásné krajině s vtipnými postavami (Freeman se toho ujal na 100%). O kulisách, kostýmech a Glumovi se nemusím ani zmiňovat - perfektní! A potěšilo mě fikané propojení s trilogií LoTR. Nejprve jsem chtěl jít na 3D, po nepříliš kladných recenzích na třetí rozměr a dabing jsem nakonec zvolil variantu 2D v originálním znění a nelituji. Nepřišlo mi to jako film dělaný pro 3D. Takže, i když jsem nečetl knihy a nejsem nějak zvlášť velký fanoušek Pána prstenů, tahle dobrodružná akční fantasy mě zaujala. ()

Liznic

Pro Hobita jsem přesná cílovka. Milovník LOTRa a ctitel literární předlohy. I kdyby si tam hodinu a půl povídal Bilbo s Gandalfem, byl bych spokojen. Takže na tento film možná nahlížím skrze růžové brýle, ale co. Po všech technických stránkách byl film neuvěřitelně nabušený! Viděl jsem 2D bez high frame rate. Je pravda, že úvod v Roklince byl zbytečně utahaný, ale kdybych přesně takovou verzi dostal jako DC, byl bych spokojen, teď mne ale mírně děsí, s čím Jackson v rámci DC vyrukuje. Nejvíc mne však mrzí ta dětskost - ano knížka taková je, ale když už se upravovalo tolik věcí z ní, mohly se nějaké přihlouplé trpasličí vtípky vynechat. Můj konečný dojem bude však vytvořen, až po zhlédnutí celé "nové trilogie". ()

Tinne

Dnes podruhé, konečně v originále, a jsem nadšená, bavila jsem se ještě více než napoprvé. Jsem zcela jistě "lembasová hlava" :-) Bylo už toho tolik řečeno, že snad není co dodat, snad jen, že se těším na další díl, a na více elfů a více Thranduila! ()

hallelluja

...človek sa teší na návrat do Stredozeme, magický svet Tolkiena, ktorý Jackson tak dokonale stvárnil v LOTR I. a II. A dostane to najhoršie z LOTRa III. - nával digitálnych trpaslíkov, postavičiek a umelých čarovných efektov... Nieže by to bol zlý film, len - nie je dokonalý... Rozťahaný, bez originálnych režijných nápadov. To krásne sme už videli, ale - môžem Jacksonovi vyčítať vykrádanie samého seba? Pre to magické, čo film skrýva, vám stačí trailer - Dwarf song vyvoláva zimomriavky... a je tým najkrajším, čo Hobbit ponúka. A to je málo... Dodatok z decembra 2013: Videné druhý krát. Možno je to (ne)kvalitou môjho 15" monitoru, možno tým, že mám čerstvo v hlave kino-pokračovanie... Neočakávaná cesta je skutočne rozprávkovo nádherný veľkofilm s prekrásnym soundtrackom. Už to síce nie je tá Tolkienova Stredozem (!!), ale naplno Jacksonova. No a čo. Rozcítená rúbem päť. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021