Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

Noxigen

A proto Hobbita nejde nikdy zfilmovat. Ne dělám si srandu, ale Peter Jackson začal. Je to úžasný film a jako celek to určitě bude vypadat lépe. Hlavně prosím vás vyhněte se českému dabingu, jak jen budete moci a pokud se s ním setkáte tak utíííkejte co vám síly stačí, klidně i k 2D jestli to jinak nepůjde. ()

Thomash

Zajímavý počin, přesto nejsem nijak ohromen. Vizuální podívaná perfektní, i když místy příliš vyumělkovaná a přecpaná efekty. Film začíná pomalu a volně a přechází v parádní akci která vrcholí "honičkou" ve skřetí jeskyni, kde skřeti u mírají po stovkách. Pohádka pro dospělé. ()

Mat.t

Dokonalé...!!!, po technickej stránke, ale nie je to to "waau!!" ako pri prvom dieli Pána Prsteňov. Určite si to budem pravidelne púšťať, ako Pána Prsteňov a budem to mať rovnako rád, ako Pána Prsteňov, ale... Každopádne teším sa na ďalšie dve časti, dúfam, že to bude lepšie a lepšie. 4K + Dolby Atmos. 2.4.2013 - práve som dočítal znovu knihu a hobita som už videl viackrát, takže musím povedať, že som nakoniec s filmom maximálne spokojný a teším sa na ďalšie dve časti. ()

T5D6L

Byl jsem na premiéře v Praze , a zklamán opravdu nejsem . Není to sice tak dobré jako LOTR , ale rozhodně stojí za to vidět ! Nádherné zpracování , příjemný soundtrack :) Rozhodně 5 * ! ()

effel

Perfektni herecke vykony, skvela kamera, hudba radost poslouchat, nabite akci... Pridane pribehy z jinych del vubec nerusi klasicky Hobitovsky pribeh. Jackson predvedl kus mistrovske prace! ()

Y2ORSI

takových lepších 6z10, nebo horších 7z10. Vizuál je nádherný a pořád to má poetiku a kouzlo LOTR, ale s látkou, která je určena hlavně dětem, neuděláte zas mnoho. Logika a chování postav je občas prapodivná, ale hlavně, jak psal Cival, druhý den ráno už ani nevíte, že jste Hobbita viděli. Žádná scéna mi v hlavě nezůstala. Ale musím říct, že necelé 3 hodiny v kině utečou jak voda, nenudil jsem se ani na malou chvíli. Ale doufám, že druhý a třetí díl vytasí něco navíc. kabátek to má velmi slušivý, i když mnoho scén je zbytečných, skvěle vypadají a můžete se opět kochat prostředím, a soundtrack stále funguje na výbornou. Viděno ve 2D s titulky. ()

Jeffic

Konečně jsem ho viděl, do kina jsem samozřejmě šel v kostýmu hobita a je to dobrý film ano jelikož jsem četl knihu pár věcí jsem chtěl aby byli jinak, ale zase na druhou stranu každej tady říká dlouhej úvod málo bitek možná ale vzpomeňte společenstvo má taky celkem dlouhej úvod, spíš jsem čekal, že to skončí u sudů páč jsou i z lega, ale skončilo to dřív než jsem myslel. ()

dboshj

Zdokonalená vizuální podívaná, která je oproti LOTRovi spíše drsnějším pohádkovým a místy i dost "funny" příběhem. Knížku jsem nečetl, takže nemůžu srovnávat, ale jinak spokojenost veliká a "recyklace" melodií naopak velmi příjemná, pro mě až tak trochu nostalgická. Ale je jasné, že film je spíše pro "popcornové" publikum, v naváznosti na LOTRa (i když vlastně retrospektivní) je tak "odsouzen" k úspěchu. Dal bych 85% za 3D ze zadní řady a s českým dabingem a především za digitální skřety (pro mě největší zklamání, alespoň při neakčních scénách a záběrech zblízka to mohli být živí herci), po zážitku v IMAXu v původním znění to zcela jistě bude minimálně 90%. I já se těším na další díly. ()

wa_

‎"Can you promise me that I will come back?" "No, and, if you do, you will not be the same..." Zbytečně moc digi (finální scénka s dračím okem a jako i krapet amatérská)...chvíli trvalo,než jsem se do toho dostal...celkově zbytečně vyumělkovaný.....ale co....stejně bych šel znova!!! Je to hobit.... ()

Tsabo

Tak jsem si říkal, proč tolik lidí dává čtyři, nebo dokonce tři hvězdy...a teď už to vím. Pro mě osobně byla nejhorším zklamáním čeština!! Trpasličí zpěv v hobití noře...když jsem ho viděl poprvé v traileru...lítala mi po zádech husí kůže...dneska ale...nic...prostě NIC...a takhle to teda být nemělo. Podobně to bylo také u dalších scén. Mnoho článků píše, jak se tvůrci chtějí držet původního knižního námětu...a bylo tam skutečně mnoho scén, které byly jako přes kopírák...ale přinejmenším stejné množství scén, které s původním motivem neměly ani zbla nic společného. Ne že by to bylo špatně...je to úrčitě zajímavé zpracování...a jistě i zajímavě ztvárněné. Ty čtyři hvězdy si ale film každopádně zaslouží. ()

MargitkaPohl

Já jsem spokojená, mě se líbilo, nemám co vytknout, snad jen ten český dabing by být nemusel, spíš koukla v originále...a nemuselo být ani 3D. Tři hodiny na 3D je fakt dost. Ale shrnuto podtrženo stojí to za to! Skvělý návrat do říše pána prstenů ......... ()

Cronan

Pozor, možný spoiler... První polovina filmu je trochu pomalejší, ale v podstatě čtenáře knihy nepřekvapí. Některé velké věci prostě mají malé začátky :-) Druhá polovina pak nabírá jak na dramatičnosti i akčnosti a vše samozřejmě vrcholí v napjatém finále... Peter Jackson se nedržel zcela knihy a nemohu říct, že by to bylo na škodu. Dodalo to filmu jakýsi šmrnc. Jen jsem se zatím nestihl vyrovnat s bitvou v Morii a postavou Azoga, kterou jsem ve filmu opravdu nečekal. Ale uvidíme, čim překvapí dále. Každopádně se jedná o pěkné dílko, které beru spíše jako takovou rozcvičku před dalším a napínavějším pokračováním Hobita :-) 85% ()

Kiszoun

Ten, kdo četl knižní předlohu, bude místy nasrán a místy jásat... A mezi těmito místy je celkem slabá vycpávka, která nudí. Kdo nečetl si připíše do seznamu "schlédnuto" další kus. Nevím, co to Petera Jacksona napadlo z této útlé knížečky udělat 3x3 hodinovou stopáž do které si musí přidávat scény, jež nebyly nikde ani zmíněny (na rozdíl od Pána Prstenů, kde radši rovnou vyškrtl celé dlouhé pasáže) a ty, které v předloze opravdu byly si většinou upravil k obrazu svému. Pomalý rozjezd, který nás uvádí do celé trilogie si mohl tvůrce odpustit, stejně tak jako ty hobití hnáty, které působily přinejmenším komicky. Hudba - Osekaný soundtrack z LotRa + 2 skladby jež známe z trailerů. Kdyby byl celý film podobně řešen jako hádanky ve tmě, neváhal bych tomu napálit 100%, bohužel kvůli zásadním úpravám v ději, přemrštěné stopáži a tomu hnusné scéně v Roklince, kde Saruman Bílý vypadá jak Osama Bin Laden a následné morální poučení, které do takového filmu prostě nesedí si u mne vysloužil film "pouhých" 70% Snad to bude stejně jako v případě LotRa u dalších dílů lepší... ()

SacRoS

48fps + český dabing = VRAŽDA!!! Tohle dílo se bohužel veze na slávě Pána prstenů a spoustu scén, jakoby nebetyčně kopíruje. V podstatě to vykrádá samo sebe (bráno s rezervou)... Ale vraťme se ještě k tomu dabingu - kdo můžete, vyhněte se mu obloukem! Herci často přehrávají, každou chvíli polikají koncovky slov že občas nerozumíte tomu, co právě říkají, namasterované je to až diletantsky, šepot není slyšet, sykavky útočí z reproduktorů (opravdu nezávidím těm, co to poslouchají na Dolby Atmos). Ale co mě totálně vyvedlo z míry, byl dabing Gluma - který tu zní spíš jak Dobby z Harryho Pottera. Stejný herec, jako v Pánovi Prstenů, ale s desetiletým odstupem to naprosto prasí, kde může... Jak Byl v Pánovi Prstenů excelentní, tak to v Hobitovi nezvládl. Kéž by mu před samotným dabingem pustili Pána Prstenů aby se na to alespoň připravil. Ke 48fps se radši ani nebudu vyjjadřovat. Jestli máte zájem na degradaci filmu na pouhou telenovelu, tak prosím, natáčejte filmy ve 48fps i nadále... Jedinné opodstatnění to snad má jen u velkolepých létacích scén. Jinak NEBRAT! Děj Hobita je plytký, oceňuji snahu včlenit některé postavy z Pána Prstenů, ale to je asi tak všechno... Jinak za mě to zcela vystihl Cival. ()

Erieril

Mínusy: Děj filmu utíká pomaleji, než bych to stíhal číst (Za devět hodin bych to s přehledem přečetl). Každá scéna je pateticky a komicky protažená. Přimyšlený děj. Všechny scény se odehrávají na nepochopitelných ubermýstech. Neskutečná nereálnost efektů je tragická. Dlouhé záběry gluma. Dementní potřeba nutně natlačit jakože umírání Thorina Pavézy. Z fimu se vytratilo napětí a kouzlo tajemného a neznámého. Děj je uměle nadstaven rádoby velikáškými efekty. Třináct trpaslíků zabilo více skřetů než v LoTR 1 a 2 dohromady skřetů umřelo. Pán prstenu má dohromady 1287 stran a vyšel na devět hodin díly. Hobit má 250 a vyjde tak též. Účel třech filmů je jen prahnutí po penězích, kvalita díla se tu už neřeší... Plusy: Žádné! Závěr:Největší filmové zklamání mnoha let. Do kina se na to nehodí jít. Už dlouho jsem v půlce filmu neuvažoval zda-li neodejít. ()

fillipos

Když tento film vyšel, dostal ode mne 5*, ale nezestárl dobře. Pořád se jedná o mimořádně zábavný snímek, ale plný spoustu nepochopitelných rozhodnutí, např. videoherní akční scény. Film se taky nemůže rozhodnout, jestli je to pán prstenů, nebo něco více pro děti (jako je kniha) a působí proto dost nekonzistentně. Tento problém je ještě patrnější u pokračování. Pořád jde o dobrý film, ale víc jak 4* si nezaslouží. ()

Alien2007

Nemohu si pomoci, ale Jacksonovi se podařilo znovu vrátit do Středozemě a vyprávět silný příběh se vší parádou. Samozřejmě to ale již není Pán prstenů. Stejně jako knížka, je Hobit spíše pro mladší a Pán prstenů pro starší. Hobit je pohádka. Vždycky byl a vždycky bude. A jestli tam budou veliké, epické bitvy jako v Pánovi Prstenů, tak se nic nezmění. A stále to bude pohádka. Avšak úžasná a skvěle natočená. Digitální orgie, vtipné scény a pozoruhodné herecké výkony. Hudba trochu pokulhává, jelikož Shore se snaží navázat na Pána Prstenů a nevšiml si, že vlastně skládá hudbu k něčemu jinému, ale to nevadí. Hlavní je výsledek. A ten je tak skvělý, že na to půjdu do kina znovu. ()

saman.MM

3D HFR bylo fajn. Ale... byl by to hezký film, jen kdyby tam nemluvili... česky. V tomto případě je DABING ZLOČIN. A nejen proti lidskosti, ale i proti jiným rasám. Vychutnávali jsme si chvilky, kdy nikdo nemluvil, modlili se, aby trvaly co nejdéle a nepromluvili. Celé to podle poslechu znělo jako levná rozhlasová hra, která z doby, kdy stereo zvuk ještě neexistoval. Hobit je Hobit, stojí za to ho vidět. 3D v HFR také stojí za to. Jen je bohužel v kombinaci s dabingem. Takže na Hobita ještě jednou a titulky + 3D. ()

ArchAngel_

(Hodnocena 2D verze s titulky) Zatímco sérii Pán Prstenů byla vytýkána strohost, a že toho z knižního díla do filmu mnoho na plátno nepřevedly a řadu věcí vynechaly, Hobit je opačný jev. Fandové fantasy budou nadšeni, ostatní budou nadšeni o něco méně. Celkově výborný příběh, děj bez hluchých míst, výborná fantasy, výborné audiovizuální zpracování i herci. Pokud čekal někdo něco víc, chyba je u něj, ne u filmu. Přesto to na 5 hvězd zatím není, uvítal bych, kdyby to bylo přeci jen o něco delší a obsažnější a více vysvětlující pro ty, kteří třeba Hobita nečetli. Uvidíme, co další dva díly. Celkově ale stále kvalitou ve všech ohledech vysoce nad běžnou filmovou produkcí 90%. (PS: na 3D verzi nechoďte, nepovedla se - vůbec 3D zpracování se pro tento druh filmů a většinu hraných filmů ani nehodí a jen ruší místo aby zlepšovala zážitek, 3D je fajn pro barevné kreslené filmy, ne pro hranou produkci s rychlými akčními scénami v ponurém prostředí, kde ve 3D vidíte velké kulové). ()

fixor

Zpet ve stredozemi v novem stylu. Velmi jsem se tesil a nakonec to i velmi potesilo :) nemuzu se dockat dalsiho dilu ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021