Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

ArchAngel_

(Hodnocena 2D verze s titulky) Zatímco sérii Pán Prstenů byla vytýkána strohost, a že toho z knižního díla do filmu mnoho na plátno nepřevedly a řadu věcí vynechaly, Hobit je opačný jev. Fandové fantasy budou nadšeni, ostatní budou nadšeni o něco méně. Celkově výborný příběh, děj bez hluchých míst, výborná fantasy, výborné audiovizuální zpracování i herci. Pokud čekal někdo něco víc, chyba je u něj, ne u filmu. Přesto to na 5 hvězd zatím není, uvítal bych, kdyby to bylo přeci jen o něco delší a obsažnější a více vysvětlující pro ty, kteří třeba Hobita nečetli. Uvidíme, co další dva díly. Celkově ale stále kvalitou ve všech ohledech vysoce nad běžnou filmovou produkcí 90%. (PS: na 3D verzi nechoďte, nepovedla se - vůbec 3D zpracování se pro tento druh filmů a většinu hraných filmů ani nehodí a jen ruší místo aby zlepšovala zážitek, 3D je fajn pro barevné kreslené filmy, ne pro hranou produkci s rychlými akčními scénami v ponurém prostředí, kde ve 3D vidíte velké kulové). ()

fixor

Zpet ve stredozemi v novem stylu. Velmi jsem se tesil a nakonec to i velmi potesilo :) nemuzu se dockat dalsiho dilu ()

Element23

Rozpačité pocity. Nejsem si jistý zda to byl moudrý krok. Co si budeme povídat je těžké natočit lepší film, než je pán prstenů. Ikdyž si myslím , že tento film rozhodně stojí za skouknutí. Těším se na další díly . ()

katuska.

5 protože je to Středozemě a je hrozně fajn se do ní vrátit zpět. Ano, Hobit v člověku nezanechá ten dojem co LOTR. Je to škoda, ale nemáme právo to po něm chtít. Je to film pro fanoušky, co milují knihu, a jsou schopni ji i s dodatky, Silmarilionem a Nedokončenými příběhy číst stále dokola. Pro ostatní to bude nuda. Přijde mi, že v dnešní době se těžko chápe, že Tolkienovy knihy jsou o cestě samé a ne o tom honem někam dorazit a tam řešit/skončit. Proto jsem si pomalé tempo užila (i když to po půlnoci nebylo jednoduché :). Proto pro mě hudba není recyklovaná, ale staví na původních melodiích a je logické, kdy je která z nich použita. Postavy nejsou uměle dodané, ale dobře známé (na Galadriel bych se klidně koukala ještě déle). Trpaslíků prostě bylo tolik, kolik jich Tolkien vymyslel - PJ udělal dost pro to, aby každého znázornil osobitě aby se nám nepletli. Těším se na druhé shlédnutí v rozumější hodinu (určitě ale v originále, nechápu, kdo chodí do kina na dabované filmy) a zbylé díly. ()

Tommyg14

Pán prstenů je pro mě nejdokonalejší zpracování knihy do filmové podoby, co jsem kdy viděl (až na drobnosti - Tom Bombadil, Frodo měl vypadat na 30 atd...), ale Hobit právě v tomhle směru klopýtá.. Je zde spousta věcí, co v knize nebyla a spousta věcí je jinak a to mě dost mrzí. další věc, co mě štve je, že Gandalf tady působí jako ustrašenej starej páprda a ne mocnej kouzelník, kterej si vždycky ví rady, jakýho jsem ho jako dítě vnímal. Jinak vizuální stránka je perfektní a i přes svojí délku film nenudí a Martin Freeman je skvělej. ()

Azuriitko

Má to tu 86% a samá kritika. Ja nemám čo vytknúť. To čo som očakával aj prišlo. Knihu som čítal a s filmom som spokojný. Drží sa knihy zatiaľ vernejšie ako Pán Prsteňov, čo je pre mňa veľké plus. A ani chvíľu som sa počas takmer troch hodín nenudil. Zahrnuté sú aj rozprávkové črty a aj spev (čo sprevádzalo celú knihu) veľmi umne a decentne, čiže stále sa z filmu nestáva ani muzikál ani rozprávka pre deti. Efekty som sledoval len v zmysle či sú lepšie ako v Pánovi Prsteňov. A to sú. Bitky sú síce stále často chaotické, ale už som častejšie vedel určiť kto sa s kým bije. Pre mňa ale 100%. Z kina som odchádzal veľmi potešený. Štve ma iba že na uzatvorenie trilógie budem čakať ešte 2 roky. ()

Maric

Velice sem si užil návrat do světa Pána Prstenů. Samozřejmě, že i tento film měl svoje nudnější části, ale který je nemá? Pohled na trpasličí království Erebor na začátku filmu, vidět bitvy trpasličí armády se skřety, to prostě stálo za to. A kdo viděl i přechozí filmy Pána Prstenů, tak ten si nemůžu nechat ujít ani tento. Doporučuji. Pro mě 5/5. ()

El_indiano

Docela jsem se těšil na věrnost předloze (ač vytýkanou) a zase se zklamal. Proč musí scénář tak známé a slavné knihy být tak odlišný a tak podobný PP? V podstatě je skoro každá zápletka zcela přepsána a dle mně zbytečně vygradována. Zcela se ztrácí pomalý vývoj hlavního hrdiny, který se s knize zpočátku nebezpečí vyhýbá, až se nakonec do něj po hlavě pustí a mění tak nepříznivý vývoj situací. Pak se divák zlobí, že dlouho není žádná akce, aby jí byl následně zahlcen. Mě osobně už bylo jedno z jak velké výšky musí hrdinové spadnout, protože jsem věděl že to přežijou. Fantazy přece nepopírá přírodní zákony, jen je posouvá do jiných dimenzí. Druhý den jsem si vzal raději knihu, dal jí na jeden zátah a zlepšilo mi to náladu. Peter Jackson to za ní neudělal. Herci jinak dobrý, ale málo trpaslický a nové postavy zcela zbytečné... Ach jo :o/ ()

KOLMI

Oh yeah, 3 hodiny byly super i když director cut trvající 60 min by byl jistě zajímavější. Vzhledem k tomu, že CSFD už dávno není o objektivním hodnocení, dávám 5 hvězd za dav magorů v maskách v kině, který byl nejmocnějším zážitkem toho večera ,a protože Harry Potter (který by měl mít tak 20%) rozohodně nebude před Hobitem. Shrnuto: + momenty, kdy doslovně kopíruje knihu + audiovizuál + hobitín + mocná atmosféra kina + některý humor, který tentokráte nebyl tak hloupý jako např. ve 2 věžích + goblin king :-) - strašlivá délka nekonečných soubojů, ono když rto graduje 3 hodiny v kuse, člověk už je po hodině spíš pasivní a přeje si aby družinu upekli zaživa než že by s ní cítil. - Thorin, Kili, Fili - vypadají jako rockové hvězdy a ne jako trpaslíci - pády postav do propastí a jejich nerozbitnost a nesmrterlnost při pádech - škoda, že při přechodech velikých prostor není kamera plynulejší a je to cukanda s 8 FPS. ()

sun.eagle

Tak jsem včera viděl Hobita!! konečně!! Velké nadšení a očekávání většinou se rovná ve výsledku zklamání. Schválně jsem si dal 24 hodin než napíšu co si o tom myslím. Lepší než Pán prstenů to ani zdaleka není jak se nás někteří snažili přesvědčit po premiéře. Pán prstenů ve mně vzbudil daleko víc emocí, a taky toho daleko víc řekl, zatímco Hobit to je spoustu, ale fakt spoustu akce na ukor vyprávění, většího upoutání do příběhu. Boje s neustále stejnými protivníky prostě donekonečna nebaví. A taky tah s koncem který se používá v mýdlových operách na nalákání příště je myslím docela laciný a hlavně zbytečný, tahle značka to nepotřebuje...Důstojné navázání na Tolkienův svět to bezesporu je a pro mě osobně zatím nejvíc zasáhlo intro, Glum, zemitost trpaslíků a Paveza vs. Pytlík. ()

Freddy33

Právě jdu z kina a jsem nadmíru nadšen :D Pokud neberete Neočekávanou cestu jako samostatný film (což se ani nedá), tak se jenom těžko hledají výtky. Dobrá akční scény nezáživné a docela nepřehledné, skřeti jsou ošklivý tím nedobrým způsobem a vystřihnout 15 minut by neškodilo. ALE!!! na druhou stranu jsem takhle spokojený u filmu nebyl už dlouho. Velmi příjemné skoro tři hodiny putování a dobrodružství sympatické skupinky uběhly jako voda a klidně bych seděl v kině dalších 6 hodin jenom abych viděl zbytek. Ne u mě se nadšení nedá svádět na nostalgii, LOTR dvakrát nemusím a rozhodně se nepočítám v jeho uctívače. Hobit je ale po prvních záběrech moje srdcovka :) ()

Sefilis

Po přečtení knihy jsem se na film hodně těšil a po dlouhé době jsem zašel do kina. Připadl zdlouhavý, a taky že byl. Na druhou stranu je to jediný film, co si teď vybavím, ve kterém je více děje jak v knize. Většinou se děj ve filmu narozdíl od knižní předlohy ostrouhává. Každopádně se film líbil. Dojem kazilo jen chroupání popkornu a srkání coly celou první polovinu filmu od chlapíka sedícího vedle. A taky dojem, že před shlédnutím druhého a třetího dílu budu muset shlédnou ty předchozí, poněvadž nebudu absolutně vědět, o čem byla první část. ()

Zetkee

Příběh před událostmi pána prstenů mě určitě dost uchvátila. Vzhledem k pokrokům technologie je o poznatek více vidět provedení efektů a tohle bylo jedno z těch lepších 3D představení. Dále mě dost upoutal Gandalf a jeho magie, v tomhle díle si Gandalf dost zakouzlil a příběh ujasnil dost nejasností v jeho pokračování a upřesnil některé střepy příběhů pána prstenů. Musím ale podotknout, že tento díl je nafilmován s větším komickým nadhledem, nechci ale říkat, že to byla pohádka, protože to nikoli. ()

Frankie86

Je tam hrozně moc filmových klišé (do očí bijících). Poměrně předvídavý děj. Pořád hraje orchestrální hudba (i když si jen tak vykračují) - režisér se naivně domníval, že se z toho pos..... nebo co. Viděl jsem to v 3D a to mě zklamalo a nakonec jsem byl naštvaný, že místo titulků tam byl ubohý pražácký dabing (slova končící na "ej" mě neuvěřitelně vytáčela). Určitě bych to nemusel vidět znova. Za mě slabých 55 % hodnocení. ()

piky_2007

Hezká pohádka,plná krásných záběrů na Nový Zéland, chvílemi připomínající dokument National Geographic. Jsem ráda, že se v ději objevili naše staré známé postavy, jediný kdo mi chyběl, byla Arwen. ()

Kl3t3c

Tak oproti Pánu prstenů je to spíše taková pohádka :) neřikám, že jsem se chvílema nenudil (zejména ve scénach, kde pochodují atd...) ale těchto scén je tam minimum a vykompenzují to scény, které jsou naopak vtipné a akční, nebo obojí najednou :) Zejména scéna jak na začátku přijdou k Bilbovi trpaslící je úžasná :D ()

Inhoofer

Absolutně luxusní výlet zpátky do středozemě. 169 minut epického příběhu nadupaného efekty , jsem nadšený. Takhle krásně natočené a vtipné jsem to opravdu nečekal. Viděno včera v Olympii v Brně v 3D s CZ dubingem. ()

Tomas_2002

Bohužel, u mě to bylo zklamání. Martin Freeman byl jako Bilbo super, ale to bylo bohužel tak všechno. Jako fanda Tolkienovy tvorby trpím. Jacksonův pokus o tvorbu kuličky z prdu a snaha o vytřískání co nejvíce peněz na úkor kvality filmu. Minimálně hodnu jsem se opravdu nudil. Rozvleklé scény, nudné dialogy. Akční scény byly super, hudba byla super, výprava a kostýmy taky - bohužel, tohle všechno už jsme viděli v Pánovi Prstenů. Hobit je matieriál maximálně na 4 hodiny filmu - snaha Jacksona rozředit to na 3 x 3 hodiny je strašná. Snad bude mít příští díl trochu větší drive. Čtyři hveždy prostě nemůžu dát filmu, který mě v celkovém času více než hodinu nudil. To nejde. ()

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

04.09.2024

Po oznámení toho, že se skrze film opět vrátíme do Středozemě, se na internetu hojně spekulovalo o tom, jakou kapitolu Tolkienových dějin bude snímek adaptovat. Dnes už nemáme tak kusé informace, neb… (více)

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele