Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

Fraktální

Všechny neduhy filmu zde v komentářích napsané jsou pravda, ale koho to zajímá???To co jsem očekával jsem dostal!:-) ... jediné co mi vadilo byla občasná přepálenost ,kdyby se v některých scénách ubralo na saturaci , naléhavosti, coolovosti atd. možná by to bylo lepší. ...občas otravovali zbytečné a nevtipné vtípky (Pád mrtvého krále skřetů na zavalené trpaslíky, zhulený hnědý kouzelník když si potáh od gandalfa atd.) ()

BigCake

Já nevím co proti tomu filmu máte. Ano Pán Prstenů je víc epický, ale mně se Hobit taky velmi líbil. A že je moc dlouhý a protahovaný ? V kině bych byl ještě klidně 30 minut a vůbec by mi to nevadilo. Dávám 5 hvězd, protože jsem byl od začátku do konce napjatý jako struna. :) Film jsem viděl v dabingu a líbil se mi, teda až na tu trpasličí píseň a dabing Thorina se mi taky moc nelíbil, ale jinak dabing parádní. ()

ValheruCZ

Ač musím souhlasit s některými komentáři zde ohledně nadstavení nebo opakování se, jedno je jisté - Jacksonovi se návrat do Středozemě povedl a na své si divák rozhodně přijde. Je pravdou, že akce a divokých scén by mohlo být méně a mohla by více vyniknout krása "pohádky" o nově se rodícím dobrodruhovi v podobě Bilba a mohla by se omezit i trochu přehnaná nezranitelnost v některých situacích, ale na druhou stranu mě film bavil, Středozem nezklamala, stejně jako novozélandská příroda a pohled na ni a to nemluvím o výkonu Martina Freemana, který dokázal naprosto skvěle zahrát veškeré aspekty a polohy hobitího chování. 4* za film + 1* za krásný a poutavý návrat do Středozemě pro fanouška fantasy a JRR Tolkiena pro Alana Lee a Johna Howa a úžasnou hudbu Howarda Shorea. ()

Alhazred

V podstate všetko tu tak či onak povedali/povedia iní, takže iba v skratke: dostal som v podstate to, pre čo so prišiel do kina. Výbornú trojhodinovú zábavu v typickom poňatí P.Jacksona. Film má silné (Pieseň Durinovho ľudu, Glum versus Bilbo) i slabé (Boj skalných obrov, Radagast) chvíľky. Celkovo ho hodnotím ako slušný kus filmárskej roboty, ale nič kultové - uvidíme, keď bude k dispozícii celá trilógia. Varovanie - 3D je ako obvykle úplne k ničomu, ak nemáte možnosť to vidieť priamo v IMAXE tak sa tomu oblúkom vyhnite. ()

TONYNKO

Ach jaj jaj ! Toto proste nebol dobrý nápad. Deliť tak kratku knihu na 3 diely proste nebol dobrý nápad. A hlavne preto je uvod rozťahaný, vo vela pasažiach nudný a je niekedy až trapne jak to Jackson rozťahuje a snaži sa vymačknut nijaky zaujimavu scenu. A ked už ten uvod skončí si človek uvedomí že stvrtina filmu je ta nami. Zvyšok je podstatnejšie lepši, zabavnejši, akčnejši a hlavne skvelo natočeny. Martin Freeman je o 100% percent lepší Hobbit než Wood. Potom je tu HFR. Zo začiatku obraz strašne vyrušuje akoby bol zrychlenny no na novu technologiu som si rychlo zvykol. Obraz je díky nej ostrejši a realnejší. Akoby sme sa pozerali do divadla. Kritizovane je že v tom obraze su všetky kulisy srašne umele. No ja som si to nevšimol. Takže novej technologii palec hore ale ma sa ešte v čom zlepšovať ( niekedy mi obraz pripadal velmi nerealn ako napriklad pri uvide ked Smaug napadol Erebor ). Celkovo je to 8/10. ()

Mendiiik

Právě jsem se vrátila z kina a musím říct, že ačkoli je tento film trochu slabší, než triologie Pána Prstenů, pořád je to úžasný zážitek jak po vizuální a hudební stránce, tak i co se hereckých výkonů týká. Pravda, jak už tu mnozí psali, začátek filmu je sice trochu "rozvláčnější", což ale druhá půlka filmu skvěle vynahrazuje. Také musím vyzdvihnout perfektní scénku s Glummem. Moc jsem se na ni těšila a nezklamala mě. Dále, mě velmi potěšil Martin Freeman v roli Bilba Pytlíka. Mám pro tohoto herce slabost už od filmu Láska nebeská, takže já si ho vážně užívala a myslím si, že se pro roli Bilba hodil a zvládl ji s naprostým přehledem. Za mě 85%. ()

KasparMich

Ale jo, těch 5 hvězd nakonec ano.. Den po shlédnutí i přes veškeré nedostatky převládla radost nad návratem do tohoto světa. Je to recyklace Pána Prstenů jako vyšitá, od hudby až po strukturu příběhu.. Ale co se zdá na první pohled jako největší nevýhodou je ve skutečnosti asi i největší předností. 90 %. Představitelé (Cumberbatch zmiňován kvůli novému Star Treku, kde jeho hlas dodává neuvěřitelnou atmosféru první upoutávce) ze seriálu Sherlocka válí a asi se můžeme v jejich podání těšit na velmi zajímavou rozpravu. ()

zimmehead

Naprosto skvělý film mozna stejne tak skvely jako Pan Prstenu. Když jsem sel do kina bal jsem se ze budu muset na wc ale tento film me pohltil tak ze sem na to ani nemyslel a kazdou chvili kdyz se zdalo ze to muze skoncit sem doufal že ještě končit nebude taky proto zustava konec a trochu pomalí začátek jedinými chybami na tomto skvělém díle. Myslel jsem že Temný Rytíř bude nejlepším filmem tohoto roku az do ted tomu tak bylo. ()

Denieel

Uznávám, že je to v nějakých sekcích lehce natahované, že původní postavy jsou možná nadbytečné, že ty nové jsou málo prokreslené, že pokusů o humorné scény je až příliš mnoho a že všechno není asi tak úplně křišťálově čisté a ryzí, jak by býti mohlo. Ale... Ale musím ocenit tu dnešní dobu, protože filmové efekty, hudba a film jako celek, je pro mě prostě něco neuvěřitelného a zvláštního. Jakoby z jiného světa, a ono to vlastně je z jiného světa. :) Jednoduše řečeno, když jdu do kina na film, který trvá tři hodiny a ani jednou se během představení nepodívám na hodinky, je asi něco správně. A ono opravdu ano, tady toho bylo správně dost! 91%! ()

Tanakasan79

Předvídatelný? Samé klišé? No pokud tohle někdo napíše tak by neměl hodnotit žádný film, protože ve své podstatě je to všechno samé klišé, ale jde o to, jak nám tohle klišé dokáže režisér naservírovat a tohle Peter Jackson rozhodně umí. Neměl jsem ani minutu si oddychnout, chvílemi mi přišlo, že ani nemrkám, aby mi něco neuniklo. Zpracování 3D je megalomanské, jak si hraje s hloubkou a nájezdy na jednotlivé postavy je opravdu doposud nevídané. Síla příběhu, zpracování dějové linie a prolínání s Pánem Prstenů je opravdu hladké jako samet. Ještě jedna věc, někdo mi říkal (dřív než jsem film viděl), že úvod je utahanej jako kotě a než se začne něco dít je po všem a zase čekání……no tak to teda rozhodně NE!!! Úvod tak neuvěřitelně lehce přejde do hlavní linie filmu, že jsem to ani nepostřehl a čekat na to až se začne něco dít , na to není čas, děj má spád a film je u konce tak rychle, až si člověk říká, že snad budou další díly delší. ()

Shagrat

Nadměrné množství bitev mi zrovna moc nelahodilo, ovšem příběh a akce mi nedovolilo se nudit. Příjemný zážitek z filmu přidalo 3D zpracování a shlédnutí v kině. Těším se na pokračování.. ()

vixina

Veľké upozornenie na úvod: neporovnávajte Hobbita s Pánom prsteňov. Nečítala som síce kompletne ani jedno, ale vo filmoch je značný rozdiel, obávam sa. Začnem teda tým horším: príbeh sľuboval oproti "prsteňovej trilógii" hneď niekoľko bojových epizódiek pre našich hrdinov. Je vždy však až na tvorcoch, ako jednotlivé roviny nechajú vyznieť. Tak, či onak, v tomto prípade mi Hobbit pripadal viac ako nejaká počítačová hra (nielen čo sa efektov týka), ktorá bola len zľahka sem-tam preklenutá scénami staršieho rázu (napr. návšteva u elfov). Bojom tak nechýbali nekonečné variácie spôsobov, ako zachloštiť protivníkov na sto spôsobov. Aj nálada zvyšku pasáží je skôr odhľačená všemožnými vtípkami (nie, že by som sa nesmiala). Oproti tomuto celému stojí akurát sám Bilbo, ktorý tým naháňačkám dáva nejaký zmysel - máme tu pred sebou typickú výstavbu nímanda, ktorý v sebe objaví skrytú chrabrosť. Nič nové pod slnkom, ale poteší, veď je to sympoš. Divákov snáď priláka na ďalší diel do kina práve otázka, čo ešte nám tvorcovia zamýšľajú predviesť, keď už máme z Bilba hrdinu. Alebo ich možno ani nepriláka - prihliadajúc na to, že v kine deň po premiére nebola plná ani polovica sály. (By the way, scéna s Golumom bola najlepšia časť filmu. Nie, že by bol zvyšok taký zlý, ale za to, že toto bola perla). ()

Untouchabl

Pán prstenů se dá prostě recyklovat donekonečna; zvlášť když člověk má 300 milionů. Scéna s Glumem fakt stojí za to, ale od té doby, co znám Hru o trůny, už LoTR není to, co býval. ()

Wolus

Hmmmm...mám rozporuplné pocity po shlédnutí. Každopádně epické prostředí Nového Zélandu, výborná hudba, akční bitky, skvělá atmosféra, která prostě připomíná Pána prstenů. Další skvělé fantasy (děkujeme pane Tolkiene)....ale.....jedna věc mi tam prostě strašně vadila. Pan Jackson se asi nechal inspirovat americkými filmy jako remake Souboje titánů kde se prostě snaží zakomponovat rádoby vtipy pro, omluvte mě za to přirovnání, "tupou masu". Čaroděj Radegast alias magor s králičím spřežením? Podepisování smlouvy s kupou rádoby vtipných dodaků? Really? Možná v první třídě by mi to přišlo vtipné...ale i v té době bych poznal, že se to tam prostě nehodí. Nechci, aby toto vypadalo jako kritika....99% filmu jsem si opravdu užil, ale nečekal bych, že 1% dokáže tak moc zkazit celkový zážitek. ()

Jorge K

Stručně řečeno - vizuální zpracování okázalé, délka filmu nadsazená, film nenudí, ale ani nijak zvlášť člověka nevtáhne. Obecenstvo nejvíc reagovalo na Gluma a jeho jeskynní part. Třetina za námi, za rok popojedem. ()

Lenykov

O tom, že je film roztahaný do skoro tří hodin, zde psát nechci.. a to, že jsem nestíhala sledovat obraz kvůli titulkům, také ne (ale to není chyba Jacksona).. Pro mě je zde vadou na kráse jedině to, že je kniha rozdělena do tří filmů. Je sice krásné, že je film popsaný do detailů, plus má něco navíc, ale kniha má být knihou a film filmem.. PP byl také dějově ořezaný, ale kouzlo se z filmu nevytratilo, spíše naopak.. Lépe tam vynikly charaktery postav, v Hobitovi na úkor všem efektům a propracovaném ději, se ještě nestihly projevit.. Jinak už nemám co vytknout.. Jackson vytvořil báječnou filmovou Středozem a Howard Shore opět složil nádhernou hudbu.. Už se však těším na poslední díl..a také na zhodnocení, jestli to všechno mělo nějaký svůj smysl (myslím tím hlavně ty tři filmy).. Doufám, že mít bude... ()

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

04.09.2024

Po oznámení toho, že se skrze film opět vrátíme do Středozemě, se na internetu hojně spekulovalo o tom, jakou kapitolu Tolkienových dějin bude snímek adaptovat. Dnes už nemáme tak kusé informace, neb… (více)

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele