Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

bobik444

Je vidět, že se Peter Jackson vrátil do Středozemě velice rád. Některé věci sice z filmu mohl vypustit a klidně jej mohl ponechat v dvoufilmové verzi. Nic by tím nezkazil a navíc by potom potěšil i kupce rozšířené edice. A některé věci mi zase ve filmu chyběly i když to byly drobnosti. Nemůžeme mu to mít zazlé, že šlo o byznys. On tuto tématiku miluje jako všichni co tu přidali své přízpěvky. A to že šlo hlavně o peníze a naléhání fanoušků není tak podstatné. Podařil se mu velice pěkný film. Člověk nemusí být hnidopich, aby si nevšiml po vícero shlédnutích těch nedostatků. Ale každého fanouška tento počin musel potěšit a vyvolat v něm vzpomínky na ty doby kdy četl Tolkienovy knihy a nebo koukal na trilogii Pána Prstenů. Jednoznačně si zaslouží sto procent. Jen tak dál Péťo. Doufám, že další díly nezklamou. ()

Devoon

Asi bych měla začít tím, že jsem nikdy nebyla fanouškem Pána Prstenů. To se však netýka tohohle film. Po téhle tříhodinové skvostné přehlídce krásne grafiky a efektů jsem sice neměla v úmyslu spustit standing ovation. Ale můžu za sebe říct, že se mi to líbilo. Efekty byli boží, napětí taky zrovna nechybělo, i když na 3 hodiny bych to nenatahovala, mohlo se to alespoň půl hoďku skrátit. 3D bylo taky vcelku slušný, zejména scéna s těma orly a nebo závěr, oko draka. Můžu jenom říct, že se teším na další díl. ()

Honey007

Dílo J. R. Tolkiena si muselo 100 let počkat než se narodí kluk s větší představivostí než měl sám autor předlohy a s nezdolnou odvahou překonat všechny nevěřící kolem sebe. A podle toho taky vypadají hodnocení tohoto filmu - klíč je naprosto jednoduchý: pokud ve vás stále ten malý kluk je a dokážete se na věci dívat z jeho pohledu, budete nadšeni, pokud už jste nadšeným dobrodružným výpravám třeba jen na konec vašeho bloku dočista odrostli najdete spoustu chyb, nepřesností a dalších věcí, které byste udělali jinak a lépe :) 100% ()

funnynqo

Pre mňa ako blázna do Stredozeme to má svoj špecifický náboj. Bolo to proste perfektné. Áno uznávam, že keby ma všetky príbehy od Tolkiena tak nefascinovali tak tomuto filmu je čo vytknúť. Predovšetkým tu v podstate mená trpaslíkov ani nemali zmysel, pretože sme si mohli zapamätať tak Thorina a maximálne 2-3 ďalších. To bolo asi najväčšie mínus tohto filmu. A taktiež tie skalné monštrá či čo to bolo. Tie mi tam absolútne nesadli. Ale inak Jackson nesklamal a boli to špeciálno efektové orgie. Dotvorené opäť perfektnou hudbou od Shore-a, ktorá od začiatku dokonale sedela do filmu a vyvolávala zimomriavky. Bolo rozhodne príjemné vrátiť sa s Frodom a ostatnými postavami z LOTR späť k domov k Bilbovi alebo do Roklinky. ()

turbolama

pomalsi rozbeh mala na vzletovej drahe snad uz iba Valkyra (znalci historie letectva vedia ako skoncila)... prisaham ze ak by na dvere zaklopal este jeden trpaslik navyse odchadzam z kina!... druha polovica zatiahla emergency brake a hadam pokracovanie opravi reputaciu... chcelo by to naozaj menej setrit noznice! ()

McDog

Celý príbeh dávno načítaný mám..... Pozerám na ten film a dáko som mal pocit,že pozerám to,čo som už pozeral....buď to bolo tak dobre spracované,alebo to bolo všetko aj s trilógiou PP na jedno kopyto.... Inak s toho Gandalfa som mal divný pocit-raz bol mocný a inokedy zas nemohúci....ešte aj jednorukého "škreta" sa bál... ()

DR.Freddy

Líbí se mi, že zde většina uživatelů hodnotí film v porovnání s Lotrem a na základě pocitů z CZ dabingu či nečistého obrazu v kině. Argument, že je něco točeného pro peníze je zcela nesmyslný. Před 12 lety lidé byli nadšení a plní očekávání, že bude zfilmován jeden z nezfilmovatelných fantasy, který se stal legendárním. Tehdy bylo vyčítáno, že je děj vlastně sestříhán a spousta míst, které se nacházely v předloze byly vypuštěny. U dnešního Hobita je vyčítáno to, že je vlastně z velké části točen podle knižní předlohy... a jeho děj je natahovaný. Ruku na srdce vážení, za celou tu dekádu zde proběhlo pár zajímavějších fantasy snímků...( Harry Potter, Titáni... atp.), ale v porovnání né s Lotrem, ale těmito "béčkovými filmy" si myslím, že zrovna Hobit svůj úděl splnil a můžeme se nyní podívat na nadprůměrný film s nostalgickým návratem do středozemě, kde se začíná snoubit šero se šerem. Obsazeni,kostymi,hudba... 90% ()

Coolie

Nemám čo vytknúť, možno len potrebu vytĺcť z tohto príbehu čo najviac natočením rovno trilógie. Skutoční fans však budú netrpezlivo čakať na ďalší diel, aj keby to mal byť výcuc z 50- tich stránok. A ja tam rozhodne nebudem chýbať. Výhodou filmu je, že tie dlhokánske opisy z knihy sú tak očarujúco sfilmované, že človeka tie 3 hodiny absolútne nenudia :). Jackson je majster fantázie a opäť dokázal, že v tom čo robí je dobrý. ()

silencewater

Po shlednuti v kine byl zazitek rozpacity, na druhy pokus v pohodli domova, se sklenkou vina a moznosti film zastavit a posunout o kousek zpatky, kdykoly jsem neco prehledla, musim mrouskat blahem. Trpaslici jsou v kazdem detajlu dokonali a nejsilnejsi scena je prome urcite ta s Glumem. ()

Kulikulo

Nič sa nevyrovná predstavám z knihy... a každé vyobrazenie na filmovom plátne vám ich len berie. A preto sa snažím nehodnotiť film celkom podľa pravej adaptácie, ale ako samostatnú kapitolu, niekedy niečoho diametrálne odlišného. Hobit je prepracovaná podívaná, ktorú nemôžem porovnať so zaujímavosťou Pána prsťeňov, ani ma to už akosi nefascinovalo. Trochu gýčový dej, ktorý sa snažil byť obalený veľkoleposťou. Ale z istej časti ma to pobavilo, aj nadchlo, aké je to miestami pekné, miestami komické... a toho Gandalfa asi fakt zbožňujem. Slabšie 4 hviezdy. ()

panter666

Možná by bylo dobrý prvně si přečíst knížku, v Hobitovi opravdu není žádná temnota jako v Pánovi prstenu, zřejmě proto, že tohle je předzvěst událostí. Sauron teprve získává sílu (mimochodem kdo si myslíte, že je ten zlý nekromancer s kterým tak pilně spolupracuje čarodějný král? A dýka z mordoru?) Popravdě v knížce je jen pár zmínek o těchto událostech, Jakson jim dává o dost větší váhu. Myslím si, že je zde největší problém 3D např. nepochopitelně zbytečná scéna pádu na tom mostě nebo co to je. Azog the unholy v knížce vůbec není, možná tomu dává trochu akce, ale zrovna tohle pro mě bylo zklamání, stejně jako fakt, že i když Gandalf, Thorin a Bilbo měli meče ze stejné oceli, celou dobu svítil pouze Bilbův meč! Uznávám, že to mohlo být kratší, knížka má sotva tři sta stran (možná víc možná míň už je to deset let co sem to četl) a on první část roztáhl skoro na tři hodiny. Co mě však v tomhle filmu nejvíc potěšilo byla rozhodně postava Thorina, trošku mě zklamalo, že Gloin táta Gimliho tady prakticky není vidět. No s Glumem se už v dalších dílech nesetkáme, leda by mu tam nějaký chytrý scénárista připsal nějakou další úlohu. No a co dělala Galadriel v Roklince? Můžu říct jen jedno, podle toho jak roztáhl začátek, můžeme očekávat, že třetí díl bude skoro tří hodinová bitva. Mimochodem v knížce byla rozepsána na dvě stránky (popravdě to mě v knížce nejvíc zklamalo). Myslím si, že je na co se těšit i když po Společenstvu prstenů jsem byl na větvi u Hobita se to nekonalo, tak snad další díly. I tak tomu nemůžu dát méně jak čtyři hvězdy, mám to prostě rád. ()

Janan

No jak to říct. Nemám porovnání s knižní předlohou, ale podle vyprávění známých je mi jasné, že to Peter Jackson trochu přehnal. Film má svoje silné momenty (a trpasličí píseň je opravdu povedená a má atmosféru), ale o moc víc se mi toho už nelíbilo. Celou dobu jsem čekala, kdy někdo z téhle skupinky zemře - a ejhle nestalo se. Ne, že bych měla nějakou masochistickou zábavu v umírání, ale některé pády/boje/útoky jsou bez obětí i na fantasy žánr příliš. Pod komentář uživatele J*A*S*M bych se klidně podepsala. Snad jen s jediným rozdílem Expendables 2 mám raději než Hobita. Říkám si, proč to musí být natažené na 3 díly. Tu něco vynecháme, tu něco zkrátíme a do dvou dílů (rozumné délky) by se to Jacksonovi vejít mělo. Jenže to už by za to asi nebylo tolik peněz, že? ()

Pblashshs

Kdybych dal v hodnocení pouze na první dojem, byl by to odpad všech odpadů. Upřímně řečeno jsem absolutně nechápal, jak se to někomu mohlo líbit, či dokonce velmi líbit. Ale s odstupem času a shlédnutím v originále (dabing to opravdu dost mařil) měním hodnocení na 3. On je to vlastně docela hezký dobrodružný film. Odhlédněme od toho, co od něj bylo očekáváno a dostaneme velmi pěknou podívanou. Scéna "hádanky ve tmě" byla výborná a dobrých jich bylo víc. Co mě ale velevýsostně sra.. a přes co se nedokážu přenést není ani z celého filmu prýštící touha po doláčích za každou cenu, ani podobnost se společenstvem, to bych bez problému překousl. Ale co jsem nesnesl, byly scény, které mně dokázaly naprosto spolehlivě vyrvat z děje a donutili pomyslet si "co jsem to kur.. zrovna viděl??". Není nic horšího než to, když filmu přestanete věřit. Může se to stát jednou za celý film, hloupý vtípek, zapomenutý detail, který vás vytrhne ze soustředění, parádní filmové zažranosti a pobouří, ale když se to děje každých 10 minut? Příklady: Celá záležitost s Radagastem. Proč? Umírající ježek, naprosto zjevně špatně efektově zmáknutej, jízda na saních za králíkama, sojka aka krakonoš a vrchol všeho Gandalf, radící, jak se správně zhulit (musíš to podržet a vydechnout). Skalní obři. Debilní přeakčnělé pády do neomezených hloubek bez jediného zranění. Neustálé běhání kamsi. Celková nereálnost. Ano Hobit je knížka pro děti, ale ne pro děti po lobotomii. ()

PedroRosa

Pre mňa už po prvom zhliadnutí KULT. Môžeme nadávať, že je to dlhé /čítal som predlohu a bol som v tom hodne stratený/, nadávať, že je to točené len pre prachy, nadávať že .... Ale prečo nadávať, keď každý z nás, ktorý milujeme tento Tolkienov svet si v kine užívame každý záber na Stredozem a aj keby to mala byť tetralógia tak si na to počkáme a bežíme do kina. Mne sa páčil každý záber, hltal som každé slovo a ako vždy si Jackson dovolil pár vychytáviek /spev pri kozube, let orlov a hádanky v tme/. Som rád, že to bude triológia, že to chcú previazať s LOTRom... ()

eyculka

spousta lidí se podívá na tento film, ze zvědavosti, dost lidí samozřjmě prská, tři knihy pána prstenů - tři díly, jedna kniha hobita - tři díly. Říká se, čím více tím lépe, ale během filmu se mi stalo, že jsem přemýšlela o čase, což se mi u opravdu dobrého filmu stane jen těžko. Ale je zde i spousta akčně nadupaných scén, s dokonalými triky - viz útěk ze skřetího doupětě, a také jejich velitel je perfektně odporný až by někdo se slabším žaludkem mohl hodit šavli, ta jeho houpající se brada a šťavnatý beďar rozměru pomaranče už už k prasknutí.. nechutnost sama!-) Ale i líbivé partie tu najdeme, což mě mile překvapilo, Thorin, vůdce společnosti, je na trpaslíka nějaký moc krásný, ale mužnost má dokonale trpasličí :) Můžeme se také pokochat líbeznou krajinou Nového Zélandu, což už nikoho nepřekvapí. Ale tu hudbu mohli opravdu vyměnit. Dočkáme se však i několika nových, nebála bych se říci brilantních melodií, jako třeba "Misty Mountains song", z kterého vám opravdu zamrazí. Naopak vás rozehřeje krásná dávka vtipů na správném místě. Celkově jsem zklamaná nebyla, takže můžu doporučit :) ()

sokolisko odpad!

Lidi zbláznily jste se? Tento film je dějově taková nehorázná blbost že to jsem ještě neviděl. Opravdu nechápu lidi co tomu dávají 5 nebo 4 hvězdy. Hlavnímu záporákovi prvního dílu jsem se více smál než bál , čekal jsem něco jako Lurtz s LOTRa jedničky a ten velitel skřetů který má pod bradou opravdu nechutný podbradek je taky celkem směšný. A to jak se snažili sem tam v ději prohodit nějaký vtip mě v tom filmu opravdu nesedělo. Přes pár měsíci jsem byl na Mužích v černěm 3 a tam jsem byl opravdu mile překvapen , ale tento film je opravdu dělán pouze pro prachy. Chtěl jsem dát dvě hvězdy za Gluma a přírodu ale potom jsem zjistil že budou další dva díly takže je zase strhnu a vyjde krásný ODPAD. ()

kikokano

Tento film není úplně úžasný ,sice u mě má 5 hvězdiček ,ale dávám spíše 90%.Ukazuje začátek celé trilogie pána prstenů,není uplně špatný ,ale přestavoval jsem si něco jiného.Nemohu určovat názor,jiných pouze mohu upozornit ty kteří se chystají do kin popřípadě si to pustí doma.Je to zajímavé a určitě se to dalšími díli rozjede a tak svou prezentaci uzavírám slovy :koukněte se na to ale nečekejte nejlepší film roku. ()

Isognomostom

Stručně? ANO! ANO! ANO! ALE... následující část komentáře asi obsahuje spoilery... pardon... :-) Podrobnosti - A) těm, kteří si stěžují na dějový obsah aniž by HOBITA kdy přečetli, vzkazuju toto - vážení, drtivá většina filmových zápletek je už v knížce (anebo jsou aspoň do této časové roviny zpětně zmíněné v PÁNU PRSTENŮ) - jak s nimi naložili filmaři je druhá věc... Převelice mne potěšily záběry zasedání Bílé rady - PROTO byli Saruman a Galadriel v Roklince! - a na druhou stranu jsem byla trošinku rozhozena některými scénami s Radagastem (kromě té části s odlákáním skřetů za pomoci ušatého spřežení) - v dramatickém dialogu "Devítka je zase ne světě", který v knížce vedl s Radagastem Gandalf, byl ten Hnědý čaroděj přeci jen sympatičtější. B) záležitosti, které nebyly v knižních předlohách ani naznačeny, mě příliš nerušily... i když chápu, že nejen ti nevrlí kamenní obříci byli zakomponováni hlavně kvůli efektně akčním scénám... C) viděno v IMAXU ve 3D s titulkami - asi jsem příliš velký konzervativec, ale přes pěkný a záživný celkový dojem mi dost často běželo hlavou, že bych to klidně viděla i v obyčejném 2D (hlavně ale s originálním zvukem!) a vůbec by mi to nevadilo... D) největší sympaťáci: mladý Bilbo (ten geniální nápad obsadit Freemana!) a ten trpaslík s britskou angličtinou, který by mohl mluvit častěji... Moc se těším na další díly... na Šmaka, vyhnání Necromanta z Dol Gulduru a až zaťuká drozd... páni, doufám, že nezapomněli na Kráka! ;-) ()

Turtle

Hodně dlouho jsem se rozmýšlel mezi čtyřmi a třemi hvězdičkami. Nakonec jsem dal čtyři protože jsem si spoustu problémů s tímto filmem uvědomil až po odchodu z kina. Ačkoli je to docela slušný film tak narozdíl od LoTRa se mu nepodařilo přenést na plátno jen těžko zachytitelnou magii knihy. Ale doopravdy by tomu slušelo volnější tempo. Více flashbacků, konverzací a celkově volnějšího průběhu. Těch akčních zívaček prostě tolik být nemuselo. z 3,5 hvězdičky zaokrouhluji nahoru i kvůli tradičně kvalitnímu soundtracku, hlavně "Song of The Lonely Mountain". ()

NovotassCZ

Hobit žádným způsobem nezklamal - je vidět, že si s ním dali záležet a po vizuální stránce se jedná o úžasnou podívanou. Škoda jenom toho, že je to 1/3, těším se na další, ale trochu se bojím toho, že už nepřinesou nic nového. ()

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

04.09.2024

Po oznámení toho, že se skrze film opět vrátíme do Středozemě, se na internetu hojně spekulovalo o tom, jakou kapitolu Tolkienových dějin bude snímek adaptovat. Dnes už nemáme tak kusé informace, neb… (více)

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele