Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

MyrnaAlec

Thorin to všechno zachraňuje a mezi tou ošklivou trpasličí pakáží je jako růže mezi trním. Elrond se mihne jen na chvíli, ale je tam sakra znát. Bitvy se skřety jsou již ohrané, Jackson vlastně vykrádá sám sebe. Délka je snesitelná i přes pomalejší tempo. Problém je v tom, že kniha není skoro o ničem, dějově se dá popsat několika větami a natáhnout ji na 3díly zavání buď posedlostí nebo potřebou na tom pořádně vydělat. ()

miki68cz

Peter Jackson je Tolkienem filmového plátna, tvůrcem, jenž představil neznalé veřejnosti rozsáhlé dílo geniálního pohádkáře, tvůrcem a otcem krásné ságy, která navždy změnila svět kinematografie, posunula možnosti digitálního zpracování obrazu. Peter Jackson a Andy Serkis jsou průkopníci filmů v nichž hercem nikoli dopočtu je země jako pohádková krajina, hudba je podkresem celého příběhu a krása barev jednotlivých scén je potvrzením toho, že se jedná o velice vyjímečné umělecké dílo. K samotnému filmu snad jen dodávám, že jsem se trochu bál zařazení Martina Freemana do hlavní role Bilba a jsem rád, že jsem se spletl, volba byla správná. Vstup jednotlivých dalších postav do příběhu ve mne vždy vyvolal příjemné mrazení v zádech. Velké zklamání u mne vyvolala krátká stopáž filmu, vydržel bych se dívat na dvojnásobek;-) Už se nemohu dočkat pokračování a proto tento film vřele DOPORUČUJI ať v tom nejsem sám. ()

Fenris 13

Film překonal moje očekávání...bylo to jako návrat domů, na místo které milujete. Sakra, tomu PJ by už měl někdo postavit sochu :-) Hobit, Pán prstenů, Silmarilion....knihy miluji už od svých nějakých patnácti let a filmové zpracování je jim úžasnou poctou. Pohled do trpasličího města pod horou a Šmakův příchod, trpasličí píseň, kamení obři, hádanky, vrrci...pro mou maličkost největší filmový zážitek roku 2012. ()

Kellerman

Lituji, není to tam... Jacksona bezmezně adoruji mnoho let, zastával jsem se jej, když mu mnozí nevěřili, že dokáže dobře zadaptovat Pána prstenů. Jako jeden z mála jsem ho vychvaloval za King Konga i Pevné pouto. I v případě Hobita jsem mu věřil. Věřil jsem, že dokáže znovu všem pochybovačům ukázat, jak skvělým je režisérem, že se zvládne vrátit do Středozemě ve velkém stylu. Ale pocit, že Hobit je jen nostalgií tlačený, zbytečně natahovaný a špatně uchopený návrat něčeho, co mělo zůstat uzavřené, jsem po celou dobu jeho sledování nedokázal vytlačit z hlavy. Přitom zdánlivě je vše na svém místě. Freeman je sympatický a věrohodný Bilbo. Jackson režíruje svižnou fantasy pohádku s jistotou, drží svému řemeslu neprůstřelnou úroveň. Vše vypadá na velkém plátně nádherně, nikoliv však kýčovitě. Vrací se Glum, Gandalf, na chvíli se staví i Elrond či Galadriel a všichni svou skvělí. Ale ten film je TAK ZOUFALE PRÁZDNÝ!!! Putuje se sice s jasným cílem, ale také s vědomím, že se nikam nemůže dojít, když nás čekají ještě dva díly. Proto necítíme napětí, nebaví povinné odškrtávání zastávek a především - tempo nesmírně trpí nejen kvůli okaté snaze film co nejvíc natáhnout, ale především nevyrovnaností a žánrovou neujasněností jednotlivých scén. Boxování kamenných obrů, trpasličí dostaveníčko ve Dnu Pytle, rada v Roklince či hádanky ve tmě - vše samostatně krásně vypadající a kvalitně natočené scény, jenže dohromady neladí vůbec. Nemůžu říct, že jsem se nudil, nebyla by to pravda. Hobit je i přes natahování na neúměrnou délku zábavným filmem, který ale vůbec ničím nepřekvapuje, až příliš sází na nostalgii a sune se od ničeho k ničemu, aby nenabídl nic skutečně památného, co by jej alespoň vzdáleně přibližovalo prstenovské trilogii. Nefunguje moc dobře jako prequel, jako začátek nové trilogie, nestrhne jako velkolepá fantasy a nepotěší jako milá pohádka. Zklamání roku, které mě absolutně nenavnadilo na další pokračování a poprvé mi ukázalo limity doposud skvělého Petera Jacksona. ()

plo koon

Tak jo. Šel jsem do kina s očekáváním mnohého. Sice jsem se těšil, ale zároveň jsem se bál přestřelené délky a kdovíčeho, co zmiňovali recenzenti. Ale odcházel jsem nadšen. Přiznávám, že jsem fanoušek. Knížky i filmového LOTRa jsem projel několikrát, takže jsem dostal zřejmě přesně to, co jsem chtěl. Středozemě je pořád stejně krásná a magická a rád jsem se jí nechal unášet. Uznávám, že některé scény i postavy jsou v Hobitovi možná trochu navíc, ale to nezjistím, dokud neuvidím celou trilogii a nebudu si jist, co s přidanými liniemi scénáristé zamýšleli. Do té doby se spokojím s tím, že PJ skvěle udržel kontinuitu s LOTRem a zároveň vystihl pohádkovější a humornější linii v Hobitovi. To, že jde do jisté míry o film pro fanoušky, ale zpochybnit nelze. ()

tukanen

viděno ve 3D s dabingem : filmu bych ubral na stopáži, když už to budou 3 filmy tak ať trošku odsejpaj, protože i když jsem se nikde nenudil tak někde to trochu ztrácí tempo, druhá půlka lepší než první, flashback scény very good, M.Freeman určitě dobrá volba, 3D úplně zbytečný akorát je to tmavý (takže nic nového.. :), dabing překvapivě dobrý, až na ty songy, ale jinak bych řekl že nadpoměry OK. jinak samozřejmě krajina, průlety... to na co se každej těšil tu je a kouká se na to parádně. celkově to na mě působí jako předkrm na něco většího (za rok), což byl asi plán takže proč ne ... :) ()

Kolosseum

Když jsem se doslechl, že se chystá film o Tolkienově první knížce, už jsem se nemohl dočkat až to uvidím. Tolkiena čtu hodně, takže jsem doufal v podobný výtvor jako LOTR. A víceméně jsem se dočkal. Snímek Hobit, neočekávaná cesta nás opět zavede do skvělé Středozemě a rozšíří nám objektiv o nová místa (Lonely Mountain). Je zde sice vidět až přemíra digitalizace (jakby taky ne, když je to původně ve 3D), ale u filmu se nudíte málo, skvěle vás vtáhne. Pokud vám jde i o hudbu, určitě budete potěšeni, protože Howar Shore to opět zvládl na jedničku! "Misty Mountains" jen tak z uší nedostanu! Dočkáte se zde více humoru, Hobit se netváří tak vážně jako LOTR. Je zde doplněn i obsah, který v knize podrobně není (Dol Guldur, Radagast, Azog), na druhou stranu jsou některé scény unavující, hlavně dlouhý začátek. To poté ale kompenzuje ta vysoká míra akce, kterou jsem rozhodně nečekal. Už se opravdu těším na pokračování a hlavně na skvěle zpracovanou Horu! 84% Po dalším shlédnutí jdu dolů, rozhodně nic podobného jako LOTR, na který se můžu dívat stále znovu a furt mě to baví. Nedoporučuji kupovat DVD. 68% ()

zuzzuli

Tomuto filmu dávám 4 hvězdy hlavně kvůli námětu a skvělými efekty, které film provázejí. Ze začátku velmi pomalé a celkem nudné. Ale druhá polovina stála za to :-) ()

Kopite

Nie som fan fantasy filmov, ale tento mohol byť aj lepší. Príliš dlhé na to že vezmeme v úvahu to že sa tam v podstate nič neudeje, len sa stále pred niekým (resp. niečím) skrývajú a utekajú. Boli miesta kedy som počítal svetlá na strope sály, no bolo mnoho tých fakt dobrých scén, ktorých finančnú hodnotu si radšej ani nechcem predstaviť V nasledujúcich dvoch dieloch budú mať čo robiť aby dohnali úspech a spirit ktorý Pán prsteňov zanechal. A ak som sa vždy chcel pozrieť na Nový Zéland, teraz to chcem ešte viac. ()

Stranger77

Určitě jiné než Pán prstenů, určitě méně překvapivé a emoční, než když jsem viděl Společenstvo, ale to by dnes už ani nešlo. Tolkien na filmovém plátně už není novinkou a Hobit není Pán prstenů. Každopádně velmi podařené, výborně vybraní herci, hudba, která do filmu seděla (nevím jak mimo film, ale zdálo se mi, že hodně opakuje motivy z Lotra a také ústřední nový motiv) a celé to mělo i přes svou délku poměrně solidní spád. Ano, v jeden či dva momenty bych to trochu víc osekal, protože už to začínalo být mírně dlouhé, ale Jackson jakoby to věděl a hned přišel s něčím jiným, novým:). Jednoduše spokojenost a těším se co bude dál! Rozšířené verze se ale obávám, já už tu filmovou považuju za rozšířenou;) ()

kristyy

Nekonečně dlouhé a nudné, až se z toho v kině zavařil projektor a musela být neplánovaná přestávka.... 3D mě velice zklamalo, postavy byly rozmazané (a nejen postavy) a celé mi to přišlo jako dost nekvalitní 2D, několikrát jsem zavřela oči a chviličku pospávala, ani to nevadilo, protože po probuzení jsem zjistila, že se děje stále to samé - nic... Tak moc jsem se těšila na konec, jenže on nepřišel, ono pokračování příště mi zasadilo poslední ránu.... ()

Birgi91

Tento návrat do Středozemě ve mě zanechal rozpoluplné pocity. Na jedné straně vizuálně velice dobrý snímek s kvalitními speciálními efekty a vynikající hudbou, vytvořenou Howardem Shorem, plnou starých známých tónů. Za pozitivní bych také označil návrat starých známých (obzvláště jsem si užil scénu s Glumem ztvárněným Andym Serkinsem ) a skvěle vybraného Martina Freemana, který se pro postavu Bilba prostě a jednoduše hodí. Avšak k filmu mám několik výhrad. Zaprvé bych zmínil výskyt "vatových"scén, které film zbytečně prodlužují. To se však dalo vzhledem k tomu, že adaptace nepříliš obsáhlé knihy bude rozdělena na tři filmy, čekat. Dále mi vadila jistá infantilnost (nejvíce reprezentovaná Radagastem, kterého Jackson vykreslil jako bláznivého Krakonoše, jehož schopnost komunikovat se zvířaty by mu záviděl i Dr. Dolittle ), díky které jsem měl místy pocit, že se spíše koukám na "dětské" Letopisy Narnie. Poslední výtku směřuji k vizáži skřetů a goblinů. Na Pánovi prstenů se mi velice libily reálně vypadající kostýmy těchto kreatur a proto mě zamrzelo,že v Hobitovi je jich naprostá většina vytvořená pomocí CGI. I přes některá negativa mě pohltila atmosféra tohoto filmu a dlouhé čekání na další díl je pro mě utrpením. ()

Lenii

Tak předně, dost mě ohromilo, že Hobita chtějí a rozsekají na tři filmy (nejlépe asi všechny na třihodinové maratóny). Jako upřímně jsem si to nedokázala představit a taky mě tím dost naštvali, protože je jasné, že budou film něčím natahovat a rozvádět, co v knize není. Když se točí podle knihy, tak nejsem zastánce změn oproti knize. Ale ... změny v Hobitovi byly fajn a líbilo se mi propojení a odkázání na budoucnost dění - předzvěst děje Pána prstenů. To se jim jako opravdu povedlo. I dosti časté a vtipné scény a hlášky si mě získaly. :-) PS: Původně jsem si chtěla knihu přečíst, než na film půjdu, abych si děj oživila. Možná je dobře, že jsem tak neučinila a udělám to následně. 95% (Mínus 5% přece jen za změnu děje a vkládání postav, co tam nemají co dělat :-)) ()

Themilhaus

Ať si píše kdo chce co chce! ... Mě osobně se to prostě hodně moc líbilo a byl sem z toho velmi nadšen! :) .. Ať už jde o příběhovou stránku, která se mi líbila více než u pána prstenů protože do ní bylo vsazeno více akčních scén a "pořád tam byli nějaké boje" atd.. Líbilo se mi i to jak Martin Freeman Bylba zahrál, to se mu povedlo :) .. Když to vezmu ještě tak s všeobecného hlediska nemám tomu co vytknout. Je to poznání krajiny pána prstenů zase z trochu jiného pohledu a v jiném čase a určitě mi nepřijde že např. roklinka nebo některé další oblasti, které se tam opakují byli moc omílané a příliš představovány. Nevadilo mi ani vcelku dost vložených efektů a záběrů na krajinu, vždy jsem se jimi pěkně pokochal :) Pro mě parádní Fantasy příběh, který mi připomíná mé oblíbené fantasy postavy viz gandalf atd... A určitě si zaslouží 5 hvězd!! :) ()

ondrazig

super filmeček ! jeli přesně podle knížky (plus tam něco upgreadovali, narozdíl od jiných knižních předloh, které v 90% totálně osekaj a vymyslej si nakonec svůj příběh. To se tady neděje a to se mi líbilo. Krásně scenérie, akce, masky všechno supa a nemůžu jinak než 5* ()

radys.v

Obrovské zklamání v podobě Hobita. Nebojím se říct, že to byla jen nuda. Zbytečné prodlužování scén mi lezlo na nervy a rádo by vtipy do takového filmu absolutně nezapadají. Stejně jako PP, jde jen o chůzi. Krásně to vystihl scénárista Céčkového filmu Clerks II. ,,vždy v tom filmu o Hobitech pořád jen jdou". ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021