Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

radys.v

Obrovské zklamání v podobě Hobita. Nebojím se říct, že to byla jen nuda. Zbytečné prodlužování scén mi lezlo na nervy a rádo by vtipy do takového filmu absolutně nezapadají. Stejně jako PP, jde jen o chůzi. Krásně to vystihl scénárista Céčkového filmu Clerks II. ,,vždy v tom filmu o Hobitech pořád jen jdou". ()

Maica

Moc mě to mrzí, ale bohužel nemůžu jinak, než 4*. Strašně se mi líbilo zpracování a strašně se mi příčilo přidávání. Ztvárnění je opravdu moc hezké - barvy, animace, herecké výkony, hudba, pohádkovější ladění než Pán prstenů (stejně jako knížka). Ale moc, moc, moc mi vadilo to že tam přidali Nekromanta, Radagasta, Azoka(!) a další. Možná to bylo v jiných knihách a odehrávalo se to ve stejnou dobu, ale tohle je Hobit, ne Silmarillion, nebo něco úplně jiného. Škoda byla i změnění toho, jak se dostali ke skřetům, když už byli tvůrci tak přesní. Další věcí, která mi vadila, byl dabing - speciálně Thorinův, to se ale dá ještě zkousnout. Co jsem však ocenila, bylo, dle mého soudu, celkem zdařilé přezpívání trpasličí písně. (Ano, origánlu to nesahá ani po kotníky, ale i tak klobouk dolů.) Z kina jsem odcházela maličko rozladěná, nicméně výsledný dojem je velice kladný a už se těším na další díl. (Jo, vlastně, to je hrůza, jak to rozčlenili na 3 díly...) ()

vipeerr

Z poměrně nudné a zdlouhavé knížky udělali poměrně akční a příjemný příběh. Musím se přiznat že jsem od toho ani tolik nečekal. S akcí je to srovnatelné se společenstvem prstenu, objevují se tam klíčové postavy, ovšem jich spousta dále chybí ale to bude nejspíš rozuzleno v dalších dílech :) Pro mě neskutečně průřezová cesta příběhem. Trochu mě mrzí že se neobjevili trochu déle elfové Thranduil a Elrond ale v podstatě nebylo proč. Myslím že Jackson zde výborně okořenil poměrně nudný příběh a udělal z něj tak výbornou 3 hodinovku. Prostě nemůžu si stěžovat, příjemně mě to překvapilo a kromě asi 10 minutového blábolení trpaslíků v Bilbově domečku mě to neskutečně bavilo. 90% ode mě. ()

Born2BeAlone

Nakonec to snad není rozvláčnost ani přehnána digitalizace, která sráží Hobitovi v mých očích vaz. Problém je v absenci aspoň minimální možnosti identifikace/sympatizace s některým členem výpravy. Gandalf ani Bilbo mi nesedli hned v prvním díle a parta trpaslíků je jeden jako druhý, po týdnu od projekce už ani nevím, jak se jmenoval jejich kápo. WOW efekt se vypařil před deseti lety a spolu s ním i sympatické charaktery a uvěřitelné prostředí - zbyla jen fantasy rutina. ()

ryb1ck4

70%, další hodnocení až po druhé projekci. Zatím technicky výborně zvládnutá pohádka bez výraznějšího děje se spoustou zbytečného balastu kolem. Za mě "zahustit" a zkrátit- Pána Prstenů proslavily rozšířené edice, co v případě Hobita edice zkrácené? :-) || update 1.12.2013 || Po shlédnutí prodloužené verze hodnocení stejné. Ještě více nastavovaná kaše, zatímco Pána Prstenů prodloužené verze zdobily a posunuly jej na cestě k dokonalosti, zde pocit pachuti a snahy ždímání peněz. Za celý film jsem si uvědomil pouze jednu scénu, která byla oproti kinoverzi navíc :-( ()

Mistr_Moon

Ve srovnání s prvním dílem Pána Prstenů "První díl" Hobita nemá už takový wow efekt, to je celkem zřejmé. Nicméně, přestože a možná práve proto že PJ narval do této pohádky všechno co se dá z Tolkienova příběhu vykřesat a přišel i s drobnými inovacemi působí velmi svěžím dojmem, ani na chvíli nenudí, rozhovory střídá vyvážená akce atd. (technika opět pokročila a já opravdu lituju toho že IMAX je jenom v Praze - musel jsem vzít zavděk Opavským Cinestarem, kde je, dá se říct, poněkud domácí atmosféra a plátno velké asi jako dvě plazmové televize ale i tak to bylo dobrý, 3D jsem oželel, v čestině bych na to nešel). Malinko se obávám co se vlastně předvede v dalších dílech, ale věřím, že to všechno dobře dopadne. ()

yaqwsx

Hobit ve mě zanechal rozporuplné pocity - již zpočátku jsem k němu přistupoval trochu s nechutí - vidina, že všechny díly Hobita budou mít dohromady 9 hodin mě děsila. Nemám rád dlouhé filmy. Hobit se dle mě snaží být hodně podbízivý a asi i hodně mainstreamový - byla do něj vložena spousta gagů, které neskutečně zlehčovaly situaci. FIlm tak ztrácel na atmosféře a diváka se hlavně snažil uchvátit vizuální stránkou. Z filmu jsem cítil, že děj je tu "tak trochu navíc". Obecně se mi pocity z Hobita sepisují hodně těžko - mám z něj velice rozporuplné pocity a stále se nemůžu rozhodnout, zda-li se mi Hobit líbil či ne. ()

Nessos

Jakékoli výhrady ztrácí význam. Podle "prvního" dílu to vypadá na začátek další epické filmové trilogie se vším všudy. Hobit je pro mě jednoznačně nejlepší film letošního roku. ()

MikeMyers

Mohl to být jeden krásný film. Takhle je z toho vývařovna peněz na tři díly. Sem znechucen a ani se mi to nechce hlouběji hodnotit. ()

Scorp11

Ne, není to úplně ono. Pán prstenů měl něco zásadního navíc. Myslím si, že je to hlavně o přiblížení postav. Popravdě si pamatuji po prvním promítání, kdo byl Thorin, Balin, Dvalin, Bombur a pak Kili a Fili a utěch dvou nevím, který je který a Bombura si pamatuju jen proto, že je to ten tlusťoch. Nemám problém s tím, že má film 3 hodiny, ale rozhodně bych ubral některých (hlavně rádoby vtipných) scén na úkor větší chemie v družině (což v Pánovi Prstenů fungovalo dokonale). Pán prstenů byl o tom, že jsem ke každé kladné postavě mohl vzhlížet a říkat si: "Sakra to je borec." Celkově to bylo mnohem emotivnější a to mi tady chybí. Postavy prostě chvíli vypadají jako banda dementů a pak se zas chvíli prohánějí po skřetí jeskyni jako Gimli v nejlepší formě... Chápu, že část viny nese kniha, protože je napsána jinak, než Pán Prstenů, ale film se na jednu stranu snaží jako Pán Prstenů tvářit a na druhou stranu se pak zase mění na pohádkového Hobita. A já bych se přikláněl k tomu, aby se film jako pán prstenů tvářil i za cenu odklonu od původního příběhu. Scéna se zlobry a opíkáním trpaslíků je nejhorší část filmu a proklínám tě za ni Jacksone. Přesto dám 4 hvězdičky, protože návrat do Středozemě, mě jako fandu Tolkiena bavil. Naštěstí znám předlohu a tak jsem to pouto k družině měl silnější než (podle mě) mohl film vybudovat. Navíc scény z minulosti, ať už útok draka na Horu nebo dobývání Morie byly výborné a tyto příběhy prostě k tomuto světu patří a Tolkienovo dílo na nich stojí. Zasedání bílé rady bylo taky super, klidně bych si toho od nich poslechl víc. Vizualní stránka byla stejně okouzlujíci jako v Pánovi Prstenů a na Roklinku se budu klidně znovu dívat spoustu dalších dlouhých záběrů. Když už jsem toho napsal tak nebývale moc, tak to zhrnu do nějakého toho závěru. Hobit je super film, který trpí tím, že navždy zůstane ve stínu lepšího Pána Prstenů. Bohužel si myslím, že Jackson tenhle svůj stín už nikdy překročit nedokáže. A doufám, že za to co jsem teď napsal, mě profackuje dalším dílem. ()

Lebowsky

Ľutujem že som sa nechal na tento film nahovoriť. Knihu som čítal považjem ju za veľmi dobrú, film sa pritom len chvejivo udržuje predlohy. V snahe z tohto filmu spraviť akčnejší trhák z toho spravili blud. Pridali a podľa mojej mienky zbytočne prekombinovali dej. Vyskitovali sa tam postavy a situácie ktoré spravili z peknej príbehovej knižnej predlohy fatálny error. Chápem že chceli čo najviac naplniť kasu ale podľa mojej mienky sú 3 filmy priveľa, teraz to budú predlžovať naozaj bezvýznamnými scénami ktoré akurát znechucujú filmový zážitok. Podľa mojej mienky sú 2* optimálne hodnotenie. ()

Marty95

Nejočekávanější film roku... a zároveň nejlepší! Návrat do Středozemě potěší každého, kdo má alepson trošku rád Pána prstenu, Martin Freeman je famózní, film působí zároveň dramaticky (pomsta Thorina Pavézy), ale zároven je doplněn vtipnými hláškami. Velmi se těším na druhý díl. Nejvíc mě tady mrzí fakt, že dost z vás tady porovnává první část Hobbita a Společenstvo. Chyba! Hobbit je úplně jiný, má jednodušší děj a je taky více pohádkový než LOTR, ale jako film výborný. ()

pery352

Peter Jackson opět dokázal, že je králem fantasy. Bylo to dokonce tak ůžasné, že jsem byl 2x. Jednou na premiéře na 2D s titulky a po druhé 3D s dabingem. Oboje naprosto v pořádku. Už se těším až bude pokračování. ()

Budisovie

Nechápem všetkých čo majú proti Hobitovi, asi si zabudli prečítať knihu a začali mudrovať čo ako urobil zle. Boli tam veľmi pekné scény a všetko malo hlavu aj pätu. Už neviem kto iný by to mal natočiť ako Peter Jackson. Ak budú 3 diely, tak viem, že tie tri diely budú stáť za to. ()

meemini

Krásné dobrodružství, které mi strašně dlouho chybělo. Před pár lety jsem zhruba ve stejné období sledoval se zatajeným dechem Pána prstenů: Společenstvo prstenu, o pár let později (když se teď dívám tak o více jak 11!) jsem s nadšením vychutnával první díl Hobita. Díl ve všem úžasný. Nechybělo mi v něm nic, nic nepřebývalo. Jenom mohl být delší, protože na konci jsem si stejně jako tenkrát říkal, to už je opravdu konec?! Čtyři je tady zkrátka málo. Na druhou stranu, když chci být férový, do pěti mi přece jenom něco chybí. Možná až moc vypilovaný únik v útrobách Mlžných hor. Možná ta neočekávanost, jakou jsem zažil kdysi... 89%. ()

sechmet5

Kdo na to jde čekajíc LOTRa, bude nejspíš trochu zklamaný. Kdo na to jde čekajíc předlohu, bude také zklamán. Je to něco mezi tím: Hobit + akce - pohádka = Neočekávaná cesta. První půlka mě trochu zklamala, na knížce bylo kouzelné, že se to všechno dělo tak nějak náhodou, tady byl skoro každý krok zamýšlený. Největším zklamáním byla scéna s trolama. Po přestávce ale začala akce a už nebylo tolik času na přemýšlení, takže došlo na onu šťastnou náhodu. Scéna s obrama byla krásná. Dále mi přijde, že ve výpravě byli jen tři trpaslíci - Thorin, Kili a Balin. Občas se tam mihlo jiné jméno, ale nejčastější bylo "Kili!" - knihu jsem ještě nedočetla, ale to, jak tvůrci divákovi vnucujou, aby si zamilovali Kiliho nevěstí nic dobrého. V závěru - zklamalo mě to, ale druhá půlka to napravila + je to nádherný film, všechna to okolí a masky jsou perfektní. Ve 3D jako bych byla tam ()

Viper86-V1

Dle očekávání. Jako člověk zálibou absolutně nezasažen fantasy (nepočítaje v to dětské pokusy s Dračím doupětem na základce :D) a knižní předlohou a mající za sebou po jedné projekci původní filmové trilogie jsem se docela bavil a ani proklamovaná délka nijak extra nevadila. Prostě zábavná pohádka plná nádherné výpravy a efektů, bez nějaké emocionální a psychologické hloubky (proto mi ani výjimečně nevadil český dabing, tady stejně není moc co hrát, jen odvyprávět příběhové fráze). Otravný pohádkový úvod a některé rádoby vtipné momenty, střídavě zajímavá hlavní část filmu a hodně povedený akční závěr. Jeden příjemně strávený večer, ale nic víc. Stejně jako v původní trilogii prostě máme skupinku hlavních postav (tentokrát ale absolutně nerůznorodých a převážně nezajímavých), kteří pořád jen někam putují novozélandskou krajinou, opět si skočí na kafe do elfího města, opět se v jeskyních dolech nahání s partou skřetů, opět cestou potkají několik pěkně vyrobených záporáků (zlobři, bílý vůdce skřetů a hlavně epická bitka skladních obrů), prostě klasická pohádka s hodně nadstandardním technickým provedením. Nic víc, nic míň. Nejspíš taková rozehřívačka trilogie podobně jako Společenstvo prstenů, které nabídlo dvě akčnější a zajímavější pokračování konečně s nějakou tou osudovostí a zajímavou zápletkou. Uvidíme, co Hobit předvede za rok. ()

Sedliak

Úžasné dobrodružstvo! Po prvej hodine som pozrel jedným očkom na hodinky a keď som videl, že ma čakajú ešte skoro dve, tak som veselo zamrkal. Peter Jackson ťahá za nitky tak, ako nikdy predtým a "loutkami" sú v tomto prípade všetci a všetko. Bilbo, trpaslíci, Stredozem, čas, divák ... majster Jackson ovláda všetko a keď zo záverečnou scénou nitky pomaly púšťa z rúk, tak sa budete cítiť ako narkoman hneď túžiaci po ďalšej dávke. Nakoniec pár osobných postrehov. Keď mal majster režisér potrebu vložiť do deja postavu Radagasta, nemusel z neho urobiť úplné drevo (je to jeden z Istari, podobne ako Gandalf a Saruman). A ešte sa dopustím menšieho rúhania, ale vôbec by mi nevadilo, ak by aspoň jeden z trpaslíkov zaplatil za všetko to padanie a skákanie životom. Alebo aspoň otvorenou zlomeninou. Mohol by to byť napríklad Ori. Mohli by nechať Oriho s amputovanou pravačkou v Roklinke. No ... každopádne sa teším na pokračovania. ()

crazy.f

I když je hobit proti pánovi prstenů slabší (co si budeme nalhávat), pořád je to super podívaná. I když by někdo mohl namítat, že je film zbytečně dlouhý, já myslím, že mu to prospělo - lépe byly představeny všechny postavy a celkově se člověk dobře orientoval v ději. Líbilo se mi i, že (asi protože je to námět více pro děti než LOTR) byl film i jasný a barevný, což v dnešní době filmů, ve kterých není vidět málem ani hlavní hrdina, je docela zázrak. Už jen z nostalgie ***** ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021