Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

ma3e

Z dvou set stránkové knížky udělat devíti hodinovou trilogii ? No to snad ne ! Ale stejně jsem na to do toho kina šel. Uprostřed filmu jsem zjistil, že jsem neprohloupil. Pochopil jsem, že je tam hodně věcí navíc oproti knižní verzi a že to vůbec není na škodu. Krásně zpracovaný film se super hudbou a jen s pár mouchami. Čtyři hvězdičky si rozhodně zaslouží a 120 korun za lístek do kina taky ;) ()

Ocelotr

Chtěj Saurona živýho. Saruman už v tom jede, v Dol Guru nekromant oživil očividně jednoho z Devítky a zřejmě bude hrát roli i v oživení temného pána. Bílá rada už to tuší. Těšim se na další. Má Šmak Sauronovo oko ? ()

GoustDog

No dobře, tak se tu Jackson neopírá o ultimátní zlo jako v Pánovi prstenů, ale je to snad třeba? Máme rádi Tolkienův svět proto, že je tam Sauron? Nebo proto, že se jedná o exotickou pohádku, která je ztělesněným našich dětských snů? Mě Hobit nenudil ani na chvíli - zachoval si tempo a styl vyprávění Společenstva prstenu, mého nejoblíbenějšího dílu Pána prstenů. A nic na kouzle neztratil. Ano, občas mě rušily nějaké přespříliš komické scény či mírné "vypravěčské nesouhry", ale ty byly i v Pánovi prstenů. A velmi snadno je Jacksonovi odpustím, protože tak jako on mě do fantasy světa nikdo jiný nevtáhne. Býval bych neřekl, že rozdělení Hobita na tři díly může být moudré, ale ano, bylo! Mám radost. ()

Alca

Měla bych na začátku říct, že neznám knižní předlohu jinak než rámcově (co se tam má stát, kdo je hodný a kdo zlý). Zdálo se mi ale, že za celé 3 hodiny jsme viděli spoustu hezké přírody, což je u tohoto typu filmu standard, spoustu bitek a nechutností, ale jinak nic. Chyběl mi nějaký posun, vývoj. V tomhle případě je, myslím, rozdělení na trilogii na škodu. ()

quorra

Než jsem šla do kina, zařekla jsem se, že se pokusím vyhnout srovnávání jak s Pánem prstenů tak s knihou. Když jsem z kina po víc než třech hodinách odcházela, zjistila jsem, že bez srovnávání z toho Hobit vyjde paradoxně možná ještě hůř. V Pánovi prstenů Jackson mnohým z nás splnil sen, už víme, že to není packal, že na to má a tudíž nás může hřát naděje, že v dalších dílech se z tohohle průšvihu, kterým pro mě Neočekávaná cesta bohužel je, vyhrabe. Ne, že by to bylo důležité, ale v mém případě tahle naděje přidává hvězdičky a možná mě donutí jít v roce 2014 do kina znovu. Nejvíc líto mi je, že při radikálním stříhání, které by odstranilo rozvláčnost zejména, ale ne výhradně, vysvětlovacích scén, by z toho byl nejspíš dobrý a zábavný film. Hobit je poměrně komorní, trochu naivní a trochu humorný příběh, kterému lineární vyprávění sluší, retrospektivy a vedlejší linie ho, tak jak vypadají v tomhle případě, tříští, aniž by ho činily hlubším/širším/osudovějším. Ale abych jen nehaněla, hádanky ve tmě jsou vynikající! ()

Mikel LetsGo

Šmajdalf a jeho kouzelná školka!! Vizuálně samozřejmě dokonalé,ale tím to asi končí. Jestli tenhle tříhodinovej snímek měl sloužit jako půda pro další dva díly, a jako úvod do Tolkienova světa, tak fajn.. ale jinak se jednalo pouze o maskérskou a počítačovou onanii pana Jacksona a jeho týmu. Fanoušky prstenu nejspíš potěší spoustu malých odkazů na předchozí trilogii. Bohužel největší bolístka Hobita bude právě jeho srovnání s Pánem prstenů, za kterým zatím dost pokulhává. ()

anyonecek

Skvělé, stejně jako Pán prstenů je i tohle opravdový nářez. Skvělá kamera, hudba, režie i herecké výkony. Možná občas trochu přehnané efekty, kterých je tam asi zbytečně moc, ale na příběhu to naštěstí nic neubírá a doufejme, že se tolik neprojeví v následujících Hobitech. Peter Jackson to zase zvládl a začal novou trilogii opravdu famózně. ()

RigorMortis

Dlho som sa rozhodoval medzi tromi a štyrmi hviezdičkami. LOTR bol iná kategória, kolosálny epos, tam mi dĺžka nevadila, pretože bolo materiálu dosť. Naproti tomu bolo 169 minút Hobita miestami hotové utrpenie. Mnoho scén sa dalo vypustiť a divák by tak predišiel zbytočným nervom. Spracovanie a natiahnutie 300-stranovej knihy na tri časti je hnusná komercia. Inak to okomentovať nemôžem. No tú štvrtú hviezdu dávam z lásky k LOTR, za soundtrack a prostredie. ()

Mitchy1

Lidé, kteří se těsili na další film typu Pána prstenů musí být Hobitem zklamáni. Pro mě to, že se Peter Jackson dokázal odprostit od Trilogie a vytvořit Hobita více pohádkového (což byl i záměr Tolkiena), dodává filmu kouzlo a u mě splňuje to, na co jsem se ve filmu nejvíc těšil. A i když staré dobré Společenství vystřídala tlupa trpaslíků a drsné skřety často vtipné postavičky s nepříliš důvěryhodnou animací, tak Hobit stále neztratil své staré kouzlo Středozemě. ()

S_t_e_a_d_y

Hobit kvalit Pána Prstenů sice nedosahuje (s čímž jsem ani nepočítal), ale na rozdíl od něj se poměrně věrně drží literární předlohy, což je velké plus. Atmosféru a spád to má stabilní (kdo říká, že "se tam nic neděje", by měl omezit přeplácané gangsterky a porno), šlápnutí mimo jsem zaznamenal jenom jedno či dvě, a naopak, objevilo se pár originálních inovací, viz poštovní skřet apod. ()

katuuuska

Nejsem fanda pána prstenů, ve skutečnosti jsem viděla snad jen první díl a to určitě ne celý. Proto mě docela překvapilo že se mi Hobit tak líbil, ale na druhou stanu, další pokračování už vidět nemusim. Jinak, nebudu určitě jediná kdo si myslí, že by si Smígl zasloužil samostatný film! Ta malá potvůrka byla snad na celém filmu to nejlepší. ()

J*A*M*B*O

Isteže Jackson vsadil veľa do tohto filmu. Po jednej z najlepších svetových trilógii každý čakal, že ju týmto skvostom prekoná na plnej čiare. Problém tohto filmu je, že veľký filmový kritici si na ňom vybyjú zlosť. Osobne si myslím, že film je omnoho lepšie zvládnutý ako Spoločenstvo Prsteňa. Graficky ma Peter Jackson previedol do inej dimenzie. Jediný mínus filmu je jeho rozťahanosť. Na človeka toho dal do filmu až príliš veľa záberov, a takmer polovicu celého príbehu už dal do jednotky. Čakám čím ma Peter prekvapí nabudúce. I tak skvelý zážitok, na ktorom som bol dva krát v kine. Dávam 9/10 bodov. ()

uodevr

Upřímně a naprosto jednoduše řečeno jeden z nejlepších fantasy filmů, jaké jsem kdy viděl. A je mi úplně ukradený, jak moc z lásky a jak moc kvůli penězům to tentokrát ze strany tvůrců bylo, tohleto jsem si užil nesrovnatelně víc, než všechny pány a jejich prsteny dohromady. Dokonalá, dokonale epická výprava, dokonalé masky, opět dokonalý hudební doprovod. Hluché místo ani jedno. Dokonalé ve všech směrech, na kterých opravdu záleží. ()

Idris

Hobit byl psán jinak než Pán prstenů. Budu ho tedy i jinak hodnotit. Hobit opravdu obsahuje skoro vše a k tomu ještě něco navíc. Mně to tak vyhovuje. Někteří trpaslíci, Radagast a skřeti působí trochu komicky, ale to je dobře, protože Tolkien Hobita nepsal jako nějaký epos, ale spíše jako fantasy pohádku (i pro dospělé). Různé odbočky k vysvětlení různých prvků ve Středozemi nejsou na škodu. Středozemi, Jackson vytvořil opět velmi působivě. Herecké výkony kvalitní (Bilbo byl hodně dobrý). A taková Galadriel opravdu vypadá jako nejvznešenější bytost ve Středozemi. Podle mě tedy ztvárněno bravurně, a ano není to jako Pán prstenů. Je to trochu jiné a takové to taky má být. ()

mark9th

Nebudem to porovnavat s LOTR,nebu........to som si cely cas v duchu opakoval :). Ale tak neda sa a s tym Jakcson musel pocitat. Obhliadnuc od niekolkych nelogicky konciacich scen, v ktorych mala nasa hrstka dobrodruhov viac stastia nez je fyzikalne mozne a s prizmurenim oka na hobitovsko-skriatkovsky humor, ktory tak sedel ''Panovi prstenov'' , kdezto tu mi pripadal niekedy az vtieravy musim podotknut, ze to stale je najlepsia dobrodruzna fantasy roka. A napriek dlhej stopazi vobec nenudi. ()

Shane.Mc

Po dlouhé době jsem se do kina těšila jak malá. Hltala jsem Jacksonovi každej záběr, který mi naservíroval, nic méně bych uvítala trošku méně té "digitálnosti", které se v Pánovi Prstenů tak šikovně vyhýbal. Docela mě rozesmála postava Radegasta, trošku mu to ubírá na vážnosti. A scéna s Glumem prostě paráda, uvidíme co bude dál. Zatím to ujde! ()

Mr_Moon

V tom nejlepsim to skoncilo!!! Nevim jestli je dobre to takhle natahovat pri takove stopazi....dopadne to jako v LOTR tri dily porad nekam jdou a sem tam akce. Jinak povedene dilo ale trilogie postavena tak aby se financne poradne napakovala.... ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021