Reklama

Reklama

Zakázané království

  • USA The Forbidden Kingdom (více)
Trailer 1

Jet Li a Jackie Chan se sešli v akčním pohádkovém příběhu ze starověké Číny. Mladý Jason Tripitikas miluje akční filmy, kde neohrožení kung-fu bojovníci bojují se zlem. Snímky ho zásobuje starý čínský obchodník Hop, který si chlapce oblíbí. Jednoho dne mu vypráví legendu o staré chrámové holi, která patřila už jeho starému otci. Jasona příběh okouzlí. Zanedlouho je Hopův obchod přepaden a stařec postřelen. Jason z rukou umírajícího převezme hůl a od té chvíle se nestačí divit... (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (494)

H34D 

všechny recenze uživatele

Choreografie Woo-Ping Yuena ze své kvality pranic neztratila a dva postarší veteráni kung-fu mají očividně také ještě dostatek energie na to, aby z ní vymáčknuli maximum diváckého požitku. Střet dvou legend je vskutku to nejlepší na filmu, ovšem překvapuje mě, jak je možné, že prvoligové souboje jsou obklopeny tak provařenou, neřkuli vykradenou, béčkovou a infantilní story, tohle byl snad scénář psaný na počkání... Naštěstí je Zakázané království koncipováno poměrně svěže, se sytými barvičkami a dvěma sexy dívčími bojovnicemi, takže s přihmouřením oka se dá slušně pobavit. 6/10 ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Na setkání největších legend kung-fu filmů Jeta Li a Jackie Chana jsem čekal dlouho, ale po zjištění v jakém filmu se spolu konečně utkají a jak velké režijní nedochůdče za tím bude stát jsem litoval že to čekání nemohlo trvat ještě déle... ale naštěstí celkem zbytečně. Forbidden Kingdom sice není žádný majstrštyk rovnající se tomu nejlepšímu z HK, ale jako akční pohádka pro teenagery, jakýsi crossover mezi Karate Kidem a Drunken Masterem, funguje docela dobře. Děj je sice pohádkově hloupý, nezabírá však zbytečně moc prostoru a i ta hlavní dětská postava se, přestože vypadá jako solidní trotl, hýbat docela umí a podřezávání nepřátelských krků mu docela jde. Takže i ve chvíli kdy se nemlátí Jet či Jackie v klasický výborné řeži není nutné bít z trapnosti nad filmem hlavou do zdi. 7/10 ()

Reklama

lesumir 

všechny recenze uživatele

Na začátku miliarda WTF momentů v čele s opičím králem a jeho pohyby. Tak to jsem celkem těžko rozdýchával a stále si pokládal otázku, proč to kruci režíruje někdo, kdo má za sebou možná tak jednu hloupou myš (Stuart) a trapnou komedii s Murphym. Souboje byly umělé a Jackie Chan jako "bezdomovec" byl nechutnej. Ale... asi jsem si na to zvykl nebo se to něco změnilo, protože potom jsem se do příběhu zakoukal a bylo mi celkem jedno, že je to laciná vykrádačka Nekonečného příběhu a dalších těhle "motivačních" filmů pro mladé a mladší, kde se hrdina vrací do dávné doby aby něco velkého změnil. Michael Angarano si trošičku hraje na Shiu LaBeoufa a moc mu to nejde, Yifei Liu byla sexy. ___ Hezky to uteklo, hezké tři hvězdičky. ()

Shadwell 

všechny recenze uživatele

Existuje 10 důvodů, proč je Forbidden Kingdom (dále FK) zajímavá podívaná a proč si zaslouží nejvyšší hodnocení. 1, Kamerou hejbal jeden z nejuznávanějších HK kouzelníků, Peter Pau, mimo jiný držitel Oscara za Tygr a Drak. A i zde generuje čarokrásný obrázky a jak v bitvách, tak v příběhu dramatizuje a pozdvihává odlehčený tón filmu. 2, FK je filmem o mýtech (všechny charaktery vycházejí z čínský mytologie), nikoliv však mýtický a nezapomíná na svoji komediálnost. Tudíž je zábavný. 3, Kouká z toho napůl pocta material arts dobrodružstvím a napůl jejich shazování, a byť celý FK neopustí žánrem vytyčený území, při poetičnosti, intertextovosti a hravosti filmu to vůbec nevadí - kdo chce, může si kupř. při projížďce bordelem na koních vzpomenout na Pravdivé lži a Arnolda při totožný eskapádě. 4, Celá ta podívaná není nic jiného než geekovský model přesunutý do Asie, kdy si s sebou geek bere taktéž svoji „paměť" kung-fu filmů a skrz ni se vypořádává s fikčním světem, v němž se ocitl. 5, Někdo by mohl namítnout, že Američani pouze vykořisťují asijský genius loci (prodavač v zastavárně fandí Yankees). A má pravdu. Jen bych dodal, že Američani pouze pokračují ve své tradici hegemonie. Ostatně o čem jiném jsou první filmy Jet Liho než o zlopovolných kolonizátorech (USA, Francie, Angličané), plenících Asii. 6, Někdo mluví o Nekonečném příběhu jako o surovině, z níž FK čerpá. Já vidím spíš matrixovský koncept. Michael Angarano se stejně jako Neo octne v cizím světě (oba se chtějí „probudit") a J. Chan mu jasně říká: „Umřeš-li tady, zemřeš i v realitě“, stejně jako pravil Morpheus Neovi: „Tělo bez mozku nemůže existovat“. Oba se musejí naučit kung-fu, jen Neovi na to stačí instruktáž po kabelu. Přece jen je Matrix víceméně cyberpunkové zboží, to FK staví na osvojování si kung-fu logicky nosnou část děje. 7, Matrixovský předobraz FK stvrzuje také keymaker, The Jade Emperor, to jest Collin Chou, jež je vedle obou hlavních hvězd trochu neprávem přehlížen. 8, Celý je to sakra dobře natočený (viz jméno kameramana), sestříhaný a ozvučený. Při bělovlasé padoušské lady (Ni Chang) dokonce hraje nápěv z Morriconeho. Ono se není čemu divit. Inspirační zdroje jako Kurosawa a Lenoe film nezapře a nezapírá. 9, Jet-Li si roli Opičího Krále skutečně užívá, aniž by ale upadl do postavy, jíž nevěříte, že existuje. 10, Výtečnou choreografii veterána Woo-ping Yuena netřeba vyzdvihovat. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Fantasy pohádka s příjemným odérem osmdesátek. Na nic si nehraje, byť je jako celek vlastně docela i hravá. U mě vztah výpravy za zkamenělým vopičákem určovala především nostalgie. Pokud se dokážete naladit na dětskou vlnu z dob kdy letěl Nekonečný příběh (s tím to má společného překvapivě mnoho a vůbec není náhoda, že je tu tak často zmiňován), Willow či Zlaté dítě, tak máte zpoloviny vyhráno. Pokud navíc dokážete svou nostalgii vyladit tak přesně, že zapomenete na to jací řízci kdysi Jet Li s Chanem bývali, a že se již zákonitě neohýbají jako mladé proutky, tak jste za vodou úplně. Tady jsou sice po fyzické stránce pouhým stínem své někdejší slávy, ale sympaťáci k pohledání se šišlavou angličtinou to stále ještě jsou jedna báseň. Technická stránka ujde, scénář nevybočuje z mantinelů žánru, vykradená hudba sedne na jedničku, tempo nikde výrazněji nedrhne a tak jediným vyloženě špatným elementem je představitel hlavní role Michael Angarano. I německý fotbalový mančaft pobral více sympatičnosti a charismatu. Nový Bastien se tedy nekoná. Celkově však u mě zavládla spokojenost, byť jak jsem již zmiňoval, hlavně díky té mršce podšité co si říká nostalgie. ()

Galerie (114)

Zajímavosti (18)

  • Jméno hlavního hrdiny Tripitikas (Michael Angarano) je přímý odkaz na „Tripitaku“, soubor buddhistických posvátných textů. (Olík)
  • Jackie Chan okomentoval prvé dni natáčania slovami: „Bolo to veľmi relaxačné. Stále som len chodil, rozprával a žiadna akcia.“ (Greenpeacak)
  • Jackieho replika o prázdném a plném šálku čaje je známé buddhistické rčení. (Vojcl)

Související novinky

Del Toro, Cameron, Gaiman a... Opičí král?

Del Toro, Cameron, Gaiman a... Opičí král?

12.03.2011

Než přejdeme ke slavným jménům v titulku, znáte Zhanga Jizhonga (foto)? Já vím, že ne. Je to zřejmě nejvlivnější čínský televizní producent, který platí především za mistra historických a fantasy… (více)

Jackie točí, Woo odpočívá

Jackie točí, Woo odpočívá

14.04.2009

Co nového v Asii? Takhle před rokem mělo premiéru Zakázané království. A Jackie Chan si opět navlékl historický kostým a vydal se na cestu plnou nástrah a kung-fu soubojů. Historický epos Big Soldier… (více)

Asie opět nabízí kung-fu a horor

Asie opět nabízí kung-fu a horor

06.11.2008

Dva tvůrci z Dálného Východu, byť naprosto odlišného zaměření, vládnou dnešní novince. Nejdřív je tady neúnavný, nezastavitelný a nestárnoucí (no dobrá, to poslední není tak docela pravda) Jackie… (více)

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)

Reklama

Reklama