Cesta

• USA The Road (více)

Otec (Viggo Mortensen) a jeho malý syn (Kodi Smit-McPhee) bojují po zničení světa o přežití. Nikdo přesně neví, co se stalo. Byl to jaderný útok? Nebo naši planetu napadli mimozemšťané? Jedno je jisté - miliony lidí zemřely, ať už v důsledku katastrofy, vyhladovění či zoufalství z pomalého umírání lidí kolem poté, co se zastavily dodávky energií. Snaží se dostat na pobřeží a doufají, že tam najdou zásoby jídla, bezpečí i někoho, s kým by mohli sdílet budoucnost. Veškerý majetek si vezou v nákupním košíku vybaveném zpětným zrcátkem, aby viděli, zda je někdo nesleduje. Cestou překonávají řadu překážek a děsivých situací. Naráží na zástupy zoufalých, nepřátelských přeživších, loupeživých gangů i kanibalů. Nemají nic než jeden druhého a snaží se zachovat si alespoň zbytky lidské důstojnosti. (HBO Europe)

Camel91

Film měl parádní ponurou atmosféru, ta šedá barva obrazu vyvolávala deprese, zimní krajina, nepříznivé počasí, vše suché. vizuálně, scénářem a obsazením se mi film líbil moc. Na druhou stranu, ničím mě nepřekvapil, nedostal jsem odpověď na všechny otázky a navíc jsem předpokládal jak to skončí, chvílemi jsem se i docela nudil o trochu víc akce a možná by to bylo jedno z nejlepší postapo :) ()

Mistr119

Být hodný a nést v sobě oheň nebo zlý a přežívat za každou cenu a pojídat druhé? Zajímavý existenciální ponurý film a přesto končí nadějí... :) ()

Bohulib

Velmi dobrá adaptace literární předlohy. Zůstává otázka, zda se dá vůbec někam dojít. Na rozdíl od knihy nabízí film malou jiskřičku naděje - jednoho živého brouka (pokud pominu to, co je slyšet při titulcích). ()

Damnsinead

107 minut dlouhá deprese. Vizuálně působivý, syrový film s padnoucí hudbou, který nutí člověka přemýšlet, jak by se v podobné situaci zachoval.. Jen to pomalé tempo výsledný dojem trochu kazí. ()

Jovansee

Smutné a drsné postapo. Všechno je tak marné ..Nevím, jestli jsem víc v depce z toho, jak můžeme dopadnout nebo z toho kluka ()

SaS

Po přečtení knihy, ze které mě mrazilo, jsem zatoužila vidět i filmové zpracování a nezklamalo. Celou dobu sledujete snahu o přežití otce se synem ve zdemolovaném světě, kde nic nemá pravidla a možné je cokoliv. Otce drží při životě snaha o záchranu syna a slib, který zanechal manželce, ke které se stále v myšlenkách vrací. Celý film na vás padá bezútěšná a tíživá atmosféra, kde jde vlastně jen o jediné, přežít a dostat se na přívětivější místo, pokud na Zemi vůbec ještě nějaké zbylo. Co je na cestě potkává, je jen dalším vrcholením celé mizérie, ve které se snaží najít aspoň kousek naděje ve světě, který už neexistuje a každý den je boj o přežití. Velmi se povedl výběr herců do hlavních rolí, kde ani na vteřinu nepochybujete o tom, že jste v tom s nimi a přejete si, aby někam smysluplně došli. Otevřený konec je jediným možným východiskem příběhu a film ve vás zanechá velmi palčivé otázky, co by kdyby ? ()

Ammit

Drsňárna o tom, co bude 80% lidí dělat po kolapsu civilizace. Zbývajících 20% umí alespoň v květináči vypěstovat trochu červivé zeleniny. ()

JimWalker007

Kompresia, represia, anarchia, depresia - film, ktorý by som si druhýkrát pozrel iba s tabletkami, bylinkami alebo zafixovanými viečkami ako  psychopat v Mechanickom pomaranči. ()

MartinNewman

Neskutečné, mrazivé, napínavé, depresivní, reálné. Svět po zničení, kde jak to tak bývá přežilo spousta zmrdů schopných udělat cokoliv, včetně sežrání člověka. Excelentně obsazený film, kde Roberta Duvalla jsem na první dobrou ani nepoznal. Sonda do hlubin toho, čeho je každý z nás schopen udělat v nejkrizovějších momentech, kdy se každý bije o kus žvance. Dokonalá sonda do hlubin každého z nás, kdy je člověk nucen přemýšlet, představit si, jak by danou situaci zvládnul. Viggo Mortensen i všichni kolem něj zahráli své role navýsost excelentně.. Cesta je film co se u mě řadí mezi top kousky. Šílený Max bez větší akce, o to větší deprese a bezmoc. Plných 5 bodů. ()

Bragi66

Ponuré poapoalististické SF s velmi malebným vizuálem a s lidjedy.  Bohužel ale s negradujícím příběhem a s ukašlaným a rozbředlým neveselým koncem. ()

Kyblik78

Ješkove oči to bol zúfalý nudný, nezáživný nezmyselný film. Velmi úboho spracované prostredie. Tento film musel byť zúfalo lacný. Hviezdička je len za to že sa režisér o nejakú pointu, hoci netuším akú, ale snaha bola. ()

ditri

Bez slozitych efektu natoceny pribeh ktery ma hlavu a patu ale tez spad...jak kontrasni proti kasovnim trhakum bez deje... ()

Devon74

Pojď synu našel jsem skrýš s jídlem. Nejedli sme se sice týden, měsíc, dva( nikdo neví) ale nažerem se až prasknem...ne! Nečekal sem akční jízdu, ale taky sem nečekal film bez emocí a trochy logiky. Jedna hvězda za Duvalla, který za 5 minut zahraje víc než Viggo za celý film a druhá za Charlize,která je krásná i bez make-upu. ()

Muad

Pro fandy postapokalyptických snímků "příjemná" podívaná. Je sice fakt, že jsem očekával něco trochu jiného, ale nakonec jsem spokojen. Film nemá nějak dramatický děj, je to jen dlouhá pozvolná pouť šedí a boj o každý další den. Cílem je jih. Smyslem bytí je bytí. Hlavně v sobě pořád udržovat plamen, to je věc, kterou si z tohoto filmu odnesu. Herecky chvalitebné. Scénáristitcky dobré. Režisérsky zvládnuté. Celkově silný mix ponuré nálady a morbidního nadhledu. Film o kterém budete ještě hodně dlouho přemýšlet. "A z lesa sem zaznívá jenom zpěv drozda" ()

tombass

Tak takhle nějak by apokalypsa mohla klidně vypadat. Věrohodně natočený film možná trochu k zamyšlení kam až to s námi může dojít a co bude dál. V. Mortensen i K. Smith-McPhee byli skvělí a hudba Nicka Cavea taky ()

burson

vyborna atmosfericka drama.naozaj je to desive.ale,4 z 5 kvoli tomu ze katastrofa(blizsie nespecifikovana), ktora by vyvolala taky rozpad civilizacie(neostali ani zvierata, ktore by sa dali lovit.poda, ktoru by slo obrabat.len ludia ako potkany), kde zlyha proste tolko zdrojov a uplne zanikne produkcia, je proste neuveritelna. ()

sicc0m

Protože jsem od McCarthyho tuto knížku přečetl, tak jsem se samozřejmě těšil na filmové ztvárnění. Film je podle mě hodně podobný knize! Depresivní nálady na mě již od začátku začaly doléhat a při představě jaké by to bylo kdybych se v této situaci ocitl jsem byl rád,když jsem si mohl otevřít víno a zakouřit cigaretku. O tom,že lidstvo pokud není vedeno a je na okraji svého vyhynutí začíná s kanibalismem bylo napsáno mnoho informací a můžeme se i podívat do minulosti.Film nemusí mít konec protože i cesta je příběh a děj. Filmu dávám 5* a 95% ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

22.09.2013

Divoký západ jej láká už nějakou dobu. Hrál třeba padoucha v propadáku Jonah Hex a měl se objevit v hlavní roli problémového a mnohokrát přeobsazeného westernu Natalie Portmanové Jane Got A Gun. K… (více)

Ridley + Cormac: Tahle země JE pro starý

Ridley + Cormac: Tahle země JE pro starý

05.02.2012

Lépe řečeno, pro starý machry ;-). Cormac McCarthy je mnoha čtenáři a literárními odborníky považován za nejlepšího žijícího amerického spisovatele. Kromě předloh pro filmy jako Tahle země není pro… (více)

James Franco chce adaptovat McCarthyho

James Franco chce adaptovat McCarthyho

07.01.2011

Ben Affleck nám předvedl, že i z chlápka považovaného za prkno s hezkým obličejem se může stát velmi dobrý scénárista a režisér. V jeho stopách chce nyní kráčet James Franco. Ten už dokázal, že je i… (více)