Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

Prochy

Na mna príliš navrstvený dej. Privítal by som viac jednoduchosti, aby som si to mohol uživať hned na prvý raz. ()

luke4ever

Vynikající. První zhlédnutí 4 hvězdičky. Druhé, jasných 5. Ani nevím proč. Tento film je pro mě lepší než pulp fiction. Co na to říct. Wilkinsonovy toho bastarda věříte od začátku. Postava Archy je zase taková nostalgická vzpomínka na Kmotr 2 a 3. Wild Band v čele Geraldem (One two). Kája Roden byl přijemná vložka pro krajany. Ruští váleční zločinci. 99% zážitek. Ale až na podruhé ;-) ()

mansonn

Akcny film s nadychom komedie.Smial som sa viacej ako na "novych komediach".Akcne sceny boli dobre prevedene ako aj dejova linia bola dost prepletena.Popravde mal film minus,cakal som od Butlera trochu viacej -vobec ma nepresvedcil.Paradna zapletka - ozaj kvalitne zamotana ako aj vykreslene postav.Najlepsia scena s rusom co strazil peniaze , ozaj vtipne. ()

Shifty86

Lide si kladou otazku.. Co je zac RocknRolla? A ja jim rikam ze to neni o bubnech, drogach a nemocnicnich kapkach... Oh ne. Je toho mnohem vic nez jen tohle muj priteli. Vsichni mame radi trochu "dobreho zivota". Nekteri penize, nekteri drogy, jini zase sexualni hratky, krasu nebo slavu. Ale RocknROlla, ó, on je neco jineho. Proc? Protoze skutecny RocknRolla chce mit VSECHNO!!!!:) ()

oceanic6

Neuveriteľné ako človeka dokáže zaujať film, ktorý je takmer celý len a len o dialógoch. Iba miestami sa dočkáme zopár naháňačiek,ale to vôbec nevadí. Guy Ritchie má totiž všetko pod kontrolou a prináša nám ďalšiu výbornú gangsterku. Naviac, v hlavnej úlohe sa predstavuje skvelý Gerard Butler. Vďaka talentu režiséra si ale hneď zamilujete aj všetky ostatné postavy, z ktorých každá je svojim spôsobom výnimočná. Nemôžem zabudnúť ani na fantasticky vybratú rockovú hudbu. Jednoducho - RocknRollu si užije každý milovník gangsteriek a britskej angličtiny :) ()

**rodmen**

Dost podobne jako Podfuck i Sbal prachy a vypadni, ale ještě vyspělejší a promakanější dílo Guye Rittchieho. V hlavní roli bezchybný Butler a krásná Thandie Newton. Navíc pořádně našlapaný soundtrack přímo od pravého Rocknrolly. SAmozřejmě že do nedosahuje kvalit Podfucku, ale po předchozím "propadu" se to vrací opět do starých dobrých kolejí ()

B.G.M.

Kamera : David Higgs - Are you ROCKnROLLA ? - Ritchie se nám vrací ze spárů popového devila. Otázka zní, je to dobře ? Jednoznačná odpověď : ,,Ooh my fucking god, yeah, finally !" Snímek o drogách, sexuálních hrátek, alkoholu, okrádání se navzájem, to je přesně ono. Skvěle (dočasně) fungující systém, jednotlivé skupinky propletené do sebe, dobré, jednotlivé postavy + dialogy. Byl to odvaz, byla to jízda, prostě pravá a nefalšovaná RocknRolla ! Nejlepší bylo jednoznačně přepadení ,,immortal rus duo,, a následný marathon - tyto scény prostě neměly chybu a kdyby jich bylo víc, byl bych maximálně spokojen a s plným hodnocením bych neváhal, doufejme, že nám to vynahradí v Sherlocku Holmesovi. People ask a question. What's a RocknRolla? And I tell them it's not about drums, drugs and hospital drips. Oh, no, there's more there than that, my friend. We all like a bit of the good life. Some, the money. Some, the drugs. Others the sex game, the glamour or the fame. But a RocknRolla, oh, he's different. Why? Because a real RocknRolla wants the fucking lot. - 85% ()

Arren

Ano. Podfu(c)k to není. Ale ten bude asi těžko kdy překonán. Nicméně to nic nemění na faktu, že jsem se extra bavil. Dokonce víc než u Sbal prachy, ač jsem se obával absence okoukaných obličejů. Gerard Butler je dostatečná náhrada. Charismatem jen čiší a ostatní nezůstávají pozadu. Zápletka není komplikovaná a vše plyne přehledně. Roden se podle mého neztratil a dokonale ve vedlejší roli sekunduje. U mě velice krásné 4*. Ovšem šest z pěti dávám za dokonalý soundtrack. ()

Domtchaa

dalsi klasicka Ritchiovka, ktera muze stat hrde po boku sbal prachy .. nebo podfuku ... propleteny, zabavny, stylovy a otevreny pro dalsi pokracovani to je rocknrolla ...chvilema mi prislo jako by tam chybely nektery sceny, ale tak ono uz je to tak natoceny, ad si to kazdy domysli. ()

bystroocko

Opravdu velké zklamání. Trailer mě nadchnul, a nakonec i zůstalo u toho, že se mi líbil víc než film. Cokoliv bych napsala dál, by byl megaspoiler, takže se tu nebudu zbytečně rozčilovat a napíšu jen, že všechno bylo zbytečně rádoby překomplikované, sice rozsekané tak, jak to Ritchie rád, ale taky zbytečně moc, takže to celý vypadá jako jedna dlouhá reklama, ve které ani jednou neřeknou, na co vlastně byla. Ale co by to opravdu chtělo nejvíc je nový scénář, protože schéma "postaršímu zláči se specifickými vlastnostmi a koníčky někdo dluží prachy, neví jak z toho ven, a náhodou se zamotá do vyšší hry úplně jiných zláčů" už je dost ohrané i v jeho vlastní režii, a tady to navíc začalo vypadat, že i zapomněl, jak to natočit dobře. Kde že sněhy "Sbal prachy a vypadni" jsou... ()

snupko13

Tento film je jedna veľká pecka. Myslím si, že prekonal aj doterajší Ritchiho najlepší film, Podfu(c)k. Neviem, čo viac k tomu dodať. Komentovať pre mňa bezchybný film je ťažké, ako práve zisťujem. A chváliť? Netreba! Toto treba vidieť. ()

josmart

Na Ritchieho filmy se rozhodně vyplatí dívat se ve střízlivém stavu, jinak hrozí nebezpečí, že člověk ztratí přehled. Ve srovnání se staršími filmy je tohle celkem nuda, nicméně i tak se tam dá najít několik příjemných momentů, především dvojka rusáků tomu dává grády. Škoda, že Johnnyho Rocknrollu Quida nehrál někdo jiný, tahle role stojí na charismatu, který tomuhle člověkovi prostě chybí. Karel Roden je fajn jako vždycky, těží z toho, že angličani zřejmě neví, jak vypadá ruský přízvuk :-) ()

cernymotyl

Když tak koukám na ostatní hodnocení, napadá mě, že jsem měl asi při sledování Ritchiho dalšího pokusu o Podfuck asi nějaký výpadek. Ne, vážně. Tohle mi vůbec nesedlo. První půl hodinu jsem se topil v přívalu informací a rychlých střihů a pak už se mi do rozjetého vlaku nepodařilo naskočit. Možná ale není chyba ve filmu, ale ve mně :-) ()

kacudzde

Pořádný nářez od Guie Ritchieho - hudba, drogy, mafiánské praktiky, černý humor, vtipné scény ( ta nejlepší- honička bandy a nezničitelných Rusů). Charizmatický Mark Strong zastínil i Gerarda Butlera a Karel Roden opět jako Rus. Dokonalá gangsterská komedie, ke které se budu vracet. Vítej zpět, Ritchie! ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)