Zohan: Krycí jméno Kadeřník

• USA You Don't Mess with the Zohan (více)
USA, 2008, 113 min

Režie:

Dennis Dugan

Kamera:

Michael Barrett

Wally

Opravdu jsem se skvěle bavil....bylo to v podstatě strašně hloupé, ale to jak z docela vážné věci (politická situace mezi Izrealci a Palestinci) dokázali udělat k popukání koukatelnou srandu obdivuju. Na večer kdy se chcete pobavit a nepřemýšlet skvělý film... ()

Billie777 odpad!

Zvrhlý, nechutný a vyloženě trapný. Někdy si říkám, kam jsme to dospěly, když se musíme smát i naprostým kravinám. Ale já se nesměju. Tenhle film jsem viděla na pupud kamarádů, většině se líbil, já jsem byla v té menšině, která je asi nějaká "vadná", protože tohle se jí nelíbí, protože má ráda humor, který je alespoň trochu chytrý. Smát se každé p*čovině opravdu nehodlám. Není to vtipný. Vlastně postrádám i nějaký děj. Tohle je zkrátka naprosto zbytečný film. ()

misstake

To že bych prosmál půlku filmu i u třetího shlédnutí, se často nestává. Zohan je Sadlerův Zoolander a Borat v jednom. Humor přes hranici dobrého vkusu, střílení ze všech a daleko větší prča než Diktátor. ()

Han22

No to byla ale úžasná pičovinka. Celou dobu jsem přemýšlel, jestli tomu dát pět hvězdiček nebo odpad. Ono je to primitivní, nevkusné, pubertální, trapné, absolutně politicky nekorektní, občas šíleně dementní, ale stejně se u toho člověk skvěle baví. Možná za to může ta výborná slivovička od tety a k tomu ty pivka, možná znechucení nad dnešním politicko korektním viděním světa, možná to, že Adam Sandler alias Zohan je prostě bůh akce, sexu a disca. Jsem jsem si říkal, jak by v dnešním honu na čarodějnice s názvem MeToo mohl vzniknout film, kde Zohan jak na běžícím pásu svádí a šoustá obsarožní zákaznice v kadeřnictví. Navíc ač si film celou dobu střílí z arabáčů a židů tím nejnevkusnějším způsobem, nakonec ve finále vyzní jako parádní protirasistické poselství (nejsme zas tak jiní), které i starého xenofoba jako já přinutí uznale pokývat hlavou. 4* budou adekvátní, ale bavil jsem se skvěle. PS: Body nahoru za Pump Up the Jam a Beautifl Life. ()

Perry-

Pár dobrých vtipů a momentů to mělo (telefonát na linku Hezballah, scény v taxíku a pár dalších), ale bohužel byly silně převáženy těmi trapnými. Na jedno shlédnutí se to dá "přežít a trochu se pobavit". ()

Hanys_

Další šílená věc se Sandlerem. Hlavně první polovina je plná hlášek a různých brutálních situací. Pak se sice tempo krapet zmírní (což je spíš ke škodě), ale i tak na konci převládá celkem spokojenost. 6/10 ()

joshula

Tak to je nářez. Smutný Adam Sandler hraje veselého týpka. Hodně jsem se bavil. Hlavně začátek stál zato! Postupem času šel humor stranou a nebylo to až takové, proto jen čtyři hvězdy. Pokud chcete jednoduchý film, kde se jen blbě smějěte, tak tohle je ideál. ()

B4TM4N

Pomine-li člověk fakt, že se Amíci opět zbytečně serou (a ještě takovýmhle stylem) do poněkud nevhodného tématu o kterém ví akorát velké Bono, jedná se o překvapivý komediální hit. Něco tak šíleně ujetýho sem už dlouho neviděl. Naprosto skvělý je přízvuk Adama Sandlera ("I'm chalf from Chaustralia, chalf fchom Mount Everest" etc.), spolu s hojnými záběry na jeho vzdouvající se rozkrok/obnažené pozadí a bohužel ne moc častými akčními scénkami (kt. jsou asi nejvtipnější ze všeho - hlavně chytání Fantoma ve vodě) tvoří silnou kostru filmu. V záběrech se taky mihnou netradiční dráždiči bránic John McEnroe a Mariah Carey (která do filmu skutečně ve svém růžovém kostýmku zapadne). ()

lonewolf

Vynikající komedie, která velmi dobře zobrazuje vztahy mezi Izraelci a Palestinci. Skvěle paroduje nesmyslný fanatismus a terorismus. Vynikající a trefné vtipy, nadprůměrné herecké výkony a suprový přízvuk v angličtině. Dovolím si tvrdit, že tento film je srovnatelný s Boratem, nevím proč zůstává nepochopený. ()

eagle-eye

Tato komedie vyvolá asi spoustu rozporuplných reakcí, nicméně já se přiznám, že jsem se místy řáchal smíchy nehorázně a to se povede málokteré komedii... S manželkou jsem skouknul film znovu a musím říct, že mě pobavil stejně spolehlivě jako před tím... Vytknul bych maximálně přehnaně dlouhou stopáž a ztrátu tempa tak od půlky. PS: Nejlepší byl asi přece jen Schneider a jeho vytáčení předčíslí do muchentuchenu v Amánu...;-) ()

Holina

Není to typický Sandler, ale nevadí. Dlouho jsem se u komedie tak nezasmál. Ačkoliv v tomhle žánru jde hodně také o aktuální rozpoložení. Má to neuvěřitelné tempo a kupu gagů. Beru! ()

1860

Některé narážky mi přišly bravurní, některé byly trošku trapnější, ale nakonec jsem měl z toho překvapivě dobrý pocit.. opravdu jsem se bavil.. DOPORUČUJU, i když ne za každou cenu.. ()