Reklama

Reklama

Che Guevara

  • Česko Che Guevara: Revoluce (více)
Trailer 1

26. listopadu 1956. Fidel Castro se plaví na Kubu s osmdesáti povstalci. Jedním z nich je i Ernesto „Che“ Guevara, argentinský doktor, který sdílí s Castrem společný cíl – svrhnout zkorumpovanou diktaturu Fulgencia Batisty. Che se projeví jako nepostradatelný bojovník, rychle si osvojí umění partizánského boje. Jakmile se Che pustí do boje, s nadšením ho oslavují jeho velitelé i kubánský lid. Tento film zachycuje vzestup Che během kubánské revoluce, od doktora – přes velitele – k hrdinovi revoluce. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (300)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

O tomhle kámošovi Fidela a symbolu všech revolucionářů už jsem lecos četl, lecos slyšel a tak jsem si řekl, že nastal i čas na Soderberghův film s Torem v hlavní roli. Hned na začátku je divák zaplaven několika daty v nichž film přeskakuje a to na hodně kratičké stopáži, takže podle mně dějin neznalý divák vůbec chvilkami neví co se děje... Prolínání pak naštěstí zvolní nicméně se časy střídají v celém filmu dále. Celý film je vlastně vzpomínkami Che vyprávěnými během rozhovoru s novinářkou. Dojde tedy hodně na politiku a obhajobu invaze na Kubu, stejně jako vzpomínka na boje zprvu několika málo statečných 80 revolucionářů - povstalců k nimž se potupně přidávají další lidé vzplanuvší myšlenkou revoluce. Těm kdo mne znají asi nemusím říkat, že mne více než slovní bitky Che se zástupci ostatních zemí na půdě OSN bavily záběry z džungle a ,,dobívání'' Kuby. Bohužel i tam film začal nudit. Che je nám prezentován jako dobrák od kosti, milovník vesničanů, pravdy, filozof... Na boje prakticky nedochází protože všechny ty farmy jsou vlastně revolucionáři ,,osvobozeny''. K bitce dochází až v závěru a musím uznat, že ta celkem ušla. Skutečně jsem se divil podobě Del Tora s Ce Guevarou! :-). Těžko mohli sáhnout po někom lepším! Tora obdivuji za jeho schopnost dát jakoukoliv roli na max, tady i za to že většinu filmu běhá v zelných montérkách neustále mokrých od potu. Upřímně ale jsem čekal něco víc. Dostal jsem jen to co jsem věděl. Film ve mně nezanechal žádnou nějakou větší emoci, nebo pocit pochopení s tím co bylo záměrem Fidela Castra, Che Guevary, Camila Cienfuegose a dalších... Proč byl Che tak zapálen pro myšlenku revoluce atd...Přitom celková stopáž, je celkem velkorysá. Rozhodně jsem nečekal, že budu ohromen natolik, že si hned poběžím koupit tričko s revolucionářem, ale chtěl jsem dostat víc. Navíc film končí tak nějak neúplně. Není tam nic o jeho smrti, žádný doslov nic... Vím, že po tomto filmu je ,,dvojka'', ale nevím jestli mám potřebu ji vidět. Uvidíme. Dávám za tři doutníky, ale navlhlé! * * * ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Postava revolucionáře Che je dostatečně profláknutá (ne, já ho na tričku nenosím :-) a tím pádem i zajímavá pro zfilmování a Benicio del Toro je můj oblíbený herec, ale dva roky po zhlédnutí musím (sebe)kriticky přiznat něco neskutečného. Z celého filmu mi utkvěla (a to jen mlhavě) v hlavě jen jediná scéna, kdy Che na konci filmu (nasrananej na „morálku“ svých spolurevolucionářů) vrtí hlavou a říká "to je neskutečný". Jinak mi film naprosto splývá s načtenými fakty z knih o Che. To je nejen neskutečný, ale i sakra málo na nějaké vyšší hodnocení filmu. ()

Reklama

korbitch22 

všechny recenze uživatele

soderbergh to posral jak moch.takhle zazdít tak výtečný téma,když má ještě po ruce herecké eso,del tora...no to by jeden blil milane.film popisuje che guevaru jako milýho pána v baretu,kterej umí hezky psát,hrdě a statečně se stará o své druhy,jako jediný znalý v lékařské praxi se pracně stará o raněné,vyučuje a chodí a pláca a pláca někde v džungli.no píčovina.film z něj dělá přesně toho hrdinu,kterýho pubertální kriplové nosej na tričku.přitom to byl militantní maniak,vrah a tvrdej a zásadovej revolucionář,kterej kvůli svejm cílům neváhal vraždit,mučit a zavírat nevinný lidi.četl jsem o něm několik knih,i tu co psal on sám,ale mám pocit že soderbergh neví o ernestovi vůbec nic.čekal jsem aspoň že ten kretén natočí dobití havany,ale on né,musel natočit nudnou bitvu z nějaký díry před havanou.sem pěkně nasranej,jen si na to vzpomenu. ()

Pejpr 

všechny recenze uživatele

Psát se rok 1975, tak jsou kina našlapaná nedobrovolnými diváky, kteří by pravděpodobně na konci filmu dle stranických zákonů tleskali ve stoje, uronili by nostalgickou slzu, poplácali se po ramenou, řekli si jakej to byl ten Che hrdina, atd.. Díky bohu, že se na tyhle svinstva už nemusíme koukat povinně! ()

Rosomak 

všechny recenze uživatele

Jen Soderbergh má jako jeden z mála americkejch režisérů koule na to natočit film, kterej je z téměř 90% namluven v cizím jazyce. Soderberghovy filmy jsou sice z velké většiny komerční propadáky (vyjma Dannyho Par'táků a pár dalších výjimek), ale já tenhle způsob natáčení prostě sakra zbožňuju. Více o Che se asi rozepíšu v komentu k druhé části. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (21)

  • Film s rozpočtem 58 milionů dolarů (oba díly), si jen na předprodeji vstupenek do kina vydělal celosvětově 54 milionů. (Karlos80)
  • I když Steven Soderbergh neumí španělsky moc dobře, nedělalo mu údajně velké problémy natočit celý film ve španělštině. "Byla to pro mě skvělá zkušenost, teď mám pocit, že bych si klidně troufl na film v japonštině nebo polštině," řekl Soderbergh. (ČSFD)

Související novinky

Zajímavé premiéry v Cannes

Zajímavé premiéry v Cannes

28.04.2008

Chystáte se na filmový festival v Cannes? ;-) Že ne? Nevadí. Tak nebo tak je přehled filmů, které na francouzské riviéře mezi 14. a 25. květnem poprvé uzří světla promítaček, pozoruhodný. Třeba Clint… (více)

Reklama

Reklama