Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

Freemind

Místy kvalita trochu kolísá, ve třetí sérii se bohužel začne hýbat i s šachovnicí postav, takže se děj pomalu přesouvá z výživné půdy geeků do dost banální oblasti vztahů a trapasů a lá Přátelé. Je to ale stále inteligentní, vtipné a svěží. Velmi zdařilá je hlavně volba herců. Viděl jsem rozhovory v "civilu", a potvrdilo se mi, že Wolowitz, Kuthrapali nebo některé další vedlejší postavičky se podařilo trefit naprosto dokonale, což zdaleka není pravidlem. Samozřejmě nemohu vynechat hlavní hvězdu - Jim Parsons by měl za roli Sheldona dostat zlatou sochu v životní velikosti. To, co dokáže uhrát gesty a mimikou je prostě neskutečné. Už bych chtěl čtvrtou řadu, prosím. ()

fragre

Tento seriál je vtipný, ale byl by ještě lepší, kdyby tvůrci občas (a s postupem doby stále více) netlačili tak na pilu. Myslím to ťuťu ňuňu Leonad vs. Penny a ty příšerně slizce "vtipné", nadržené hlášky Wolowitzovy. ()

erased

Skončit seriál první řadou, nebál bych se ho označit za to nejlepší, co se v Americe na sitcomové scéně objevilo. S přibývajícími díly se však vytrácejí fyzikální vtípky i dobrý vkus a nahrazuje je typicky HIMYM-oidní telenovela. Čas se vrátit na ostrovy k nesmrtelnému IT Crowd. ()

PKD

Za začátku geniální.Hl.pro fandy comisců a SF obecně. Od 3.s.stále více debilnější,a časem jednoduše...nekoukatelné. Díky čemuž jsem definitivně (zpětně) zjistil, že Sheldon je nejkreténštější asociál, který byl kdy vytvořen pro tv. To má být vtipná postava, když vím, že takový lidé opravdu existují? Směšná a budící spíše lítost, než smích? Ano. Vtipná? Ani náhodou. ()

vorheese

Americká obdoba britských IT Crowd, kterou táhne postava velmi inteligentního a k tomu nepřímo úměrně "sociálně schopného" Sheldona Coopera. Geek humor tu funguje naprosto skvěle a upřímě doufím, že tvůrcům ještě dlouho nedojde dech. ()

Naslund

Co nabízí seriál, je čistě humor. Tím je někde na půl cesty z Británie do USA a tím u mě také boduje. Jen by bylo příjemné, kdyby byly jednotlivé díly vyváženější. Přesto je v každém alespoň pár vtipů na nejvyšší úrovni. Postav je sice dost, ale komu by měly k srdci přirůst pouhé náčrty osobností... Sice se rád dívám, co předvádí třeba Sheldon, ale v reálném životě bych mu po pár minutách provedl asi něco moc ošklivého. Ve výsledku se mi seriál dosti líbil, ale do budoucna by měl určitě opět přidat směrem k Británii (méně vztahů, více slovního humoru). ()

gogos

Opravdu luxusní seriál plný vtipných hlášek nejen vědeckého charakteru. Viděl jsem zatím půlku první řady a mohu říct, že jsem se královsky bavil! EDIT na konci 4. řady ... z BBT se stal kult z Sheldona legenda... jeden z nejlepších komediálních seriálů posledních let! ()

Makky

"Výskumný denník, záznam jedna. Chystám sa pustiť do jednej z najväčších výziev svojej vedeckej kariéry - naučiť Penny fyziku. Nazval som to projekt Gorila." Veľmi nepodarený seriál, kde každá jedna postava je nesympatická a zbytočná. Medzi štvorku intelektuálov kráska Penny vôbec nepasuje. A aj po deviatich sériách je to stále nuda. "Bazinga!!!" :D ...shut your aaaaass!!! ()

Alementina

Kdyz jste v realnem svete geeky obklopeni, cely tenhle serial dostava jeste dalsi vtipny rozmer a s pravidelnosti si prehravam i stare dily a porad bavi a bavi.... takže proto to prvni misto mezi serialy. A kamarad mi vzdy na icq pise misto pozdravu "andy andy andy" :) ()

ABLABLABLA

Prostě geniální. Doctor Sheldon Cooper for the win! - 10.09.2012: I přestože 5. série za námi, tak stále na 5*, a těším se na další, už aby tu bylo 28. září :D Tenhle seriál je prostě synonymum pro slovo humor, jinak se to ani nedá popsat. Jednoduše inteligentní, svěží, vtipný. Většina komediálních seriálů se oproti tbbt může jít zahrabat. 28.6.2013 Dnes jsem poprvé slyšela český dabing tohoto skvělého seriálu a musím říct, že bych byla radši, kdyby se to nestalo... mám chuť si vyškrábat uši... to je něco tak strašného, že opravdu nechápu lidi, co se na to dívají s dabingem a z vlastní zkušenosti vím, že takoví opravdu existují... kam se hrabou ty časy krásného českého dabingu u seriálů jako byli například Přátelé. ()

Tony.cs

Velice originální, vtipné a dobré. Alespoň první tři řady...potom už to upadá do silného stereotypu. Nicméně smíchem za první tři řady jsem naplnil kbelík na pár let dopředu. Takže ano...žeru to... Nakonec jsem si seriál tak oblíbil, že bych na něj mohl koukat pořád. Na nové díly se těším. Nejinteligentnější sitcom za posledních 20 let minimálně. For arachneuss ... sorry kamaráde, ale Barney Stinson za prvé nesahá Sheldonovi ani po kotníky, za druhé je to hrozně otravná a sebeopakující se postava a za třetí bych ani nesrovnával tak rozdílné charaktery. Ale ne, vážně. Barney byl vtipný první dvě sére, pak šel do kytek. ()

slunicko2

Americká zábava pro masy v kostce. 1)  Konečně jsem se dostal k jednomu z nejsledovanějších sitcomů na světě. Měl jsem ho k dispozici celý najednou (více než 75 GB) a nebyl jsem tak odkázán na roční přestávky mezi řadami._____ 2)  Občasné hlášky mě ovšem o špičkovosti díla nepřesvědčily, tím spíše, že časem mě stále se opakující styl vtipkování začal silně nudit, a to už v průběhu první řady._____ 3)  Zkusil jsem pak namátkově několik dílů z dalších řad včetně toho úplně posledního a musím konstatovat, že jediné, co se měnilo, byl věk herců a s tím související vzhled. Jinak to i na konci bylo úplně stejné jako na začátku._____ 4)  Zaujali mě 34letý homosexuál Jim Parsons (Sheldon), na kterém je postupné stárnutí dost vidět, 32letý podsaditý Johnny Galecki (Leonard s brýlemi), 27letý Simon Helberg (Howard), který na mě chvílemi působil sexy a chvílemi spíš nechutně a konečně 26letý Kunal Nayyar (Rajesh), jenž jako jediný postupem doby svůj vzhled zlepšil._____ 5)  Věk herců uvádím k první řadě, tj. k roku 2007. Poslední řadu natočili o 11 let později._____ 6)  Výstižný koment: liborek_***, Generace_Y (odpad). Tom Riddle (odpad) vtipně vystihl důvody masové obliby seriálu. ()

Mikita

Je to láska na první pohled. Jsou tak miloučcí, tak chytří a tááák zvláštní. Jako ukázkovou epizodu doporučuji s01e06 - Paradigma Pána prstenů. Jejich chování na halloweenské party o nich vypovídá mnohé. A i já si často přijdu až podivně ujetá, když přesně vím, odkud znám originální scénu s víceúrovňovými šachami nebo když dokážu dorecitovat Spokova poslední slova dřív, než je řekne Sheldon. Tomu se říká závislost. :) Jedna z mnoha oblíbených hlášek: "Nabreč si do vany, vířivá nádhero." ()

swed

Po mnoha letech konečně sitcom, kterému se nebojím dát 5*. Přiznám se, že na tak ujetý humor a postavy si nebylo jednoduché zvyknout. Po několika slabších dílech však přišel obrat a já si seriál zamiloval. Druhá řada ještě přidala na otáčkách a prakticky zde nenajdete slabší díl. Konfrontace reálného světa se světem geeků, haldy popkulturních odkazů a šíleně vypointované dialogy...je toho spousta! BBT se stal prvním dokonalým a moderním sitcomem 21. století. 1. série 9/10, 2. série 10/10, 3. série 8/10, 4. série 7/10, 5. série 8/10. Celkem 9/10 ()

Katzenklo

"Pro tvoji sestru bych přerazil rabína vepřovou kýtou." The Big Bang Theory se již několik let drží na pozici mého nejoblíbenějšího sitcomu a jednoho z nejoblíbenějších seriálů vůbec. Poslední série sice s těmi prvními nemají příliš společného, ale dle mého veskrze skromného názoru jsou stále kvalitní a já se dobře bavím. Těžko bych hledal v Americe seriál s trefnějšími hláškami. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění