Teorie velkého třesku

• USA The Big Bang Theory (více)
USA, (2007–2019), 95 h 19 min (Minutáž: 18–25 min)

gjjm

Průměrný počet dobrých vtipů na díl: 6-7. Viděna celá první série a pár dílů z druhé. ||| Srovnání s IT Crowdem mi není moc jasné, přeci jen ajťáci a "vědátoři", na které je už tak dost (převážně trapných) vtipů včetně výše uvedeného označení, jsou úplně jiné kategorie. Ale k věci. Protože sitcom staví na postavách, budiž o nich řečeno zvláště - Howard a Leonard jsou perfektní, Sheldon by při vší úctě mohl být líp zahraný, naproti tomu Penny je jako postava napsaná i zahraná příšerně a Rajesh je hodně nedomyšlený. V první sérii některé epizody a samostatné vtipy téměř hraničí s genialitou, celek je ale tak nějak bez ladu a skladu jako Pennin pokoj, plyne poněkud nesouvisle a neurovnaně dál a vyčnívají z něj jednotlivé kousky. O něco lepší jsou díly z druhé série. Celkově vzato dost průměrný sitcom s několika perfektními momenty :) SHELDON: Sprchuji se třikrát denně a ruce si myji při každé příležitosti. LALITA: Vážně? Já také. RAJ: Jo, ale ona je zubařka, ty jsi magor. ()

Sabiana

Mám ráda Sheldonovy řeči, kterým z 99% nerozumím, mám ráda Leonardovu lásku k Penny, mám ráda Rajeshovu neschopnost mluvit za střízliva se ženami, mám ráda Howardovo sebevědomí, mám ráda Pennin nechápavý výraz. Tohle je prostě sitcom na svém místě! (Ale český dabing je hrozný, když už, tak originál!) ()

Triny

prej módní záležitost.. snad..:) tři sérky skouknuté za necelé dva týdny..;) dvě sdělení: Chci ten světelnej meč, co má Sheldon!! a? pane Burnfly? jste uplně mimo!:o* ()

tnp101

Vtipný sitcom, který si jen hraje na strašně inteligentní a geekovský, ale přitom je přístupný naprosté většině diváků. To však není nic špatného (od tu máme IT Crowd - i když ten už také není to, co býval). Rozebírají se zde témata všeho druhu (v poslední době víceméně pouze a jen vztahy) a díky výborně napsaným i zahraným postavám se ve výsledku jedná o seriál, který vždy příjemně pobaví. ()

klavitka

Jako asi jediný ze seriálů si The Big Bang Theory drží svojí úroveň ve všech sériích. Jediné slabší díly byly ve 2. sérii, ovšem 3. série zase nabrala na síle a poslední díly byly opravdu velmi povedené. Snad si tuto laťku seriál udrží i ve 4. sérii. Zatím to vypadá slibně. ()

Iwory_

Komediální seriál o inteligetních tupcích a atraktivní krásné dívce, která dodává celému seriálu to správné koření a požitek ze scén. U některých vtipu jsem se nedokázal ovládnout a musel jsem to ze sebe dostat, tolik legrace a samotného vtipu nad problémem jsem vážně nečekal. Proto dávám tomuto, pro mě parádnímu seriálu pět hvezdiček. ()

uiu

Možná jsem ovlivněná odporným českým dabingem, ale vážně nemám ráda seriály, kde postavy neřeknou nic směšného a v pozadí je nahraný smích lidí. Nevadilo by mi to, kdyby byl seriál natáčen přímo před publikem, jako Přátelé nebo Fresh Prince a reakce by byly spontánní, ale tohle je už opravdu hnus showbusinessu - vynutit na divákovi smích jako u Pavlovových psů. Do toho mi vůbec nesedla skvadra geeků a jejich (až poněkud moc) sexy kamarádek (kde by asi takový nerdi vzali holky bez brýlí, předkusu a 30 kilo nadváhy?) ()

majxik

Prostě sitcom který vás pobaví srandou z fyziky, brainmaniacu a věcí spojených se vším tímhle. Pokud jste v oboru fyziky, matiky nebo IT tak se u toho budete bavit na 100%, ale v mém okolí jsou i lidi kteří považují slova jako matika a fyzika za sprostá slova a u tohoto serialu umírají smíchy. Hlavním plusem této serie mi příjde poměrně pěkně udělaný příběh v pozadí, který dokáže navnadit na další díly , ale zároveň se neztratíte když pár dílu vynecháte. Jen poznámka k dabingu... v Anglickém dab. s českými titulky si tento serial užijete daleko lépe, bohužel totiž v českém dabingu vyznívá Shelly trošku fádně, narozdíl od anglického originálu. ()

Helixus

Seriál má velmi originální a vtipný námět - parta zakřiknutých vědátorů a krásná blondýnka v sousedství....z toho prostě musí vzejít kvanta vtipných situací...první dvě série perfektní...další pokulhává, no a ta čtvrtá (zatím) je o poznání horší, vtipy jsou čím dál předvídatelnější a u mě tenhle seriál už prostě nefunguje...za první dvě řady 5*, za další dvě 3*... ()

Nihlathak odpad!

Univerzální, předvídatelné situace, univerzální, předvídatelné hlášky - ty dělají tento seriál. Koukám na to, už v zárodku a náznaku zápletky přesně vím, jak skončí, to by ale nebylo tak špatné, kdyby se všechny fóry a vtípky pořád netočily kolej jedné a té samé premisy, že Sheldon je asociál, na všechno má formulář, na všechno má alergii, ze všeho má fóbii, všichni, krom Penny ví, že "tohle se Sheldonovi nesmí říkat", ona je ale neznalá, tak něco mektne, Sheldon to zmerčí, nasadí svůj nevěřícný tikavý kukuč nebo se rádoby vtipně nuceně směje. Howard má mámu ála soused Kutila Tima, nikdy ji nevidíme, furt na sebe řvou. Raj má fóbii z žen, nemůže s nimi mluvit, pozor!, tady se to aspoň trochu vyvíjí a on najednou může koketovat s ženskými při alkoholu, následně se stává práškovým svlékacím maniakem. Leonard je suchar, který neustále snáší feministické kecy od své bývalé (a je jasné, že budoucí) a současné (tentokrát jiné) přítelkyně. Co je naprosto nejvíc smutné je smyčkový smích diváků při debilních replikách. Ten seriál kombinuje charaktery postav ze seriálů již viděných, Penny je takový Joey v upnutých šortkách, který v době svého embryálního stádia moc chlastal a proto je z něj/ní tak cynická potvrora, Sheldon je všemi mindráky prolezlá variace na Rimmera z Red Dwarf, který místo direktiv sepisuje smlouvy spolubydlících a má své přiblblé nikoho nezajímající rituály, Howard je sexem posedlý narcista chodící oblečený jako Kocour, "Leoš" je moralistická nicka... no a Raje asi vykradli z nějakého animovaného seriálu (South Park Stan)...tohle chce někdo srovnávat s Přáteli? No nic...Na tom není vůbec nic špatného a já to nehaním, archetypy tady jsou a je to místy vtipné, místy trapné, místy opravdu smutné, co tvůrci za vtipné považují. Ačkoliv se to, jak jsem podotkl, točí kolem jednoho mustru asi jako se po Velkém Třesku kdejaká vesmírná ptákovina točí kolem jakéhosi středu, je to umně a dobře načasovane vypointováno. Sice se v tom Invence ("Takový seriál tu ještě nebyl!!!" .. -_- ) hledá těžko, úsměv nebo uchichtnutí to u člověka jistě vykouzlí. A já dávám tomuhle přeceňovanému mainstreamovému cool "to bych nebyl in, kdybych to neznal a budu se na to koukat, protože to dělají všichni a je to NEJWÍC" seriálu 3 hvězdy za to, že tvůrci možná ani netušili, jak nechutní paznehti a jak nechutné kreatury si z toho udělají modlu, vynesou to do nebes a na TOP10 místo na ČSFD. Pokud bych je podezříval, že to tak chtěli, dal bych odpad. Tak super to prostě není a nezachrání to ani Leonardova hlava zdvižená tak, že se bradou dotýká stropu pokaždé, když něčemu nerozumí. ()

pytlik...

Pro mě nejlepší nekreslený seriál. Navíc, s postupujícími díly mi připadá čím dál tím lepší, samozřejmě některé slabé chvíle se nevyhnou ani jemu. Není uzavřený jako některé ostatní seriály, tj. čas od času se tam přidávají nové postavy, které vydrží víc než jeden díl, takže se o jeho budoucnost nebojím. V říjnu 2012 ale musím svůj předchozí nadšený komentář poněkud zrevidovat. Od páté řady seriál nestojí za nic, že by změnili scénáristu? S Amy a Bernadet se šláplo vysloveně vedle. Takže za první čtyři řady 5*, za pátou odpad, z šesté jsem zatím viděl dva díly a i umývání nádobí bylo zábavnější, proto už víc času u tohoto seriálu trávit nebudu. Takže 20/5, celkově 4 hvězdičky. ()

BoncheR

Úplne skvelý seriál, s mudrlantskými rečami a celkovo vtipným spracovaním. V prvých dieloch ma však sklamalo dosť častý výskyt narážok, no teraz je tento seriál (asi na konci1.série) omnoho vtipnejší a skvelejší! Vtipných gagov je tu neúrekom =) 90%/ ()

Jazzzz

Není to špatný seriál, bohužel jsem si neudělal k hlavním postavám takový vztah jako tomu bývá u jiných seriálů. Nemůžu si pomoci, ale středobodem tohoto seriálu je Sheldon. S kýmkoliv mluvím o tomto seriálu, hned se mu vybaví Sheldon. A jeden tahoun na seriál to prostě nestačí. ()

noriaki

The Big Bang Theory je příjemně nekomplikovaný, odpočinkový a sympaticky přízemní, a to i po pěti sériích. Scenáristé sice neodolali pokušení přidat do příběhů vztahy a emoce, ale o nějakých citových veletočích se nedá mluvit. Až na výjimky se neřeší morální dilemata, problémy se soužitím, nebo životní krize. A pokud ano, tak jen odlehčeně a další epizodu je vše zapomenuto. Příběhy táhnou skvěle napsané charaktery. I ten nejobyčejnější - Leonard, má dost potenciálu na celý díl. Díky tomu kvalita neklesá, i když se seriál vcelku vůbec nikam nevyvíjí. V šesté sezóně se vyvíjet začal a není to k lepšímu. Zápletky epizod se utápí v rozpitvávání mezilidských vztahů a hledání sama sebe. Chytré vtipy téměř zmizely a úderným sarkasmem se šetří. Vypadá to, že všechny postavy zhlouply a přizpůsobily se co nejširšímu publiku. Seriál přišel o část kouzla a v kombinaci se stále slabším scénářem mu to téměř zlomilo vaz. Sedmá, osmá a devátá série je postupný a zřejmě nezastavitelný úpadek do průměru. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění