Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

Madluska

Ach - škoda takových herců v takové slátanině! Bezvadný námět nefunkční rodiny (bratrská rivalita), pocitu méněcennosti (Loki), komplikované multikulti lásky (Thor a Jane) - to všechno vyšlo nazmar kvůli scénáři děravému jak cedník na špagety. Kdyby se filmaři vykašlali na ty velkolepé efekty (počítám, že se počítalo především s projekcí 3D) a doladili děj a jednotlivé linky, udělali by líp. Cením si ovšem šťastné ruky při výběru herců (hlavně co se Asgarďanů týče) a snahy o vytvoření atmosféry... Jinak za mě slabota. ()

killjezor

Ne, ne a ne. Tenhle film je špatný. Bere si to nejlepší ze severské mytologie a celou ji pak pošlape. Předlohy takové nejsou a tak proč musí holywoodský mlýnek něco podobného dělat u svých produktů. Proč je proboha Heimdal černoch? Copak měli seveřani mezi svými bohy černocha (nehledejte v tom rasizmus, afričané by taky nechtěli mít své vlastní bohy bílé)? A co dělá na Asgardu asiat? Těším se na zpracování Starých pověstí českých, ve kterých bude Libuše vietnamka a bivoj Eskymák. Pokud ale vypnete mozek, neznáte ani jednu z předloh (legendy a komixy), užijete si heroického kultivaru, vstřebávatelného všemi póry v těle. Ach jo :-( ()

HiddenDragon

MCU PHASE 1-04: Prvni hrany "Thor" navazuje na dotacku "Iron Mana 2" (2010) a sikovne tak rozviji multivers Marvelu a Phase 1 pred spolecnym filmem "Avengers" (2012). Bonusem Thorova sveta je jeho "jinakost". Zapojuje do hry cizi rise, mytologii, kouzla... Sice to neni presne to, co osobne "zeru" :), ale myslim, ze se to do komiksu hodi. Film obsahuje nejen dobre myslenky, jako sebekritika a opravnenost byt hoden velke moci, ale i decentni romantickou stranku (Natalie je prirozena a vyborna snad v kazdem filmu). Hemsworth se na severskeho boha hromu hodi vic nez skvele a pribeh je velmi slusny. Sice hlavni "boss" a trochu "umele" mestecko je tu spis jen aby se melo kde a s cim bojovat, ale jde to. To hlavni jsou intriky Lokiho a jeho snaha usurpovat si moc a obdiv. Krome povedene trikove stranky je hodne dobra taky hudba, jejiz hlavni motiv je jeden z nejkrasnejsich a nejdojemnejsich, co znam. Po titulcich je opet jedna dotacka, ktera napojuje film ze stejneho roku, "Captain America: The First Avenger" a v podstate uz i samotne "Avengers". Sympaticke je i male Hawkeyovo cameo v tomto snimku. ()

DonQ

Nesympatie vůči Avengers trošku mírním. Thor není až taková blbost za kterou jsem ji považoval a naopak sem musí uznat, že film příjemně plyne a je celkově dost vyvážený. Za Natatalie a vůbec kvalitní obsazení hvězda navíc, takže více než solidní průměr. ()

Loki_Six

"Thor Odinson... you have betrayed the express command of your king. Through your arrogance and stupidity, you've opened these peaceful realms and innocent lives to the horror and desolation of war! You are unworthy of these realms, you're unworthy of your title, you're unworthy... of the loved ones you have betrayed! I now take from you your power! In the name of my father and his father before, I, Odin Allfather, cast you out!" ()

Dr.Horror

Příšerný český dabing velmi kazí zážitek z jinak celkem podařeného odpočinkového filmu, u kterého bych ani nečekal, že se tolik nasměju. ()

Orthank

Letná blocbusterová sezóna roku 2011 začína a Marvel je na koni. Samozrejme, ak budú všetky jeho hity na tak vysokej úrovni ako práve aktuálny Thor, nie je čo riešiť. Popravde od Branagha, čoby najmä divadelného herca, som nečakal až tak profesionálny prístup. A už vôbec nie ku komixovej záležitosti. Každopádne scenáristicky sa Thor pohybuje taktne na hranici inteligencie a klasickej akčnej oddychovky. Súhra režiséra a scenáristu v tomto prípade vyšla na výbornú a konečne i postavy dostali trošku viac charakterových čŕt. Radosť pozerať ako Thorov brat nie je len čistokrvný zloduch a Thor ideálny (dajme tomu) komixový hrdina. Rovnako dobre sa pozerá na perfektnú Natalie Portman, napočudovanie dobre hrajúceho obra Hmaswortha a akurátne množstvo akcie či pozemských lokácií. Prezieravo zahrané do autu, kde nevyhráva ani akcia, ani nuda, Zem a dokonca ani hlavný charakter. K tomu netreba zabudnúť na dokonalé triky (3D je povinnosťou !) a akurátne množstvo humoru, ktorý ponúka skutočne vypichnuté hlášky. Paráda... Na škodu môže byť tak akurát jemne nevýrazný záver a hudba. Myslel som, že Thorovo kladivo uvidím v závere v podstatne väčšej rozmáchlosti, ale to sa na povrch derie asi moje blockbusterové JA, ktoré už potrebovalo trochu nakopať. ()

Merkin

Je vidět, že se jedná o zpracování komiksu-fůra věcí dohromady, z které nakonec nic moc nevyjde. Přeskakujete ze scény do scény, pořád čekáte, kdy přijde nějaká kontinuita, kdy se přestaneme zaobírat, proč to celé tak je a začnete s opravdovým jádrem příběhu, jenomže on snímek skončí a vám dojde, že ono někde v půli už se přestalo se zkratkovitým vysvětlováním minulosti a začalo ,,drama", bohužel to nebylo k postřehnutí. Navíc, aniž bych cokoliv dopředu viděla, četla či se doslechla, tak postavy jsou tak jednoznačné a děj tak jednoduchý, že v prvních pěti minutách pochopíte úplně všechno. Navíc bych od takového akčního trháku čekala trochu víc akce(když je příběh primitivní, tak aspoň nějaký čupr souboj, jenže tyhle bitky byly spíš směšné než dechberoucí-pořád jen máchání kladivem, létání, snad jen ten souboj tělo na tělo v blátě ušel).Jediné, co za to stálo, byl celkem solidní humor a Loki(mohla by to být super figura pro zamyšlení, kdyby si s ní dali scénáristé více práce)-proto ty dvě hvězdy, jinak bych šla klidně ještě níž. Znám mnohem lepší komiksová zpracování(akce-300, Sincity, psychologie-Constantin,Temný rytíř, humor-Kick Ass). Jde o zbytečně přeceňovanou věc:) ()

Junglista

Mně to počáteční přestřelený hodnocení bylo podezřelý... už už sem si začínal myslet, že Thor bude největší mazec od dob železňáka Starka. Zkrotíme vášně, nic světobornýho to teda neni. Hemsworth je sekáč a tahle role mu padla, o tom žádná. To je ale bohužel tak nějak všechno. Humoru šlo vytřískat mnohem víc (a trailer tomu i nasvědčoval), zápletka mi i na komiksák přijde moc primitivní a že by tomu Branagh dal nějakou lepší duši? Taky sem si nevšim. Prostě taková jednohubka, která mi rychle vyšuměla z hlavy. EDIT: Po dalším shlídnutí zvedám na 4*. Nějak se mi to zalíbilo :-) ()

pipapaja

Další komiksovka od marvelu která se velmi vyvedla. Po zhlédnutí prvních trailerů jsem měl dojem, že toto bude průser, ale velice mě to překvapilo. Film má nápady má styl a herecké obsazení je velice dobré zvláště hlavní hrdina vyniká, zvláštní efekty jsou uvěřitelné a atmosféra je uchvacující. Bohužel do pěti hvězdiček ještě něco scházelo protože ta stopáž kdy je Thor na zemi je víceméně nudná. Cameo Jeremyho Rennera potěší a už se začínám těšit na avengers. ()

KOCOUR-1

za překroucenou severskou mytologii musím jednu hvězdu strhnout (Odin nepřišel o oko při boji, Loki není syn Odina a jine podivnosti) :( .. ()

Shakeus

S komiksy se protrhl pytel, a proto se zákonitě musí dostavit i ty slabší. Thor dle mého názoru nemá pořádný děj, nemá náboj a je hrozně omletý, postavy jakbysmet. Natálce jsem nevěřil ani slovo, a její zamilování se s Thorem jsem nepostřehl a najednou tam je. Ještě že to ve filmu zazní, a taky že mi to bylo dopředu jasné, jinak tam totiž úplně chybí. Určitá zajímavost snímku je snad na jiných planetách. ()

Fary

Velmi povedená výprava, herecky ucházející, ale nečekejte od toho nějaký hluboký příběh. Celé to působí spíš trochu jako pohádka. Jako oddychovka je to ale příjemné. ()

Rssa

Velice dobrý komiks, který tak trochu komiksem není, spíše komorním dramatem pro teenagery. Hemsworth je zvíře, který nejen trhá skály na kusy, ale taky dobře dokáže hrát, což ale není žádné překvapení. Jeho soupeř jako slizký Loki taky dobrý, Portman úplně zbytečná, ale asi dobrá pro marketing. Scény z Asgardu lepší než ze země, triky velice fantasy, atmosféra celkem dobrá. Silnějších 75 %. ()

Holina

To jsem přehluboce zklamán, navíc teda nechápu vysoké hodnocení zde. Je pravda, že ke Thorovi tak nějak nemám vztah, navíc co jsem pochopil z různých diskuzí, hlavním tahákem filmu je Hemsworth, který blahodárně působí na ženské klíny. To mě ale logicky moc nebere, takže přibližně tři akce, které tu jsou jsem přešel takřka bez povšimnutí a efekty, které spolykaly zbytek peněz, hodnotit nebudu. Fakt mi to přišlo docela suchý, na to jaký haló se kolem toho dělá a ten závěr? Ts ts ts... ()

Hanys_

Tak trochu netradiční fantasy shakespearovského rázu (Branagh věděl proč do toho jít), která se opírá o výborný příběh a hlavně parádní herce (Hiddleston). Hemsworth aka Thor rozhodně nezklamal a tu svou kariéru má zatím nastartovanou velmi dobře...Po 3. zhlédnutí (2013) zvedám na plnou palbu. Tohle je prozatím nejlepší Avengers movie. 9/10 ()

VIPerson

Ze všech komiksových adaptací mě Thor lákal právě ze všech nejmíň a překvapil právě ze všech nejvíc.Když pominu X-men tak je to zřejmě nejpovedenější letošní komiksová podívaná a já trošku lituji,že jsem se nedostal do kina,jako tomu bylo třeba u Green Lanterna,kde toho tak trošku lituji ještě o fous víc.Trochu mě taky mrzí a štve,že českému publiku (řadovým neznalým občanům) nikdo vyloženě nedá nějakou příručku,kdo kam vlastně patří.Možná až vyjdou představovací trailery na Avengers tak tomu bude jinak,takhle si ale myslím,že všichni budou házet komiksy do jednoho pytle....batman se spidermanem ke green lanternovi s wolverinem občas třeba nějakej kovboj a kapitán amerika.Pak je to tu takový zmatený.Zpátky k filmu...Jasný silnější 4 hvězdičky už jen za to,jak jsem film podceňoval a jak mě dokázal pobavit.Z letošních marvelovek jasná dvojka,hned po x-menech. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)