Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

Brziii

Tento film by mel dostat oznaceni "pristupne DO patnacti let", protoze aby po zemi behali bajni hrdinove vypadajic, jak sjeti ucinkujici z pana prstenu, ktere ma zncit plechova a nerezova potvora pripominajici robo-mumii, tak to je i name moc, ale smysleny nadpozemsky svet je velmi pekny jen proto davam aspon 3 hvezdy ()

gicous

Vrtalo mi hlavou, co přimělo Branagha vzít tuhle nabídku. Teď už mi to je jasné. Byla to šance natočit úžasný a barvitý svět Bohů na Asgardu a dát mu až téměř Shakespearovskou rovinu. Branagh ale neochudil ani druhou dějovou rovinu, která se odehrává na Zemi. Ta je mnohem více civilnější, ale o to více humornější a zábavná. Akční scény jsou dobré, ale Branagh se nesoustředí pouze na ně, dává prostor i komornějším momentům, a díky tomu není film ani na chvíli nudný. Herci v čele s Hopkinsonem a Portmanovou jsou typově dobře vybraní a od začátku jsem jim fandil. Branaghovi se jednoduše podařilo to co Singerovi s X-meny nebo Nolenovi s Batmanem - a to natočit výbornou komiksovou adaptaci, jejichž síla není v akčních scénách, ale naopak v jednotlivých postavách, které dokáží probudit emoce a city. Tady ale musím podotknout, že i přes své kvality Thor na Temného rytíře a druhé X-meny nemá. ()

fordhont

Když mě oslní všema těma "hejblátkama", lesklýma věcma a hromadou efektů hned na začátku, pak to není ono. Omámení z novýho světa přijde v úvodu a co pak? Přestože jsem komixy nečetl, "provedení" Thora jsem si představoval jinak. Moc se mi nelíbí to míchání mytotlogie a božstva do sci-fi žánru. Každopádně jako klad beru obsazení do rolí Hemswortha a Elbu. ()

Mick

...příjemné dvě hodiny s trošku pohollywoodštěnými a operetně nablýskanými božskými hrdiny severských mýtů. Žádné velké umění, ale občas i takové dílko potěší. Chris je sympaťák, Natálka jako obvykle hezounká a sir Anthony uměřeně Shakespearovský. Docela se těším na pokračování :). ()

konysua

Komiksy mám rád a thorův výlet do filmového světa mi dal velkou naději, že opět uvidím kvalitní hrdinskou rubačku. Neznámý Chris Hemsworth mile překvapil a nikoho jiného si jako Thora už nedokážu představit. Zbytek obsazení má taky své kvality, takže o nějaké herecké kiksy nemůže být řeč. Ačkoli není uveden žánr komedie, často jsem se pobavil nad Thorovými výroky. Technické zpracování Azgardu bylo dech beroucí, taktéž plechový bojovník. U akčních scén mi něco scházelo, nevím jestli za to může kamera, choreografie nebo něco jiného, prostě mi to nepřišlo nijak dobré. Příběh je asi to jedno velké mínus, které Thor má. Celé je to takové nezáživné, protivník není nijak oslnivý a finále si taky svou pochvalu nezaslouží. I když má film skoro dvě hodiny, přišlo mi to strašně málo a přidáním pár scén navíc, třeba z komiksové mythologie, by určitě neuškodilo. 6/10 ()

tartan

Ako prológ k Avangers dobré, samostatne však film pôsobí priveľmi jednoducho a chýba mu nejaký skutočne strhujúci vizuálny alebo dejový moment. Na to, že sa nám tu predstavuje celá tá nabúchaná cháska z Asgardu, som čakal predsa len väčšie orgie ;-) Na druhej strane, predstavená vízia Asgardu, napriek prvotným pochybám (vyblýskanosť a papundlekovosť), pôsobí cekom konzistentne a ako sci-fi varianta starobylej pozemskej mytológie celkom ujde. Chris Hemsworth ako Thor vládne nielen Mjolnirom, ale i celému filmu. Zo zvyšku hereckého ansámblu stojí za zmienku najmä štandartne dobrý Anthony Hopkins v úlohe jeho otca Odina a pôsobivý Idris Elba ako vševidiaci strážca Bifrostu Heimdall (pritom vôbec nevadí, že je čiernej pleti). Natalie Portman je milá a pekná, ale jej postava je asi najmenej zaujímavá a neveľmi presvedčivá. Najzaujímavejšie na celom filme tak sú prepojovacie prvky či postavy, ktoré ho začleňujú do avangerovského univerza. Čo sa zábavnosti týka, neporovnateľne viac som sa bavil na Kapitánovi Amerika, hoci ani Thor nepostráda pár vtipných momentov (napr. vyťahovanie Mjolniru a´la Excalibur v typicky americkom buranskom štýle). ()

Safir

Fajn film, s obyčejnou zápletkou a dějem, ale zaujme a pobaví. Thor je sympaťák, herci hrají dobře, a fajn hlášek jen tu taky několik. Příjemné 2 hodiny. ()

angel.CZ

Nemastné a neslané báje a pověsti. Na jednu stránku slušné efekty a souboje a na stranu druhou strašně uspěchané. A poslední věc co opravdu nesnaším jsou filmy bez konce. Ani happy end a ani špatný konec by mi nevadil ale tohle... 50% ()

JajinkaBec

Prostě nesnáším ten pocit, že pořád na něco čekám a najednou zjistím, že je skoro konec filmu a já - pořád čekám. 115 minut je možná dost, ale v tomhle případě asi ne dost na všechno, co bylo k mé úplné spokojenosti potřeba. Dost věcí mi tam nesedělo, nenavazovalo, ale zpětně to asi nemůžu hodnotit úplně špatně. A to i přesto, že je to pro mě taková zvláštní splácanina Iron Mana, Titánů a Hvězdné brány. A Chris Hemsworth je sympaťák, předpokládám, že v The Avengers se neztratí. ()

Elyene

Přišlo mi to slaboduché a ohrané. Filmů, kdy se hrdina z jiné doby dostane do doby naší, je víc než dost. Navíc dost nesympantický hlavní hrdina, takže znovu už ne, díky. ()

pekas

Viděl jsem animovanou verzi, od které se tato dost liší. Liší se v pozitivním slova smyslu, přidali příběh na planetě Zemi. Hlavní hrdina je velký sympaťák. Kurňa jeho figuru mít, to je sen. Spokojenost. 96%. ()

Stanix

Severské božstvo mi bylo vždycky tak trochu nesympatické. Konkrétně mám na mysli klasický Tolkienův trpasličí odkaz. Nicméně Branagh, alias Dr.Frankenstein, to podal zcela jinak, ale přitom dodržel všechny důležité znaky a jména. U některých scén jsem si vzpomněl i na Poiréovy Návštěvníky. Příjemná akční zábava. ()

meemini

První zhruba polovina nevypadala vůbec špatně. Občas nějaký povedený vtip vyplívající ze setkání dvou světů, i když třeba scéna v kavárně s hrnkem k tomu prostě jasně svádí, kdo přečetl jedinou fantasy knihu, určitě pochopí. Vizuálně se podařili ledoví obři. Tímhle ale končí pozitiva. Protože v další části sice film neztrácí na spádu, ale ocitá se na okraji vod obklopujících bránu Bifröstu. Některé úseky Asgardu mi přijdou graficky slabé. V druhé půlce jsem si uvědomil nechutnou podobnost s filmy typu Stmívání atd., rozhodně nechybí pitoreskní milostná zápletka, což podtrhuje těch pár vět v závěru. Toto ovšem nemusí být pro některé diváky na škodu. Bohužel s tím budou nejspíš provázány také dialogy (patetické …to…snad…ne…), a tady už film hodně tratí. Hudba, myslím, moc nezazářila, už si ji nevybavuju. Osobně nechápu, jak se mohla Natalie Portman, upsat pro něco takového, jedinou možnost vidím v postavě Chrise Hemswortha, který svým pohledem dokáže roztavit nejenom ledové obry, ale i nejednu smrtelnici či valkýru. Mimochodem asistentka Kat Dennigs se mi líbila mnohem víc než paní astrofyzička ;). ()

McMastamind

Pro mě adaptace plná rozporů. Na jedné straně úžasné (pěkně drahé) efekty, milý, odzbrojující výkon hlavního hrdiny, který se svým zevnějškem více na epického skandinávského hrdinu ani hodit nemohl, občas vtipná hláška a na komixový film pěkně promyšlené charaktery. Na straně druhé zde ovšem nefiguruje žádný nový nápad, svěží vítr, který by zapšklý žánr trochu provětral, citové upnutí hlavního hrdiny k pozemšťance po dvou dnech známosti a bez předchozího sexu také moc nepochopím a z celého filmu mám pocit nedotaženosti, který bohužel nedokáži blíže specifikovat. Malé plus je, že to nekončí úplným happy endem. Pěkná pohádka, ale mohla být lepší. ()

Kubi21

Ódine, mocný Všeotče, děkuji ti za tvou prozřetelnost, která mne dovedla k tomuto filmu. Děkuji ti vládče Ásgardu za tvou lehkou ruku, která vedla pera scénaristů. Děkuji ti, že jsi vstoupil do skvělého Kennetha Branagha a spolu jste natočili úžasný film. Děkuji ti nejmoudřejší za skvělé obsazení. A děkuji ti nejmocnější za nádherně strávené necelé dvě hodinky s tvým lehce nezdárným, ale o to víc sympatickým synem Thorem. Děkuji. Jo a díky za Natálku. ()

quorra

Navzdory všem těm velkým bohům, velkým nestvůrám, velkým efektům mi to přišlo jako docela komorní film. Jako pohádka potěšil, ale nenadchl. A Portman mě bavila naposled v Epizodě I. ()

Pavlunka

Popřečtení kladných komentářů jsem si chvilku myslela, že jsem asi viděla jiný film. Udělat z tak krásné mytologie o Ódinovi takovou nehoráznout patlačku s miliony "super sci-fi" trikama, je ostuda. Vždyť to mají být bohové a né mimozemšťani s technologii z toku 5012. Nehorázně mě to sklamalo. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)