Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

SpaceOdyseus

Rozmachly Asgard je nejlepsi cast filmu, kde dostavame rozmachle aristokraticke a az shakespearovske drama. Po tom, co se Thor dostane na zem, Asgardovska magie zmizi, ale stale jde o zabavnou komiksovku s vybornym zaporakem i hlavnim hrdinou a zajimavym trenim mezi nimi a pozemstany. ()

Terezinka198

Pamatuji si, že toto byla moje úplně první Marvelovka, kterou jsem kdy viděla (asi rok 2012?)... a oficiálně jsem jich zatím viděla jen pár z té dlouhé řady.. Už jakou malou holku mě fascinovala norská mytologie, takže jsem si tady přišla na své. Některé věci byly přitažené za vlasy, ale budiž, splnilo to účel. Co mě nepřekvapuje je fakt, že více než hlavní hrdina se mi líbil jeho bratr Loki. Náhoda? Neřekla bych... Odjakživa toužím spíše po temnější síle. :) ()

Pat.Ko

Aj napriek tomu, že som fanúšik Marvelu, sa musím priznať, že tento film som dnes videl prvýkrát. Je to film plný akcie, napätia a skvelými humornými odbočkami. Proste typická Marvelovka. 8/10 ()

Ahsoka

Po zhliadnutí Thora mám až nečakane zmiešané pocity. Na jednej strane samotný príbeh je vcelku dobrý. Nezachádza do prílišnej hĺbky, hoci potenciál tam bol, ale ani nie je úplne plochý, aneb nespísaný na kolene. Na strane druhej, čo mi ale vadí viac, je celkové prevedenie toho príbehu, keďže postavy už ploché sú, navyše nabité všetkým možným klišé a sú úplne predvídateľné, bez prekvapení. Okrem toho je postáv v príbehu síce dosť, ale s výnimkou Thora, Jane, Lokiho a povedzme, že ešte Odina, sú všetci ostatní akoby len komparz. Po logickej stránke to tiež úplne neklape. Thorovo kladivo je pre mňa záhada. Najskôr vyzerá ako neporaziteľná zbraň, ktorá urobí všetko, čo si Thor zmyslí bez limitov, potom pri súboji s Lokim je takmer bezvýznamné. A prerod Thorovho charakteru prišiel bez zjavnej príčiny takmer hneď ako pristál na Zemi. V tom okamihu sa zaľúbil a tým hneď prestal byť arogantný, sebecký, tvrdý, zbrklý a nerozumný? Príliš jednoduché, žánrovo rozprávkové poňatie lásky. Dala by som 3,5*, no príkloním sa skôr k tým 3*. ()

seth82

Aj napriek tomu, že príbeh nebol originálny a v snímke sa nachádza aj dosť veľa klišé, ako celok pôsobí veľmi dobre a hlavne dokáže pobaviť. Spoločnosť BUF sa postarala o slušné vizuálne spracovanie, pričom sa poriadne vybláznili hlavne pri dizajne Asgardu, škoda len 3-D v post produkcii a tým pádom aj jeho nulová efektivita, od pánov, ktorí sa postarali o efekty v Avatare som čakal trochu viac. Humor na mieste, sympatický hlavný hrdina (jeho patálie na Zemi stoja za to) a konečne film, v ktorom sa producenti vykašľali na soundtrack pozliepaný z populárnej hudby, ale spoľahli sa na klasické score od Patricka Doylea. Branagh ma prekvapil, dobrú, ľahkú zábavu som už potreboval po všetkých tých trapasoch á la Sucker Punch ako soľ. ()

Wishkah

K dokonalosti tomu něco chybí, ale na tom snad ani nezáleží. Tohle není umění, ale zábava. A já si tenhle film užil nadmíru. Thor, alespoň v mých očích jasně překonává svého Avenger kolegu Iron Mana. Hlavní představitelé, jak Robert Downey Jr. tak Chris Hemswoth jsou charismatičtí a zábavní, tady v tomhle ohledu by to bylo na remízu, ale v čem Thor oproti svému kolegovi vyhrává je obsazení vedlejších postav a hlavně jistější režisér. Kenneth Branagh neumí jen Sheakspearea. On umí velmi kvalitně i popcorn. Opravdu velmi zábavný film. Tenhle film by zasloužil i druhý díl. ()

FARGO

Nakonec se Thor vybarvil celkem obstojně. Asgard a mytologie výtečná, ale mohlo být více Idrise Elba, který si každý moment, v němž se objevil, vzal pro sebe. Scény ze země odsýpaly a byly zábavné. Příště pořídit navíc jednoho režiséra na akční sekvence a byla by to o stupeň lepší. PS: Chris je naprosto skvělý! ()

ActiveWind

Tenhle film měl úžasný potenciál, který však dle mého názoru zůstal nevyužitý. Půlka filmu odehrávající se na Asgrardu je špičková, jasných 5 hvězd. Zasazení 2.poloviny filmu do současnosti na zemi Thora naprosto degraduje a snaha o vtipnost za každou cenu ještě více sráží skvělý celkový dojem. Kdyby se celý děj odehrával jen na asgardu a planetě mrazivých obrů měl by film potenciál stát se novým Avatarem. Nutno také dodat že návštěva 3D kina je u Thora narozdíl od Avataru zcela zbytečná. 3D efekty jsou snad jen na konci při závěrečných titulkách :) Nicméně film měl spád, napětí, dobrou myšlenku a tak celkově to úplný propadák není. ()

Teabag

Přiznávám, že od filmu s tak dobrým obsazením jsem čekal mnohem víc. Chris Hemsworth se sice snažil, ale příliš mě nenadchl. Zato Anthony Hopkins a Natalie Portman vyloženě zklamali. On jim taky scénář filmu popravdě ani nedovoloval příliš vyniknout. Podobně jako akčňákovi Jeremy Rennererovi, který si zde zahrál akorát štěk hodný astmatického pudla. Alespoň Stellan Skarsgård si přišel na své, protože mu pozice přihravače vtipných hlášek docela sedla. Filmu by taky prospěla trochu temnější atmosféra a méně přímočarý děj. Bude to znít hloupě, ale na mě to bylo prostě příliš barevné a skočné :-) Jako jednorázová záležitost si Thor ale 3* zaslouží. ()

airwolfis

Trochu horší Master of the Universe. Chvílemi mi groteskně lítající Thor připomínal supermana. 3D nijak nepomohlo a celý dojem zkazil i fakt, že v kinech je již s dabingem. Minimálně ukázky v originálním znění poukazují, že by film s titulkama mohl udělat lepší dojem. Takže nakonec takový horší střed - cca 40%. ()

Abiosis

*HAMMER TIME* Hrané 3D filmy ma stále dostatočne neuchvátili na to, aby som ich preferoval pred klasickým formátom a tretí rozmer síce vnímam ako vylepšenie filmu, ale stále len natoľko malé, že je pre mňa nepodstatné. A Thor nie je výnimkou. Kennetha Branagha som prvýkrát v pozícii režiséra (a pravdepodobne aj herca) zaregistroval vo filme Frankenstein a ako Brita oddaného klasickej divadelnej tvorbe. Preto som aj od jeho najnovšieho počinu očakával síce akciou nadupaný trhák à la Hollywood, ale nesúci sa v neokázalej, sofistikovanejšej a vážnejšej rovine. Čiastočne boli moje očakávania naplnené, ale do veľkej miery sa vo filme nič zásadne inovatívne nedialo a z mojej strany k akémusi vytúženému spojeniu drámy a akcie, opierajúceho sa o legendy a príbehy božstiev, nedošlo. Film vôbec nie je zlý, avšak značne splýva s inými heroickými filmami a jednoducho nenaplnil moje očakávania. Sklamaním je pre mňa postava Natalie Portman, ktorá vo filme dostala málo priestoru, pôsobí "plytko", bez akéhokoľvek hlbšieho vykreslenia. Verdikt v 1 vete: Solídny fantazijný film, ktorý sa legiend dotýka len okrajovo. 11.05.11 ()

Darik

Velmi zajímavý počin hlavně co se kostýmů týče - ty hadry byly prostě k sežrání - kde se daj koupit? Jinak byl film velmi fajn, skvělý hudební doprovod, perfektní výkony herců a rajcovní Kat Dennings. Podívaná, na kterou se vyplatí podívat se (a ne jednou). 90%. ()

klasnic

Sice jsem naivně šel na 2D verzi s tím, že to bude v originále....:D nebylo tomu tak. Samotný film měl náběh na velmi dobrý komixový snímek, ale prostřední část byla taková nemastná neslaná sice se to snažili zachránit humorem, ale pro mě neúspěšně. Zklamání to pro mě určitě není jako fanoušek komixových snímků jsem šel z kina potěšen. ()

Crackonosc

Největším kladem Thora je, že si uvědomuje svou papundeklovost, nesnaží se jí skrývat a velmi chytře ji využívá ke svému prospěchu. Neupozorňuje na ni tím, že by si z ní dělal srandu, ale naopak rozehrává ve svých mohutných kulisách divadlo, kde  je všechno velký, hlasitý a postavy s burácejícím hlasem pronášejí své věty v naprosté vážnosti a při vší naléhavosti. Ani jsem netušil, jak moc zábavné a "nedebilní" může být sledování velkých lidí ve velkém prostředí, kteří pronáší zcela vážně věty typu: "Pro svou namyšlenost a pýchu jsi mě neuposlech a přivolal tak válku na celý Azgard! Proklínám tě před všemy bohy!" a podobný srandy :-) Prostřední část, kdy si Thor odskočí na Zemi, tohle kouzlo ztrácí, ale i v ní je pár povedených momentů a závěr už je zase v těch krásně přehnaných kulisách, takže paráda. Marvel má své hrdiny pevně v rukou a i tahle představovačka se povedla. ()

Xavi6

Thor byl dobrý a ne že ne! :) Další fantasmagorická prkotina, ale já právěže tohle strašně žeru, takže jsem to zblajzl a ani to nebolelo. Ale teď vážně. :D Jsem rád, že ho konečně natočili, trvalo to dlouho, čekal jsem dlouho, ale už to mám za sebou a nelituji. Parádní herci, parádní děj, dvě prostředí (naše Země a ta jejich) a hodně mě překvapil herec Chris Hemsworth, z něj určitě něco bude, je dobrej! :) Doufám, že vyjde i ta plánovaná dvojka. ()

Prochy38

Chtěl jsem dát původně krásné 4*, ale tak nějak jsem nedošel k závěru, proč tu jednu ubrat. Mně v tomto filmu nechybělo asi vážně nic. Jediná výtka by byla směrem k Asgardu, který mi přišel spíše než sídlo bohů, jako Karlíkova továrna na čokoládu. Ale jinak? Skvělá hudba! Ch. Hemsworth bezchybný! Bylo to vtipné. Bál jsem se tradičně kombinace mytologie a současnosti - povedlo se! Ostatní výkony (T. Hiddleston, A. Hopkins, R. Russo, S. Skarsgård, ...) super. Příběh vynikající. N. Portman krásná, J. Alexander ještě krásnější! U mě těžké nadšení! "I need a horse!" :) ()

iampatrik

75% Pochopím, když Thora někdo ohodnotí pouze průměrně ne-li podprůměrně. Asi se nemůže pochlubit bůhví jak propracovaným příběhem, ani třeba scénářem, kde by si člověk pamatoval alespoň jednu větu s "hlubší myšlenkou", mě je ale prostě líto dát Thorovi slabší hodnoce, proč? Prostě se mi na něj dobře dívalo, pěkný vizuál, sympatičtí herci, místy vtipně až možná naivně pojaté fantasy v přítomnosti. A bez uvažování bych si dal klidně nějaké pokračování. (Které by však mohlo být tak temné a vážné jako první třeti filmu.) ()

Rendiss

Marvel konečně zase udělal, po dlouhý době, dobrej film! Thor je hodně velkej frajer na začátku, škoda že takovej nezůstal po dobu celýho filmu. Film jako takovej mi strašně rychle utekl, 110minut bylo najednou fuč. A víte proč? Žádný zdlouhavý scény, pořád se něco dělo, dobrá akce. Fakt povedená komiksárna na plátno! :) 80% ()

Bathoryčka

Žádná sláva, po pravdě řečeno, aspoň pro mě ne! Jediná úžasná a zábavná scéna byla v moment, kdy pro Thora přišli jeho přátelé, aby se vrátil domů - když si to vykračovali po hlavní ulici, ze střechy je pozorovali agenti, kteří to hned ohlásili vysílačkou svým kolegům a říkali: "Máme tu Xenu, Jackieho Chana, Robina Hooda, ..." :-D ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)