Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

comicsak

S týmto filmom je to ťažké. Hneď na začiatku vám ukáže to najlepšie čo vie. Asgard je veľkolepý, Thor je neporaziteľný a až jeho otec mu ukáže, že ani severský boh nemôže všetko. No a príbeh prichádza na Zem. Z toho prechodu som mal strach no nič sa nepokazilo, pretože príbeh v žiadnom prípade nespomaľuje a pozornosť diváka si udržiava vtipnými scénami. Mierne nelogické chyby, by sa dali do teraz odpustiť (Pacient, ktorý zdrhol zrejme nikomu v nemocnici nechýba a neviem kde sa Škandinávski bovia naučili Anglicky). No problém nastane, keď štvorica Thorových bojovníkov príde na zem a ja očakávam super súboj s Lokiho zlým plechovým obrom. No nič také sa nestane a mám pocit že sledujem Asterixa a Obelixa. Problém celého filmu vidím v rýchlom slede udalostí, ktorý vám nedovolí ani na minútu sa nudiť no po filme mám pocit, že väčšina postáv tam bola len tak bez nejakej väčšej hĺbky a že pobyt na Zemi bol až neuveriteľne krátky na milostný románik. Čo ale musím pochváliť je výborná hudba a herecké obsadenie. Najradšej by som film hodnotil ako tri samostatné časti :1. Veľkolepý Asgard by bol za plný počet. 2.Pobyt na zemi za 4. 3. Záver za tri hviezdičky. No dúfam, že po ďalších pozretiach pôjde u mňa hodnotenie hore. ()

Norri

Už v kině jsem se musel rozhodnout, jak tenhle film vnímat a hodnotit, abych si jej náležitě užil. A myslím že jsem se rozhodl správně, když jsem se na něj díval jako na pohádku. Na pohádku, která je ne nepodobná těm našim klasickým. Jen v amerických a komiksových reáliích. Cestou domů z kina jsem se snažil najít nejpodobnější českou pohádku. Nepodařilo se mi to, ale zeptám se syna :-) Ale zpět k Thorovi. Jako pohádka se mi to líbilo velmi. Pokud bych to nehodnotil jako pohádku, bylo by hvězdiček méně. Velmi mě pobavila narážka na jiný komiks :-) ()

Freddy33

Takhle už jsem se dlouho nenasmál (míněno positivně). Jenom dabing mě iritoval. Mam vypěstovanou zdravou averzi na dabéra, který bohužel mluvil přímo Thora. Ale film velice dobrý, kontrasty kultur neměly chybu. ()

DiabolikCZ

Thora jsem viděl zatím bohužel s dabingem, ale musím uznat, že velmi slušným. Na začátek jen řeknu, že Marwel nezklamal. Thor má stejně jako Iron man dostatek akčních scén, skvělých hlášek (nejvíc mě posadila hláška ve zverimexu „chci koně!“), charismatického hlavního hrdinu a svižnej příběh, u kterého se člověk nenudí. Co se týče vizuální stránky, tak se mi nejvíce líbil Asgárd. Marně pátrám v paměti, kdy a kde jsem naposledy viděl tak kouzelné město „bohů“. Prozatím je tohle nejlepší Marvelovka hned za Iron Manem. Těším se na porovnání Kapitána Ameriky a Avengers. ()

edko1

Vizuálne úžasné, Hemsworth ma prekvapil a čakal som trochu viac priestoru pre ostatné postavy......ale už sa neviem dočkať Avengers! ()

tomkat

Plusy: herci, vtipné hlášky/momenty, a grafika, která nebyla moc "umělá", jak jsem se bál; příběh byl průměrný. Mínusy: na comicsovou adaptaci trochu slabá atmosféra (nemyslím jednotlivé scény, ale celkové vyznění); no a začlenění do série Avengerů bylo spíš trapné - k organizaci "Shield" nepadlo žádné bližší vysvětlení, kdo si nepočkal do konce titulků, mohl z toho být dost zmatený. ()

woltrak

Prave jsem prisel z kina a po skonceni filmu jsem si rikal, ze se tesim na dalsi pokracovani. Nicmene pekne od zacatku. Prvni zaber na kladivo mi prisel divnej, protoze vypadalo jak takove to nafukovaci na hrani, kterym nekoho prastite vsi silou a dotceny to ani neciti. Chudak Chris nemuze ani pripazit, ale to je tak jedine co bych mu vytkl. Loki (Hiddleston) ma neuveritelne podobne "škleby" jako jeho komiksova predloha. Obri jsou velici, kladasove jsou sympaticti, zaporaci jsou zaporaci jak remen a film ma tempo a nedrhne. A nutno souhlasit s tim, ze Thor je fakt jeden z nejvic sympaticky hrdinu. Zajimavy komentar Tom Hardy. ()

Hantom

Ale jo, bylo to celkem OK, ale... tak strašně průhledné, bez nejmenšího překvapení (kdo nepozná do deseti minut jak to dopadne, tak.......), spousta postav nedostala větší prostor... Abraka dabra a puf - byla tu láska vědkyně a boha... Thorovi kámoši byla spíš směšná partička, v horším smyslu slova...... klasická chůze digitálních postav jako by měly Pemprsku a to dosti plnou.... Kluci a holky, plky o Šejkspírovi a osudovosti to nevylepšíte, bylo to slabé. A že skvělá akce??? Cože? Dnes jsem bohužel na Vaše hodnocení naletěl. Jakože si Vás všech jinak vážím :-) ()

meyem

Pěkné a zábavné. Velmi dobře udělané komiksové "béčko". Film který si určitě pustím alespoň 2x :) ()

Latharn

Jedna hvěza za pár dobrých hlášek. Ale kvůli několika hláškám člověk nechodí do kina. Upřímně nechápu tak vysoké hodnocení. Šel jsem si zpravit chuť po úděsném Souboji titánů a těšil jsem se na pořádnou severskou řežbu. A nic. O chlup lepší než čekání na Krakena, ale to není bůhví jaký úspěch. Proboha proč je ve filmu inspirujícím se severskou mytologií asiat, černoch, žena bojovnice a týpek co utekl z konkurzu na mušketýra ?? To už i v akčních filmech musí být zastoupeny všechny rasy, aby se náhodou někdo neurazil, a musí tam pobíhat drsná ženská, aby to bylo genderově vyvážené? Děs. Nikdy více. ()

HellClown

Jo, jo, a ještě jednou jo...musím přiznat, že jako fanoušek Marvelu jsem měl velikou obavu, jak si páni filmaři s dalším Marvelákem poradí a jak je vidět, mé obavy byly liché. Kenneth Branagh to vzal pevně do ruky a vytvořil krásně zábavný majstrštyk. Už dlouho mi 2 hodiny při sledování filmu neuběhly tak rychle. Parádně odvyprávěno, obsazeno a zahráno - Chris Hemsworth hraje výborně, ať už jako Thor dobyvatel na začátku, Thor hledající sám sebe uprostřed a Thor, následník trůnu na konci - opravdu respekt. Ale nejen on, Natalie Portman opět v roli, která jí sedí a jen škoda, že Thorovi spolubojovníci nedostali více prostoru (možná v pokračování?). A pak tu máme Toma Hiddlestona, který si roli Lokiho vyloženě užil, protože ta podlost z něj přímo čiší :-). Suma sumárum, další film podle komiksu, který se nemá za co stydět, na nic si nehraje a který je hrozně, ale hrozně moc zábavný... P.S.: Tak ještě stejně zvládnout Captaina Americu a můžeme jít na Avengers... ()

madline24

Nečekaně dobrý film. Když jsem viděla v kině ukázky, tak jsem si říkala,že tohle prostě nikdy... nakonec jsem se dobře bavila. Slušný děj, rychý spád, není moc co vytknout. A navíc mi to zpracováním velmi připomínala mého oblíbeného Flashe Gordona:) ()

jobina

Silně uvažuji na základě čeho byl obsazen Ch. Hemsworth do role Thora. Pro mne jakožto pro„slabé“pohlaví je tato odpověď zcela jasná. Připomínalo mi to ztracený úsměv. Natálie je krásná žena, avšak její malé výrazové bohatství mi její všudyobsazování pořádně ztrpčuje. Samotný příběh je stavěn na touze poslouchat pohádky, příběhy skutečné i neskutečné, neomezující možnosti ani sílu. ()

Clar

Místy špatná3D konverze, místy dokonce hodně špatná... Jinak lehce naprůměrná akční podívaná se vším všudy, včetně otevřeného konce pro pokračování... ()

IAMAD

Moc hezky natočená pohádka prakticky pro každého. Chris Hemsworth září a nejedné dívce při pohledu na něj srdce zaplesá tak, jako Natalii Portman. Velmi se zdařilo ztvárnění temných mrazivých obrů a obou bájných světů. Rovněž častý komplex mladšího bratra vůči tomu staršímu, jenž je prakticky podstatou celého příběhu, je proveden a zahrán velmi věrohodně. Rozhodoval jsem se mezi *** a ****, nakonec jsem zvolil přísnější hodnocení, neboť mi trochu vadil až příliš velký srdečný přístup pozemšťanů k Thorovi. Prostě až moc sladké a americké, všichni se měli rádi a moc si pomáhali :) ()

Nefarie

No..tak v Amerike uz nepristavaju len mimozemstania,ale uz aj kladiva z mytologie :). Skvele zistenie a este k tomu nas znova zachranili od katastrofy. No co dodat? Nie som velky fanusik podobnych typov, takze az tak ma to neoslovilo. Brnenie sa leskne kazdemu ako psovi gule bez vynimky, ze ma z toho oci boleli. Thor pomerne sympaticky,riadne nabuchany ako sa patri na hlavneho hrdinu, az na to, ze sa mu obas uslo viac pudru ako malo :). Dej sa da,efekty fajn, Anthony Hopkins ako tatko Odin s charizmou ako ma byt, len postava S.Skarsgarda mi tam velmi nesedela, herca jeho kvalit si viem predstavit niekde inde. 3 a pol hviezdy, za to, ze Branagh to ponal divadelne a snazil sa spravit nieco nove. ()

toshiromifun

Dobrý film podle komiksové předlohy, bohužel je pár překážek ke slovu vynikající film podle komiksové předlohy. Začněme u hlavního představitele. Hemsworth je pravděpodobně nějakou neznámou technologií rozpohybovanou animovanou postavou, převedenou do reálného obrazu. Není samozřejmě jako nakreslený, ale jednoznačně bych nevzpomněl vizáží lepšího severského boha. I jako herec mne přesvědčil, že je právoplatný nástupce trůnu a občasný zachránce naší matky planety Země. Ale zpět k překážkám. Film jsem shlédl ve 3D, pro mne zbytečné, film je sice protkaný speciálními efekty, ale u Thora to zážitek neumocňuje. A jádrem překážky tedy je pro mne, málo propracované emotivní scény. Například scéna, kdy se Thor obětuje a poté znovu povstane silou moci svého kladiva, při takové scéně by měl divák sahat po inhalátoru a okamžitě vytáčet číslo svého lékaře, jestli není možné, že se při poslední prohlídce spletl, když ohodnotil zdravotní stav jako absolutně zdráv, popřípadě nahlásit případnou opravu těsnění slzných kanálků. Shrnuto podtrženo, trailer je dramatický, emotivní, skvěle podbarvený hudbou, škoda, že to není použito v této míře i ve filmu. Samozřejmě dvě minuty nejsou dvě hodiny. Vzhledem k tomu, že mne fascinuje komiks stejně nemohu jinak než ohodnotit film nejvýše. Tak čert vezmi kritiku, Thore byla to pro mne čest shlédnout tvé dobrodružství. ()

turbolama

velmi podivne nastrihany sled udalosti by zasluhoval este male upravy, kde tu vypustit, a kde tu pridat... film bol prijemny na pozeranie no co na tom ak ho totalne demolovalo 3D ktore dnesni tvorcovia filmov milne chapu asi ako nejaku znacku kvality bez ktorej sa jednoducho film nepreda... na hluposti deja pridavali asi vsetky mozne klise ake sa kedy na striebornom platne objavili no aj tak ide o celkom pozeratelny kusok (ak pozerate v 2D)... zachrannu brzdu zatiahol aspon polo-happy end s otvorenym koncom pre dalsie pokracovanie... ()

JerryPilsen

Z průměrného příběhu vytahuje film dobrá režie a hlavně 3D.Pochybuju že by to stejně fungovalo v telce.Větřšina postav kromě hlavní dostala strašně málo prostoru.Ale místy i slušné vtipy pozvedly celé dílo i nad Supermana. ()

Mzetko

Výborný film s "eye-candy" efekty a kvalitním příběhem. Místy i dobrá zábava. Prostě a jednoduše - stojí to za to. SPOILER - konec to trochu pokazil - trochu natahovaný a pomalý. Mimo to ale skvělé, doufám v druhý díl. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)