Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

Lilloos

Takhle to dopadá, když se inovuje mytologie. Severské pověsti si rozhodně zaslouží zpracování, ale ne v podaní hromotluka, co spadne na zem, je úplně mimo (ačkoliv ne tak moc, jak by se dalo očekávat) a honí ho gril poštvaný jeho bratrem. Děj je navíc naprosto o ničem, přestože se každou chvíli něco řeší, nic z toho pak není, a člověk se ztrácí v očekávání toho, co přijde (nebo taky nepřijde). Alespoň vizuálně se tvůrci vyřádili, Asgard je dokonalý fantasy svět, jen mi něco připomíná. A až se tam v příštím díle podívá i Natalie Portman, určitě pozná svou planetku Naboo. ()

Tigran

Thorovi vévodí komorně laděné scény z Asgardu založené na dialozích a postava Lokiho a jeho intrikách. Naopak scény na Zemi byly poněkud slabší stejně jako když došlo na nějakou akci. ()

jacksax odpad!

sorry, ani natřikrát jsem se nedostal přes cca 75 minut a nejsem masochista, abych do toho šel znovu jen kvůli závěrečným titulkům. Ačkoliv je to prý akční/dobrodružný(?)/fantasy a tedy moje dá se říct krevní skupina, stejně dávám odpad a žádám o přeřazení do romantický/rodinný/komedie. Než zbylou stopáž, tak to radši Mumii čtverku. ()

Zbranicus

Celkem průměrný film a další z dílů marvelovského „seriálu“. Ale díky vtipu se u mě vyšplhal až na 4 hvězdičkové hodnocení. Thor namyšlený princ bůh, je vykázán na zemi, kde se musí potýkat s nárazníky aut, zdravotní péčí, objednávání v restauraci a Natálii Portman, která je modelka / astrofyzička a po prvních pár minutách se do něj bláznivě zaláskuje. Představí se nám Loky, Thoruv nevlastní zlý bratr, který se snaží získat trůn tím, že zradí nevlastního otce a potom i svého vlastního, aby udělal dojem na nevlastního? Zatím, ale pořád jeden z nejlepších filmů co Marvel natočil. ()

Fajla

Budu možná trošku opakovat zdejší kolegy. Asgard = geniální, Země = nuda. Na Marvelu je super, že do svého rozšířeného vesmíru dokáže vměstnat tolik různých žánrů. V případě Asgardu to je hlavně fantasy protknutá zemskou mytologií. To jsou určitě hlavní silné stránky látky samotné a i tohoto filmu. A Branagh s nimi i skvěle pracuje. Celá ta zemská dějová linie to ale trochu zabíjí. Jasně, místy jsou tam fajn vtipy, ale ve srovnání s Iron Manem to prostě není úplně ono. I tak je Thor pořád druhý nejlepší člen Avengers v rámci první i druhé fáze Marvelovských filmů. (70%) ()

Kerbello odpad!

Tak jsem to jakože viděl třikrát. Abych tomu nekřivdil, nebyl předpojatý, dal si po tom pauzu atd. Vlastně jsem původně šel snížit hodnocení, ale jak jsem tu zjistil, už při prvním shlédnutí ve mně Thor zanechal přesně ten pocit, který mám i po dvou dalších. Šel bych prostě ještě níž - ale i ČSFD má své limity. ()

Heero

Já tyhle různé Captainy Ameriky, Hulky, Ant-Many, Iron Many, Thory moc nemusím, ale na tohle jsem se nechal ukecat a byla to chyba. Absolutně klišovitý příběh o humanoidní civilizaci, pro kterou není problém meziplanetárně, možná i mezigalakticky cestovat, přesto chodí oblečení jako ve starověku, svůj nejcennější poklad nikdo nestřeží, kamery nebo nedej bože senzory pohybu nemají a tak bych mohl pokračovat do nekonečna, avé caesar. Nedej bože, aby se objevilo ještě nějaké starší božstvo, to by pak taky mohli po vesmíru lítat s chomáčem listí kolem přirození. Nicméně vyhnaný Thor přistál na Zemi, začal se chovat jako prase, Natálka Portman si musela při každém pohledu na Thora ždímat kalhotky, Thor ve vyhnanství poznal, že se choval jako blbeček, po prozření všechno zachránil a to je konec pohádky, dobrou noc děti. ()

LordBeeDoO

Thora vnímám velmi rozporuplně. Nevyznám se až v tak v severské mytologii, takže tohle téma přeskočím. Thor byl určitě stavěný pro 3D akční podívanou. Ale tam je hned několik zádrhelů. Nejpůsobivější 3D efekt mají totiž závěrečné titulky. Asgard je sice prokreslen krásně, ale řekl bych, že to u tohoto typu filmů musí být standard. A akce samotná ? Pěkné nápady na souboje, ale půlka je provedená katastrofálně. Ve 3D v půlce soubojů je vidět jen změť barev, chybí kvalitní hraní s časem a kvalitní kamera. 4 Thorových kámošů a Loki v souboji na začátku ukážou pár rychlých triků, navnadí, ale pak už se nechají jen házet se sebou se ma tam. Je to velká škoda a vidím tam prováhání akčního i 3D potenciálu. Pohádkový děj s Einsteinovým mostem pak drží tempo s minimem hluchých míst, což je plus, ale chybí zajímavější prokreslení hrdinů (1 rozhovor při měsíci toho moc nepřinese). Velká škoda a 2,5 bodu. ()

KOZEL84

Skoro by člověk ani neřekl,že se dívá na Marvelácký komiks.Jakože moje sbírka triček říká,že sem na tohle trochu ujetý,ale o Thora se asi nerozroste (vede Hulk)Takže po dlouhé době do kina a myslím,že mám zas na chvilku klid.3D je tady opět úplně zbytečné a řekl bych,že ve tmě je stejně na hovno jako ve filmu z ''normálního'' světa.Úvodní akční půlhod'ka v krásném Asgardu je fajn (kromě té tmy),pak se přesuneme sem k nám a jedeme spíš komedii (zverimex byl boží) a pak příjde finále,které určitě nijak zvlášt' neohromí (''Starkova hračka'' je celkem nudař).I kdyby tu byla nějaká osudovost (která tu rozhodně není a tupé hlavy si ji vytvořili jen kvůli jménu Branagh v kolonce režie) a emoce,tak je jako vždy spolehlivě zabije dabing.Originál určitě ještě proběhne (proběhl a žádná změna).Záporák je nemastný a neslaný jak to jen je možné a řekl bych,že patří mezi ty nejsušší co sem kdy viděl.Vůbec z herců je zajímavý jen Hemsworth,ale ten mi byl sympatický už od svojí dvouminutovky v Dokonalém Úniku.Zbytek známých herců tu prostě jen je.Leda Hawkeye potěší.Tak mi to připomnělo Ironmana,ale to si fakt nemyslím,že je dobře a doufám,že se v tomhle duchu nebude pokračovat.10 minut akce a hodina a půl keců.Na tohle do kina fakt chodit nechci!Film to není špatný,ale určitě není tak dobrý jako zdejších nadšených 80%.Žádná šupa kladivem do hlavy a celkově to působí jen jako představovačka pro jednoho z Avengers,než jako samostatný film.Dobrý koment Legas. ()

Schimpy

Na úvod sa musím priznať že nie som moc veľký fanúšik Marvela a tak som neočakával nič extra prevratné. Tento film ma ale veľmi príjemne prekvapil, svojím humorom, akciou a hercami. Niektorými scénami mi pripomínal komédiu Návštevníci. Najväčšie mínus má tento film v 3D prevedení ktoré je otrasné. Jediný 3D efekt som si všimol na konci filmu keď bežali záverečné titulky. Škoda tohoto Foeaux peaux.. 75%... ()

Aluminium

Dnes som sa na to konečne vypravila. Nič ma nemohlo zastaviť, ani to, že som mala mať ešte jednu ťažkú skúšku, ale Thor je Thor. Prvé čo musím podotknúť je, že trailer strašne zavádza. Finálny film je o 100% lepší, ale zrejme sa rozhodli porušiť pravidlo "namakaného traileru a slabého filmu". Vtipné scény boli vtipné a nie trápne, narážky v decentnom počte sa nemíňali účinku a nevyzneli hlucho, Natka a Chris tam sedeli ako riť na šerbel, Loki a Odin bravúrne zahraní, vedľajšie postavy Thorových kámošov (tak vtipne pomenované) a Janiných kolegov nepôsobili dopočtu a stupídne, bojové scény ma nenudili, jediné čo mi trochu vadilo bolo umelo vyzerajúce mestečko, kde sa to odohrávalo. Výnimočne podarený film. ()

TaanStari

No... dabing zoufale průměrný, akce nepřehledná a je jí málo, humor infantilní... A už vůbec nemluvím o těch bakelitových brněních (nebo z čeho to tam v Asgardu vyráběj :)) Nadruhou stranu je to velice nenáročné a jsou tam některé neokoukané ksichty (hlavně Tom Hiddleston, a Thorova parta, ikdyž nedostali moc prostoru). 3.5* ()

KoleckoR

Dobrý... mě se to hodně líbilo. Solidní sci-fi - fantasy - mytologicko - dobrodružný akční film, ne-li přímo pohádka. Jsem spokojený. ()

tenced

Marvele, omlouvám se, že jsem pochyboval. Očekával jsem debilitní výmysly a to se nekonalo, počítal jsem, že se konstrukce příběhu sesype jak domek z karet.. zas nic. Na Asgardu skvělá podívaná, na Zemi trochu vlažnější ale stále bezva! ()

Wawer

Pompézní popcornovka, která nabízí vše co je třeba, dobré herce, skvělou hudbu, suverénní režii, trochu toho patosu a americké vlastenecké lobby. Nadchne a potěší byť s mírně tradičním ocasem ()

blazenka

Thor byl mé největší překvapení tohoto půlroku, na který jsem šla kvůli Natalii. Natalie byla fajn, nemůžu srovnávat její výkon v Černé labuti a v Thorovi, takže fajn. Potěšil mě Anthony, který byl v roli Odina výborný. Ovšem nejlepší výkon podal, pro mě do té doby neznámý, Tom Hiddleston v roli Thorova bratra Lokiho. Za úžasnou akci, efekty, atmosféru celkem se vším všudy 80%. ()

Chundys

Vynikající! Co se mi líbilo? Nebudu přehánět: Přechody z města Asgard do našeho světa (lépe řečeno portál) Jinak všechny světy se mi líbili. Nádherně zpracované boje. Kladivo Thora bych hned bral! Jediné zklamání asi závěrečná bitva! Jinak další super film! ()

Indian88

Hrůza a děs. Všichni herci strašně přehrávali, kromě Hopkinse, který dostal prostor jen asi po dvacet minut. Scénář hroznej a od začátku předvídatelnej. Nevím proč ta šikmá kamera, akorát mě to dokázalo vytočit. A to celkový grafický zpracování... přišlo mně to strašně přeplácaný. A ty dialogy... škoda mluvit. Totálně se vymykám z hodnocení Vás všech ostatních a nechápu, jak tohle mohl někdo zkousnout a ještě solidně ohodnotit. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)