Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

David661

Juj, nečekal jsem tak svěží a milý film. Myslím, že Kenneth Branagh se se svým komiksovým úkolem popral velice dobře (a když už byl v tom nezapomněl tam přihodit nějaký ten motiv z Romea a Julie :) Thor je velkej sympaťák, který srší vtipem a zároveň všechny dokáže pořádně zmlátit. Mě dal Thor velkou lekci: Už nikdy nebudu odsuzovat film podle traileru. Tenhle film dopadl nad moje očekávání. ()

sona123

Mám z filmu rozporuplné pocity a jak asi tušíte, podělím se o ně s Vámi. Na film jsem se hrozně dlouho těšila. Nakonec jsem šla na 2D verzi a stačilo (i když ten duhový most mohl být prostorově zobrazený dobrý a asi další dvě scénky jsem si také uměla představit ve 3D). Čekala jsem větší nářez - ale ten se nedostavil. Což o to, akční to bylo dost, ale tak nějak rutinně. Zato jsem dostala skutečně pořádnou dávku romantiky - cukrbliky Thora prostě stály za to a scénka, kde bandičce vědců dělá snídani a roznáší ji ke stolu - no to je sen každé ženy - chlap jak hora, sex appeal z něj stříká na všechny strany a on po ránu vstane a s úsměvem na tváři dělá snídani. Jedno velké ách. Snad jsem neodradila pánskou část, ale napsat jsem to musela. Ale co, Natálka je tu také úžasná, moc milá a mnohem vyrovnanější, než byla v Černé labuti. Pak je tu pár triků, s tím kovovým monstrem si dost vyhráli, je tu poměrně dost vtipných pasáží, kdy jsem se v kině fakt uvolněně smála - a toho je jak šafránu...chvílemi to nudilo (asi po prvních 10 minutách, ale pak se to naštěstí zvedlo), otevřený konec slibuje možné pokračování - a to už asi nemusím, ale spokojená docela jsem. Klasický popkorňák, jak má být. ()

Movie Gourmet

Film Thor předkládá v rámci marvelovské série zfilmovaných komiksů efektivní podívanou a originální zpracování germánské/skandinávské mytologie v režii šikovného Kennetha Branagha (Zlatoslav Lockhart z Harryho Pottera a Tajemné komnaty :-)). Dobré herecké obsazení s Natálií Portman v hlavní roli spolu s neokoukaným nováčkem a dalším z nových filmových "nabušenců" Australanem Chrisem Hemsworthem v roli Thora. Oběma skvěle sekundují jednak Stellan Skarsgård a jednak Tom Hiddleston v roli Lokiho. Samotnou třešničkou na dortu je pak charismatický Anthony Hopkins v roli Thorova otce Odina. Mimo digitální efekty a herecké obsazení zaujme film také filmovou hudbou. Přesto se však nevyhne některým zpočátku filmu malým ale v jeho průběhu stále rostoucím kýčům. Jelikož se ale nesnaží dělat ze sebe nic vážného a je v něm i spousta recese, dovede film skvěle pobavit. Dostává tak odemne ve výsledku 4* a 75-80 %. ()

Mikino00

Opravdu velice stylové, jak nemám rád komiksové filmy, tak tohle se povedlo. Hlavní hrdina je opravdu sympaťák a Natálka krásná jako vždy. ()

Frederika

Thor skrývá jednoduchý pohádkový fantasy příběh, vyprávěný upřímně a bez skrytých úmyslů, skrze několik hezky charakterově vykreslených postav (Loki, ňam) a nádhernou vizuální stránku. Jsem ráda, že film se po většinu času držel světu Asgardu a neodehrával se příliš na Zemi, neboť Asgard je opravdu okouzlující - ačkoliv 3D mě v tomto snímku zase tolik neuchvátilo. Líbilo se mi to moc. Jen po skončení projekce jsem cítila lehkou melancholii nad tím, že nemůžeme žít v pohádkových světech. Nicméně na pět hvězdiček to není, chybí mi v příběhu nějaký aspekt, který by mě dostal na kolena.... Ale ráda se Hemsworthovy svaly podívám znovu :D ()

rossi001

co na to rict? snad jen prekrasne scenerie Asgardu, dobra akce, vtipne sceny pobavily, vicemene skoro zadna nuda, sympatiicke obsazeni a fajn pribeh. Dalsi velke prekvapeni pro mou malickost. 90% ()

Pompaj

U všech vousatých to byla paráda. Samotný film by dostal za 4*, ale je tu pár ale. Thor mně dostal svou vynikající atmosférou a zajímavým scénářem, kdy jsem se výborně bavil, jak na Asgardu, tak na Zemi. Vtípek s panem Starkem mě velmi potěšil. Dále, casting byl neskutečně vydařený všichni, jako by přesně zapadali do příběhu. A celé to korunoval Patrik Doyle, který opět vystrčil růžky po HP 4. A ta hvězda navíc je snad za titulky už dlouho jsem neviděl tak zajímavé titulky, kdy jsem film nevypínal hned. Už se těším na další díl. 85% ()

Oňďo

Film je založený na komixovej predlohe, ktorá ovplyvňovala mladých ľudí od šesťdesiatych rokov minulého storočia a bola prístupná skoro pre všetky vekové kategórie. Takže neočakávajte nič dospelé ako Nolanov Batman. No má zase veľa sympatických postáv. Thor v podaní Chrisa Hemswortha, Anthony Hopkins, ktorý je určite najväčšou hviezdou v tomto filme, a pre mužské publikum neodolateľná Natalie Portman --> [4* » {80%}] ()

Milky.

Zezačátku jsem měl velký problém najít tu správnou vlnu, ta zvláštní komixová mytologie mě trochu mátla, ale když už jsem se naladil bavil jsem se solidně. Hlavně spousta humoru a narážky na další Avengery (minimálně Hawkeye a Iron Man). Nemůžu se dočkat The Avengers a hrozně se mi líbí hra, kterou tady Marvel se svými komixy rozjíždí. EDIT: Po promyšlení a druhé ochutnávce zvyšuji na 5 hvězdiček. ()

Phorbo

Jak já se bál, jak toto dopadne. v Galerii jsou některé fotky které opravdu vypadají, že Thor bude přepatlaný a hrozný. Ničeho takového jsem se naštěstí nedočkal. Asgard a jeho architektura, decentně futuristické oblečení hlavních postav a skvělá duhová cesta s Idrisem Elbou, a opět okouzlující Natalie, sám velký allfather Hopkins... Skarsgard a ostatní... todle mě naštěstí nezklamalo a naopak mě to strašně uneslo ze zemského povrchu.. nekde do meziprostoru odkad jsem si to vychutnal... ()

Zombi

Na fantastičnost materiálu celkem povedený převod do filmové podoby. Asgard vypadá dobře a mohl být na plátně klidně déle, tamnější zápletka je mnohem zajímavější. Linie ze země je přiměřeně vtipná, jak se dalo očekávat, ale určitě šlo ze situace vytěžit víc. Chris je sympaťák a Hopkins se mi po dlouhé době ve své roli líbil. Akce přijatelná. Celkově se mi to líbilo, ale něco tomu chybělo k výraznějšímu dojmu. Silnější 3 hvězdy. ()

mosnak

Trapný Kapitán Amerika byl zadupaný do země. Thor je o třídu lepší. Ale jelikož nejsem fanouškem komiksových filmů nemůžu dát více než 3 hvězdy! 55% - slušně odvedená práce filmařů! Dokonce si troufám říct, že kdybych za to v Cinestaru nechal 150,- ,tak bych nasranej nebyl! :-))) ()

Ricky_CZ

Miluju filmy, které v sobě mají tyhle "macho hlášky", u kterých se nepřemýšlí, ve kterých víte, jak to dopadne a je vám to fuk...Jen toho humoru mohlo být více... ()

gocatgo

Tak to mi zase jednou marvelák vytřel zrak. Thor je nadžánrovej kousek, film kterej mě po titulkách nechal pochybovat, jestli přece jen není lepší než Iron Man. Má nadhled, má styl, má akci i emoce. Každopádně už pár let Marvel ukazuje, že je na správné cestě a nemůžu se dočkat avengerů. Stan Lee forever... ()

Marys

Zatiaľ asi najväčšie sklamanie, čo sa komixových hrdinov týka. Thor pre mňa vôbec nemal to čaro, ktoré majú ostatné filmy spracované podľa komixovej predlohy. Nie že by bol úplne zlý, ale neprekročil u mňa latku, ktorú majú nastavené u mňa iné filmy tohto formátu, od ktorých často nedokážem odtrhnúť zrak. ()

seko0408

Potesilo ma, ze aj v takejto teme nechybal humor. Chvalim tiez skvelo vykreslene 3 svety - Zem, Asgard a Jotunheim (i ked ten nas nebol ziadne prekvapko :D). Cim dalej, tym viac ma vo filmoch seru "muzi v ciernom". Pridu mi ako bohovia USA ktori mozu vsetko. Chapem ze ak by sa neukazali, nebolo by to zas take zaujimave, ale co ak by sa pan Thor objavil napr v Polsku ? Nevadi. Koniec dobry, vsetko dobre... I ked v tomto pripade nie tak celkom, a prave preto si odo mna zasluzi plnych 5*. ()

Jilly

Hezká blištivá přehnaně barevná pohádka:) Comiksovky miluju a na Avengers se těším. Tohle bylo určitě slabší,ale po všech stránkách to splnilo svůj účel. Je to zábavný, několik efektních momentů se taky najde a ať budete sebevíc skeptičtí Thorovi fandit musíte. Prostě to jinak nejde. Chris Hemsworth je fakticky bůh a od teď jeden z největších sympaťáků žánru. Naštěstí jsem neviděla ve 3D takže v tomhle směru nemůžu hodnotit. Jsem ale vážně zvědavá jak si povede Thor mezi všema těma mlátičkama z Avengers:) Branagh se tohodle zhostil perfektně:) 70% ()

misik95

Nebylo to tak hrozné jak sem očekával, ale nic extra to taky nebylo. Nejvíce mě zaujala provázanost vesmíru. Natalie Portman si může připsat další body, v součastné době ji řadím na první místo svého žebříčku nejoblibenějších hereček. Příjde mi však, že s touto myšlenkou se dalo naložit mnohem lépe než je hlavní zápletka. ()

peto580

Tohle je presne ten film ktory som si chcel pustit v nedelu ku kave po obede. Paradna oodychovka, s hudbou od Doyla ma svojou jednoduchostou uplne dostala a skutocne sa tesim na pokracovanie. + herci (ide im to spolu pekne) + strih + humor + vykreslenie oboch svetov ()

Ollie235

Zpočátku jsem si říkal, jakou šaškárnu jsem si to pustil. Docela dlouho trvalo, než jsem si na to všechno zvykl. Pak to celkem šlo. Příběh příjemný, Natálka úžasná jako obvykle, akorát ty efekty na kterých to dost stálo mi vůbec nesedly. Některé fantasy záběry byly až moc vyumělkované - fantazii se sice meze nekladou, ale já tohle moc nepobral. Zkrátka marvelovské komiksy byly už nepochybně zpracovány i lépe (a koneckonců asi i hůře). ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)