Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

Jacccob

Sice Thor našel sebe sama a napravil se během dvou dnů, za což mu patří můj respekt, mně se to nepovedlo doteď, ale jako komiksárna je to zábavné, nedělá to z diváka blbce, a film mi příjemně proběhl před očima. Hawkeye a jeho dvacetivteřinová scéna palec hore. ()

snebka

Na Thora jsem se moc netěšil. Snímky založené na mytologických postavách není zrovna něco, co bych vyhledával. Nakonec to nebylo tak špatné, jak jsem čekal. Nejvíc mě asi bavila část, kdy se Thor dostal na zemi a učil se zdejší zvyklosti. Thor určitě nebude má nejoblíbenější série od Marvelu, ale k zhlédnutí určitě stojí. 68/100 *** ()

celticek

Jedu všechny Marvel filmy od začátku a musím konstatovat, že je to zatím společně s Hulkem to nejhorší z tohoto universa. To už i ta US agitka je lepší. ()

Shitonit

Thore, Ty jsi můj svět, mů život, chtěl bych být Tebou, chtěl bych být Tvým dnem i nocí, zbývá už jen do očí Ti zašeptat...Milujji Tě...... To je PARÁDA !!! ()

papadoce

Som veľký fanúšik Thora, ešte väčší fanúšik Lokiho, ale nie tohto prvého dielu. Thor tu vyzerá ako Erik Hilár, čiernou ceruzkou zvýraznené oči a do žlta dofarbené obočie, no taký trochu hnusný homothor. Ale ak to beriem ako úvod do Ásgardu, tak ok. Taký dobrý priemer to je, lenže Temný svet a Ragnarok, to sú klasiky. Toto je všetko vina Kennyho Branagha, po tých pár filmoch viem, že by nemal režírovať. Tri. ()

PlysovyMacko

Tento film pre svet objavil Toma Hiddlestona, ktory sa zatial z tejto role nevymanil. Mame tu kralovstvo Asgard s krasnym vizualom, bratov rivalov aj romantiku. ()

wege

Dohánění restu, Marvel: Dobrá věc na úvod. Koukal jsem na to s dětmi, nevadilo to. Je to tedy takový pěkný rodinný film. Nicméně kromě Chrise jsou ostatní postavy strašně otravné, divné, celé to je takové neupřímné, bez šťávy. Asgard je až moc nereálný, Země nudná. Kdyby nebyly děti nadšené, tak to má  nižší hodnocení. Díky nim jsem se u toho i párkrát zasmál … „no fuuuj, oni se snad budou líbat“. ()

Kraty

Jsem jednoznačně v té menšině komu se první Thor líbí. Nebál bych se říct, že dokonce i první a hlavně poslední dobrej Thor. Ostatní už mě tolik nezaujali. Sice ano - třetí Thor s podtitulem Ragnarok se mi líbí také, ale ten první je pro mě taková srdcová pecka, která se už později bohužel neopakovala. Nejde o masterpiece a ani o něco z čeho bych byl z pohledu scénáře odpálen, ale abych řekl pravdu - fungovalo to na mě a já to zkrátka miluju. ()

BoB.2

Stan Lee jako řidič.-), Tom Hiddleston jako LOKI, Humor, Akce . Po dlouhé době jsem navštívil kino a nejsem zklamán. ()

Mykhaluu

Mé smrtelné tělo chtělo pořádnou zábavu! No a dnes v Ostravě Shakespeara nedávali, tak jsme šli do kina. Po perné a dlouhé pracovní směně se mi dostalo poctivé porce popcornu! Naštěstí ne od okolních pojídačů za krk, ale popcornové zábavy té nejvyšší kvality! Mňam! Nápad! Mňam! Obraz! Mňam! Zvuk! Mňam! Dobro vítězí nad zlem! A tak to má bejt!!! Popisovat film nijak zvlášť nemíním - podívejte se na něj! Nešel jsem na to kvůli komiksové předloze, neznám moc komiksy. Ale kvůli tomu, že jsem kdysi rád četl knihy s fantasy a obzvlášť ze severskou tematikou. Jeden z vrcholů, kde zní osm kopýtek Sleipnirových http://www.cbdb.cz/kniha-4205-zlomeny-mec-the-broken-sword vřele doporučuji! Zajímavá americká hrátka http://www.cbdb.cz/kniha-4904-den-obru-day-of-thr-giants. No a česká slušná promakanost http://www.cbdb.cz/kniha-12589-dlouhy-den-valhaly-dlouhy-den-valhaly. ()

vieriX

Tak se nám představuje další hrdina od Marvelu a jde o nikoho jiného než o samotného Thora. Celkově putovat mezi světy Asgardu a země ,tak jasně vyhrává Asgardská říše. Ztvárnění říše Asgardu je velmi působivé až magické. Akce tu je dostatek a je velmi vydařena a dokonce netrpí ani scény, kde se nic neděje. Thor je z počátku rozmazlený fracek a ujde dlouho cestu než pozná sám sebe a uvědomí si co je důležité. Člověk si ani neuvědomí a je tu konec filmu což mě dost zamrzí a bude trvat rok než se k nám Thor vrátí a to jako člen The Avengers. Nepochybuji ani o tom, že nás čeká ještě mnoho dobrodružství s tímto válečníkem. ()

Fenris 13

Navzdory mizerným trailerům jsem vyrazil do kina podívat se, jak si povede syn Asgardu s tváří Chrise Hemswortha. Navzdory mizernému obrazu (2D), který byl neskutečně neostrý a rozplizlý (přejezd Bifrostu na začátku se skoro nedal sledovat) a navzdory českému dabingu jsem si Thora neskutečně užil. Bavil mně snad ještě víc než Iron Man, Hemsworth je prostě k sežrání ať už likviduje obry po desítkách, probíjí se ochrankou Shieldu nebo se cpe ve fast-foodu a celé to funguje prostě skvěle. A byť Mjolnir stále vypadá jako hračka z nějaké Lego setu, tak zkáza rozpoutaná v Jotunheimu je úctyhodná. A překvapivě mi nevadilo ani to, že Heimdall je tu černější než bota. Parádní komiksovka, rozhodně doporučuji. ()

Kellerman

Pohodová komedie křížená se shakespearovským dramatem.A světe div se,ono to funguje! A zatraceně dobře.Kenneth Branagh se možná chvílemi trápí v akčních sekvencích,ale bohatě to vynahrazuje brilantním vedením herců,perfektním timingem dialogů i jednotlivých akciček a hlavně faktem,že skákání mezi dvěma nejen vizuálně,ale do značné míry i žánrově odlišnými světy nepůsobí vůbec rušivě.Většinou to dopadá tak,že má divák pocit,jakoby se díval na dva filmy,tady se ale obě části spojují v jeden organický celek.To samé se dá říci i o celém marvelovském univerzu,jehož propojování se daří výborně a zde působí naprosto decentně a nenuceně.Thor mě svým stylem a celkovou příjemnou odlišností od ostatních komiksových filmů dneška natolik potěšil,že ani nemám chuť nějak hledat chyby,což je jasný důkaz kvalit.A díky tvrdohlavému severskému bohovi (kterého bych mimochodem velmi rád viděl v ještě v dalších dílech) jsem se dokonce začal těšit na mnou původně předem zatracovaného Kapitána Ameriku. ()

Nessos

Viděno ve 2D. A výsledek? Díky za takové filmy, kterých je bohužel jako šafránu - ale aspoň stojí za to. První půlhodina dokonalá, zbytek slabší, ale to mi vůbec nevadilo. Malinko mě překvapilo (škoda), že Thora nehrál někdo "tvrdší", možná by to bylo autentičnější. Přecejenom se mi Hemsworth zdá na Thora trošku "zženštilý". Nicméně - Pro mě: 1, jeden z letošních nejlepších filmů a 2, jeden z nejlepších filmů vůbec. Proč? Protože se mi prostě takové filmy líbí. (+ Natalie Portman) ()

PeterFLJilek

Išiel som na ten film so zlou náladou, pretože komiksové adaptácie sa mi nepáčia, Kenneth Branagh ale dokázal z príbehu vyťažiť a vytvoril tak priam pratchettovsky rafinovanú zábavu. ()

MyrnaAlec

Má kladivo a neváhá ho použít. Tento dvojsmysl ovšem nenajde naplnění, dojde jen na jedno políbení s vědátorkou. Vrcholem filmu je polonahý hlavní hrdina jdoucí ze sprchy. Och a ach:) Nádhera. Jinak mytologie Severu ...ale vážně : Kenneth to zvládl velmi dobře. Vtipný a kvalitní zpracování. ()

ryb1ck4

Nejdřív tři, poté radši dvě, ve finále 2,5hvězdičky. Jak by řekl bratr, pěkná chujovina. Nemastné, neslané, vše už někde viděné. Jdu radši na Game of Thrones :-) ()

natalanka

Ač je děj velmi předvídatelný, musím upřímně říci, že 3D a krásně nadnesený humor tomuhle dílku setsakra sedl. A co si budeme povídat blonďatý Chris tomu sedl asi nejvíc. Bavila jsem se a to je podstatné :-)) ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)