Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

Petrasuvicka

Moc se mi to líbilo, doopravdy. Je to jedna z mála fantasy, co se mi takhle líbila. Triky a grafika byly naprosto super, říkala jsem si, kdyby to bylo i tady ve 3D, tak to musel být teda zážitek. I když Asgard z leteckého pohledu mi trochu připomínal Avatara a jiný záběr Atlantidu ze seriálu Stargate Atlantis :D, ale to jsou detaily, které mi nijak neznepříjemňovali zážitek z filmu. Kupodivu musím velice pochválit Američany, protože se málo kdy drží fakt a dalších věcí. Tady se drželi naprosto přesně severské mytologie, jména, funkce, postavy, osoby, charakter postav, dokonce i vzhled Odina, to všechno souhlasilo. Akorát není teda stoprocentní, zda obři z Jotunheimu byli doopravdy mraziví. O tom jsem zmínky nenašla. Jen tam na můj vkus bylo trochu málo vtipu, i když se tam vtipné scény nebo dialogy vyskytly. Mohlo jich být o trošku víc a to tomu ubírá jednu hvězdičku. Uvidíme, jaké ovoce přinese druhý díl. ()

berusche

Uff, ehm, noo ... velké, ale velké bezvýznamné plus dostane tady ten gelouš, chápu kluci, že vás to nebere, ale jako musíte pochopit, že někdy málo znamená více. A pokud film vsadí jen na jednoho gelouše, blbej scénář a nudných 110 minut, ten gelouš tomu může i pomoct. Bohužel, ne zas tak výrazně. Po nějakých snímcích, kterou vypadávají z Marvela, a to nejsem fanda komiksů, se musím přiznat, že tenhle mě zaujal ze všeho nejméně. Je to předvídatelné, tam, kde by to mělo mít delší rozjezd, je to krátké, tam, kde vás to ani moc nezajímá, je to dlouhé, a celkově na můj vkus tam není moc prostoru, který bych jako divák potřebovala. A ty akční scény, pravidelně víc světla než záběru. Jo, kluku, krásnej si, ale vždyť víš, že důležitější je to, co je uvnitř. ()

Juto

Ďalší solídny superhrdinský film od Marvelu. Čo sa však o tomto filme povedať nedá, je, že nemá dostatočne slušný charakter ani vývoj príbehu. Je to, samozrejme, klišé, ale to ho mojich očiach teraz neznižuje. Čo sa týka herectva, nikto sa neberie príliš vážne. Čo je dobré. V tomto sa mi páčili všetci a nezdalo sa mi, že by boli vtipy vynútené. 7/10 ()

lekr

Parádní jízda! Původně jsem se tohoto filmu bál, ale prakticky po prvních pěti minutách moje obavy vzaly zcela za své a já už se jen nechal unášet naprosto báječným vizuálem a výtečně propracovaným příběhem, který ač dle synopse vypadal omšele, si mě naprosto získal. Z herců bych chtěl vyzdvihnout hlavně Chrise Hemswortha, jehož ztvárnění Thora bylo dle mého názoru dokonalé a taky mě potěšila malá role Anthonyho Hopkinse, kterého bych v takovémto filmu vůbec nečekal. Na snímku mně vadila snad jen místy zbytečná uspěchanost děje a taky bych si zde představoval více akce. Přesto však Kenneth Branagh natočil vynikající film, kterým vdechl marvelovkám nový rozměr a zároveň vytvořil dokonalé a vizuálně úchvatné universum, které mě jen tak nepřestane fascinovat. A to je skutečně úctyhodný výkon. Krásné čtyři hvězdičky. ()

Chen

Pokud někdo nedokáže ocenit kvality tohoto spektáklu, tak by potřebval Mjolnirem po hlavě :D. Chris Hemsworth je prototyp charismatického sympaťáka a scény z Asgardu jsou dechberoucí. 9/10 ()

Joe321

Tak trošku jsem čekal, že Branagh si s tím pohraje. Z dalšího akčního komiksu se vyklubalo kvalitní fantasy. Celý Asgard je naprosto uchvacující. Od kulis, přes kostýmy až po celkovou infrastrukturu a nebe. Z herců se vymáčklo co to šlo a tak jsou rozhovory stručné a silné. Akorát ta romantická linka byla ubíjející. Klidně bych si dal dvojku, ale jen se bojim, za co by pak Branagh táhnul, protože tady to byla celá mytologie (klidně bych se koukal celý film na to, jak Hopkins kosí obry a pronáší monology). Nevím, jestli by si tak jistě poradil s větším zařazením Thora do našeho světa. Každopádě Kenneth Branagh může snad už točit cokoliv. -"You are unworthy of these realms, you're unworthy of your title, you're unworthy... of the loved ones you have betrayed! I now take from you your power! In the name of my father and his father before, I, Odin Allfather, cast you out!" ()

Havaj8

Naprosto unikátní kousek, kterej sem tak dlouho odkládal, nedokážu si vysvětlit proč. Nikdy dřív jsem neslyšel žádnou povídku o Thorovi, proto mě to tak najednou natolik nadchlo, že se ani nemůžu dočkat dvojky...a ten konec vypovídá jasně o další skvělý zápletce. Fenomenálně zpracovanej děj nahoře ve vesmíru, ty postavy tam jsou naprosto správně a zaslouženě. Děj dole na Zemi o nic horší. Ta propracovanost všeho toho, že mi dochází slova. Obsazení do té doby neznámého Chrise Hemswortha luxusní tah, a jako třešnička k němu zkušená a krásná Natalie Portman. Jediná smůla na tom všem, že se nevrátil zpátky k Natalii, ale to by už bylo moc. Od toho přece máme dvojku :) Ten úžasnej pocit u titulků rozhodl za mě o 5 hvězdách... ()

SallyZen

Thor mě opravdu potěšil. Je tu sice hodnocen poměrně dobře, ale já od něj moc nečekal. Severské dějiny mi jsou blízké, rád si o nich něco přečtu, popřípadě podívám na nějaký dokument či film, ale velkého filmu o tomto tématu jsem se bál. Zbytečně. Thor je výborný film jak po vizuální a zvukové stránce, tak i režijní. Kenneth Branagh odvedl bravůrní práci, jelikož to neměl lehké. Scénář je sice srozumitelný a na marvelovku dobře napsaný, přesto si divák musí zvyknout na střídání scén bídného lidského světa a krásně zpracovaného Asgardu. A Ken to převedl na scénu obdivuhodně. s hereckým obsazením nemám problém. Je tu hodně známých jmen a ač byste některé nepoznali(Feore, Elba), tak všichni tu svoji postavu zvládli. Dokonce i Hemsworth tu nejdůležitější, a to jsem popravdě nečekal. Vím, že náš svět byl jejich světu podobný a ani tu tak nešlo o začlenění Thora do života pozemšťanů, ale i tak mohli nechat Chrise trochu více zaraženého a překvapeného z technologií našeho světa. Pak taky jsem tam někde to klišé(především ty romantické), ale tady o to tolik nejde. Já si film užil a doufám, že dají Thorovi dost prostoru v Avengers, na který se již brzy chystám. 80% ()

Martin741

Dalsi film zo sveta sci-fi, ktory vsak nesiaha majstrstykom ako Star wars, Inception alebo trilogii Lord of the Rings ani po kolena. Ass--gard je sice vizualne fajny, ale pocitacove triky prilis biju do oci, psychologia postav ziadna, akcne sceny boli neprehladne. Herci ako Chris Hemsworth s tym jeho kladivkom na zatlkanie klincov ma sral, este viac ma nasralo ze toto kladivko nemoze zodvihnut hocikto, len samotny Tchor. Triky nic moc, herci odviedli len priemerne vykony, a to plati aj pre vyborneho herca Hopkinsa /World´s fastest Indian/. Mlady sympaticky Hiddleston je stylovy herec, ale ani on to nedokazal vytiahnut do nadpriemeru. A tak cely Tchor je nic viac nez priemerna sci-fi zlatanina, ktoru natocil aspon zrucny reziser Kenneth Branagh. Holy Ud sa snazi takymto prazdnym nablyskanym pozlatkom nieco maskovat - scenaristicku bezradnost? : 42 % ()

Marqta

Místy vtipný, místy lehce primitivní (řeknu-li to okázale). Bezpochyby to je ale povedený moderní fantasy snímek, kterých moc nevzniká, takže jsem ráda, že jsem se odhodlala ke shlédnutí. Povedená vizuální stránka, promyšlené a vychytané bojové scény. Vtipné a autenticky působící propojení fantasy-mytologického motivu a "našeho" světa. To co mě ale drželo u snímku až do konce je herecké obsazení Hemsworth a Hiddleston (možná dokonce i v obráceném pořadí :D) si ztvárnění super-hrdinů evidentně užívali. Prostě to zahráli hodně dobře a dobře se na ně taky dívalo. To co lehce kazí dojem je dějová linka- trochu slabší ve srovnání s celkový zpracováním. Ale rozhodně jde o vysoce nadprůměrný film v rámci svého žánru. Co se týče hodnocení tak jsem na hraně mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Asi se nakonec přikloním k těm třem, ale vězte, že jsem se ani chvíli nenudila a pokud vám nevadí fantasy, tak vřele doporučuji ke shlédnutí. ()

rakovnik

Veliké nablýskané nic, které jsem si sice užil, ale celkem rychle zapomněl. Snad to je tím, že božský svět mě až tolik nezaujal, snad tím, že hlavní záporák mi nepřišel jako pořádný protivník, snad pro to, že na Zemi se toho příliš mnoho neudálo...prostě krásný, výborně a hvězdně (až na Lokiho) obsazený film, který ale u mě zapadá do průměru. ()

kaposlav

Pôvodne som si myslel, že Thor je nejaký debilko s kladivkom, ale nakoniec sa z toho vyklul v pohode film. Zrejme si pozriem aj pokračovanie. ()

O´Neill

Úplně první věc, kterou jsem si o filmu pomyslel, byly opravdu špatné efekty. Vypadalo to jak z nějaké béčkové záležitosti, což vzhledem k rozpočtu $150,000,000 je hodně divné. Herci - naprostá spokojenost. Opravdu jsem nemyslel, že mi sedne každý, ale stalo se. I Chris Hemsworth, což jsem opravdu nečekal. Hudba byla rovněž velice dobrá, a námět perfektní. Dvě hodinky uběhly jako voda (díky čemuž i zvedám hodnocení na pět hvězd), a jediné co mi na filmu vadilo, byly opravdu ty efekty. Sledováno ve 2D. ()

Skleena

Koukali jsme všichni na ten samý film? Vizuální orgie nebyly orgiemi tolik, kolik bych předpokládal. Hudební motiv i mně, většinou vděčnému konzumentu oněch "líbivých" melodií, lezl na nervy... A ačkoliv mám Natalii Portman poměrně rád, tady mi spíš v každém druhém záběru připadala až moc hloupoučká a naivní... a pseudohraní nabouchanýho Chrise Hemswortha... to je kapitola sama o sobě. I když je pravda, že ono toho asi moc dělat s tak mega stupidním scénářem (adaptace komiksu, vím, nečekal jsem od toho zrovna Watchmeny, ale stejně...) nejde. Nějak jsem nepostřehnul, na základě jakých událostí na zemi mělo z nevychovaného a namyšleného hejska dojít k přerodu v moudrého a citlivého krále. Prostě se to najednou tak nějak samo od sebe stalo. A Supermanovský záběr, kdy Thor se svým imba kladivem letěl přes Asgard už byla jen pomyslná, nahnilá třešnička na nepříliš dobrém dortu. Pro mě veliké zklamání a nebýt těch pár vtípků (hlášení agentů o procházející Xeně, Robinovi Hoodovi...), bylo by to snad ještě o jednu hvězdu míň. Asi jsem nebyl v té správné náladě. Nevím. ()

raptorrr

Jenom průměr, bohužel. Pořád jsem čekal až přijde NĚCO. A ono to nepřišlo. Jinak herci do jednoho v pohodě, triky super, ale nějak mě to prostě nenadchlo.... ()

Petoss1

Celkový potenciál so podľa mňa nevyužil. Postavy okrem Thora a sladkej Natálky nevýrazné. Pramálo akcie a chabé interiéry, ale z celkového hľadiska režisér odviedol dobrú prácu. 70% ()

Elyssea

Už od úvodní bitky s mrazivými obry jsme byla v sedmém nebi (nebo Valhalle?). Konečně nějaký super-heroic-fantasy film. Co na tom, že je podle komiksu? Ze začátku jsem sice nevěřila tomu, že by si nafoukanec Thor získal mé sympatie, ale povedlo se mu to ani nevím jak. Přestože za jeho výlet do Jothulandu (až neuvěřitelně připomínající Společenstvo v Morii) by si zasloužil pěkných pár ran kladivem. Dočkal se exilu, jenže který bůh by nebral, kdyby ho dvakrát srazila právě Natalie? Právě její účast na filmu mi přijde taková nešťastná, protože z mého pohledu její zrychlenou romanci a vůbec celou osobnost, válcují vedlejší role. Ať už je to Anthony "Odin" Hopkins, Tom Hiddleston, Kat Dennings nebo hlavně Idris Elba, který u mě vede na celé čáře. Thor je hodně povedený film a Zlatoslavu Lockhartovi za něj věnuji svůj nejkouzelnější úsměv :) ()

MrPierc

Velká podívaná. Sice ze začátku pohled na vyleštěné bohy působí uměle, ale jsou to bohové a ti přece jsou dokonalí ( alespoň vizuálně ). Časem jsem si na to zvykl a bral jsem to jako plus. Duševně nedospělý Thor je zbaven své moci a musí přežít na Zemi, která je obydlena pouze smrtelníky. Vtipných situací na naší planetě prožije hned několik, protože je zvyklý na jednání ze svého "Olympu". Do filmu se podařilo vtěsnat akci, vtip, lásku, poselství a hlavně nádherné barevné scény. Záverečné titulky a průlet galaxiemi je velice lákavý. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)