Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

P/\/EL

tak je to asi spíš na 3 hvězdy(to musí ale člověk asi jít na 3D verzi), ale byl sem z toho lehce přiotráven...hodně pitomý...honajz ** to celkem vystih, taky gender, raso. vyváženost, nj, ale to bylo ve star treku taky dicky pitomý, že spousta ufonů to taky mělo vyvážený a ta angličtina fakt vládne vesmíru, ale v poho, u oddychovek se nepřemejšlí, stačí, že je tam Portmanka, ta teď hrozně letí, trošku přeefektováno, trošku moc záběrů na Asgard, ale pořád z podobnejch úhlů, chápu, že to je komix, ale třeba takovej SUperman je pro mě pořád nepřekonatelná komixová adaptace, ten s tim, co spad pak z koně(ironie osudu hnusná), ale ....pak třeba ještě Watchmen...to bylo dobrý....sakra lepší.......ježiš...packa *****, taky si řikám - éra komixovejch filmů - no, to je ale pro mě teda symbol velkýho úpadku, ježiš, dyť je to vlastně bez nápadu, nudný boje, pitomý postavy, pitomý agenti a vůbec pitomý publikum ()

eurovir

Celkem příjemná pohádka na nedělní dopoledne místo Studia kamarád, bez nutnosti přemýšlet. Odin skvěle, Thor skvěle, ostatní postavy nevyužity. ()

gustaw

"To je někdo od Stárka?"- "nevím, on mi taky nic neřekne" to byla nejhezčí věta která tady zazněla a zase to trochu přiblížila k ostatním marvelovským filmům . Rozhodně jsem se nenudil a bavil se celej film ... ()

Astu.

Nejhorší je to rozhodování mezi třema a čtyřma hvězdičkama, který mám u většiny filmů, který se mi líbily. ______ Thor je atmosférická pohádka, která pohltí - ale bohužel jen v lokacích Asghardu. Nedá se říct, že na Zemi by film naprosto ztratil dech, ale mytologické postava(y) našroubovaný na naší planetě prostě působily nepřirozeně a ten komický prvek ze střetu různých světů nebyl až tak vtipnej. Portman hrála obstojně, ale už kvůli těm všem juchů! odevšad jí moc nesnesu. Jeden z mála filmů, ve kterém je první polovina lepší než druhá. Pohodový blockbuster, který jenom zvýšil moje očekávání na Avengers.7/10 ()

Tomasson

Solidní prácička...Myslím ale, že lví podíl na tom, že to není hovadina, má K.Branagh. Nebýt opravdu dobré režie, byla by to sračka. Bavil jsem se a scény z Asgardu jsou opravdu úchvatné. Byl jsem na 2D s titulkama ve Slováči a za 3D bych asi neměnil (už jen kvůli dabingu)... Vcelku jsem si to užil a moc se těším na The Avengers..i když ti budou muset tohle překonat tak dvojnásobně, jinak přijde zklamání... ()

Doubeq

Film na nědělní večer jak dělaný...bez přemýšlení jen vnímáte děj, občas trošku předvídatelný, a 2 hodinky jsou pryč jako vítr...Thor na zemi působí naprosto skvěle se svojí archaickou mluvou, což se v dabingu povedlo pěkně, jinak bych raději viděl ještě originální znění ( mé smrtelné tělo je zesláblé, chci nějakou krmi aj. :-D ) . A Asgard? Tam si grafici přišli na své, opravdu povedená scenérie . A krásné Jaimie a Natalie, ach ty se povedly ;-) ()

jasnenkaa

Tady je opravdu škoda, že to v kině dávají aspoň u nás v Liberci jen s dabingem. Za to ale tvůrci filmu rozhodně nemůžou, tak to nebudu zahrnovat do hodnocení filmu. Thor mě velmi překvapil svými pevnými základy v mythologii a propracovanými postavami Thora a jeho bratra Lokiho. Úplně parádně působí kontrast mezi Zemí a Asgardem. Výborně zpracováno je, když je thor na zemi a všichni ho tam mají za maníka, co hraje dračí doupě a už mu to vlezlo na mozek :-) Natalie Portman se do něj tak roztomile zamiluje, ale není tu žádná stupidní milostná zápletka. Film si nechává prostor pro další pokračování, na které se už teď moc těším. Rozhodně milé překvapení za 4* ()

Marmaduke

Velmi zábavná podívaná, která ale bohužel nenabízí žádný přímo „dechberoucí“ moment. Za to má jedno obrovské plus – a tím je ON (Thor aneb mého srdce šampión)! Ten jako by vypadl z představ princezny Dišperandy (Hrátky s čertem): "A to si třebas až do svítání představuji takového ženicha. Musel by být pěkně rostlý, spíš brunet než blondýn, v očích aby mu jiskřilo, tělo samý sval a šlacha, no zkrátka krásný jako anděl…" jen s tím brunetem se trochu sekla ;) ()

Patriarch

Pokud máte rádi komiksy a prahnete po nějakém kvalitním filmu, tak Thor je pro Vás to pravé. Ovšem připravte se na to, že začátek bude velkolepý a pak už se to bude spíše táhnout v jednom tempu . Na závěrečnou bitvu jsem se těšil, ale místo souboje s obry jsem se dočkal jen fackování Thora se svým bratrem. Trochu mne také mrzí závěr, ale věřím, že se bude točit pokračování, pak by bylo vše v pořádku. Celkově byl film povedený a proto dávám 4 hvězdičky. ()

Eksi

Daľšia skvelo zvládnutá komiksovka, také ja môžem. Vynikajúce spojenie fantazijného a reálneho sveta, niekedy humorným spôsobom ma skvelo naladilo. No priznám sa, že som niekedy nedočkavo čakal na tú pozemskú časť, ktorá mi prišla dejovo zaujímavejšia, no samozrejme vizuálne chudobnejšia. Na nie až tak známu Crhisovu tvár, sa dobre pozeralo, kde to Natálka mi tam nejako celkovo nezapadala. Konečný dojdem 80% ()

Proky11

Veľmi dobre spracované fantasy, ničím neurazí a divák sa môže kochať vizuálnou stránkou. Prepojenie dvoch svetov prekvapivo funguje a pravidlá vlastného sveta dávajú zmysel. ()

Anarcha

Jeden z nejhorších filmů ma který jsem šel do kina. Téměř pořád jsem se nudil a určitě jsem nepochopil proč byl film vůbec natočen. 2 hvězdičky za herecké obsazení. Doporučuji jen pro děti do 12 let. Zlatej Kazatel. ()

Dart_Nader

Jak jste si možná všimly, filmy vznikl ve spolupráci s Marvelem, pro ty co nevědí, tak společnost stojící za postavami jako Spider MAn, Superman, Batman, Wonder Woman a Thor.. Thor se v komicexh oběvil c roce 1962 v 83 díle Journey into Mystery, od té doby vychází jako samostatný komix. Paramount a Marvel uzavřely dohodu, kostými budou replikou komixových předloh, a herce obsadí také oni. Co ovšem nechaly na Paramountu bylo zpracování, scénář, děj, hubu a všechno ostatní. Jak snad všichni očkávaly, film měl propojit mýtické legendy a moderní svět a víte co? Nepovedlo se to, více později... Film má hodně dobrých scén, které se odehrávají většinou v nádherném světě Asgardu, doplněné úžasnými efekty. Velmi dobře propracované světy Asgard a Jotunheim. Dobře zpracované kostými, herci poměrně dobře zahrály své role. Bitvy i když jsou trochu přehnané jsou zajímavě dělané a s dobře zapojenými schopnostmi jednotlivých legend. To co ale musím skutečně pochválit je kamera, už to konečně neni taková ta kamera hejbající se ze strany na stranu, poskakující a podobně, je vidět že tu kameru něměl jeden člověk na rameni, ale že používaly starou dobrou techniku. Ale to je asi tak všechno co se dá chválit.. Jelikož na filmu dělal Paramout, jedno z nejvíce komerčních studijí v Hollywoodu, tak film, jako dílo nestojí skoro za nic. Spoléhají se jen na nádherné scenérie mýtických světů a efekty. Absolutně ignorovaly pověsti o Thorovi, Odinovi, Lokym, Hemidalovy a daších ve dilmu oběvujících se postav. Co se sabsolutně nepovedlo je propojení mýtických světů a země. Pozemský děj se odehrává v Novém Mexiku, kde se původně namyšlený a válkychtivý Thor zamiluje a procitne. Klasická komerční splácanina.. Celou smlouvu s Marvelem překroutily, splnily jejich podmínky, ale celý zbytek filmu se již řídil jen tím co amirická populace chce vidět. Efekty, efekty, napraveního namyšlence, zase efekty, bitva a láska.Film absolutně postrádá smysluplný děj, zápletky jsou ubohé a ano ani vzdáleně se nepřibližují k mytologii, která zde měla mýt hlavní slovo. Obsazení herců z našeho světa se také moc nevyvedlo. Měl to být nezapomenutelný snímek, ale nakonec se z toho stala komerce. Vizuálně je film spracován velmi dobře a ve 3D je to místy skutečný zážitek, ale to na úkor všeho ostatního. S filmem jsem skutečně nespokojen. Pokud se chcete dívat na velmi dobré efekty a poměrně slušné souboje, jděte na to, pokud očekáváte film s dobrým dějem, propojenou říší lidí a říší severských bohů a smysluplným scénářem, nechoďte na to, je to ztráta času a peněz... ()

ronin zabak

krásné efekty, to co umí Marvel, jednodušší příběh, což je dobrý, když přijdete z práce a nechcete zapínat mozek. severský legendy jsou nejlepčí :))) ()

nicky.2000

Ano, tak přesně tento typ filmů můžu hltat plnými doušky a stejně nebudu mít dost. Postava Thora je skvělá. Od nafoukaného spratka, přes uvědomělého muže, až po moudrého krále. Až mi bylo líto, že k té proměně došlo takovým fofrem. Do toho vmísení té bratrské duality, která funguje přesně jako dva póly magnetu - pohne se jeden, pohne se i druhý. Škoda, že Hopkins s Portmanovou nedostali víc prostoru. Obzvlášť u Natalie jsem se nějak nedokázala vyvarovat srovnání s její rolí Padmé Amidaly a chyběla mi tam nějaká její akce. Celkově na mě film ale udělal velmi dobrý dojem a myslím si, že byl zbytečně krátký. Myslím si, že některé pasáže mohly být více rozvedeny a přesto by film nepůsobil zdlouhavě. A abych nezapomněla... hudba byla taky super, skvěle kopírovala atmosféru. ()

Muad

K tomuto filmu jsem přistupoval poměrně nedotčen mytologickou stránkou věci a o filmu jsem takřka nic nevěděl. Pokud tedy velice stručně shrnu svoje dojmy, hodnotil bych film jako lehký nadprůměr. Kvituji kvalitní herecké obsazení, humornou stránku věci a ucházející vizuální zpracování. Přesto na mě film působil v mnoha ohledech poměrně lacině a předvídatelně. Škoda, že jsme se nepodívali do dalších 7 světů. V součtu je to poměrně kvalitní zábava, ale vícekrát bych si tento film asi nepustil. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)