Thor

Vládci bohů Odinovi trvalo dlouhou dobu, než ve své říši nastolil mír. Když probíhá korunovace jeho syna Thora, je přerušena vpádem ledových obrů, kteří se pokusí získat skříňku, s jejíž pomocí by mohli dobýt devět světů. To se jim nepodaří a za trest jsou pohřbeni zaživa. Thor prahne po odplatě a Odin krotí jeho zápal a útok odmítá. Horkokrevný nástupce trůnu neuposlechne otcův příkaz a nechá se vyprovokovat k trestné výpravě, jež znovu rozpoutá válku. Odin však nehodlá dál jeho zpupnost tolerovat. Odebere mu veškeré božské schopnosti a za trest ho svrhne mezi pozemšťany, kde má dojít nápravy. Zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Fosterová. Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Nově nastalé situace se rozhodne využít jeho mladší bratr Loki, který začne připravovat zradu. Nikdy neměl lepší možnost ke zničení Thora než teď, a rozhodne se proto rozpoutat za pomoci svých věrných ničivou zkázu na Asgardu i na Zemi. (TV Nova)

Unterschleif

Je to tak na 3 a pol. Pekne komiksové s veľkolepou akciou aj humorom. čo sa mi nepáčilo bola romantika medzi Thorom a Jane. Film som videl s českým dabingom čo ma trochu nasralo a taktiež mi už ide na nervy to 3D ktoré je podľa mňa u takýchto filmov úplne zbytočné a nefungujúce. Je to ale pekný štart. ()

dzules

tak já teda vážně nevím..bral se ten film vážně? nebo nebral?..plusem je teda 3D, to filmu dost přidává, ale ten příběh? dialogy jsou tak béčkové, až to bolí..s tím nic neudělají ani hvězdy jako Natalia nebo Anthony..takže závěr? jadnou a dost. Zlatej Peter Parker nebo iron man ()

IZFNP

3D mi tento raz neprišlo nijak zázračné, dokonca ani nijak zvlášť filmu prospešné. To Chris Hemsworth- to je iná :) Vďaka charizma, vizáži a scenáru si tak Thor získal sympatie hneď na začiatku a časom si postavenie len upevnil. Bad brother Tom Hiddleston potom krásne vytvára jeho opak- priznám sa, Loki si ma získal ešte skôr. No čo bola šanca premárnená, sú ostatné postavy. Obľúbená Natalie Portman ostala len do počtu a spolubojovníci z Asgardu mohli tiež dostať viac priestoru. Réžijne celkom ucelené, jednoduché dialógy dojem nekazia ako to u iných filmov býva, soundtrack "bežný", ale hlavne za zmienku stojí tá pohoda, ktorá z tohto "akčňáku" sála a podarený humor. Ja si to s chuťou pozriem znovu a teraz mi len ostáva tešiť sa na The Avengers- pri čom oceňujem i Jeremyho Rennera, ktorý sa čoby Hawkeye tiež pridá do partie a ktorý si 'zamieril' už tu. ()

PoNoruška

Čekala jsem těžkopádnou epickou podívanou alá „Pán prstenů“, ale objevil se svěží a neotřelý snímek který nepostrádá humor. Asi bych dala tři hvězdy, ale za odvahu vstoupit do nových vod přidávám čtvrtou. ()

Langiis

Velmi povedená Malverovka, kterou jsem viděl ve 2D s dabingem. Film splnil naprosto moje očekávání. Skvělé herecké obsazení, úžasné efekty a mimojiné velmi podařené vtipné hlášky, které mě vážně pobavili. Film by si zasloužil pokračování. ()

figopetan

Příběh je téměř po celou dobu jasně předvídatelný, hlavní zápletka je také několikrát ohraná. Bohužel ani herci filmu příliž nepomůžou. Natalia Portman působí příliž profesorsky a jak to tak u hereček po zisku Oscara bývá další film je bída (že by kandidát na zlatou malinu?) Ani další hvězdné obsazení z filmu neudělá víc jak jednodenní jednohubku, když jsou špatné dialogy, herci se můžou stavět na hlavu a nic s tím neudělají. Hlavní doménou by asi měly být efekty, ale i ty selžou. Scéna s obrovským robotem ve městečku připomíná spíš seriál Strážce vesmíru (Power Rangers). Spojení moderní doby a středověkých bojovníků je jak každoroční průvod Queer v Los Angales. Na druhou stranu dokonalost sama je hudba, stačilo by jen poslouchat a nechat oči zavřené... Doufám, že tento výkřik do tmy bude poslední a nepříjde pokračování.. ()

Anarion

Navnaděn zčásti místním "červeným" hodnocením, zčásti vlastním natěšením vydal jsem se shlédnout další z mnoha filmů dle komiksové předlohy v očekávání kvalitní podívané, avšak první a nejsilnější pocit, který jsem po skončení projekce (samozřejmě včetně závěrečného dopředného odkazu) měl, bylo zklamání. Během promítání jsem nabyl dojmu, že léto je v plném proudu a odpočinkové blockbustery jsou zde, přičemž já jsem se ocitl zrovna na tom nejhloupějším z nich. Nemám nic proti letním trhákům, svůj účel povětšinou splní velice dobře - vydělají, pobaví, odejdou, ale od snímku s přebohatými podklady nejen komiksovými, ale i mytologickými bych čekal daleko více. Pokroucený a okleštěný výsek severského bájesloví, pár až myticky znějících pojmů z vědy, záhadná vládní agentura a něco archaismů (posuzuji dle českého dabingu (přítomného bohužel i v 2D verzi)) nezaručují automaticky kdovíjakou hlubokomyšlenkovost či snad věrohodnost, a spolu s, dle mého až příliš mnoha, situačními cool-vtípky působí celek až příliš "teenagersky". Reputaci Thorovi částečně zachraňují dobré bojové scény, ve kterých, na rozdíl od klidnějších scén, působí triky velice dobře. Trochu se podivuji nad tím, že jsem si během filmu, až na výjimky, příliš nevšímal hudebního doprovodu - nevím, zda to považovat za znak vhodně zvolené hudby či naopak muzikální nevýraznosti. Podobně nevýrazně na mne po chvíli působil i onen zmiňovaný český dabing, který určitě nebyl nepovedený, ale úchvatným bych jej také nenazval. Co mi naopak utkvělo v paměti, byly herecké výkony hlavních protagonistů, a to jak vysoký standard Anthonyho Hopkinse, "chichotavé" přehrávání Natalie Portman, tak průměrnost Chrise Hemswortha. Celkově musím konstatovat, že na Thora se (jednou) podívat dá, ale je nutno se držet jednoduchého pravidla z mé oblíbené české pohádky: "A hlavně nemyslet!" ()

Morton Eucrow

Som sklamany. Mam rad seversku mytologiu, zboznujem komixy, herec v hlavnej ulohe je sympatak, Natalie je moja oblubena herecka... a predsa. Bolo to take banalne, miestami nasilu vtipne, nasilu cool. Skoda. ()

jokerik

Parádní filmový komix (humor, napětí, láska a velký svaly!). Zprvu třeba vynachválit výtvarnou a hudební stránku (foo fighters!) filmu. Poté hereckou, Chris Hemsword, jako hrdinný válečník Thor úchvatný, Hopkins jako přestárlý jednooký bůh taktéž, Tom Hidlleston jako slizká modrá pijavice Loki odporně zdařilý. První film, Kenethe a hned je z něj kinohit. 3D i dabing dopadli celkem slušně: mohlo být hůř. PS: Tyto Asgardy nespojovat s těmi z hvězdné brány. ()

p.i.t.b.u.l

Průměrná, místy slabší fantasy podívaná. Takhle jednoduše můžu označit jeden z nejočekávanějších filmů tohoto roku.Upřímně jsem čekal daleko více a stejně jako mně trochu zklamal Souboj Titánů i zde jsem odcházel s rozporuplnými pocity. Příběh není špatný, má začátek, prostředek a konec. Vše do sebe zapadá tak jak má. Herecké obsazení se mně velice líbilo. Co můžu vytknout a co vlastně rozhodlo o mé nespokojenosti je samotné pojetí. Z takovéhoto nadějného formátu, filmu, který mohl být hitem letošní sezóny se vyklubalo něco, co se nedá popsat jinak než promarněná šance. Odfláknuté kulisy, špatná režie to vše zapříčinilo, že film místy diváka nudí. A to je škoda, protože ostatní pasáže proti tomu vynikají. A tento nepoměr vytvoří cosi nezáživného a divák si to nevychutná tak jak by měl. Škoda. Mé hodnocení je pouze 55%. ()

Ereniss

Tak pěkně zčerstva po příchodu z kina: Po mírně zdupaném traileru jsem čekala větší zlo. Nakonec se ukázalo, že jediným zlem je proklatý dabing. Napnutá jak struna od kytary jsem sledovala, jak se "hezoun" Thor vypořádá se svým bráškou Lokim a ani mě nenapadlo počítat čas do konce, což je dobré znamení toho, že film opravdu bavil. A jako třešnička na dortu byli Foo Fighters, jejichž písnička Walk zazněla při scéně v hospodě a v závěrečných titulcích, čímž jen přispěli k již tak vynikajícímu dojmu z celého filmu. ()

nina_jokker

Vypadá to, že producenti už věděli dopředu, že se natočí dvojka. Jak jinak vysvětlit nahuštěný příběh do zhruba 100 minut. Thor si zasloužil trošku delší stopáž (alespoň o 20 minut víc). Chtělo to jít víc do hloubky. "Vztahu" smrtelnice Jane a nesmrtelného Thora jsem nedokázala uvěřit. René Russo se tam taky moc neohřála (tak 2 minuty na plátně a cca asi 3 věty). I přes výhrady dávám čtyři hvězdičky, protože kde je Natalie, tam je život. :)) ()

booom

Super! Lepe uz to snad ani dopadnout nemohlo. Krasne zpracovani pribehu, ktery propleta dva naprosto rozdilne svety... jak to udelat aby svet Asgardu nevyznel hloupne potazmo uplne debilne? Jednoduse se tomu budeme smat.. povedlo se to ve vsech detailech..tenhle fim mi hrozne sedi a udelal mi ohromnou radost! Je to cool, je to vtipny a je to zatracene pohlcujici! Ohromna radost! ()

Parisée

Jako u všech filmů, ve kterých se objevují původně komiksoví hrdinové, existují i u Thora stereotypy, které k tomuhle žánru prostě patří. Film je jako jiné jemu podobné zoufale předvídatelný, ale u tohohle filmu mi to nepřekáží. Možná je to proto, že film jen strnule nesleduje Thorovu cestu na Zemi, ale film nám stále v bohaté míře nabízí pohled do světa Asgardu. Takže pokud člověka někdy napadne, že by to už chtělo změnu, nečeká na ni dlouho. Chválím efekty, tempo a délku filmu tak akorát. Těším se na avizované pokračování. ()

lobo87

Veľkolepé epické fantasy v neopakovateľnom štýle Kenetha Branagha. Herecký koncert na čele so sympaťákom Hemsworthom, záporákom Hiddlestonom, vznešeným Odinom Hopkinsom, očarujúcou Natalie, či sexi Kat Dennings. Výborný výstup Jeremyho Rennera. Zaujímavý príbeh, skvelá akcia a úchvatná bojová scéna na začiatku (boj Thora a jeho družiny so zmrznutými). Fantastické komiksové spracovanie stvorené pre veľké plátna. Ja som sa s potešením nechal uniesť do Asgardu.. 75% ()

Juri-Sai.

Chápu některé negativní reakce. Ne každý skousne Vikingskou božskou trojku a jejich severskou mitologii v podaní lehce Hi-tech fantasy. Ale podle mého i tak se to dá zhlédnout. Příběh bych přiblížil ke králi Artušovi jeho excalibru a dalekému severu ()

Lastsurvivor

Jako komiksem netknutý, budu hodnotit jenom film. Na něm je pár kladů, jako například město Asgard, ledoví obři, Thorovo kladivo a Anthony Hopkins coby Odin. Je tu ale i pár záporů, podle mě největší chyba ze všech byla soustředit se tolik na Thora, a nechat tak málo prostoru ostatním, jako Lokimu, Thorovým spolubojovníkům i jeho pozemským přátelům. Kdybych to měl srovnat s ostatními superhrdinovskými filmy z posledních let, jejichž postavy se mají potkat ve filmu Avenger, jde o takový zlatý průměr, rozhodně jim nedělá ostudu, ale že by nějak extra vyčuhoval, to se rozhodně říst nedá, tohle téma mělo mnohem větší potenciál. Shrnu-li to ale jako celek, jediná větší chyba je, jak už jsem řekl, přílišné soustředění na jednu postavu, jinak by to ničí, i komiksem proškolené oko rozhodně urazit nemělo. ()

djbarrel

Z hlediska příběhu se jedná o dost šablonovitou story, herecké výkony jsou v pořádku, ale nijak nevyčnívají z průměru. Charaktery a schopnosti postav byli taky celkem nevyužity, nicméně, efekty a jejich podání je špičkové a člověk i když ví že tohle už stokrát viděl se může do příběhu správně zažrat a o to asi jde. 73 % ()

gidziga

Tento film má ďaleko k dokonalosti, všeličo by sa mu dalo vytknúť a možno ho ani neodráža tunajšie hodnotenie ani hodnotenie na iných stránkach, ale ... väčšina ho považovala za takú príjemnú a sympatickú zábavu, že nikomu z nich asi neuškodilo hodiť tam tie 4 hviezdy a ja sa k tomuto stanovisku prikláňam tiež a nehanbím sa pridať ešte tú hviezdu navyše. Možno bol scenár prihlúply a príbeh nekomplexný, no sympatie voči hereckým výkonom, snaha Kennetha niečo z toho scenára predsa len vykresať a podľa mňa krásny soundtrack mi nedovolí film kritizovať. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (více)