Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

Diskuze

jarkolar

jarkolar (hodnocení, recenze)

Ampi

Aha takže lodě byly vcelku dobrá ochrana co? Přece jenom dno má po většinu oceánu pořádnou hloubku a i když by plavali jednotlivě na hladině, tak se nahoru nedostanou, protože kdyby se začali kupit, šli by stejně pod vodu.

na příspěvěk reagoval reccal, Ampi

Ampi

Ampi (hodnocení, recenze)

duckman , JohnyMaSpani

Třeba to využijí do pokračovaní, jestli už něco bylo natočeno. V knize přímo plavat neuměli, ale některí plavali stejně tak jako mrtvá lidská těla a někteři zkratka chodili po dně a občas provedli vylodění.

na příspěvěk reagoval jarkolar

JohnyMaSpani

JohnyMaSpani (hodnocení, recenze)

umí tyhle zetka plavat? počítám, že podle toho co tu psali někteří uživatelé, tak v knize asi neplavali

na příspěvěk reagoval Ampi

duckman

duckman (hodnocení, recenze)

Ištván87

No, ten mne ten puvodni dej prijde docela zabavnej a lepsi. Boje v Moskve, PItt jako veitel cistici jednotky v metru, bitvy o Rude namesti, potom ta sekero-lopata z knihy :DDD, tak ale je zase fakt a treba uz horsi mi prijde ta pointa z tehle alternativy, kdy prezivsi dostanou vyhodu na Zetkama diky zime, ktera e spomaluje, z cehoz PItt udela svuj veliky napad a to brouseni jeho zeny v uprchlickym kempu(kterej by taky vypadal fantasticky :DDD), kde se kseftuje o holy zivot a Bradova zena se prodava, aby ochranila deti, to mi prijde taky fajn, navic by to  bylo zakonceny prej epickou vylodovaci bitvou na pobrezi USA, prej to melo byt neco jako Normandie, jen namisto Hákošů by tam byli Zetka :DDD s jasnym lasem ke dvojce WWZ, kdy se PItt vyda pres cely USA zachranit svou zenu pred brousenim od Foxe, kterej mu prej mel telefonicky navrhnout, aby zustal uz navzdy v Rusku, ze se mu o zenu a deti postara, coz teda PItt mel odmitnout :DDD Takhle to byla v te WHO stamici docela nuda, kdyz to teda musim porovnavat.

na příspěvěk reagoval vegetol.mp, Ampi

Ištván87 (hodnocení, recenze)

karlik4801

Zaplaťpánbůh, že tu píglování Pittovy manželky nebylo. Dost na tom, že stejná zápletka dělala od začátku kravinu z Walking Dead. Tyhle rádobyreálný zápletky fakt nemusím. Zbytečně komplikují děj a nikdy nikam nevedou. Vždycky se jedná jen o scénáristickou svévoli, jak prodloužit děj a zároveň se nikam neposunout. Jestli měl mít v příběhu takovouhle roli, tak je dobře, že ho vyškrtli.

na příspěvěk reagoval duckman

Ištván87 (hodnocení, recenze)

karlik4801

Je to možný. Já byl na konci až překvapenej, že to byl opravdu on. Mám dojem, že na něj nikdy nebyl přímý pohled, resp. na sobě pořád měl helmu, brýle, nebo obojí.

duckman

duckman (hodnocení, recenze)

Ten nepromitanej alternativni konec by byl lepsi s jasnou vazbou na porkacovani, doufam, ze tohle bude mit dvojku, kdyz uz trapas ako Transky maji snad 4 dil.

hatapa

neviem, mne to PG-13 prišlo značne obmedzujúce. Nemusí v každom filme krv, ale tu bolo jednoducho až príliš často vidieť, že kamera zaberá z "bezpečných" uhlov, lebo aby nebolo nič vidieť :) aj na PG-13 tam je pramálo krvi, resp. vôbec žiadna .. zase až takto veľmi sa obmedzovať nemuseli. Ale nevadí, film ako taký fajn, tiež som bol viac menej prekvapený ako sa po tých produkčných problémoch poradil

hatapa

hatapa (hodnocení, recenze)

po tech problemech a prepisovni jsem byl velice prekvapen jak nakonec z toho udelali dobry film...velkej spad hned od zacatku hodne napinave a ja se teda rozhodne bavil....z PG-13 vytriskali co se dalo...doufam ze na blucku bude nejaka DC a pridana bitva o rusko + by sluselo vic krve a nejaka gore scena...ale jak rikam v kine mi to moc nevadilo ta absence krve

rozhodne blockbuster ktery se vedle man of steel IM 3 apod. nemusi za nic stydet

na příspěvěk reagoval maddy

zlattucky

zlattucky (hodnocení, recenze)

Už keď som videl trailer tak som sa tešil na tento film, keďže mám rád filmy so zombie tématikou :-) a veru nebol som sklamaný. Jedinú výhradu mám k 3D verzii, keďže som bol práve na nej v kine. Je to zbytočné a zaraďujem to medzi filmy, ktoré sú zbytočne tlačené cez 3D na silu. Ale inak celkovo dávam 4*

Bluntman

áno, ale takto do detailov som to rozvádzať Tristanekovi nechcel. O tržbách Hollywoodu by sa dala viesť dlhá diskusia, zjednodušene však platí (ako aj uvádzaš), že film musí zarobiť dvojnásobok rozpočtu, aby sa zaplatil/bol ziskový. World War Z je len po jednom týždni (resp. necelých dvoch) od premiéry na to veľmi dobre (priebežných $ 263 worldwide), takže k tým $400 sa nebude mať problém priblížiť dokým skončí jeho púť v kinách - premiéru má rozplánovanú ešte od Júla až do Augusta na viacerých silných trhoch ako napr. Japonsko (zárobky z predaja BluRay/DVD, práva do televízie neriešim. Tam sa síce taktiež nazbierajú slušné milióny, ale na pokračovanie majú vplyv poväčšine len tržby z kín). Pri uvádzanom rozpočte $190 (x2 = $380 potrebný zárobok) to akurát vychádza, aby nebol v strate. A nakoľko má záujem o pokračovanie aj sám Pitt, ktorý navyše vlastní aj spoločnosť Plan B + námet knihy zďaleka nebol vyčerpaný ani len z polovice, tak odklepnúť pokračovanie nebude veľký problém. Ale samozrejme sú to len moje dojmy z doterajšej situácie. Jedno je však isté, ten prepadák, ktorý všetci filmu ešte pár mesiacov dozadu predpovedali sa rozhodne nekoná, práve naopak.

Bluntman (hodnocení, recenze)

Řeč byla o rozdílu tržby/výdělky a o tom, kolik je třeba vydělat z kin, aby byl projekt ziskový a mohla vzniknout pokračování jen na základě toho, jak si snímek vedl v kinodistribuci. Asi tolik k Shadwellově typické demagogii a potřebě rádobyzasvěceně komentovat něco mimo téma.

PEZ

PEZ (hodnocení, recenze)

Shadwell

Urcite sa da suhlasit s tym, ze studia velakrat vykryju stratu z kin prave predajom Bluray, DVD a televiznymi pravami (pripadne merchandisingom). Ovsem je otazne, ci kazdy jeden film, ktory ide do kin zarobi vzdy trojnasobok toho co v kinach prave na Bluray, TV, etc. Tam by som bol s tym tvrdenim opatrny. Existuju nejake detailnejsie statistiky o tomto? Na the-numbers.com su len ciastkove udaje. Dva priklady - Green Lantern a John Carter. Rozpocty mali 200, resp. 275 mil. USD. Zarobili v kinach "iba" 231, resp. 282 (cize dost velka strate pre studia). Predaj DVD v US iba 20 mil. USD pre oba filmy. Samozrejme ked priratame Bluray, predaj vo svete a TV, tak sa to mozno pretavi do zisku, ale to varime z vody...podla mna su schopne si takto privyrobit iba tie najvacsie blockbustre, alebo kultovky typu Dredd, ktory v kinach zarobil celosvetovo 40 mil. USD, ale len v US zarobil na dvd dalsich 10 milionov. Budem rad, ak sa mylim.

Shadwell

Shadwell (hodnocení, recenze)

"Uvádí se, že je třeba utržit alespoň dvounásobek nákladů, aby se projekt stal ziskovým." Stačí naopak pouze třetina! Protože obrovský peníze jdou z televize, bluray ap. Řekněme, že nějaký film X stál 200 M vč. reklamy. V kině vydělal 60 M, z nichž 30 M jde kinařům a 30 M producentovi. Na televizi, bluray ap. vydělal trojnásobek toho, co utržil v kině, tedy 180 M. Více k tomuto trojnásobku, se kterým se málokdo obtěžuje počítat a pak básní o nějaké krizi studií, viz Ekonomika Hollywoodu od Epsteina. Celkem máme tedy 180 M + 30 M a film je ziskový. A to přes to, že v kině utržil pouze třetinu z nákladů. Není tudíž pravda rozšířený omyl, že film musí vydělat dvojnásobek nákladů, aby se stal ziskovým.

na příspěvěk reagoval PEZ

Tristan Rafael

Tristan Rafael (hodnocení, recenze)

Bluntman

Ups... tím pádem produkce moc v kladných číslech nebude, co? Kolik myslíš , že musí být uvedeno na BoxOfficeMojo, aby mohli býti spokojeni?.. když se zeptám takhle blbě :)

Bluntman (hodnocení, recenze)

Tristan Rafael

"Gross", uváděný na BoxOfficeMojo, neznamená "výdělek", nýbrž tržbu z domácích a světových kin. Je třeba vzít v potaz, že si kina berou skoro polovinu, plus je otázka, jestli je do oněch 190 milionů za náklady započítána i reklama. Uvádí se, že je třeba utržit alespoň dvounásobek nákladů, aby se projekt stal ziskovým.

na příspěvěk reagoval Tristan Rafael, maddy

Litsarch

Litsarch (hodnocení, recenze)

Arbiter

Protože WWZ byla od začátku zamýšleno jako trilogie a Brad Pitt uvedl, že „v knize je pořád dost materiálu. Do prvního filmu se nám z ní podařilo dostat pouhý zlomek".

Arbiter

Arbiter (hodnocení, recenze)

Spoilery. Proč hned dvojku? Takhle je to fajn. Když už, tak jiný příběh úplně odjinud. Kdyby byla dvojka, určitě půjde o umělý natahování typu " Zekové si začínaj zvykat na naše preventivní očkování"

Jo, kdyby úplně změnili námět a druhej díl udělali například o tom, jak hledají možnosti uživit roztříštěnou společnost nebo zakládaj kolonie mimo planetu Zemi.. to by šlo :)

na příspěvěk reagoval Litsarch

Tristan Rafael

nenatočil, ale pokiaľ viem tak do World War Z išiel od začiatku s tým, že to má byť trilógia .. o ktorej sa síce kompletne prestalo hovoriť, keď začalo mať nakrúcanie World War Z tie neslávne známe problémy, a spory s režisérom, štúdiom a neviem kým ešte, následne preloženú premiéru z decembra 2012 na jún 2013  (čo sa na koniec ukázalo ako veľmi dobrý ťah) a viac menej všetci ešte donedávna čakali prepadák .. znova sa začalo hovoriť o trilógii až po prekvapivom úspechu a zárobkoch ;) ak by si chcel pár info v češtine tak je môže pozrieť aj tu http://fandimefilmu.cz/clanek/3088-svetova_valka_z_jak_to_vypada_s_pokracovanim

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech