Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

Diskuze

erased

erased (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

a to zmiňovali i ve filmu nebo jen v knize?

a ještě jeden dotaz: byly i v kinoverzi v reportáži na úplném konci sestříhány záběry z té slavné bitvy o Moskvu? Pořád mám ještě naději že někde vyjde ale jestli to byla od tvůrců náplast za to, že se do finálního sestřihu nedostala, tak mi ta naděje asi nevydrží..

na příspěvěk reagoval Ištván87

hatapa

hatapa (hodnocení, recenze)

zrovna to jak se mohl dostat do letadla bych moc neresil bylo jasne videt ze ho privolala tim nakladovym vytahem a do toho nakladovyho prostoru se mohl dostat nekolika zpusoby// to jestli vrtaji tyhle veci lidem hlavou....?!

janejo

janejo (hodnocení, recenze)

Při tak krátké inkubační době je nemožný, aby se nákaza rozšířila po celém světě. A nechápu, jak se ten jeden zombík dostal na palubu letadla?

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

retrix

retrix (hodnocení, recenze)

Taky jsem byl mile překvapen, první polovina filmu má rozhodně říz a trvale akční spád. Od přistání u střediska WHO už ta gradace pomalu ale jistě klesá, avšak co je dneska dokonalé. Trošku více a to dost jnelogické je, že obdrží satelitní telefonek na pokec s rodinkou a přitom když už je to jediný týpek na záchranu lidstva spolu s tím doktůrkem, který padne hned za vlast, tak ani nedostane spojení na toho šéfíka, co ho tam vysla,l a když už s ním chce Brad mluvit, tak mamča musí běžet z kajuty za ním kdo ví kam, to nějak nedomysleli naši scénáristé. A dále nevím, jak to je vyřešeno v knize, ale ve filmu je u zombíku nedořešen jeden malinký detail. Čím se vlastně živí, nebo, co je udržuje na životě, nějak se to ve filmu opomenulo, divák je přeci jen šťoural..

Uživatel retrix smazal svůj příspěvek.

Uživatel mojedatabaze smazal svůj příspěvek.

Fujara777

Fujara777 (hodnocení, recenze)

Dobré, taký nadpriemer. Osobne sa mi páčila viac časť do pristátia lietadla vo Wallese, pretože potom, to začalo byť príliš klišéovité. Konkrétnejšie išlo o vývoj jednotlivých situácií, kde hrozilo Gerrymu už - už smrteľné nebezpečenstvo, ale my sme už vedeli, zo stovky filmov predtým, ako sa to skončí (napr. vyberanie páčidla  s mŕtveho nemŕtveho zatiaľ, čo sa oproti rúti zombčo). Ale tá prvá časť, áno. Vzťah ku Gerrymu a jeho rodine som si vytvoril, to bolo pekné, už tam sa pomaly strih zrýchľoval, takže napojenie na akciu bolo plynulé.

jjlukas

jjlukas (hodnocení, recenze)

Dost dobra kniha a celkom slusny film ale kazde dielo je o niecom inom a spojuje ich fakt len nazov.Inak pre mna kazdy zombie film v cervenom hodnoteni je celkom slusny film takze ak planuju dvojku tak nech je tam par scen z knihy kde armada bojovala proti hordam alebo ta zena co utekala cez les a jej jednotka uz bola mrtva alebo ten slepy japonec ako ich likvidoval v lese.bolo by tam dost priestoru aj pre ine postavy

JanMarek

JanMarek (hodnocení, recenze)

Super film. Paráda že už se počítá s dalším dílem, třeba jich nakonec bude i víc. :)

maco622

maco622 (hodnocení, recenze)

Až niekedy pôjdem na nebezpečné miesto, kde je predpoklad že neprežijem ani jednu noc, určite nepôjdem s B.P., s ním človek neprežije ani prvú minútu v zóne ohrozenia. Horší bodyguard je asi už len K. Costner (vzhľadom k tomu ako dopadla W. Houston)

na příspěvěk reagoval Ištván87, Kobain

duckman

duckman (hodnocení, recenze)

Dlee

Stejnej , je tam asi 6 minut naivc, ale je to uplne na kasi stejny, jen par jakoby kousancu, jinak uplne na hadry stejny.

Johnnyka

Johnnyka (hodnocení, recenze)

Oprava pro týpky v zajímavostech:
Hercules C-130 je schopen odstartovat z letadlové lodi a dokonce i z kratší vzdálenosti za pomocí startovací raket(y) na pevné palivo JATO.

Co se týče doletu 5000 mil, to taky není nemožné, stačí přídavné nádrže a potřebné aditivum do paliva.
Z hmotností letounu a použitelností se dá taky dobře pracovat, jen si vzpomeňte na nedávno uvedené úpravy pro Letoun Airbus A-319 jako "létající nemocnice" české armády. Dá se říci, že novější verze letounů jsou lehčí a dolet se většinou pro veřejnost udává kratší.

Uživatel Johnnyka smazal svůj příspěvek.

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Tak ono by dávalo logiku, že když draze natočený materiál z prvního filmu skončil na podlaze střižny, budou se tvůrci snažit ten materiál použít pro druhý díl. Vždyť mají natočených možná nějakých 40 minut. S tím už se pracovat dá:)

na příspěvěk reagoval Wacoslav1

Virová nákaza ve filmech