Marsik

Na film jsem se těšil a měl jsem velké očekávání. Už jenom proto, že film byl (v době, kdy jsem ho objevil) na 7. místě mezi nejlepšími filmy a 93% k tomu. Takže jsem si řikal, že to bude pecka jako hrom. Ve skutečnosti to zas tak mega velká pecka nebyla. To, že se bratři utkají proti sobě, je trochu klišé. Zápasy bojovníků bych rozhodně méně prostřihával (např. jako ve filmu Undisputed 3). Děj byl na můj vkus moc plitký a táhlý. I když v momentě, kdy se na scéně objevil Nolte, tak mi ho bylo chvílema líto (myslim jeho postavy) a emoce hrály svoje. Jinak hlavní trojka (bratři a otec) zahrála poměrně dobře. Závěrem bych ještě dodal...kdyby nebyl film tolik favorizován a vynášen, tak bych ho hodnotil jako velmi zdařilý. Ovšem pokud měl tento film předčít filmy o Rockym, apod., tak to se nepovedlo. Možná, že pokud by měl film svižnější tempo, více napětí, větší grády a méně prostřihů, byla by to špička ve svém oboru. Takhle je to za 80%. ()

F.man

Na první pohled silný film, který je schopen svým dobrým řemeslným provedením oklamat diváka, zvláště když ho takhle podporuje silně prvoplánový scénář. Ve skutečnosti jde ale "jen" o lehce nadprůměrné sportovní drama, které sráží zejména přehnaná patetičnost. Gavin O'Connor vlastně na obyčejný film používá všechny osvědčené metody žánru, přidává, přidává, a místy to už na mě hodně přehání. No na 90%, to vám vážně nevím nevím. Zahráno je to však bezchybně o tom žádná. I think I liked you better when you were a drunk. ()

salisbury

Výtečný, emočně napjatý film, který nenechá Vaše city zhasnuté i rozsvítí je jak bojovou pochodeň. Brilantní Nick Nolte, úžasný Joel Edgerton a nelítostně skvělý Tom Hardy. Ufff a teď si jdu utřít slzy. ()

berny2468

I přes vysoké hodnocení jsem neočekával něco tak skvělého. I když zde bylo hodně klišé chvílí, které jindy moc nemusím, ale rady mi to nevadilo. Herci byli zvoleni a zahráli to skvěle, hlavně Hardy je vážně výborný herec. MMA je skvělý sport hlavně na sledování a když se natočí film o tomto tématu a je to takhle skvely, tak nejde dát nice jiného než 90%. ()

Anchi

Dobře, konec opravdu úžasnej a rozhodně klobouk dolů reálné předloze (jestli se to tak dá říct), rozhodně s každou přibývající minutou mě to bavilo víc a víc. Hardyho herecká performance byla naprosto bez chyby - nikdy nezapomenu na to, kdy jsem zrovna říkala, že bych ho chtěla vidět se usmát a on po nás hodil ještěrčí úsměv madmana :-), Edgerton si to taky dával s naprostým přehledem. Fighty byly taky moc pěkný, co můžu tak jako naprostej lajk o martial sports ocenit. No ale, mám nějaký ale, který tak úplně neumím pojmenovat. 4,25* ()

FFilipCZ

No já nevim...abych byl upřímnej, je mi líto tomu dávat jen 3*, když tu vidím ty chválozpěvy. Ale prostě si nemůžu pomoct. Byl jsem hodně zvědavý, jak budou vypadat ty zápasy v kleci a popravdě ta kamera nebyla dobrá - kolikrát jsem ani nestihl postřehnout co za chvat, páku nebo útok zrovna dělá. O předvídatelném ději ani nemluvím. Hned jak jsem se dozvěděl, že Brendanovi maj zabavit dům, bylo mi jasné, že to vyhraje..a že ve finále bude s bratrem. Ale OK, pár soubojů jsem celkem intenzivně prožíval, i přesto dávám hodnocení jaké dávám. ()

Kryton

Rodinné(bratrské) drama na pozadí ultimativních zápasů. Rodina Hardy-Edgerton-Nolte hraje perfektně. Hlavně pak Hardy vypadá neuvěřitelně a už se nemohu dočkat The Dark Knight Rises. ()

ledzepfan

Ono je to tak dobře nadhozené a rozkreslené, že se to nakonec zákonitě muselo dostat do bodu kdy to samo sobě dalo tak trochu šach mat. Brendan řeší situaci které divák tak nějak vnitřně rozumí a Tommy se zase rve s démony tak silnými, že mu jeden musí fandit.. Vše šlape až do bodu kdy se tyhle dvě linky energicky střetnou v kleci a sebelepší scénárista z tohodle kulervoucího zápasu nemůže vybruslit jinak než s trochou toho zkratkovitého pathosu v náplni propisovačky.. MMA je příjemné oživení boxerského dramatu. Tím spíš, že real box je mnohem větší nuda než nám desetiletí namlouvá Rocky (nic proti němu) a i když i MMA je pro diváka z velké části jen přiteplené mazlení se dvou svalovců na podlaze, pořád je ta dynamika diváčtější (jak reálně tak filmově)....EDIT: tvl, ono to mělo 140minut? Tak to klobouk dolů protože mě to uteklo jako slabá hodinka a půl. ()

baribal

Prostě nemohu začít jinými slovy, než že je to kýč. Dva bratři - jeden americký voják z iráku s pohnutou minulostí - druhý učitel, kterému kvůli krizi hrozí vyvlastnění domu - jejich dětství bylo nešťastně, kvůli násilnickému otci ze kterého se vyklubal milující otec. První polovina filmu je trochu roztahaná a snaží se představit oba bratry zvlášť, co se týče provedení nemám co vytknout, ale v případě dollar baby jsem byl hluboce dojat od samotného začátku. Druhá polovina plná testosteronu je o poznání rychlejší a emocí je v ní mnohem víc. Překvapilo mě, že i klecové souboje mohou být tak zábavné, z filmového hlediska mám radši box. V něm je více taktiky, pravidel a řekl bych, že trenér během zápasu hraje větší roli. S výjimkou finálového souboje toma hardyho, byly jeho soubje věru rychlé, ale neřekl bych nudné. Naproti tomu když byl v kleci Brandon, tak to vzdy byly pekné nervy, v semifinále jsem byl celkem dojat.. a finále? byl to kýč a bylo předem jasné jak bude finale vypadat a jak skonci, ale i tak to bylo k slznám dojemné. ()

VojinRyan

Ďalšia dráma z prostredia boxu ( presnejšie MMA ). A musím povedať, že som bol veľmi prekvapený. V tomto filme je viac emočných situácii ako fightov. Ale režisér si všetko šetril nakoniec. A urobil dobre. Pomalejší začiatok, ktorý vystrieda tréningový stred a neskutočný koniec. Ale či je to lepšie ako Rocky?? Asi nie. Ale je ťažké natočiť niečo podobné a Gavin O'Connor to urobil veľmi veľmi dobre. A to nehovorím o hudbe. Perfektná. Doporučujem vidieť. ()

fannah

Naprostá bomba.. famozní skladba scénáře a režie, dokonalá hudba a neuvěřitelně uvěřitelné herecké výkony všech zúčastněných... film roku 2011 ()

Krissty

Chvíli mi trvalo, než mě film plně pohltil a já si ho začala pořádně užívat. Opravdu nevím, kdo z hlavní trojky předvedl nejlepší výkon.. Joel Edgerton, Tom Hardy nebo Nick Nolte? Možná o trochu výš pro mě byl Tom Hardy, který předvedl něco opravdu skvostného! Hudba je skvělá, nápad taky a od půlky filmu, kdy začnou skutečné zápasy, je to zážitek. Původně jsem chtěla dát 4*, ale za ty silné emoce, jaké ve mě Warrior zanechal, si zaslouží maximum! Bohužel si ale nemůžu odpustit srovnání s Wrestlerem, který je pro mě ještě o kousek výš :) ()

JimWayne

Absolútna jednotka za rok 2011 ktorá mala na oskaroch dominovať bola odignorovaná celou akadémiou.Cez kvalitnú réžiu,výborný scenár ,neskutočné herecké výkony ktoré si aspoň nomináciu jednoznačne zaslúžili.Tom Hardy a Joel Edgerton ukázali že sú skvostnými hercami.Po ich boku Nick Nolte ktorý kraloval a oskar mal skončiť v jeho rukách.Len nechápem prečo mal práve tento film tak slabý finančný výsledok v kinách. ()

NinonL

Tom Hardy se mi v roli rozervaného válečného veterána líbil. Joel Edgerton jakožto učitel a otec rodiny už méně. A Nick Nolte jako jejich chybující otec nejméně. Filmů, kde vítězí ti správní, je strašně moc a v podstatě to není o ničem jiném, než o drsné nakládačce. Takže za mě průměr. ()

Paxxx.cz

Jak se říká nejlepší příběhy píše sám život a tenhle film je toho jasným důkazem. Tom Hardy mě opět nezklamal a za jeho filmového bratra Joela Edgertona rozhodně taky palec nahoru. Jednoznačně mě dostal především strhující záběr plný emocí a celkově všechny boje v kleci byly skvěle natočené. Pro mě naprosto určitě nejlepší film roku (především díky Hardyho) 10/10... ()

SaNcHeZ_cz

Jak Tom Hardy srovnal všechny do latě a ještě přitom řešil osobní rozkol. Warrior je nadmíru povedeným dramatem, které nejen že nabízí výborně zpracované zápasy, dokáže nadchnout i silnou osobní stránkou. Se superlativy bych byl opatrnější, každopádně kromě několika zaškobrtnutí v závěru a předvídatelnosti hlavní dějové linky nelze filmu nic vytknout. Skvělé obsazení, hlavně Hardy, jen dokazuje, že se problémy nemusí řešit jen slovy. Někdy je totiž potřeba dát se do boje. Jestli Hardy dostane ve třetím Batmanovi podobně dobře napsanou postavu Banea, s Batmanem se můžeme rozloučit. ()

RasputincZ

Film těží z dobře napsaných postav obou bratrů, kteří jsou naprosto opačné povahy a projevuje se to v jejich chování i stylu boje. Zatímco Brendan je spíš citlivý a houževnatý, Tommy zobrazuje běsnící zvíře, které v kleci své protivníky mlátí do bezvědomí. Přesto žádná postava není napsana černobíle, Tommyho chování se vzhledem k okolnostem dá pochopit. Další věc jsou zápasy, které působí brutálně a efektivně. Skvělé gradující závěr s výborně zvolenou skladbou od The National pak vymáčkne pár slz i z těch největších cyniků. Intenzivní pecka se společenským přesahem bez jediného hluchého místa, skvěle zahrané (Nick Nolte by mohl teoreticky dostat nominaci za vedlejší herecký výkon). Zkrátka šleha, která se musí vidět. Závěr mě citově naprosto sejmul, možná za to může fakt, že The National poslouchám už několik let, ale zkrátka pár, no víc než pár slz ukáplo. Viděno 3x během 24 hodin a Tom Hardy bude Batmanovi v létě více než hodným soupeřem. A ty řeči o klišé a neoriginálnosti jsou naprosto mimo mísu. Sportovní drama se bez klišé neobejde ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot