sonnak

Stát v ringu proti Hardymu a slyšet od trenéra: "Uklidni se... Beethoven!", asi bych si začal klepat na čelo. Špičkově zvládnuté klišé, což ale není nijak na škodu. Však je to klišé z určitého důvodu - protože funguje. Využít se toho snaží každý druhý, takhle skvěle se to povede jednou za pár let. Bravo. ()

snoopik

nesnáším boje, zápasy, mlácení a uzemňování soupeřů ... nicméně finální gradaci jsem emocionálně nezvládl ... příběh plný zkoušek mezilidských vztahů ... ()

GodComplex

OK, natocene to neni spatne, ale neni to nahodou naprosto tradicni fighticka, kterych zde uz byly desitky? Navic co se samotnych boju tyce, zadna slava. Souboje v Kung-fu filmech v sobe maji poetiku a krasnou choreografii, podobne filmy jako Bloodsport maji zase podstatne zajimavejsi a variabilnejsi bojovou sestavu. Tohle je jen banda podobnych bouchacu, kteri ze sebe pochybnym zpusobem vymlati dusi. A jeste s tak klisoidni a predvidatelnou omackou okolo. Dobry, ale zadne extra terno v tom vazne neni. 6/10 ()

Popluh

Archetypální, předvídatelné, plné přepáleného patosu a hlavně jasný důkaz toho, co všechno sportovní film unese. Gavin O´Connor si diváka zkušeně vede po celou dobu filmu až ke konci, který sice tušíte přibližně od páté minuty, ale stejně vás položí na záda a zkroutí srdeční sval. Tom Hardy je zvíře. ()

Macejko

Million Dollar Baby. Teda pardon, Five Million Dollar Emotional Hardcore Motherfucker. Tak gigantický hype doslova zo dňa na deň ma zastihol nepripraveného a mňa prepadol strach, že sa na ňom opäť nepoveziem. Bál som sa zbytočne. Warrior je úžasný. Jednoduchý príbeh pretavený na ukážku najvyššej režijnej a hereckej ligy. Už dlho som nikomu nefandil tak, ako Edgertonovej postave. Už dlho som nevidel z herca sálať také nebezpečenstvo, ako z Toma Hardyho. A už dlho som nezažil rok tak naprataný brilantnými filmami, ako 2011. Povedal niekto "Fighter"? Pri všetkej úcte k jeho kvalitám, toto si s ním vytiera každý mysliteľný otvor. ()

Lum3n

Warrior není dokonalý film. Naopak nedokonalost a nedotaženost některých pasáží a dějových linek je jednou z nevýraznějších charakteristik filmu. O originalitě nemůže být ani řeč, jede se podle zavedených postupů a děj lze snadno odhadnout na dlouhou dobu dopředu. Přesto to ale funguje. Některé pasáže jsou ve filmu navíc, některé působí minimálně zvláštně, ale ty, na kterých má film stát a o které se má opírat působí tak jak mají. Celkovému dojmu navíc napomáhá neotřelá kamera a kvalitní hudební podkres. Takže ano, jedná se o hype, ale zárověň o solidní boxerské/rodinné drama, které stojí za to vidět. ()

numi

Fuck! Rocky je mrtev, ať žije..? Být u filmu z ringu dvě hodiny na vážkách, kdo vlastně který zápas vyhraje? WTF!? A emocionální Hirošima ze druhé poloviny filmu? Něco fantastického. Halda žánrového klišé umocněná na druhou, naplácaná jedna za druhou, ale tak řemeslným a výjimečným způsobem, že jí totálně podlehnete. Warrior je Láska nebeská filmových ringů a film, který po dlouhých sedmi letech mění můj osobní Top10. ()

Vojcl

Velké překvapení. Nesmírně zdařilá arénovka, která sice opakuje zaběhnuté postupy a klišé žánru, jaké už známe z Rockyho, Těžké váhy, Fightera a jiných snímků, ale přesto dokáže diváka přibít do sedačky a v závěru si oba hlavní hrdinové chtě nechtě vynutí vaše sympatie. Ačkoli ani jednu z ústředních postav nehraje žádný skutečný zápasník, tak jednotlivé souboje jsou natočeny velice profesionálně. A i když hlavním hnacím motorem příběhu jsou brutální zápasy v ringu, děj samotný vůbec nepůsobí jako vata a to se cení :-) ()

erased

Po skvělém Fighterovi a božím Wrestlerovi jsem od tohoto přírůstku do zápasnických dramat příliš nečekal, obstát proti hereckému koncertu prvního a přesahu druhého se dalo jenom stěží. Obzvlášť když mi ani jeden z hlavní dvojice nebyl sympatický ani co by se za nehet vešlo a když se příběh jevil jako na sto procent vykonstruovaný a těžící ze současné módy MMA. U první poloviny jsem proto spíš skřípal zubama a doufal že Nick Nolte dostane víc prostoru než jen převyprávění Moby Dicka. To se nakonec ve druhé, zápasnické části vyplnilo (ironicky právě skrz bílou velrybu). Čím mě ale Warrior opravdu dostal byly právě perfektní zápasy. Přestože MMA nesleduji, zdejší podání mě přesvědčilo o tom, že v kurzu je zaslouženě a především Koba a boj s ním se mi z paměti jen tak nevytratí. Samotné zápasy byly sice predvídatelné jako facka a to včetně závěrečného, ale moje sympatie si dva bratři nakonec získali. Na kvality ani jednoho ze zmíněných konkurenčních filmů Warrior sice nedosahuje ale popral se s nimi důstojně. ()

edy66

Předem musím říct, že nejsem příznivec zápasů MMA. Dobře namíchaná směs sociálních a válečných traumat s přiměřenou dávkou klišé a funguje to perfektně - ostatně bez těchto věcí by to v americkém filmu nefungovalo. Velmi slušné herecké výkony ( Tomu Hardymu jsem to prostě věřil ) a skvělá režie. Prostě jsem se od televize celou dobu nehnul. Za mě 85%. ()

zipper111

Jak by řekl sportovec: "Tak určitě, člověk musí mít to štěstíčko, jít tomu pořádně naproti, protože každej to chce vyhrát, Grimm dog to chce vyhrát á, Tommy to chce vyhrát... Koba to chce taky že jo vyhrát, taky Brendan to chce vyhrát...No á... na to je zapotřebí trochu toho srdíčka á...taky je důležitý postarat se vo rodinu á....ať už svojí nebo svýho bra.........?.... Tak určitě, filmu to buď nemusíte žrát a dvě a půl hodiny si jen nadávat na pěkně kýčovitý příběh a lá Rocky IX á...." nebo se prostě můžete nechat strhnout skvělými herci, výpravou, stylem natočení, zápasy a celkovou atmosférou Warriora, záleží jen na vás.... Tak to určitě! 5* ()

rarak

Další z filmů, kde hlavní hrdina v ringu (kleci, aréně, ...) snese ku*evsky hodně a díky tomu kráčí trnitou cestou k vysněnému cíli. Naštěstí ale také umí dávat rány, takže jsou jeho úspěchy docela uvěřitelné. Na své trnité cestě se navíc setká se svým bratrem, který víc než slova používá pěsti, a je to rozhodně zajímavá podívaná. Hrdinův bratr je celý film krásně nas..štvaný, také na jeho ženu je radost pohledět, ředitel školy i studentíci zapáleně fandí... jen ta realističnost občas trochu pokulhává, proto nedávám "za pět". Ale pořád jsou to "lepší čtyři":) ()

kaylin

Začínám mít vážně pocit, že není možné natočit špatné boxerské filmy. Z poslední doby je jich možné jmenovat několik. "Million Dollar Baby", "The Fighter" anebo "Rocky Balboa". Ani jeden není vyloženě špatný, každý má v sobě něco, co z něj dělá naprosto jedinečný zážitek. Nejinak je tomu v případě filmu "Warrior", kde sice nejde o box, ale o bojová umění, rozhodně má film však blíže k boxerským filmům, než nějakým karate či kung fu béčkům. Zápletka zní trochu provařeně. Dva bratři, kteří mezi sebou nemají nejlepší vztah, se chtějí dostat na velmi dobře placený turnaj. Každý má své dobré důvody. Jeden se spojí i s otcem, který se na ně v mládí vykašlal, ale chce ho pouze jako trenéra, nic jiného ho nezajímá. Chce vyhrát a jeho otec je nelepší. Druhý potřebuje oddlužit rodinu, a tak se z praxe učitele fyziky vrací do klece ringu, kde si chce trochu přivydělat. Je to jediné co kromě učení umí. Film trvá více jak dvě hodiny, ale rozhodně jsem se ani chvíli nenudil. Kromě toho, že jsou zápasy celkem dobré, i když nijak převratné, je to hlavně proto, že herci zde mají skutečně doslova koncert. Nick Nolte a Tom Hardy jsou skvělý a v jejich společných scénách se jen divíte, jak to dokonale funguje, i když tedy rozhodně nesledujete scény plné lásky. Boxerské filmy jsou vždy o hereckých výkonech. Tohle byla prostě nádhera sledovat. Doufám, že časem přijde zase něco podobného. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/warrior-x-ms-1-sibir-5x-rychle-zbesile.html ()

milicjant

Hodně mrzí absence krve a naopak přítomnost skotačících školáků i s ředitelem (fakt mě srali). Mít ve filmu tak delikátní postavu jako je ta Hardyho, ať už jde o málomluvnou, ublíženou povahu nebo mohutné trapézy a k tomu poctivé rage sekvence, aniž by se země okolo zbarvila do ruda, paradoxně docela bolí. Zvlášť když už (zde párkrát vzpomenutý) Scorsese ve své černobíle ódě na člověka používal místo krve litry čokolády, aby jejím přihodným odstínem ještě zdůraznil násilnost a nevyrovnanost De Nirova charakteru. Mluvit potom o Warrior, i přes jeho technickou našlapanost a bestiálního Hardyho, jako o filmové senzaci, mi přijde furt nadsazený. /// Jenom drobný edit: výtky zůstávají, ale to závěrečné bratrské citové vyznání uprostřed klinčů a vykloubených ramen ve mě třetí den neuvěřitelně roste, počítám, že brzo ztratím něco ze svého ostří a hodnocení půjde výš. Jak napsal Gimp, je to hodně o chlapskym srdíčku. ()

Pilec

Ještě před shlédnutím traileru jsem si musel otevřít žebříčky nejlepších filmů a přesvědčit se, že mě nešálí zrak. Opravdu se tomu tak stalo. Je osmý v pořadí. Samozřejmě jej oproti ostatním hodnotilo stále málo uživatelů, ale myslím si, že se o svoje místo tolik bát nemusíme. Děj je tedy místy možná až moc podle amerického gusta, některým by mohl připomenout i veterána Silvestera v Rockym, ale je v tom něco více... Jedním slovem: Bomba! Tak snad mu to vydrží. ()

Makky

Warrior strhne, zaryje sa pod kožu! Napriek dosť do očí bijúcemu symbolizmu, napriek krásne predvídateľnej šablóne bez nejakého prekvapivého okamihu v celom priebehu, má tento film presah. A zasluhuje si stopercentnú pozornosť. Hlavne za tú dynamiku, hlavne za to finále! ()

Tony.cs

Dnes 11. prosince 2011 měním svou Top10 nejoblíbenějších filmů. Mrazilo mě v zádech a vytryskly mi slzy. Úžasný film !!!!!!!!! I kdyby to mělo být jen kvůli tomu konci. Všechny běsy, všechno zlo, nevraživost i láska v jediném finálovém zápase. V jednom z mála filmů, který má velkou duši i přes minimum parády. Vřele doporučuji tento film každému. A směju se Oscarům. Už v minulých letech jsem pozoroval jak ceny akademie dostávají většinou nesprávné filmy a nesprávní herci. Tento film měl jedinou nominaci, a ani tu výborný Nick Nolte neproměnil. Od teď uznávám jen své ceny. Ceny filmů opravdových a plných. ()

SarumanKo

Rýdzo chlapský film, ktorý z nenápadnej rodinnej drámičky vygraduje do veľkolepej a nesmierne silnej boxerskej bomby. O'Connorovým mottom bolo bezpochýb "v jednoduchosti je krása" a stavil všetko prakticky na jednu kartu, avšak krok to bol správny a Warrior sa stal znamenitým filmom. Je to príbeh nie o dvoch, ale o troch nesmierne utrápených a nešťastných mužoch, z ktorých každý má svoj vlastný, uveriteľne prepracovaný psychologický svet, svoje klady a zápory, početné a rôzne dôvody k diváckym sympatiám a neviem sa rozhodnúť, ktorý z trojice predstaviteľov podáva úchvatnejší výkon. Napriem tomu ale Warrior nie je realistický, hoci veľmi šikovne pracuje s tisícročnými klišé, v závere trochu vymäkne (nie emocionálne, ale príbehovo) a stanoví, ktorý z bratov je "zlý" a ktorý "dobrý", čo mi osobne prišlo ako jediný nedostatok inak perfektného filmu. Čuchám Oscarov? Alebo je to len zbožné prianie? (9/10) ()

Alementina

Dlouho jsem se na tento kousek chystala, stažený jsem ho měla nějaký ten pátek, ale pořád jsem odkládala shlédnutí, nakonec jsem si řekla, ze by to mohla být výborná tečka za letošním filmovým rokem, po té překvapivě dobré loňské tečce The Town a musím se pochválit za tohle rozhodnutí. První hodina filmu je sice tříhvězdičkový průměr s tím obehraným klišé, ale dá se to skousnout bez přemáhání, ale to co se děje, když se začne zápasit...seděla jsem přikována k monitoru... a i když i z traileru je jasné, kdo je ve finále, tak jsem si ty zápasy neskutečně užívala.... Jo, fakt musím začít chodit na ten cardio kickbox! Jinak dokonale vybraná závěrečná píseň a úžasný zabejčený výraz Toma Hardyho. Je to sice slabších 5*, ale přivřu oko, já jsem spokojená se zakončením svého filmového roku 2012, že jsem i komentář dala s diakritikou a že to byla fuška :) ()

vorheese

Když někdo hodnotí film Warrior nízko, skoro vždy mu vyčítá předvídatelnost a klišé. Já mu dávám plnou palbu ze stejného důvodu. Gavin O'Connor se natáčením předvítalného scénáře plného klišé vrhl na velmi tenkou hranu, kde by každé uklouznutí znamenlo přistání ve filmových břečkách. Jenže on úspěšně dobalancoval až na konec, kde se za odměnu jeho film stane nadčasovou klasikou. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot