Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Inspektor Klubíčko (M. Donutil) rozplétá případ vraždy známé pražské lichvářky Zacharové. Žena byla ve svém bytě zastřelena a podezření padlo ihned na jejího o dvacet let mladšího manžela (T. Töpfer). Není divu. Žena totiž držela muže velmi zkrátka a on ji opravdu v lásce neměl. Při rozkrývání stop se však objevuje řada dalších nových motivů. Lichvářka vydírala mnoho významných osob z vyšších kruhů. Důvod k vraždě tak mohla mít nejedna z nich. Klubíčko se ale domnívá, že smrt lichvářky souvisí s jistou ženou ze Zacharovy minulosti. Toho kdysi vyloučili z advokátní komory, protože zamlčel důkaz… Kdo je ta tajemná žena? A proč se Zachar k vraždě přiznal, i když byl nevinný? A tak pomalu vysvitne, že ve spletitém příběhu nejde jen o vraždu… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (32)

bloom 

všechny recenze uživatele

Až překvapivě se mi moc líbila tahle retrodetektivka. ČT si uvědomila popularitu svých Četnických humoresek, britského Hercula Poirota a archivních Hříšných lidí a sáhla po Emilu Vachkovi, který jako jediný u nás vytvořil v předválečné detektivní literatuře postavu velkého detektiva. Byla to šťastná volba, ještě šťastnější bylo obsazení Miroslava Donutila do hlavní role. Ten je tu až překvapivě střídmý a umírněný a tato poloha mu sedne. Vedlejších role (i epizodky) mají na starosti zkušní herci a známé tváře, takže to vyšlo na jedničku. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Dušan Klein převzal nápad, že ideálním dnešním představitelem Vachkova Klubíčka je Donutil a rozvinul volný cyklus prvním remakem slavné Vraždy v Ostrovní ulici, která zpracovávala román Muž a stín už v roce 1933 v hlavní roli s Jindřichem Plachtou jako první film, který se natočil na Barrandově. Velmi skromné řešení, s jakým přišel poprvé Donutil jako Klubíčko na obrazovky ve Zlé minutě Klein aktualizoval o atraktivnější prostředí dancingu a módního salónu, což vždy shledávám na fajn. Milenci Tomáš Töpfer a Naďa Konvalinková jsou řádně sexy cele v intencích předválečné optiky, Jitka Sedláčková v trafice dotváří atmosféru doby, Jiří Langmajer jako prohnaný žurnalista a Vilma Cibulková coby žena vamp nemohou chybět, oceňuji i Radka Holuba jako inspektorovu pravou ruku a bez Josefa Somra by také bylo škoda se obejít, zvlášť, když si tak pěkně dopřává špagety. Jsem velmi ráda, že se po tomto případu neustrnulo na vavřínech a shledali jsme se ještě s případem Devatenácti klavírů. Anžto Vachka je nutno si vepsati do paměti. ()

Reklama

sud 

všechny recenze uživatele

Dušan Klein a jeho spolupracovníci dokázali, že i v dnešní době lze (třebaže v televizních podmínkách, snad vyjma postupně uvadajících Četnických humoresek) natočit nadprůměrnou krimi. Miroslav Donutil coby vrchní inspektor Klubíčko zde exceluje a potěší i skvadra vedlejších protagonistů - např. krásné dámy Vilma Cibulková a Simona Postlerová či Michal Pavlata v úloze přísného vyšetřujího soudce. Skvělá atmosférická detektivka se spoustou zajímavých postav a parádně zamotaným dějem, který nemá daleko k filmům noir. 85%. ()

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

Tento televizní snímek je docela zajímavé porovnat s prvorepublikovým filmem Vražda v Ostrovní ulici podle stejného námětu. Ačkoliv scénář Terezy Brdičkové je určitě košatější, ubylo humorných momentů a ani detektiv Klubíčko v podání Miroslava Donutila není tak krásně rozšafný jako Jindřich Plachta. Vcelku prima je hudba Emila Viklického a špatné pak není ani obsazení. Zaujme hlavně šarmantní Vilma Cibulková. Trošku mě překvapil temný závěr filmu, který v tom prvorepublikovém filmu rozhodně nebyl, ale nemohu posoudit, jak to měl v originálu svého románu Vachek. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení filmu probíhalo v Praze a Hýskově. (SONY_)

Reklama

Reklama