Režie:
Juraj HerzKamera:
Jiří MacháněHudba:
Martin NěmecHrají:
Ivan Franěk, Lenka Krobotová, Michal Dlouhý, Andrej Hryc, Zuzana Kronerová, Małgorzata Kożuchowska, Bořík Procházka, Dagmar Součková, Tereza Petrášková (více)VOD (1)
Obsahy(1)
Mladý muž odjíždí z města na odlehlou venkovskou samotu, kde žil jako dítě. Počáteční idylku však naruší vztah s místní dívkou, mladíkův návrat k malířství, zjištění, že se dříve v okolí děly kruté události spojené s vraždami nacistů na sklonku války a zapomenutá místa v domě, související se vzpomínkami na jeho dětství… (Devadesát Dva)
(více)Hrají
Ivan Franěk
Československo
Nejlepší filmy:
Válka policajtů (2004)
Velká nádhera (2013)
Chaos (2001)
Lenka Krobotová
Československo
Nejlepší filmy:
Oblomov (2002) (divadelní záznam)
Příběhy obyčejného šílenství (2009) (divadelní záznam)
Teremin (2010) (divadelní záznam)
Michal Dlouhý
Československo
Nejlepší filmy:
Královský život otroka (1992) (TV film)
Na dotek (2002) (divadelní záznam)
Tisícročná včela (1983)
Andrej Hryc
Československo
Nejlepší filmy:
Sedím na konári a je mi dobre (1989)
Dutý kameň (1985) (TV film)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Zuzana Kronerová
Československo
Nejlepší filmy:
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Zhŕňajova nevesta (1978) (TV film)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Małgorzata Kożuchowska
Polsko
Nejlepší filmy:
Jagna (2023)
Usínání (2008)
Mory Vratislavi (2018)
Bořík Procházka
Československo
Nejlepší filmy:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Slavnosti sněženek (1983)
Hořící keř (2013) (TV film)
Dagmar Součková
Československo
Nejlepší filmy:
T.M.A. (2009)
Tereza Petrášková
Československo
Nejlepší filmy:
T.M.A. (2009)
Casting na lásku (2020)
Láska na zakázku (2024)
Barbora Hrzánová
Československo
Nejlepší filmy:
Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)
Rok na vsi (1995) (divadelní záznam)
Racek (1996) (divadelní záznam)
Mário Kubec
Československo
Nejlepší filmy:
Muž v pozadí (1995) (seriál)
České století (2013) (seriál)
Radostný život posmrtný (1990) (TV film)
Radek Zima
Československo
Nejlepší filmy:
Napola: Hitlerova elita (2004)
Habermannův mlýn (2010)
Revizor (2004) (TV film)
Radek Holub
Československo
Nejlepší filmy:
Případy 1. oddělení (2014) (seriál)
Kráva (1993)
Dámský krejčí (2012) (divadelní záznam)
Bára Fišerová
Nejlepší filmy:
Podezření (2022) (seriál)
Sedmero krkavců (2015)
O princezně z Rimini (1999) (TV film)
Radek K. Vysoudil
Nejlepší filmy:
Expozitura (2009) (seriál)
Reportérka (2015) (seriál)
Hlava-ruce-srdce (2010)
Hana Tomášová
Nejlepší filmy:
T.M.A. (2009)
Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)
Maximilian Schell
Rakousko
Nejlepší filmy:
Norimberský proces (1961)
Váhavý světec (1962)
Příliš vzdálený most (1977)
Veronika Rašťáková
Nejlepší filmy:
Protektor (2009)
Výchova dívek v Čechách (1997)
T.M.A. (2009)
Michaela Flenerová
Československo
Nejlepší filmy:
Azazel (2002) (TV film)
Červený Bedrník (1999) (seriál)
Blázni a děvčátka (1989)
Jakub Šmíd
Československo
Nejlepší filmy:
Habermannův mlýn (2010)
Úkryt v zoo (2017)
Dívka a kouzelník (2009) (TV film)