Jak vycvičit draka

• USA How to Train Your Dragon (více)

Tato dobrodružná fantasy komedie se odehrává v mytickém světě drsných Vikingů a divokých, oheň chrlících draků. Vypráví příběh vikingského mladíka jménem Škyťák, který žije na ostrově, kde je boj s draky součástí života. Škyťákovy dosti pokrokové názory a neobvyklý smysl pro humor nenachází příliš pochopení v jeho kmeni ani u jeho náčelníka, což je shodou okolností ... Škyťákův otec. Když je mládenec společně s ostatními teenagery zařazen do drakobijské školy, bere to jako svou šanci dokázat, že umí být bojovníkem. Pak se však setká, a posléze spřátelí, s poraněným drakem, což obrátí jeho svět vzhůru nohama. Co začalo jako jeden ze Škyťákových pokusů ukázat co v něm je, se mění v šanci ukázat nový směr budoucnosti celého kmene. (HBO Europe)

ardeas

Videla som túto rozprávku v televízii, viac menej kvôli synovi, je to zaujímavé podanie so zaujímavým príbehom, avšak nie je to niečo, ku čomu by som mala chuť sa vrátiť a pozrieť si to znova, preto také hodnotenie. Nie je to pre každého a ja som dosť náladový divák. ()

Gretel13

Ač je to příběh o outsiderovi, který se snaží proti vůli svých příbuzných dokázat, že je něco víc, je to super. Ikdyž to má pohádkový nádech, musím přiznat, že kdyby to někdo nazval animovaný velkofilm, nebyla bych proti. Je vidět, že studio Dreamworks se opět vytáhlo. I hudba je prostě skvělá. Musím říct, že mě docela překvapil závěr - mile. ()

Paulo.cz

Jak tak pročítám komentáře, tak snad už nemám co k tomu ani dodat. Je to prostě úžasný animovaný film, který se dostal na vršek, jak to jenom šlo. Musím zdůraznit, že hudba byla obzvlášť skvělá, pak dále i ty vtipné scénky, u kterých jsem se opravdu pobavil. Příběh byl sice vcelku obyčejný, ale to snad vadí jen detailistům, kteří hledají každou blbost, aby mohli strhnout hodnocení. Za mě teda maximální potěšení z filmu. (A pro některé z vás „dospěláky", ano to je pohádko určená pro děti.) 100% ()

Anime2

Úžasný příběh a skvělá hudba.Akce úžasná ta rozhodně nechyběla.Komedie určitě sem tam jsem se zasmál.Ještě teď když se nudím pouštím si občas soundtrack. ()

xfizif

Super oddychoví film. Mouchy se najdou až při těch divných jménech a názvech. Animace a styl filmu byla dostačující, pro jakštakš film. ()

lubica1995

Rozprávka sa javí ako temné predstavenie a vlastne akoby nemala nič z krásnej rozprávky. Aké bolo moje prekvapenie, keď som si k nej sadla. Bola som príjemne prekvapená. Príbeh má hlavu aj pätu. Je pozerateľný a pekný. ()

Pythonator

Miluju fantasy, miluju draky, miluju Vikingy. A přece mě tento snímek nijak zvlášť nenadchl. Možná to bude tím, že od animáků vyžaduju především humor, bez kterého to prostě nejde. Jak vycvičit draka je dobře natočený animák se skvělou grafikou, plný akce a dokonce i napětí. Bohužel humoru je tam poskromnu a tak se radši zasměju u Shreka nebo Kung Fu Pandy. Co se týče hlavního draka, tak ten mě designově nasral, protože vypadá spíš jak mlok než pořádný drak. No a to největší dračí godzillohovado na konci filmu je sice už s pořádnou dračí vizáží, ale na svoje vyžrané tělo má trapně malá křídla, takže když se vznese a obratně sviští vzduchem, působí to jako kdyby byli animátoři debilové. Dětem to možná stačí, ale pro ty nejmenší film stejně není, takže nakonec budou hlavní skupinou dospělí a pro ty už by se mohli ti draci dělat alespoň trochu podle fyzikálních zákonů. ()

Verunka045

Nemůžu se dočkat dvojky :) Doufám, že bude tak úžasná jako jednička. Asi jsem se vrátila do dětských let...:) Od začátku do konce jsem se nemohla "nabažit" Luxusní animák :) ()

luphick

Hravé, roztomilé, originální i když trošku předvídatelné. Takhle bych popsala počin od DreamWorks. Kdo by po tomhle nechtěl na drakovi prorážet mraky se Škyťákem a Bezzubkou? A protože jsem nenašla jediné místo, které by mě nudilo, dávám 5* :) ()

tyzik

Když jsem dal seriálu 1 hvězdu tak nebudu zbytečně kritizovat film a řeknu jenom že je to na slabší 3 hvězdy. Začátek nadějný a pěkný zbytek filmu už moc takový tmavý, nejlepší chvilka rozhodně když ten kluk potká toho černého draka. Nutno ještě dodat že jsem to dlouho neviděl tak nebudu nespravedlivý a řeknu at se vám to líbí! ()

Cerauos

Absolutně úžasná podívaná na toho nejroztomilejšího draka, jakého jste kdy viděli a typického ňoumu, který je zavrhován společností i rodinou a líbí se mu holka, která je ovšem jiný level. Když pomineme to, že všichni víme, jak skončí 'milostná' dějová linka, ten zbytek je naprosto boží. Nejlepší část na tom samozřejmě je postupné seznamování se s (tím nejroztomilejším) drakem a získávání jeho důvěry. Animace úžasná a finále je stejné, jako závěrečný dráček - monstrózní. ()

Kikyo

Na poli animovaných filmů pro mě jednoznačná jednička. Tenhle film si mě získal úžasným a originálním příběhem, zajímavými postavami, i nádhernou animací a soundtrackem od Johna Powella, který si pouštím zas a znova. Dosud tento film v mém žebříčku oblíbených animáčů žádný jiný neporazil. A to ani jeho pokračování. ()

Mraxis

Přiznávám, že jsem jedničku viděl až po dvojce. taky musím znovu zdůraznit, že animované filmy nejsou můj šálek kávy. Nicméně můžu s klidným srdcem říci, že tenhle film mi nevadil. Krásná animace, zajímavý svět a nešlo to tolik tou klasickou formou animáků. Nebudu se tu nad tím moc rozjíždět, jak říkám... Animáky zrovna nesleduji, ale můžu doporučit pro všechny, kteří mají chuť na tenhle typ filmu a nemůžou se rozhodnout, jaký spustit. 80% ()

shinlove

Jeden z nejlepších animáků všech dob! Jen mě mrzí, co se strhlo po tomto filmu (hlavně seriál na pokračování)... Ale jinak bezvadný film a rád se na něj dívám znovu! 5* ()

Tereza3

Asi tak o 400% více scén s Bezzubkou, co se chová jako kočka zkřížená s pejskem, a byla bych nadšená ještě více :) ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (více)

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

Jak vycvičit draka se dočká hraného remaku

16.02.2023

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky