Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

Tomesh

Javier klátí tři frajárky a očividně to tam nezvládá.. Ono ostatně ani já bych si s tím nejspíš neporadil lépe, jestli vůbec! Ovšem Javierům tah na branku je dechberoucí. Nejlepší z těch tří krásek je pro mě Rebecca Hall. Malebné Woodyho dílko a ty ženy, to je radost! Nádherný kontrast mezi vášní a ráciem! Tyhle dvě svině nikdy nejdou dohromady.. ()

zaseprd

Dal bych snad i pět hvězd, kdyby se hlavní hrdinka nejmenovala Kristýna. Takhle to pro mě bylo místy příliš bolestivé, vzhledem k tomu, že stejně se jmenuje moje osudová žena. ()

dANo

Úplne typický 4* film, ktorým Woody Allen potešil, ale neprekvapil. Potešia hlavne výborne vykreslené charaktery všetkých ženských postáv, špeciálne výkon a postava Rebeccy Hall ma celkom zaujali. Chápem aj ocenenie horkokrvnej a "vyšinutej" postavy Marie Eleny v podaní Penelope Cruz, lebo ju zahrala ozaj presvedčivo (aj keď mala oproti takej Johansson iba minimálny priestor). Aj napriek tomu, že to ani zďaleka nepatrí medzi najlepšie Allenove kúsky, tak si myslím, že to stojí za zhliadnutie. Určite aj vďaka pekným záberom mesta Barcelona... :o) ()

Master19

Všechno již bylo zřejmě napsáno, tak se omezím jen na slovní ocenění toho, že jsem se do poslední chvíle nedokázal rozhodnout, jak bych chtěl, aby to dopadlo. :-) ()

Linka2

Není to nejlepší film Woodyho Allena, ale opět příjemný. Čtyři hvězdičky si zaslouží díky hudbě a Scarlett Johansson v jedné z hlavních rolí. ()

Timak

Velice zajímavý počin. Svěží, vtipný, s nádechem exotiky Španělska a s nádhernou hudbou. Woody měl velice dobrý cit při výběru herců - dokonalost. Vřele doporučuji ()

hroubek

Další výlet Woodyho Allena mimo jeho milovaný New York.To co děla z toho filmu něco vyjimečného jsou čtyři herci,kteří jsou vynikající.At už jde Javiera Bardena nebo Scarlett Johanssonovo či Rebeccu Hallovou ale největší pozornost si získá Penélope Cruzova.Po syrovém dramatu Match Point je Barcelona změna nabízí v celém filmu nějaký optimismus a to je pěkné. ()

JohnSmith

Allen vždy dokáže nalákat všemožné hvězdy do svých filmů. Chápu, každá herečka a každý herec si chce odškrtnout Allena na seznamu herců, se kterými spolupracoval. Já bohužel nejsem Allenův fanoušek, ale na druhou stranu nikdy neodmítnu film, který mi byl doporučen. Tentokrát mě to ale fakt nebavilo. Zbytečně natažené, docela předvídatelné, ale taky občas vtipné. Největší zážitek jsem měl z Penélope Cruz. S Bardemem jim to fakt šlo jak po másle a zejména ona byla výborná. Což už se nedá říct o Johansson a Hall, které mi přišly celý film nemastné neslané. Ale zase je fakt, že neměly co hrát. ()

FrajerTom

Woody Allen naservíroval příjemnou letní podívanou v níž ukázal, že své příběhy umí zasadit i jinam než do New Yorku nebo Londýna. Scénář a dialogy jsou napsané přesně, výstižně a hlavně nenuceně...u všeho sem měl pocit, že by to ta postava opravdu řekla a ne že jí to někdo vložil do úst. Z ústřední herecké čtyřky musím vyzdvihnout skvělý výkon Javiera Bardema, který v mých očích zastínil i úžasnou Penelope Cruz.. 4 hvězdy. ()

blackJag

Kosmopolitní záliba Woodymu Allenovi na stará kolena evidentně sedla. Jeho poslední filmy zasáhla jistá svěžest a je to znát i na tomto snímku. Celek jako takový nepostrádá klasické poznávací znaky Allenovy tvorby, přes všechny ty neuspořádané charaktery a neurotické výlevy ale dokáže znovu zaujmout a to by od člověka, který se roky nehnul z New Yorku, čekal k podzimu tvůrčího snažení jen málokdo. Herecky je film samozřejmě přesvědčivý, tuto složku si ostatně Allen vždy uměl pohlídat. 80% ()

NoFiction

Zase tak extra film to nějak nebyl. Kdo tady podle mě zahrál nejlíp, byla jednoznačně až psychopatická Penélope Cruz. ()

R´Hell

Silné tři hvězdičky nebo slabší čtyři? Přikláním se ke třem. Jednoduše za to může fakt, že jsem očekávala víc. Víc komedie, víc romantiky, víc drama. Vášnivý vztah Cristiny, Juana a Maríe na mě bohužel nezapůsobil tak, jak by asi měl a od stereotypní Vicky se už od začátku dalo očekávat, že zradí své zásady. Penélope Cruz, na kterou jsem se v souvislosti s tímto filmem nejvíce těšila a která mě nadchla předchozím filmem Volver, mě tentokrát ničím nepřekvapila, jako uřvanou hysterku jsem ji viděla už několikrát. Někdy nemám cit pro křehká vyprávění Woodyho Allena. ()

Pražák

"Americans?" Tak tu máme jednoho španělskýho seladona z uměleckých kruhů "Life is too short" a dvě americký turistky. Jedna je strašně chytrá a nevybouřená měšťácká panička. Druhá nevyzrálá kráva, která si myslí, že cvakání s digitálem z ní udělá umělkyni. Společně mají to, že je vzrušuje muž, kterého nemohou mít. Jenže pak tu máme španělku, která když vstoupí poprvé na plátno si ho celý sežere pro sebe a ukazuje co je to herectví a temperament. Tradiční allenovský konverzační masakr, který není vždy úplně nutný. ()

jitrnic

Nejpovedenější Allenův snímek od Všichni říkají : Miluji tě. Woody má i na stará kolena úžasný pozorovací talent, tvoří skvělé postavy a ještě lepší dialogy (a monology), spravedlivě rozdává jízlivosti všemi směry a nechává maximální prostor báječným herečkám a hercům. Trošku sem to možná s těmi superlativy přepísk, ale já vážně nemám, co bych tomu filmu vytknul. ()

mcleod

Španělsko... Woody Allen je snad jediný režisér, kterému se povedlo převést na plátno všechny krásy Španělska. Romantické napětí... Jen láska, která je nešťastná, je romantická. Woody si zkusil něco nového. Romatický film o obtížnosti definování lásky. Nenápadný humor... Přestože nejde o komedii, i v tomto filmu se skrývá velmi nenápadný humor strefující se do materialistických vrstev americké společnosti, čímž dává vyniknout kráse nematerialistické kulturní Evropě. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti