Vicky Cristina Barcelona

• Španělsko Vicky Cristina Barcelona (více)

Horkým sluncem provoněné letní dny, zbavené všech starostí a spěchu chtějí v Barceloně společně prožít dvě mladé Američanky. Jsou to poněkud volnomyšlenkářská Cristina a její na první pohled příkrá, zásadová kamarádka Vicky, která má před svatbou. Jejich plány se „lehce zkomplikují“, na cestě potkávají spontánního malíře Juana Antonia, s jeho krásnou a nepříčetně žárlivou bývalou manželkou, Marií Elenou. Je pochopitelné, že srážka tak temperamentních charakterů na malém prostoru nemůže skončit jinak než žhavým dobrodružstvím… Známý americký režisér Woody Allen se rozhodl natočit především oddechový romantický příběh točící se kolem lásky a citů, a nutno říci, že se mu to úspěšně podařilo. V hereckém obsazení se také spolehl na „hereckou chemii“ představitelek Scarlett Johanssonové, Penélope Cruzové, Rebeccy Hallové a jejich mužského protějšku, Javiera Bardema (známého z filmů Goya, Tahle země není pro starý). (Česká televize)

Puyi

Čekal jsem přeci jen něco trochu víc... no docela zvláštní děj, zápletka určitě zajímavá, prostředí skvělé, ale styl režie Woodyho Allena mi prostě není úplně blízký. Co říci k hercům? Javier Bardem si mě tímto filmem získal zase o trošku víc, za to u Scarlett Johansson to je přesně naopak, furt ne a ne jí přijít na chuť... jinak se mi líbila Rebecca Hall i Penélope Cruz. :) Dávám 4*, slabší, ale přece 4. ()

Autogram

Na romantickú drámu má film neskutočné grády od samého začiatku a príchodom Marie Eleny sa všetko ešte vystupňuje. Oslava španielskeho voľnomyšlienkárstva v hviezdnom podaní, dve krásne americké priateľky výzorom podobné, jedna brown, druhá blond, pričom povahovo úplne odlišné. Aspoň navonok. Spočiatku sa mi zdalo, že rozprávač ma bude vo filme vyrušovať, dosť sa miešal aj do dialógov postáv, ale bolo to v poriadku, neviem prečo, ale režisér vedel, ako a prečo to robí. –––– Ukážem vám celé mesto. Budeme jesť, piť dobré víno, milovať sa. – Kto presne sa bude milovať a s kým? – Dúfajme, že my traja. –––– Rozumiem, ale KDE zostane? – TU! ()

Berenise

Veľmi príjemné prekvapenie aj keď so zopár slabšími miestami. Pénelope sa mi veľmi páčila, niektoré situácie a dialógy boli vynikajúce a celková atmosféra filmu príjemná. Na pohľad odľahčené situácie a zápletky takmer rafinovane skrývajú celkom nečakanú hĺbku. Príjemný a nehlúpy filmík. ()

deckardx

Pohodovej film, u kteryho se vyborne pobavite.. Neskutecne pritazliva Scarlett (jak jinak ze?), strasne charizmatickej Javier Bardem a neskutecne trhla a hlavne vyborna Penelope... Vypraveci styl dodava pribehu jiskru a krasne Spanelsko zase vybizi k nejakemu vyletu za sluncem... ()

Almásy

pokusim sa to dat jednou vetou: chcem sa aspon vo sne vyspat s javierom bardemom, vidiet ten film este aspon desat krat a vidiet ako prebera penelope za tu kreaciu oscara. genialny film!!!!!!!!!!! ()

Pecival

Rozporuplné hodnocení. Nemůžu říct, že bych se u filmu nějak zvlášť bavil, ale musím přiznat, že mi dal pár námětů k přemýšlení což se vždycky cenní. Mimo to je to taková reklama na Španělsko s pravda luxusním obsazením (ikdyž moje oči zcela bezpodmínečně upoutala Rebecca Hall). Rozhodně to stojí za to vidět. ()

Lenulinka

Já vám nevím... takové zmatené to je a když se to vezme kolem a kolem, tak i docela nudné. Já se do toho filmu prostě nedokázala vžít, něco mi tam chybělo a nemůžu přijít na to, co to bylo. Ještě u žádného filmu jsem neměla takové rozporuplné pocity. ()

sellsakul

Ľahko stráviteľná pičovinka s krásnymi "jebačkami", ktorá mi pripomínala Woodyho predošlý projekt Match Point (2005), ale ani zďaleka to nemalo takú "vypeckovanú atmosféru", ale španielska atmosféra bola super. Film, ktorý nijak extra neupúta ani neurazí. In My Opinion 70%. ()

Wbcko

pro mě tři hvězdy s odřenýma ušima. Film bez začátku a konce, sice perfektně herecky obsazený, ale to je tak vše.. Pro mne spíše telenovela a také velké zklamání ()

Josefin

Opravdu zážitek, jak to ten Woody se mnou dělá. Naservírovat mi mužného Javiéra Bardéma jako živelného umělce plného sexappelu a k němu S.Johansson, Rebeccu Hall a Penélope Cruz do Barcelony. To byla trefa do černého, 4*/50 a to jsem do konce byla jak dudek. Woody, že bys mě navnadil na Barcelonu:-)! wow ()

spikey1

Allen na stará kolena zkouší ty nejrůznější žánry a plně si užívá toho, když mu jeho dvorní herečka vyjde ve všem vstříc. Proto dokázal před kameru dostat neuvěřitelnou trojci, Bardem, Johansson, Cruz. Fotogeničtější švédskou trojku bych asi nevymyslel. Čím starší Allen je, tím poetičtější záběry dokáže vykouzlit, navíc s krásami Španělska a tou neskutečnou Alfou v které se Bardem prohání po place. ()

jenik71

V létě 2010 jsem se byl v Barceloně podívat a tak mně padnul do oka název tohoto filmu. Neměl jsem ani tušení o čem by to mělo být, název mi totiž nic nenapověděl. Ale chybu jsem rozhodně neudělal, i když Allena zrovna nemusim. Je to především výborně obsazené a zahrané, výkony všech hlavních postav jsou zcela rovnocené. Ono je dost těžké takový typ filmu někomu slovy přiblížit, protože velkou a nepřehlédnutelnou roli tu hraje psychologie. A tu je potřeba pochopit. Rozhodně jde o zajímavý počin a čas u DVD určitě nebyl ztracený. Jen jsem tiše záviděl Bardemovi ten výběr ze tří luxusních koček. Já bych je bral nejspíš všechny. ()

jefff

Naprostá bomba, krása. Úchvatný film s výborným hereckým osazenstvem. Film, který si pustím ještě mockrát. ()

DeathTheKid

Nic extra, příběh se sukničkářským kataláncem, ženou, která je upjatá na společenské zásady a žena, která ví, co nechce. Plus šáhla ex. Trochu mi v příběhu něco chybí, nebo naopak vadí. Jeden muž a 2 odlišné ženy tvoří švédskou trojku. Moc estrogenu a ženských myšlenek najednou. 70% [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

Specs

Hlášky: Juan Antonio: - "Proč ne? Život je krátký. Život je jednotvárný. Plný bolesti. Toto je naše šance na něco výjimečného." & Cristina: - "Pokud mě brzo nezačneš vysvlékat, stane se z toho panelová diskuze." & Maria Elena: - "Nemluvíš španělsky?" Cristina: - "Ne. Učila jsem se čínštinu." Maria Elena: - "Čínštinu? Proč?" Cristina: - "Líbilo se mi, jak zní..." Maria Elena: - "Řekni něco čínsky." Cristina: - "Já? Um... ni hao ma?" Maria Elena: - "A to ti připadá pěkné?" ()

standsiller

Woody Allen je ako kompót. Vždy dobre padne, keď si uvedomíme že sa schyľuje k zime a my máme v polici už niekoľko rokov poslednú zatlakovanú fľašu čerešní. Niekto ju však v zbrklosti pootvorí a začne sa kaziť. Woody Allen sa nikdy netajil tým, že film je pre neho v prvom rade remeslo. Jeho majstrovské ruky sa ale časom začínajú nejak triasť a dialógov je viac, ako to je únosné. Navyše nikto z prítomných nevie vniesť do takmer všetkých jeho filmov po roku 2000 to čo mám z jeho počiatkov tak strašne rád. ()

venca163

Woody dospěl, ale pořád má mokrý sny. Navzdory sexem nasáklýho hávu, do kterýho je to zabalený, se mi líbí ty myšlenky =). Pro mě velký překvapení. (85%) ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti