V polovici 19. storočia v Belgicku chytili sériového vraha Andresa Martensa a odsúdili ho na smrť. Poprava sa uskutočnila v hlbinách neďalekej uhoľnej bane. O mnoho rokov neskôr, po tragickej smrti svojho otca, ktorý vyšetroval Martensove zverstvá, sa jeho dcéra Kristel spolu s priateľmi rozhodne starú baňu navštíviť... (Slavigrom)

okkac

Ničím moc nepřekvapivý film, který skoro do puntíku splňuje pravidla slaughter žánru, který má už v anglickém názvu. Zvláštní je pouze tím, že jde o holandský film a odehrává se v dole, což je na vyvražďovačku celkem nestandardní prostředí. Ale i za takový film bych byl vděčný, kdyby ho u nás měl někdo odvahu natočit. ()

misterz

Veľmi príjemné prekvapenie. Keď som išiel do toho, vôbec som nečakal tak výborný slasher. Konečne po dlhej dobe niečo s nápadom, napínavé ako guma od treniek, klaustrofobicko-atmosferické, so slušným masakríkom a gore. Potešili aj masky. Ani postavy sa nechovali tak hlúpo, ako je pri tomto žánri zvykom. Čo sa týka dejovej linky, oceňujem hlavne pekné vysvetlenie mytológie a dôvodov ohľadom krvavého vyčínania hlavného záporáka. Jednoducho, ide o názorný príklad a výstrahu, že vyvolávať ducha vraha v opustenej bani a navyše na mieste kde bol zavraždený, nie je najlepší nápad a že za niečo také hlúpe treba počítať s následkami :). 70/100 ()

pornogrind

Po přečtení zdejšího obsahu jsem od filmu rozhodně nečekal žádnej vyšperkovanej příběh. Ale očekával jsem solidní krvavou vybíjenou plnou gore odehrávající se v uhelných dolech. Nemůžu ale říct, že bych s tím co mi bylo nabídnuto byl spokojenej ikdyž převážná většina mých hororových kolegů s tímto kouskem spokojeno bylo. Což o to na krev a gore dojde ale co z toho. Když je klid kamera je v pohodě ale jakmile přijde trošku svižnější akce kamera je neskutečně rozlítaná takže z toho nejlepšího má divák v podstatě💩. Kolegům to možná nevadilo, mně to ale neskutečně sralo a kazilo mi to požitek z filmu. A proto víc jak 2hvězdy nedám. ()

rollman1

No téda, já jako fanoušek slasheru nemůžu být víc spokojen. Já vím, je tu vše co tu už bylo 1000x a lépe zpracované, ale napište v dnešní době něco originálního z toho žánru a dostanete Nobelovku. Je to jako všude jinde. Parta puberťáků, místo se zajímavou minulostí a také vrah, který sice nemá charisma (poznáte proč), nemá v hlavě moc nápadů jak zamordovat člověka, ale co je hlavní, morduje a morduje dost. Objeví se nějaké to gore, nějaké ty logické kiksy ve scénáři, kamera taky občas zlobí, ale pořád se jedna o nadprůměrný horor, který mě osobně bavil, potěšil a nenudil. Die Ende. ()

Astaroth12

Začalo to tak že v dome je uväznených viacero žien a niekto im začal usekávať hlavy a u poslednej tam vtrhli vojaci a on sa dal na útek ale dostali ho.Potom sa príbeh sústreďuje do súčastnosti.Kde hlavná hrdinka má vážnu dopravnú nehodu,pri ktorej zomrie jej otec.Potom sa ona a pár priateľov uväznených v bani a v skrátený chvilky idú vyvolať ducha vraha čo tam zabíjal .A na ich nešťastie sa im to aj podarí,potom sa začne prevtelovať do ľudí a tak sa nevie v kom sa práve nachádza.Príbeh je troška zo zúfalých počinov a to hlavne koli nelogickostí niektorých scén ako napr.idú do bane a jedna ma zhodou okolností u seba tabuľku na dorozumievanie z duchmi,no kreativita tomuto filmu nechýba.Ta klaustrofóbicko ponurá atmosféra ktorá bola v tomto filme,bola naozaj parádne znázornená.Príbeh bol zaujímavý a v niektorých momentoch môžem hovoriť aj o originalite.Ma to napätie,atmosféru a aj strašidelnosť.Len škoda že viacero vecí je tu podané takej sprostučkej forme. ()