Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Kevin Spacey a Bob Balaban v hlavních rolích hvězdně obsazeného dokumentárního dramatu, jenž nahlíží pod povrch událostí kolem nejkontroverznějších prezidentských voleb v historii USA. Nejvyšší úřad v zemi je téměř na dosah a osud svobodného světa může viset na vlásku. Když se původní volební výsledky z Floridy ukáží jako neprůkazné, padne rozhodnutí přepočítat hlasy. Ovšem toto rozhudnutí je velmi kontroverzní, mnoho voličů pokládá přepočítání za neregulérní a odmítá jej. Nakonec musí rozhodnout Nejvyšší soud. Proces řídí charizmatický texaský republikán James Baker (Tom Wilkinson), který se pokouší získat podporu veřejnosti pro přepočet. Ale demokraté se nevzdávají a bývalý šéf Al Goreova volebního týmu Ron Klain (Kevin Spacey) hraje velmi tvrdě. Opoziční tábory se střetnou v boji o prezidentsví a jen velmi neochotně hledají cestu k přijatelnému kompromisu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (103)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Nosný film o důležitém tématu s výbornými herci, ale je na něm hrozně znát, že je to pouze tv film (dnes se tomu říká Netflix originals :D) a v půlce filmu už jsme se hrozně nudili, jelikož tempo povážlivě kleslo. Sorkin by z toho udělal mnohem zajímavější kousek, ale stejně jsem rád, že jsem se přes HBO a Spaceyho dozvěděl něco víc o tomto tématu. ()

evapetra 

všechny recenze uživatele

Vlastně jsem předem nevěděla, jak to ve skutečnosti dopadlo, tedy jestli bylo přepočítávání nakonec povoleno nebo ne, přesto se mi nepodařilo být u tohoto volebního dramatu patřičně napjata. Spacey dobrý, stejně Laura Dern i další, místy jsem se ale nudila, i když mě jinak příběhy z politického zákulisí baví. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Těžko bych věřil, že může z pranice o přepočítávání hlasů ve volbách být tak zábavný film, je to tak. Nejen díky skvělým hercům a svižný režii, ale i díky takovýmu tomu coby-kdyby, vzhledem co pak přišlo všechno za Bushe... Taky jsem byl vděčný za přehlednost dění, což takhle v zákulisí politických her, americkýho právního systému a machinací zdaleka nebývá samozřejmostí (ale podmínkou je vaše zvýšená pozornost a zájem o věc). A přesná je tady Isherwooda poznámka o nakládačce Ústavě. Takže kdokoli o to ještě zakopnete a budete přemýšlet o projekci, za mě ano. Kvalitou zhruba shodně s loňským ALL THE WAY též od HBO, připomnělo mi i TRUTH (další trocha bushovský kontroverze) nebo netflixácký GET ME ROGER STONE. "Now listen people, this is a street fight for the presidency of the United States." ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

HBO boduje! Dravá rekonstrukce nejkontroverznějších amerických voleb, výborně obsazená, chytře napsaná a relativně nestranná, se zakuckává pouze v místech, kdy je postav v dění a vyřčených jmen tolik, že nezainteresovaný divák prostě nestíhá. I přesto si ale odnese pocit, že volební systém Spojených států je postavený na hlavu a na přelomu tisíciletí dostala jejich posvátná ústava pořádně na prdel. 4 a ½. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle film mě dostal. V roce 2000 mi bylo 13 let, když se konaly volby na prezidenta USA mezi Georgem Bushem a Alem Gorem, a díky svému věku jsem se tehdy o tyto volby nezajímal. A do zhlédnutí tohoto filmu jsem nevěděl, jak byla ta volba těsná a jak vlastně probíhala. Toto hrané dokumentární drama z filmové produkce HBO mne jenom přesvědčilo a utvrdilo v mém názoru na Spojené státy americké. Takhle debilní volební systém můžou mít opravdu jenom v USA. Zde je krásně odkryto pozadí volby prezidenta, kdy pravděpodobně zvítězil demokrat Al Gore, ale republikáni mají prostě své kontakty všude a díky jejim praktikám, díky zblbnutí lidí a možná i korupci jim pomohli ke jmenování George Bushe prezidentem různí státní činovníci. Al Gore měl být novým prezidentem USA a Spojené státy by možná směřovaly jinak, než jak je nasměroval George Bush. Upřímně tenhle film nevrhá na Bushe příliš dobré světlo a nepřekvapilo by mne, kdyby po zhlédnutí tohoto filmu se stal Bush v očích mnoha lidí člověkem, který nedostal od voličů mandát k zastávání tak vysoké funkce, ale díky prohnilému systému státních institucí na tu funkci dosáhl. Bush a republikáni museli vědět, že jednou někdo takový film natočí, že jednou lidé zjistí, jak to tehdy bylo. Ale to už teď Bushovi i republikánům může být jedno. Bush má za sebou 8 let v Bílém domě a jak k tomu přišel, to už teď nic nezmění. Každopádně tenhle film má velmi vysokou výpovědní a dokumentární hodnotu a je od začátku do konce zajímavý a napínavý. Ač divák dopředu ví, kdo se stal prezidentem, film dokáže diváka udržet v napětí po celou dobu filmu a mnohdy jsem jen kroutil hlavou nad tím, co vše jsou lidé ochotni udělat pro slávu a moc. Z tohoto filmu tak vychází jako hrdina Al Gore a vedoucí Goreova volebního týmu Ron Klain. Toho excelentně ztvárnil Kevin Spacey, který podává další ze svých bezchybných a kvalitních hereckých výkonů. Tenhle film mne prostě dostal, a proto dávám maximální hodnocení. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (2)

  • Prezidentské volby v USA se zakládají na většinovém volebním systému, kdy prezidenta volí volitelé na základě toho, kterému kandidátovi dali občané v jejich státu nejvíce hlasů. Počet volitelů pro každý stát se pak odvíjí od počtu občanů žijících ve státě. Proto také o vítězi voleb v roce 2000 nakonec mělo rozhodnout několik stovek hlasů voličů na Floridě, ačkoliv Al Gore ve zbytku Spojených států Bushe porazil o půl milionu hlasů. (StarsFan)
  • Většina herců se setkala se svými reálnými předobrazy ještě před začátkem natáčení. Z hlavních postav setkání odmítla jen Katherine Harris a to i přesto, že ji o to herečka Laura Dern s režisérem Jayem Roachem a scénáristou Dannym Strongem několikrát prosili. (StarsFan)

Související novinky

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

V posledních hodinách roku 2023 bohužel přichází smutné zprávy z Velké Británie. V sobotu 30. prosince totiž filmový svět ve věku pětasedmdesáti let náhle opustil anglický herec nominovaný na dvě… (více)

Will Ferrell kandiduje na prezidenta

Will Ferrell kandiduje na prezidenta

11.12.2010

Pokud vám to nezní dost bizarně, tak vězte, že jeho soupeřem v souboji o získání prezidentské kandidatury bude Zach Galifianakis. Stane se tak v prozatím nepojmenované komedii studia Warner Bros.,… (více)

Reklama

Reklama