m4xp4yn3

Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ale dám plný počet. Wrestlerovi není co vytknout, herci hrají přesně to co hrát mají, hlavní role je zvládnuta na jedničku, Aronofsky se vyhnul kýči, patosu a polopatickému přístupu k divákovi. Výsledný obraz zanechá silný a dlouho rezonující dojem. ()

Kingjiri

"Viděli jste někdy koníka, co jen jeden trik zná a přitom šťastnej, volnej je, tak to jsem byl já..." Wrestler je minimálně standard, na který jsme od Aronofskyho zvyklí. Takže je to opět snímek, který má skvělou atmosféru a perfektní vývoj hlavní postavy. Díky tomu se s hlavní postavou může dívák pořádně ztotožnit a prožít její emotivní příběh spolu s ní. Opět ve mně zanechal Aronofského výtvor nějaký hlubší dojem, který jen tak za pár dní nevyprchá a to se mi vážně líbí. No, nějaké rezervy tu přece jenom jsou, ale i tak všechno ostatní v pohodě vystačí na čtyři zasloužené hvězdy. ()

10Domik10

Skvelý film vydláždený ešte lepším výkonom M. Rourka. Tento film je natočený, aby ukázal divákovi ťažký život wrestlerov za doby minulej aj súčastnej a napriek faktu, že wrestling je hraný (čo každý vie) je to jeden z najtvrdších športov vôbec a ja obdivujem každého wrestlera, ktorý to týmto športom niekam dotiahol. (Hlavne Undertakera) :)). ()

deLaFere

Ten proslov na konci filmu je fantastický, jinak bych dal tři hvězdy. Nemohu tvrdit, že by Rourke byl můj oblíbenec, ale tohle mu fakt sedlo, hlavní herci jsou perfektně vybraní a sedí jim to. ()

Mistr.Proupr

Za co by taky měl Rourke dostat prachy, když nemusel ani vteřinu hrát. Film syrový a silný v každém okamžiku. To nejlepší od Aronofskyho, ale na 5* to pořád není. ()

Ceberus

Hodně lidí opěvuje výkon Rourka, ale já v něm upřímně nevidím nic, co by nezahrál někdo jiný. Každopádně napsané to bylo pěkně a s hlavním hrdinou jsem se mohl bez problémů ztotožnit - kolikrát už jsem si šel zahrát fotbal s naraženým palcem, bolavým kolenem a jinými neduhy, což by doktor normálně neschvaloval. :-) Líbil se mi také otevřený konec, kdy si každý divák může zakončit příběh tak, jak sám uzná za vhodné (či reálné). ()

RajAthen

Bravo. Jen u málokterých filmů si při sledování uvědomíte, jak dobrou práci režisér odvádí. Micky Rourke předvádí skvělý výkon, zvláště v kontextu toho, že šlo o jeho comeback po vlastním životním karambolu. Sám uvedl, že paralel s jeho vlastním životem bylo až příliš a finální verzi filmu raději nikdy neviděl. Každopádně doporučuji si vybrat dobu sledování, protože po shlédnutí se budete i vy cítit životem unaveni, omláceni a vykrváceni. Sugestivní kamera, minimalistická dobrovodná hudba a skvělá kompozice řady scén vyznění tohoto dramatu dále podtrhuje. ()

balcazar

Ja vám neviem, mňa to nudilo. Hoci ma svet wrestlingu nijako špeciálne neláka a nebaví, myslím, že sa s týmto námetom dalo spraviť oveľa viac. Prevedenie, scény a postavy mi neprišli originálne, zaujímavé, film sa po pol hodine wrestlingových scén ťahal ako sopel z nosa. Wrestler je typický príklad filmu, keď mám pocit, že som videl niečo úplne iné ako ostatní hodnotiaci. Toto ma nebralo. ()

Demonic189

Miki Rurk v životnej úlohe! Dej síce nie je bohvie čo, ale sledovanie vzostupov /znovunájdenie slávy, sexy priatelka/ a pádov /dcéra, normálna práca, infarkt/ stojí ozaj za to. Film nenudí ani minútku a pohlaď na sporo odetú dvojníčku Kate Beckinsale (Marisa Tomei) je nezabudnuteľný! ()

GTS_PUNK

V osemdesiatych rokoch bol Randy "The Ram" Robinson (Mickey Rourke) wrestlingovou superhviezdou. Obdivovali ho tisícky ľudí, vypredával obrovské arény a vyhrával tituly. Dnes, o dvadsať rokov neskôr, je Randy mužom, ktorý má svoje najlepšie roky už dávno za sebou. Sláva pominula, ale jeho vášeň pre wrestling pretrvala. Už však nevypredáva arény, ale zápasí iba na malej scéne v štáte New Jersey, ktorá mu ako-tak zaplatí účty. Randy zo dňa na deň prežíva, a divák sleduje ako sa starnúcemu wrestlerovi život rozpadá pred očami. On je s ním však odhodlaný bojovať až do posledného "pinfallu". Režisér Darren Aronofsky v snímku o športe, ktorý v našich končinách je stále pomerne neznámou, veľmi dobre vykresľuje citát "Nič netrvá večne". Hoci priamo nezobrazuje príbeh, ktorý by si zakladal na skutočných udalostiach, mnohé v ňom zobrazené sa skutočnosti veľmi približuje. Keďže kariéra profesionálneho wrestlera je veľmi vrtkavá a naozaj uživiť dokáže iba tých, ktorí prerazia v najväčších wrestlingových spoločnostiach sveta, je príbeh wrestlera Randyho "The Rama" Robinsona podobný osudu určite nejedného skutočného zápasníka kdesi v Spojených štátoch. Pomerne nekonvenčná kamera Maryse Alberti, ktorá v mnohých scénach sníma postavy odzadu, dostáva diváka k príbehu tak blízko, ako sa len dá. Všetky Randyho životné pády, ktorých nie je málo, tak nadobúdajú ešte hlbší a osobnejší rozmer. A to až do takej miery, že v istých chvíľach môže divákovi prísť tohto nezlomne pôsobiaceho, ale zlomeného muža, skutočne ľúto. Snaha napraviť pokazený obraz jeho ako otca pred svojou dcérou (Evan Rachel Wood), či životná prázdnota, ktorú sa Randy snaží vyplniť neúspešným naplnením vzťahu so striptérkou Cassidy/Pam (Marisa Tomei). Polená pod jeho nohami prekračuje iba vďaka wrestlingovému publiku, pretože len to na neho ešte stále nezanevrelo. Zaujímavosťou je fakt, že vo filme možno vidieť skutočné wrestlingové spoločnosti ako Combat Zone Wrestling či Ring Of Honor, a takisto aj viacero wrestlerov, pričom niektorí z nich sa presadili aj v WWE. Príbeh, ktorý film ponúka sa na prvý pohľad výrazne nevymyká dramatickej štruktúre podobných snímkov. Divákovi sa po jeho pozretí môže javiť ako tuctový, ale keď nechá príbeh tak povediac "vyzrieť", docení jeho skutočnú podstatu a najmä hĺbku, ktorú ponúka. Záverečná ringová scéna a Rourkeho zlomený pohľad v nej hovorí za všetko. The Wrestler na prvý pohľad nemusí pre tuzemského diváka pôsobiť príbehovo atraktívne, ale ak sa mu rozhodne dať šancu, určite ho nesklame. Sila príbehu sa bez najmenších problémov prinajmenšom vyrovnáva tomu najlepšiemu, čo môže dramatický žáner ponúknuť. Zároveň však pôsobí skvelým nezávislým "lookom", k čomu mu pomáha ako kamera, tak aj zvolená výprava do štylisticky príznačného amerického malomesta kdesi na východnom pobreží. To všetko podfarbuje titulná, Zlatým glóbusom ocenená pieseň v podaní Bruca Springsteena. Hoci k dokonalosti má film ďaleko, príbehovo sa jedná o zážitok, ktorý určite zarezonuje. ()

hrumsrt

Mickey Rourke je šílenec! Talentovaný herec, který si oficiálně zničil tvář boxem, přestože za to mohou spíše plastické operace, si tady sahá na své absolutní dno... Velmi šikovný scénář s tradiční existenční krizí. Co má dělat hvězdný wrestler, když zestárne a začne mít zdravotní problémy? No odejít z wrestlingu proboha! Jenže Randy jako téměř každá wrestlerská ikona do normálního života absolutně nezapadá, dusí se prací v obchoďáku... Za mě šikovně je k němu zvolená Marisa Tomei, která teda již v kapánek pokročilém věku absolutně odhodila zábrany a zahrála si tady striptérskou maminu.. Trošičku jsem se obával nešťastného konce, ale k tomu naštěstí nedošlo. Není to žádné top filmařské dílo, spíš si to tak plyne, ale i k vzhledem rozumné stopáži to nenudilo. Úplně nesdílím názor těch ocenění, jelikož nedát to tehdy Bradovi za Buttona bylo až urážka! Wrestling je úplná volovina a každý, kdo se jím v životopise chlubí je špatný herec a tragický zápasník! Takže popularita tohoto sportu mi už asi nadosmrti zůstane záhadou... 75% ()

samkko

7.4/10 a byť nejsem fanda jak wrestlingu, tak ani sportovních filmů, pod taktovkou mistra Darrena Aronofského se dá zvládnout vše. Režie výborná, herecké výkony perfektní, scénář dostačující a kamera průměrná. Příběh, je jako takový, dost jednoduchý, a přišel mi lehce neoriginální. První polovina filmu je zpracována precizně a zejména zápasy působí krutě a místy až abnormálně, což je super. Problém jsem však měl se samotným koncem, který byl dost uspěchaný a celkový pocit z něj se u mě dá vystihnout frází: "uuumm meeh". (Ano, prostě jsem tam chtěl vidět tu poslední řežbu, když už nic.) Snímek tedy za vrcholové dílo nepokládám, avšak i přesto si myslím, že se jedná o nadprůměrné drama se skvělými postavami a výborným hereckým výkonem Mickeyho Rourkea. ()

Nix

I Wrestling má své stinné stránky a asi možná i daleko větší než si spousta lidí myslí. A i v tomhle světě se lidi pohybují na temné straně, někteří wrestleři by klidně mohli být předlohou k tomuto filmu jako např. Scott Hall. Ano, má to svý neduhy, ale i tak Aronofsky vytvořil dost zajímavý a nevšední dílo, které ale nemusí být ale pro každého. A všechna čest Mickeymu, dal si to na pána. Celkově je film dost emotivní, pomalý a špinavý, ale život není dokonalý a tohle vlastně ten film ukazuje, jeho tvrdou realitu a taky, že vám toho nemusí zbýt mnoho a je velice jednoduchý uklouznout, ale cesta zpátky už je daleko těžší. Jako fanda wrestlingu to mám rád, ale chápu, že pro normální smrtelníky, kteří k tomuhle světu nečichli, to může být nudný. ()

Trammbo

Film o spalující vášni jednoho chybujícího člověka. Aronofsky udělal wrestlingu medvědí službu tím, že ho i přes jeho bizarnost a sebedestruktivní náturu vyobrazil jako srdcařskou komunitu plnou lidí, kteří egoistické šarvátky a nevraživou kompetetivnost dávají stranou z lásky ke sportu a dobré show. Wrestler je tedy sice sportovním filmem, ale hlavní hrdina zde nebojuje proti nějaké konkrétní entitě nesoucí jinak barevný trikot, nýbrž proti stárnutí, osamění a především sobě samému. Boj na život a na smrt. Mickey Rourke jako “The Ram” podává pravděpodobně životní výkon, který je o to silnější tím, že se vztahuje k jeho vlastní kariéře. Právě tu neustálou snahu zůstat na vrcholu, a to i za cenu zdraví a osobního života Rourke zahrál tak bolestivě lidsky, že je ze samotného sledování filmu jasné, že do této role vtiskl svou životní zkušenost. Nejcivilnější a zároveň nejlepší Aronofsky, kterého jsem zatím viděl. ()

crjules

Jeden z filmu ,ktery ve me zustane. Mickey se na roli Rama Robinsona hodil 100% ! Jeho pohnuty zivot hvezdy a outsidera, zapasnika (i kdyz boxera- coz vubec nevadi ) ho k roli predurcuje. Cely film je naprosto uveritelny, stejne tak hlavni postava. Scena omluvy dceri, se zaberem jeho tvare mluvi za vse. Mickey tam ma presne to ONO. Aronofsky si muze gratulovat,ze neobsadil Stalloneho a boze chran- Nicolase Cage. Pujcim si jednu hlasku od meho oblibence Jeffryho Lebowskiho . ,,Tady de kurva vo cloveka! " ()

john.h

I když existuje řada lepších pětihvězdičkových filmů a Aronofsky natočil mnohem lepší Requiem za Sen, je Wrestler opravdu bomba. Ruční kamera, která často snímá dlouhé pasáže bez střihu je hodně unikátní záležitost. Třeba jen když postava herce jde z šatny do ringu a nebo když jde od šéfa v práci k lahůdkám přes kuchyň, tak takové scény dostaly zcela nový rozměr a je neuvěřitelné, jak to prostředí dělá tenhle způsob snímání uvěřitelné. Tomu dopomáhá i skvělá zvuková stránka. Když jde například Randy (nebo vlastně Robin) přes několik místností, v jedné syčí pára, v druhé se baví v pozadí lidi, v třetí se na nečem pracuje a Randy přitom ještě všemu dává korunu tím, že kvůli své zdravotní stránce neustále funí vypadá to v takových chvílích opravdu jako skrytá kamera ze skutečného života nějakého Wrestlera a ne jako skvělý Mickey Rourke s komparzisty v pozadí. Špičkový výkon hlavního hrdiny v kombinaci se schopností Aronofského vést herce a vytvářet komplexní a fungující scény bez střihu vytvořily dílo, které patří k širší špičce kinematografie. Dílu jako celku ale do dokonalosti kousíček chybí a například u Tahle země není pro starý, kterou jsem viděl pár dní před Wrestlerem a která Oskara dostala jsem se bavil mnohem víc. Na druhou stranu Oskary se nedávají jen v kategorii film a Wrestler by si minimálně za režii a výkon v hlavní roli tu zlatou sošku zasloužil. Ještě jeden poznatek. Celý film jsem si myslel, že vím jak to dopadne a i když jsem nějaké části, například vyvrcholeni vztahu otce a dcery, odhadnul dobře, konec mě překvapil a poslední záběry u mě dokázaly vyvolat emoce, i když jsem čekal něco trochu jiného. ()

TSZ

Od Wrestlera jsem čekal sportovní snímek (který bude s ohledem na jméno režiséra dostatečně kvalitní) o návratu bývalé hvězdy na vrchol. Zdání však klame a proto jsem dostal výborné drama o osamělém wrestlingovém zápasníkovi,který se zoufale snaží někam (či k někomu) patřit a sdílet s někým svůj život, který si v mládí určitě představoval jinak. Filmy tohoto typu samozřejmě stojí a padají s výkonem hlavního hrdiny, zde rozhodně není Mickeymu Rourkeovi co vytknout, podal snad téměř nadpozemsky dokonalý výkon a nominace na Oscara ho zřejmě nemine. Hodně se mi také líbil rockovější hudební doprovod a kamera "ala dokument". Nebýt přiblblého projevu k divákům v závěru snímku bych uvažoval i o plném počtu.Takhle to bude za silné 4 body, rozhodně se mi však Wrestler postaral o skvělý filmový zážitek. ()

Chigurh

Pod drsným rúškom filmu sa nachádza dojemný príbeh muža, ktorý nám dokonale podal jedinečný Darren Aronofsky. O stvárnení hlavnej role by Mickey Rourke je tu škoda písať. So ONE-TWO-THREE... ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis