Mladá citlivá agentka FBI Clarice Steriling je přizvána ke spolupráci do týmu vyšetřujícího sérii vražd. Na pachatele ukazují jen velmi kruté následky jeho činů: Vrah přezdívaný "Buffalo Bill" stahuje vždycky své oběti z kůže a potom je hází do řeky. Clarice má za úkol vypracovat psychologický portrét pachatele. Její nadřízení ji proto vyšlou na "konzultaci" za jiným masovým vrahem, psychiatrem dr. Hannibalem Lecterem, který je vězněn za nejvyšších bezpečnostních opatření. Lecter, který zná ze své praxe vraha i jeho motivy a tuší jeho další postup, drží v rukou všechny nitky a přivádí mladou Clarice na správnou stopu... (TV Prima)

Hanes88

Tohle hodnotím tak na 95%, jestli ne víc :-). Prostě Dr. Hannibal Lecter zanechal velkou thrillerovou stopu. Můj oblíbenec Anthony Hopkins ho navíc zahrál více než fantasticky a se vším všudy to patří k nejlepším filmům všem dob. A co se týče thrillerů, tak je to asi nejlepší thriller, který jsem viděl. ()

Xavi6

V některých ohledech je to nesmírně úžasný film. Pořádný záporňák je na místě, hraje ho naprosto skvělý herec Hopkins, který se dokázal smilovat jedině nad detektivkou. Přes všechny chvály a pozitiva se mi nelíbili hlavně části, kde se vrah, co za to všechno mohl ukazoval ve svých lesbických sklonech, to se někdy nedalo vydržet. ()

Erinye

První a nejlepší film s Hannibalem Lecterem. Další filmy s touto postavou hodnotím jen jako chabé napodobeniny, snad jen Červený drak měl náležitou atmosféru, ale stejně se k původnímu přibližuje jen málo. Jodie Foster, Anthony Hopkins a Ted Levine zde předvedli, že opravdu umějí hrát. Zvlášť z Anthonyho šel opravdu strach a stejně tak i z Teda Levina, jeho pojetí psychicky narušeného jedince bylo vyvedené. Prostě doba, kdy se ještě točily kvalitní a koukatelné thrillery/horory. ()

Dyas

Takový typ filmu mám rád. Výborný scénář s vynikající Jodie Foster a Anthony Hopkinsem, kterému tahle role opravdu padla, jako by pro něj byla stvořena. Napínavé ihned od počátku a zajimavé rozhovory mezi Hannibalem a Starlingovou, které jsou opravdu dokonalé. Přidejte k tomu skvělé finále, které bylo opravdu napínavé i dokonalé a máte film, který se vám zalíbí a budete mít chut' si ho později pustit znovu. ()

J*A*M*A*L

Když jsem se připravoval shlédnout film byl jsem natěšený a zvědavý co film přinese.Ovšem najednou se mi skoro nic nelíbilo.Herecké výkony byly dobré t obylo jediné co mě zde zaujalo jinak film se mi sám o sobě nelíbil tak alespoň ty 3* za snahu herců. ()

vander19

Ako hovorí klasik: "Bylo dost pohádek, pustil som si Mlčení jehňátek"...Film, ktorý som dlho odkladal, som nakoniec uložil medzi svoje thrillery na oltár zhliadnutia. O tomto filme som počul nespočetne veľa, v každej sfére showbussinesu nájdeme naň paralely. Ale až po zhliadnutí som si ich aj ja napevno uvedomil. Hopkins je úžasný, dlho som nevidel postavu, z ktorej by až tak sršal rešpekt. Jeho rozhovory s Foster majú veľkú hĺbku a sú tým pravý korením tohto filmu a nie ako som si myľne myslel to bude brutalita. Rozhodne tie scény možno na začiatku 90. rokov priniesli plno prekvapení a zhnusenia, ale v dnešnej ére to nie je až tak pritiahnuté za vlasy. Napätie od začiatku však netlačí až tak intenzívne na diváka a hlavne až po prvej odhalenej kukle resp. kokóne to začína. Ale mňa osobne to až tak nepresvedčilo, preto možno len 4*. A možno má Siso pravdu, že keby prečítam knihu by bolo moje hodnotenie vyššie... ()

Honzeek95

Nudil jsem se od začátku do konce. Nejlepší horor? Moc jsem se tedy nebál.. Několik desítek policistů hlídá psychopata, popřípadě je psychopat zavřen v nedobytné cele. A čeho se má člověk bát? Vůbec mi to hlava nebere. Toto šlo celé absolutně mimo mě. Atmosféru jsem žádnou nezaregistroval.. 3 hvězdy za Foster a Hopkinse. ()

Paldiny

S týmto filmom nie som tak celkom kamarát. Zvláštny pocit mám už len zo smrtihlava čo sa na mňa díva z plagátu. Tento pocit ma neopúšťa ani pri započúvaní sa do tiahnucich sa tónov Shoreho hudby. Vyslovene mi však je zle z pohľadu na Buffalo Billa. Ak šlo tvorcom o vyvolanie tohto stavu, vyšlo im to. Zároveň sa ale nedokážem zbaviť dojmu, že mi jeho osobnosť citeľne kazí dokonalo vyskladaný kriminálny thriller. A to mi vo filmoch neprekážajú podobné indivíduá. Tohto by som ale už od prvých minút najradšej strčil do lisu a nechal zmiznúť. Na druhú stranu brať hodiny u psychiatra, ktorý sa míňa pochopeniu spoločnosti, je iná kategória. Na tie by som kývol kedykoľvek. Teda do momentu, kedy ma vyúčtuje a zaradí na menu. ()

Rozjimatel

[4,5*]     "What did he say?" "He said, "I can smell your cunt."" "I see. I myself cannot."     Nervydrásajúci krimi thriller zaradený v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Jonathan Demme patrí k akémusi zvláštnemu režisérskemu fenoménu týkajúceho sa tvorcov, ktorí v priebehu pomerne krátkeho obdobia dokázali stvoriť zopár úplne špičkových diel svetovej kinematografie a inak už nič, čo by stálo vôbec za zmienku (do rovnakej kategórie režisérov patrí napr. aj Frank Darabont). Ako sa dokáže inak bežný režisér stať na dva roky jedným z najlepších režisérov na svete? To je len taká otázka na okraj, ktorá ma neprestáva fascinovať. Ale už k samotnému filmu, vrcholnému dielu svojho žánru. Výnimočné na ňom je to, že okrem pútavého vyšetrovania prípadu sériového vraha, sprevádzaného takým napätím, že by sa dalo krájať, má film aj výborne prepracovanú psychológiu postáv. To vyšetrovanie je pritom skvelým spôsobom prepletené so životným príbehom hlavnej hrdinky Clarice, poznačeným strastiplnými udalosťami (tie odkrýva divák postupne, spoločne s Dr. Lecterom, naslovovzatým odborníkom). Celý dej sa vlastne odvíja od znepokojivého vzťahu medzi mladučkou, sympatickou agentkou Clarice Starling (moja obľúbenkyňa Jodie Foster) a jej geniálnym konzultantom Dr. Lecterom (desivo kultivovaný Anthony Hopkins), zhodou okolností nebezpečným masovým vrahom. Herecké výkony ústrednej dvojice sú absolútne skvelé, oba zaslúžene odmenené Oscarmi. Výborne ich dopĺňa ešte aj Ted Levine v jeho kreácii parádne odpudivej kreatúry. Vrcholom filmu je geniálna scéna s nočným videním v jeho závere. Hudba inak výborného Howarda Shorea je skôr taká nenápadná, nie tak výrazná ako neskôr v Se7en.          "I do wish we could chat longer, but... I'm having an old friend for dinner." ()

Jeržik

Slovo NEVÝRAZNÉ sem pasuje přesně. Film nemá nic, čím vynikala kniha (kdo četl, dá mi za pravdu) a z hereckých výkonů jsem silně rozpačitý. Pro režiséra a vizážisty: HOPKINS MĚL MÍT BÍLOU TVÁŘ, a ne vypadat jako někdo, kdo se zrovna vrátil z dovolené od moře. ()

spiritus

Nejde zapomenout první dojem z toho filmu, když jsem ho kdysi viděl poprvé. Můj dojem byl nepopsatelný. Celý příběh na mě velice zapůsobil. Z filmu číší takový nepopsatelný děs, hrůza a očekávání něčeho nepěkného. Celé to finišuje velice mrazivým a dost hororovým koncem. Velkou devizou filmu je skvělé herecké obsazení. Nastartovala se zde kariéra mého oblíbeného herce Anthonyho Hopkinse. Zasloužené maximální hodnocení. ()

evil_ryu

Vynikajúci thriller s hereckými výkonmi aké len málo kde nájdete. Úžasne inteligentné dialógy a premyslený dej. 5* ()

1945

Tak dokonalé a přitom bez chvíle nudy - není co vytknout... byla radost strávit čas u tohoto filmu. Obsahuje skvělé detaily jako třeba nesympatického hmyzáka s latinským názvem Acherontia atropos ()

amokey

Seděla jsem, ani jsem nedutala...tohle je prostě něco jedinečného, neuvěřitelného a nepopsatelného. Mlčení mě dostalo. Nejlepší thriller vůbec. ()

Oyer

Výborné, výborné výborné. Strhující výkon Anthonyho Hopkinse. Kdy a kde zažijete, aby jste fandili odpornému masovému vrahovi, pojídající lidi. TADY !!!! Napínavé, bravurné. Ucyhlák, který vraždí ženy a z jejich kůže si lepí masku na obličej, či si z ní dokonce šije je taky bombovej. A ta hudba u něj- paráda. Film na vás rozhodně zapůsobí a nenudí. Jodie Fosterová je nenahraditelná a zrzka v druhém díle jí nesahala ani po paty. Opravdu napínavý film ! ()

Z Charlieho Hunnama bude Monstrum

Z Charlieho Hunnama bude Monstrum

včera

Divácky populární hraná true-crime série Monstrum od streamovacího giganta Netflixu našla představitele hlavní role pro chystanou třetí řadu. Bude jím britský herec Charlie Hunnam (Gentlemani, Král… (více)

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (více)

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

Mlčení jehňátek se dočká pokračování

16.01.2020

Studio MGM a stanice CBS chystají nový seriál s názvem Clarice, jenž odkazuje na protagonistku Clarice Starlingovou ze slavného románu Mlčení jehňátek Thomase Harrise. Místo adaptace knihy však… (více)